Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.605
Cevap
110
Favori
195.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Bosch tr 36 rf termostat var evde ısı kaybı olduğu için tüketim artıyor bende devredışı bırakmak yerine sabit kombiyi 45 dereceye getirsem sürekli olarak mı çalışıyor kombi yine kendi modülasyonu yapar mı kısacası bir sorun teşkil eder mi?
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt

Kombiyi 45e getirmeniz demek oda termostatinda ayarladiginiz dereceye ulaşması için kombinin daha uzun süre çalışmasına sebep olacaktır. Evde isi kaybi fazla ise termostatı devre dışı bırakip tüketimi kontrol ediniz. Karsilastirip karar veriniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cotyora667 C kullanıcısına yanıt

Termostatın olduğu odada ısı kaybı fazla değil ise 1 dk lık döngünün mantıklı olmadığını daha önce yazmıştım, o oda için yetiyor olabilir ama uzak odalara sıcak su gitmiyor, ben 2. veya 3. günden itibaren 3 dk ya aldım, bence de en az 2 dk falan ayarlanmalı 1 dk lık süre çok kısa zaten neredeyse üretilen bir ısı falan olmuyor 1 dk lık sürede.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Ilk başta döngüyü 12 ye almis, minimum çalışma süresini 5 dakikaya almıştım. Sık sık ama kisa süreli devreye girmeye başladı, uzak odalar da iyi ısınmaya basladi. Sonra kademe kademe azalttim. 9-4, ve 6-3 yaptım. 6-3 de de uzak odaların ısınması ideal olunca burada bıraktım.

Bir de grafik bırakayım Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu 

Sabah 6.30-7.30 arası isinma benim icin onemli. Maşallah t3r üzmüyor beni. Günlük tuketimim önceki termostatima göre %10az.ustelik hava daha soğuk olmasına rağmen. Metreküp olarak vermek istemiyorum çünkü insanlar kiyas yapıp kendisinin cok yaktığını düşünüyor. Ayni mevki, fiziksel durum ve iklim şartı olmadığı için mantıklı bir karşılaştırma olmaz.

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

Evet maalesef insanlar yanlış karşılaştırma yapıyor, aynı apartmanda bile her dairede aynı şartlar imkansız ki farklı yerlerde aynı şartlar oluşsun. Aynı karşılaştırma araç yakıtı için de geçerli, şartlarını düşünmeden benim araç çok yakıyor diyenler oluyor. Şimdi bizim sitede 11 blok 44 daire var, bu bloklardan 3 tanesi güneyi komple açık, kışın bile güneş çıksa 0 derecede neredeyse kombi yakmadan ısınır halde, güneş içinde doğup içinde batıyor (cephe doğu/güney/batı) şimdi bu blokların güney tarafındaki daire kuzey tarafındaki daire ile aynı mı yakacak??? Benin ev doğu/batı/kuzey cepheli, kot farkı nedeniyle de doğudaki bloklar saat 10 a kadar (kışın) güneş almasını engelliyor ve güneş almaya başladığında zaten neredeyse ancak 45 derecelik bir açı ile kısa süre güneş alıp sonra konum itibarı ile güneş alamıyor. Bahsettiğim o 6 daire ile benim aynı yakıtı yakmam mümkün mü?

• 242 liraya düşmüş birkaç adet alıp stok falan mi yapsak ne 😂
  • Ben de T3R ile aranıza katıldım. yarın montaj yapılacak. gittigidiyordan almıştım. servis amazon'dan satılanlara ücretsiz montaj olmuyor onun dışındakiler ücretsiz dedi.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat termostatı dökmeden ben kombiyi dediğim gibi 45 e getirip termostatı 30 a çeksem kombi normal çalışma moduna dönmez mi?

Daha da duserse diye beklemekten kendimi alamıyorum Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu 

• Zannetmiyorum, en temizi kombiden gelen kabloyu, alicidan söküp birbirine baglayip iptal etmek olur.disina bir bant sarin ki ark fakan olmasın Cok zor bir iş değil.

• cemone_2 C kullanıcısına yanıt

Termostadın sıcaklığını arttırıp mesela 30 derece gibi, kombi kazan sıcaklığını azaltırsanız termostat sürekli yan emri vereceği için kombi kendi parametrelerine göre çalışmaya başlayacaktır, yani ayarladığınız derecey gelip şalt diferansiyeline ulaşınca kombiyi kapatacak, tekrar belirlenen alt şalt diferansiyeline gelince çalışmaya başlayacaktır, en azından denemekten bir zarar gelmez, bendeki modulasyonlu OTM-P dediğim şekilde çalışabiliyordu.

Yani kısacası manuel kontrole geçiyordu herhalde ve termostat yan emri verse bile kombi kendi modülasyınuna göre mi çalışır?
    Evet biliyorum ki montajını kendim yaptım ama uğraşmamak için duruma göre tekrar hemen termostatı devreye sokmak için demiştim bende.
    Ama termostatı sökmeden dediğim gibi yapsam kombi kendi modülasyonuna göre çalışır mı yoksa sürekli mi çalışır o yüzden sormuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

242 liraya düşmüş birkaç adet alıp stok falan mi yapsak ne 😂
    240 oldu :)
    Ben 200'ü bekliyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemone_2

Evet biliyorum ki montajını kendim yaptım ama uğraşmamak için duruma göre tekrar hemen termostatı devreye sokmak için demiştim bende.
    Ama termostatı sökmeden dediğim gibi yapsam kombi kendi modülasyonuna göre çalışır mı yoksa sürekli mi çalışır o yüzden sormuştum.

Hocam sen termostatı 30 a getirsen kombi 45 e alsan eski duruma göre değişen ne olacak ki? 30 dereceye gelene kadar kombi zorlayacak, 30 olmadığında evet 45+8 53 e kadar yanip duracak. Zaten bunu eski halinde de yapıyordu ki. Sen oda termostatınin derecesini düşür kombiyi yine 45 e al. Bir de öyle dene

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Ya aslında anlaşıp 2 veya 3 tane alsak tane işi çok ucuza geliyor. Ahhh ahh

Hocam şöyleki termostat yan emri verse bile kazan sıcaklığı set değerine gelip sonra da şalt diferansiyel değerini yakalayınca kombi kendi iç parametreleri gereği brülörü kapatıyor, ben kendi termostadımda denedim bu durumu.

• Benim anladığım arkadaş termostatın kablolarını felan sökmeden, termostatsız gibi kullanıp denemek istiyor.

Oda termostatını 30-35 derecelere set edin.

Kombiniz kesinlikle bu sıcaklığa odayı ulaştıramıyacağı için termostat yok gibi kendi parametrelerine göre çalışmaya devam eder.

Yani bir nevi termostatı sökmüş gibi olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 16 Şubat 2021; 17:9:21 >
  • Bu Amazon nasıl bir sistem ile çalışıyor acaba siparişim hala gönderilmedi benden sonra sipariş verenler bile teslim aldılar adres İstanbul
    Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikret3968 -- 16 Şubat 2021; 17:56:40 >
    Anladım hocam teşekkür ederim 👍
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.