Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.613
Cevap
109
Favori
196.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ürünün kablosuz mesafesi cok geniş evin bir ucundan diğer ucuna kopma olmadan bağlanıyor diyor kullananlar 30metreye kadar sorun olmaz deniliyor. Kopma sorunu yaşayan duymadık. Ev dubleks ise de aradaki duvar sayısı 7 8 duvar olmadıkça sorun yaratacağını sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mıhçı M kullanıcısına yanıt

Eve girip oturmadan kablolu termostat yeri belirlemek sıkıntılı, çünkü yanlış yer seçerseniz dengelemek çok zor oluyor, sırf bu nedenle kablolu modulasyonlu termostatı bırakıp T3R ye geçtim. Eğer illa da kablo çektirecekseniz üst kattaki tüm odalardan kablo getirin zaten 0,75 kablo çok masraf olmaz. Bunun dışında termostat ya yaşam alanına ya da en soğuk olan odaya konulur ki bunu dediğim gibi eve taşınmadan bilmek biraz zor olabiliyor. İlla üst kata tek kablo çekeceğim derseniz aynı yere elektrik kablosu da getirin ki kablosuz termostatın rölesini oraya da bağlayabilirsiniz. Bunun dışında T3R de böyle bir planda çekme sorunu yaşanacağını düşünmüyorum. Ben ilk aldığımda sırf denemek için termostatı tam ters istikametteki balkona çıkardım (düz çizgi çekildiğinde 20 m civarı, arada da biri dış olmak üzere 4 duvar var), yine de kopma olmadı, ama tabi pil zayıflayınca problem olabilir.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Aynen çekme sorunu olursa diye düşünüyorum, (sanmıyorum sorun olacağını da kötü ihtimal) en azından alıcı modülü alt katın merkezi bir yerine monte edilir. Daha sonra evin her yerinden oda termostatı ile rahatça bağlantı kurabilir.

• osman_goksel kullanıcısına yanıt

Alıcı modülü olduğunu bilmiyordum bile tek cihaz sanıyordum. Bu modül alt katta olabilirmi yoksa yan yanamı olmalı.

Bu alıcı modülü elektrik prizinemi takıyoruz yoksa direk elektrik hattınamı bağlıyoruz

• Mıhçı M kullanıcısına yanıt

Kablosuz oda termostatları 2 parçadan oluşur. Alıcı modül elektrik prizinden gücünü alır, (prizden kablo ile bağlantı yapılıyor. Ama isterseniz bir prizde yapılabilir fişe takarak kullanmanız için) ayrıca kombiye kablo ile bağlantısı vardır. Bunu kombinin dibine takmak zorunda değilsiniz. Diğeri oda termostatının kendisi. Bu 2 parça kablosuz olarak birbirine bağlanarak çalışır. 30 metre bağlantı mesafesi vardır. İkisi de aynı katta olmak zorunda değil. Aradaki duvar sayısına da bağlıdır tabi çekim kuvveti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 28 Eylül 2021; 15:54:44 >
  • Herkese merhaba, benim cihaz geçen sene kışın sonlarına doğru gelmişti, dolayısı ile yaklaşık 1 ay kullandım. sonrasında pillerini söküp kaldırmıştım. şu sıralar tekrar çalıştıracağım ama geçen sen ne ayar yaptım nasıl kullandım hiç hatırlamıyorum. sadece pil tak devam mı, yoksa temel belli başlı ayar önerileriniz var mıdır?

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    23.5 dereceye çakması çok konforlu fakat bunun yakıta etkisi çok olmaz mı? Tasarruf konusunda nasıl etkisi oluyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

23.5 dereceye çakması çok konforlu fakat bunun yakıta etkisi çok olmaz mı? Tasarruf konusunda nasıl etkisi oluyor?
    Evde 2 tane çocuk var :)
    2 kişiyken gündüz 22 gece 21,5 C de oturuyorduk :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sonuç olarak hocam. Termostatsiz kullanimda yakit m3 ne kadar düştü. Ayrıca opentherm kombim var sizce az daha para verip onu mu almalı?

• Evin ısınmasını arabanın az yakıt yakmasına benzetecek olursak, mesela 90 km hızla gitmek en ekonomik hız deniliyor. Bunu ev için 22 derece diyebiliriz bence. Yani 22 derecenin üstüne getirmek ek yakıt demek. Bu kulaklar 27 dereceye evi getirenleri duydu. Gerekirse evde çorapla uzun kollu kıyafetle durulacak.
    Tasarrufun temeli yalıtım, peteklerin boyutu, evin cephesi vs vs.

Oda termostatı, kombinin yoğuşması detaylar.

Modülasyonlu oda termostatın tasarrufa etkisi maksimum %5 deniliyor bu arada.

Cloud kazan derecesi kaç olmalı ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Yalıtım duvardan yana iyi. 2 soğuk odam var güneşi az gören bunların ısısı salona ve oturma odasına göre 1 veya 2 derece daha düşük. Ayrıca bu soğuk odalar camdan soğuk alıyor üfleme yok ama camlar standart çift cam bunun yerine tasarruf için ısıcam sinerji taktıracağım ısıyı kaybetmesin soğuk 2 odam diye. Ayrıca üst kattayim evin tavanında 6 yada 10mm köpük var. Çatıya izocam gerekmiyor degil mi? Çünkü tavan duvarı soğuk degil gibi. Sizin bu konuda tavsiyeniz nedir.? Doğru mu bu yaptığım yöntemler. Yerden ısıtma. Rcon 300s modelini elden çıkarırsam tasarruf ve konfor sağlar mıyım?

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt

Eğer en üst kattaysanız çatıya izocam çok etki ediyor deniyor. Rcon 300s termostat da almışsınız artık. Elden çıkarmanız zor ise kullanın.

Rcon Bana fayda sağlar mı emin olamadım bu konuyu okuduktan sonra. 1 derecelik ısı farkı da baya konforsuz oluyor ayrıca yakıt sarfiyatı da fazla olabilir diye düşünüyorum. Elimden bi şekilde çıkarırım.

Yakıt sarfiyatı çok değişmezde 1 derecelik fark çok fazla, gece ısı düşümünde bile o kadar öneriliyor, sizde bu sürekli olup duracak, bir de yerden ısıtma geç ısındığı için 0,5 dereceyi algılayıp ısıtıncaya kadar özellikle çok soğuk havalarda sıcaklık bir miktar daha düşebilir bu petek değil ki hemen ısınsın, ayrıca yerden ısıtma 40 derece gibi bir kazan sıcaklığı ile kullanılması lazım, 40 derecede verilen kalori o kadar düşük oluyor ki ısıtma gerçekleşinceye kadar konforunuz çok bozulur.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim alayım o hâlde. Kampanya olur mu tekrar? Trendyolda 520 gibi bir rakam vardı.? Birde bişey sormak istiyorum, openterm için biraz daha para verip almak mantıklı mıdır? Kombim destekliyor zira.

• Herkese merhaba,

Cihazın kullanım kılavuzunda kablosuz ünitenin kombi kazanına 1.5 metreden uzağa yerleştirilmesi gerektiği belirtiliyor. Bazı kişilerde cihazın kombinin direkt olarak yanına yerleştirilmiş olduğunu gördüm. Bence kazana yakınlığın bir önemi yok ama neden böyle bir bilgi verildiğini anlamadım.

• Günal kullanıcısına yanıt

Elektronik enterferans, ısınma vb gibi nedenler ile oyle yazılmıştır, benim kombi ile arasında 1 karış var. kabloların görünmemesi için en makul yer koyduğum yerdi çünkü. Üstelik düz değil yan monte ettim.

Daha uyguna amazondan alınma denk gelebilir, garanti çok önemli değilse sizce.

• Günal kullanıcısına yanıt

Bende kombiye yapıştırdım kombinin yanına. Isınma yok kombinin yanında. Sıcaklık kombinin üst kısımlarında var ısınan havanın yükselmesinden.

1,5 metre uzağa monte etmeyi bende düşündüm ama bunun için kabloyu gizlemem gerekecekti. Ek bir işçilik istiyordu yapmadım.

Kombiden uzağa montaj istemesi belki kablosuz iletişimi bozacak sinyallerden uzaklaşması için olabilir. Kombinin elektronik kartı sinyalleri bozabilir diye düşünüyorum. Ama bende problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 30 Eylül 2021; 10:4:14 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.