Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.613
Cevap
109
Favori
196.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Elinize almayın.

Fazla kurcalamayın.

Şu aleti ayarlayın bırakın kenara bi işini yapsın. :)

Program arası sıcaklık değerlerini 1C'lere çıkarmayın. 0.5C idealdir.

Yine söylüyor yine yazıyor yine çiziyorum.

Şunun karşısından bi çekilin :)

Bi yayılın tv karşısına yada çocugunuzla koridorda top oynayın, yada eşinizle çayınızı yudumlayın.

O çalışır durur orada, işini yapar merak etmeyin.

Bugun yapmasada yarın yapar, yarın yapmasada diğer gün yapar.

Hatici ile değil netice ile işiniz olsun.

Ziraa T3R'nin hem hatice hem netice ile işi var.

Ama sizin netice ile işiniz olsun.

Neticede istediğiniz sıcaklığa bir süre sonra erişir ama sağlam erişir.

Erişirkende bazı şeyleri öğrenir. Öğrendiklerinide bir zaman sonra uygular.

Uygularkende size sormaz :) Sizde ona sormayın.

Bugun işe aldığınız birisinden işini hemen öğrenip uygulamasını isteyebilir misiniz? Kesinlikle hayır.

Bırakın bi evi tanısın, bırakın bi öğrensin.

O aletleri siz elinizde aldıkça, oda oda gezdirdikçe emin olun bir kaç güne zaten nerden aldırdınız bunu bana diye sövmeye başlayacaksınız burada.

Merakla bekliyorum ilk kim isyana başlayacak diye, gayret ve sabırla izliyorum :)

Bu yüzden bi salın şu aleti ya bi salın.

3 sene CMT727 kullanıp sonra Cosa'ya geçiş yapan ben şu an Honeywell'e dönmüş durumdayım ve T3R kullanıyorum.

TPI algoritmanın ne demek olduğunu başka termostata geçince çok iyi anlayacaksınız. Ama burada sövdüğünüzle kalacaksınız.

Bu saatten sonrada zaten değiştirirsem yada T3R'yi birisi elimden şunu bana hediye et diye alırsa.

Netatmo'dan başkasının yüzüne bakmam. :)

Ben General marka ile karşılaştıran gördüm ya.

Siz devam edin Honeywell ile General'i kıyaslamaya.

Hocam memnun olmayıp iade etmek isteyen varsa aldığı fiyattan alırım. Memnuniyetsizligi memnuniyetle paylaşırım. 😉😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cotyora667 C kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle...
  • ATA0650 kullanıcısına yanıt

Memnun olmayacak bir durum yok piyasada satılan 0.1 ayar adımlı cihazlarda bile 0.4 0.5 gibi sıcaklık farkı olabiliyor bu cihaz sabit ısı tutmaya çalıyor sonuçta ayar seçenekleri var deneme ilede olsa evinizin durumuna göre bir ayar yaptınızmı yeter bazen 3 bazen 5 dk çalışır ama işini yapar üç yıl önce öğrenme modu olduğu için santek alacaktım pilli olmadığı almadım uygu fiyata iyi bir ürünün denk geldi birdaha böylesi olmaz

• MERAKLI_14 M kullanıcısına yanıt

bende işaret hiç çıkmadı. şimdi çocuk hasta diye manuele aldım 23 te duruyor. ilk 2 gün çok kurcaladım artık ellemiyorum bile evde ısı sabit. bluetooth xiaomi termometre var derecesi aynı göstermese de sıcaklık sabit gidiyor. hatta bugün istanbulda güneş vardı ev biraz kendi ısındı sanırım kazan 58 de ama doğru düzgün kombi yanmadı bile. şu an ki faturam geçen aydan 100 tl daha düşük fatura gelince geçen aya göre paylaşacağım. ocakta biliyorsunuz çok az soğuk oldu istanbulda bana 376 gelmişti. şubatta kar yağdı daha soğuktu 376 dan az gelicek muhtemelen o zaman demek ki honeywell işini yapmış olacak.

• Kadyr K kullanıcısına yanıt

Ben 17. Ve 18. Ayarları 1 yaptım manuel de bile işaret çıktı sonra auto ya aldım

• Arkadaşlar bu t3r’de odanın o anki ısısını nasıl görüyoruz? Yoksa sadece hedef sıcaklığı mı gösteriyor ekranda?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhandemirell

Arkadaşlar bu t3r’de odanın o anki ısısını nasıl görüyoruz? Yoksa sadece hedef sıcaklığı mı gösteriyor ekranda?

Ekranda büyük olarak gördüğün değer oda sıcaklğı onun üstündeki küçük olarak görünen ayarlanan değerdir

• Tr3 cosa ile yanyana .tr3 22.5 gösterirken cosa 23 dereceyi gördü bugün.0.5 sıcaklik farkı oluştu.normal kabul ediyorum.her zaman bu fark oluşmuyor.cosa bazen 50 bazen 60 dakika da bir devreye giriyordu.cosa kazanı kapattığı da petekler çok sıcak oluyordu çünkü kazan 65 dereceye ayarli ve az da olsa ortam sıcaklığı dalgalanıyor ve bunu hissediyorsunuz.0.1 olmasına rağmen.

Tr3 ise 20 dakikada bir 2 dakika yakıyor kazanı petekler neredeyse hep ılık.usume hissi oluşmuyor.

Yalnız otamatik modda 0.5 derece sıcaklık farklarını programda uygularken tepkisi çok yavaş.planlanan saatin çok sonrasında hedef sıcaklığa ulaştırıyor.sabah 0.730 da 22.
    5 olmasını istiyorum bakıyorum 22.2 sabah tabii yataktan kalkınca serin oluyor.simdi programı değiştirdim.sabah 5.30 da 22.5 yaptım herşeyin bir çözümü var yani🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 1 Mart 2021; 21:37:34 >
  • Bende bir grafik yollayım dedim.
  • Son ucuz fiyattan 18 şubat gibi alıpta gelen var mı benimki hala kargoya verilmedi

Ülkende transit olarak gözüküyor bende 5 gündür

18 şubatta alan arkadaşa 22 şubatta teslim edildi.

• Merhaba, bende bu termostattan aldım montajını yapmadım daha. Kombim Buderus Logomax Plus Gb062. Daha önce intherm diye uyduruk kablosuz termostat kullandım ve tabi memnun kalmadım. Bu yıl kışın başında söktüm kombim 40-45 derece arasında genelde 42 derece olmak üzere hep çalışıyor. Günlük tüketimi hava sıcaklığına göre 7-9 metreküp arasında değişmekte. Evim 133 metrekare, radyatörler demirdöküm plus marka. Evin odalarının ısısı 23.7-24.2 derece arasında değişmekte. Aynı kombiyi kullanan arkadaşlar kombinin servis menüsünden hangi parametreleri değiştirdiniz. Pompanın oda termostatına göre çalışmasını ayarlayacağım faydası olur mu? Ayrıca oda termostatından yaptığınız ayarlardan bahsederseniz bende evime göre uyarlamak isterim. Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Merhaba, bende bu termostattan aldım montajını yapmadım daha. Kombim Buderus Logomax Plus Gb062. Daha önce intherm diye uyduruk kablosuz termostat kullandım ve tabi memnun kalmadım. Bu yıl kışın başında söktüm kombim 40-45 derece arasında genelde 42 derece olmak üzere hep çalışıyor. Günlük tüketimi hava sıcaklığına göre 7-9 metreküp arasında değişmekte. Evim 133 metrekare, radyatörler demirdöküm plus marka. Evin odalarının ısısı 23.7-24.2 derece arasında değişmekte. Aynı kombiyi kullanan arkadaşlar kombinin servis menüsünden hangi parametreleri değiştirdiniz. Pompanın oda termostatına göre çalışmasını ayarlayacağım faydası olur mu? Ayrıca oda termostatından yaptığınız ayarlardan bahsederseniz bende evime göre uyarlamak isterim. Teşekkür ederim.

Hocam önceklikle hayırlı uğurlu olsun. Sağlıklı tasarruflu günlerde kullanın.

Öncelikle kombinize montaj icin panelin içinde küçük bir kapak var, altında turuncu klemens var.

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

Servis menüsünde ise pompa salt ayari 2 de. Ancak t3r için geçerli olduğunu zannetmiyorum. Buderus un kendi termostatlari bence bu kısmi kontrol ediyor. T3r sadece kombiye aç kapa komutu verir. Pompa brulor vs kombinin kontrolü altında.

Ben sadece 1b menüsünde sıcak su gücünü 50yaptim. Sıcak su bazen kaynar veriyor, ikinci bir musluk açıldığında sıcak su dalgalanmasi cok oluyordu önceden. Simdi daha kararli ısıtıyor. Bunun dışında yaptığım bir ayar yok.

T3r ayarım ise çevrim oranım 6,minimum yanma sürem 3 dakika. 170p ve 180s optimizasyonlarim 1 de açık. Programim ise 22,5 ve 23 derece olacak şekilde ayarli.

• Sonunda kargoya verildi dhl ile

Eviniz kaç m2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATA0650

Eviniz kaç m2.

Brüt 145 civarı hocam. Petek metrajim da bayağı uzun ama hiç ölçmedim

Yanma süresi 3 dk fazla değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATA0650

Yanma süresi 3 dk fazla değilmi

Hocam üç dakika yandığını hiç görmedim, arka odalar için uzun tuttum süreyi ama termostatin bulunduğu yerde set edilen sıcaklığa ulaştığı için erken kapatıyor. Zaten program sıcaklıkları arasında derece farki fazla olmadığı icin kisa kisa ateşliyor

Çok teşekkür ederim hepimiz sağlıklı ve tasarruflu günlerde kullanalım inşallah. Yardımlarınız içinde çok teşekkür ederim. Bende bağlantısını yaptım dediğiniz gibi termostatın ayarlarını yaptım ama ekranda optimizasyon simgesi çıkmadı. Kısa süre kombiyi yakıp devreden çıkıyor odanın ısısı hiç değişmedi gerçekten güzel. Ama bu öğrenme modu simgesi neden çıkmadı 170p ve 180s ayarlarını 1 yaptım. Kombinin servis menüsünde 1e ayarından bahsetmiştim şuan kaç olduğuna bakmadım ama 2 yapmanın pekte anlamı yok anladığım kadarıyla. Termostatın Öğrenme modunu çözersem benim için herşey yolunda gidecek☺️

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.