Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Ferrolinin en ucuz modelini almıştım. Desteklemediği protokol yok. Modulasyon, Opentherm dış hava sensorü hepsini destekliyor.
  • ism72 İ kullanıcısına yanıt
    Mükemmel düzeyde desene :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ay gelen fatura 634 TL geçen ay 350TL ot yi tasarruf yapalım diye aldık, fazlamı yakıyor yoksa bu iyi halimi anlayamadım ve neredeyse pek ısınamadık, arada ufo yakma ihtiyacı bile gerekti, tüm petekler 7/24 yanıyor. 50-55 derecede peteklerin üst ısınıp altı tam ısınmadığı için 60 derecelerde yakarak alt ve üstün tam ısınmasını sağlayabildim. Peteklerde sorun vardır diye temizlik yaptırdım yine aynı.
    Ot tarafında yada kombide eksik olan bir şey sözkonusu olabilirmi? Kontrol etmem gereken bir şey varmıdır?
  • Hocam merhaba hangi ilde yaşıyorsunuz??

-Gecen yıla oranla aynı mı??

-cevrenizdeki rakamlar ne durumda??

Ben İzmirde yaşıyorum gecen yıl vitotrol 100 on off vardı. Bu sene honeywell mod. var. Bu sene İzmirde doğal gaza zam geldi ama oranını bilmiyorum. Gecen yılki faturalarımla bu seneki faturalarım neredeyse aynı fakat gecen yıl 22 22.5 arasında ısıtma yapıyordum bu sene 22.5 23.5 arasında ısıtma yapıyorum hem daha sıcak hem ısı dalgalanması yok. Gecen ay 160tl bu ay 200 TL

• LaNcEt kullanıcısına yanıt
    350 liradan 634 liraya çıkması pek mantıklı değil
  • Evde kiracıyız ilk kışımız o yüzden öncesi için birşey diyemiyorum,
    İstanbul kurtköy civarındayım, apartmanda diğer faturalara baktığımda birinin 750TL diğerleri 400-450TL gibi faturalar vardı.
    Isı değeri 22-23 lere çıkarmaya çalışsam 1000TL den az gelmeyeceği kesin. 19-20 derece arasında tutmama rağmen gelen fatura bu :)
    Ot yi iptal etmeyi denedim ama kombi üzerinden beceremedim, demirdöküm nepto kombinin üzerinden nasıl yapılabileceği konusunda fikri olan varsa birde ot siz denemek istiyorum.
  • LaNcEt kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    19-20 dereceler için çok yüksek bir rakam mutlaka bir yerde bir sorun var.

Ben geçen sene aynı kombi ile termostat olmadan 240 TL ödedim aynı dönemde.
    Geçen sene hem daha ucuzdu gaz ve hiç konforlu ısanamamıştık.

Termostat sonrası 22-23 derecelerde çok konforlu ısındık ve ev sabit aynı derece kaldı ve zam vs yapılmasına rağmen faturam 220 TL geldi.

Evim 75m2 2+1 ve pimapenlerde ufak tefek kaçaklar var hatta petek boyuda kısa ortlama hesaplara göre ona rağmen bu şekilde bir fark oldu.
  • Hocam bizim ev dublex, alt kat bos suan kombiyi 50 dereceye aldim ufo yakmazsak usuyoruz ve icerisi 18,5 derece isinmiyor. Kombimi yetersiz, baska birseydemi sorun var bilemiyorum. Tespiti konusunda yonlendirme yapabilecek olan olursa cok sevinirim.

• benim termostat son 1 aydır kafayı yedi gibi. evşn için 24 derece gözküyor 25 dereceye alıyorum hemen 1 dkk sonra oda sıcaklığı 25 oluyor. evde 2 termostat daha var onlar 22.5 gösterirken honeywell 24 derece gösteriyor ve sucaklığı geç alıgılıyor. ne yapmak lazım

• Arkadaşlar Merhaba. Honeywell akıllı oda termostatinda Y87RF2008 Y87RF2025 gibi çeşitler var. Hatta role kutuları da farklı RF8810 olan var BDR91olan var. Bunların farkları nelerdir.

Mustafa

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    rf8810 modulasyonlu open thermi destekleyen kombilerde kullanılan ürünüdür.
    bdr91 de on off modelidir. tpı algoritmaya sahiptir. bu şekilde ısı dalgalanmasını minimuma indirir.
  • Merhabalar,
    Arkadaşımın evinde internet yok, alt yapısı sıkıntısı ve uzun zamanda olmayacak gibi.
    Benim sormak istediğim, cep telefonundan hotspot açıp laptop ile 1 kereliğine haftalık programı kurup o şekilde devam etmesini sağlayabilir miyiz ?
  • İnternet modulü modeme kablo ile bağlanıyor. wifi özelliği yok.
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Sururi önerin on off mu yoksa modülasyonlu olan mi.

Yani 8810 mu bdr91 mi

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    Kombi neydi senin

• Viessmann Vitodens w100

• Konuyu takip etmekteyim, okuduğum kadarıyla; modülasyonlu olan modelde maksimum gidiş suyu sıcaklığını sınırlayamıyoruz. Buda tüketimin artmasına , yerden ısıtma olan evlerde sorunlara yol açabiliyor. On/Off model bildiğimiz gibi çalışıyor. (Sıkıntı yok yani)

Eca modelleri için özelleştirilmiş olan kablolu FB Lago da maksimum gidiş suyu sıcaklığı parametre ayarlarından yapılabiliyor. Maksimum sıcaklık ayarının modülasyonlu modellerede gelmesi çok iyi olur. Aksi takdirde yalıtımın zayıf olduğu binalarda, soğuk havalarda tüketimin daha fazla olması kaçınılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 18 Mart 2017; 10:40:21 >
  • bosch condense 2500 w aldım. Honeywellin sitesinde bu model yok, yerine 2000w var. Güncellenmemiş sanırım. Lakin kombinin opentherm protokülünü destekleyip destelyemediğni, boschun sitesinden anlayamadım. Bilen var mıdır?

• HWnin müş hiz.ni arıyorum. Saat 10-19 arası hizmet verdiklerini söylüyorlar ama zaten saat 10dan sonra aradım.

0216lı noyu arıyorum. Herkes başka birine aktarıyor ama son aktarılan cvp vermediği için tel kapanıyor.

Bu markanın ürünlerini benim gibi almayı düşünenler için satış öncesi-sonrası hizmet açısından güzel bir tecrübe oldu.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Kombiniz yeni ise kombinizin garantisi bozulmuyor mu? Viessmann ya da buderus almayı planlıyorum honeywellin interneti olandan.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.