Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
4.613
Cevap
109
Favori
196.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar hali hazırda bulunan honeywell y87rf2008 termostadın role kutusuna T3R'ü kablosuz olarak bağlayabilir miyiz?Amacım opentherm girişine bağlı roleye T3R bağlayarak bu özelliği kullanabilmek.İyi günler

• erkanuzum E kullanıcısına yanıt

Merhaba.y87rf2008 yi T3R ye bağlamak şahsi yorumum alıcılardaki A B uçlarını birbirine bağlayarak olur diye düşünüyorum. Ama bu şekilde iki termostat paralel çalışır. yani termostatların biri çalıştır komutu verse de kombi açar, ikisi beraberde çalıştır komutu verse gene kombi açar. bilmiyorum işinize yarar mı.

• Evet saat sıfırlanıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ATA0650 kullanıcısına yanıt

Belki elinize alınca hareket edip pili temas etmiyordur. Pillerin daha iyi temas etmesi için pilleri çıkartıp pil kontaklarını tornavida ile biraz dışa açmayı deneyin.

• Satıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peykani -- 25 Eylül 2021; 16:16:25 >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Beni eklemişsiniz T3R sahiplerine. 42 numaradayım. Kombim Demirdöküm Atron H24

• Honeywell T3, yani kablolu modelde de öğrenme fonksiyonu var mı?

• Başkan2005 kullanıcısına yanıt

Evet. T3 ve T3R aynıdır. Sadece biri kablosuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ok. Teşekkür ederim.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Üstad çok detaylı konuyu anlatmışsınız ancak benim kafama takılan sorular var müsadenizle.Birincisi uzaktan oda termostatı varken ve ona bir sıcaklık değeri girmisken örneğin 24 derece artık bu derecenin altına inince kombiye ateşleme komutu vermeyecek mi.? Biz niye parametrelere bakıp saatte şu kadar döngü yap yada ateşleme yapınca su kadar dakika ateslemede kal gibi işlemleri yapacağız . Zaten öğrenme modlu ise bu alet ayarlanan dereceye en uygun sürede ve en optimum ateşleme fonksiyonuyla ulastırmayacak mı? Bilgilendirirseniz sevinirim .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Satmak isteyen varsa alabilirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eLqNoR kullanıcısına yanıt

@peykani kullanıcı satıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: TQZYJUHJIN

Üstad çok detaylı konuyu anlatmışsınız ancak benim kafama takılan sorular var müsadenizle.Birincisi uzaktan oda termostatı varken ve ona bir sıcaklık değeri girmisken örneğin 24 derece artık bu derecenin altına inince kombiye ateşleme komutu vermeyecek mi.? Biz niye parametrelere bakıp saatte şu kadar döngü yap yada ateşleme yapınca su kadar dakika ateslemede kal gibi işlemleri yapacağız . Zaten öğrenme modlu ise bu alet ayarlanan dereceye en uygun sürede ve en optimum ateşleme fonksiyonuyla ulastırmayacak mı? Bilgilendirirseniz sevinirim .

Biz biraz daha profesyonel ayarlara yöneliyoruz.

Zamanında yapılan deneme yanılmalar ile tecrübe edilen bilgileri aktarıyoruz.

Tabi bu bilgiler kişinin evi, yalıtımı ve ısınma alışkanlığı ile doğru orantılı.

Bu ürün için bağla, tak pilini as duvara çalıştır diyemezmiyiz tabii ki diyebiliriz.

Zaten işin espirisi bu.

O herşeyi kendi halleder.

Elektroniğe ve bu tarz şeylere eğiliminiz var ise sizde ayarları değiştirebilirsiniz.

Tavsiyem anlamıyorsanız ve değiştirdikten sonra devamlı kendinize neden ben bunu değiştirdim, değiştirdikte bu ayarı ne oldu gibi sorular soracaksanız eğer hiç değiştirmeyin.

Bağlayın kombinize, alın auto moda yapın program ayarınızı bakın keyfinize.

• T3r termostat aldım. Bosch condense 2300i kombiye nasıl bağlayabilirim. Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir132 -- 21 Eylül 2021; 21:8:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir132

T3r termostat aldım. Bosch condense 2300i kombiye nasıl bağlayabilirim. Yardımcı olabilecek var mı?
    İlk sayfa, ilk mesaja bakın.
    Sizin kombinizden ve birçok başka bosch modelde bu termostatı kullananlar var. Onlara sorabilirsiniz. Daha garanti olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler

• Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

Arkadaşlar merhaba yeni yapılacak dubleks evimiz için oda termostatı düşünüyorum. Alacağım termostadın yeri için sizden fikir isteyecem. Kombi altta mutfakta olacak salon alt katta açık konsepte olacak. Termostadı üst katta kombiye en uzak Yatak odası olarak mı koymalıyım. Onun için kablo hattı çektirmeyi düşünüyorum. Yoksa üst kat antreyemi düşünmeliyim.

Ayrıca petekler için termostatik vana danfoss mu yoksa Honeywell T9001W0 mi olmalı

• Arkadaşlar satan olursa talibim

• Mıhçı M kullanıcısına yanıt

Merhaba

Bence kablosuz bir oda termostatı alın. Çünkü ihtiyaca göre termostatin yerini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Amacınız bütün odaların konforlu sıcaklıkta olması ise oda termostatı en soğuk odaya konur, oda termostatı olan odaya termostatik vana takılmaz yada takılırsa 5. Kademeye alınarak maksimum sıcaklığa alınır. Bu oda baz alınarak ev ısıtılır. Daha sonra termostatik vanalar ile fazla ısınan güneş alan vs odaların sıcaklığı sınırlandırılır. Termostatik vana da gaz sensörlü danfoss tavsiye edilir ama pahalı gelirse sıvı sensörlü diğer vanalarda kullanılabilir. Aradaki fark tepki süresi, gaz sensörlü olan 13 dakikada tepki verir, diğeri 30 dakika gibi olması lazım. Sonuçta ikisi de iş görür. Termostatik vanalar giriş peteklerine olmalı ve yerde olmamalı. Yoksa hatalı ölçüm yapar.

Honeywell T3R termostatı tavsiye edilir. Düz on off termostat almayın. Tpi algoritmalı yada modülasyonlu oda termostatı tercih edin.

• osman_goksel kullanıcısına yanıt

Teşekkür ediyorum hocam ben kablosuz üst katta uzak odada çekmeme problemi olursa diye kablo düşünmüştüm.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.