Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

şuan için onu kendi imkanlarımla çözüyoprum
    o da şu iekilde oda sıcaklığını 0,5 aralıklarla değiştirdiğimizde
    kombi 40-50 arasında değişiyor.

peki size bir soru soraım

role ve termostat eşletirmesini yaparken karşımıza çıkan
    bo
    co
    simgeleri neyi simgeliyor.
    bir arkadaş modülasyon için co yapılması gerektiğini yazmıştı.
    bende denedim ve yine haberleşme gerçekleşti.

aradan baya zaman geçmiş bo ve co olayı hakkında daha net bilgi edindiniz mi ?

gerçekten co modülasyonlu kombilerde opentherm bağlantısının daha sağlıklı çalışmasını mı sağlıyor

yoksa bo ve co arasında fark yok mu
  • falcontr kullanıcısına yanıt
    Merhaba peki on/off ot mi yoksa modülasyonlu olana 300-400 tl gibi fark vermeye değer mi?Kombi viessmann 26 kw vitodens 100w dubleks ev 14 metre petek
  • Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    onların arasında bir fark yok o sadece çoklu ssitem manasına gelen bir şeydi sanırım en son öyle bir açıklama gelmişti
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    CMT727 kablosuzda Öğrenme Modu'nu nasıl açabiliyoruz? Kılavuzda ne olarak geçiyor, bulamadım da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Teşekkürler.
    CMT727 kablosuzda Öğrenme Modu'nu nasıl açabiliyoruz? Kılavuzda ne olarak geçiyor, bulamadım da.

Açma veya kapama özelliği yok öğrenme modunun.
    Zaten hep açık :

Ben size biraz bahsedeyim.

Honeywell'de TPI algoritma var. İlerleyen zamanlarda çok müthiş birşey olduğunu kendiniz anlayacaksınız zaten.

Şimdi TPI modu 1 hafta içerisinde düzenli kullanımda oturuyor. Yani artık tamamen kontrol Honeywell'de. Kombinin yerinin unutun.

Şimdi mesela 22C ayarlı termostat. Evin içi 20 derece diyelim.
    Termostat 21C ye kadar harıl harıl yanar, 21'den sonra 22'ye kaç dakikada kaç saatte çıkıyor dalgalanma oluyor mu olmuyor mu 1 hafta boyunca bunu hafızaya işliyor. Mesela bi gün 21 den 22 ye 1 saatte ulaşıyor, diğer gün 30 dakikada, diğer gün 45 dakikada gibi.

Bunların ortalamasını alıyor öğreniyor herşeyi, sonra TPI algoritma devreye giriyor. Bu saatten sonra gel keyfim gel.

Şimdi termostat 22 ye ayarlı evin için 20.
    Honeywell artık çözdü ya işi, 21 derece olduğu zaman kombiye dur emri veriyor. Kazan ve boruların içerisindeki suyun ve peteklerin evi hedef sıcaklığa ulaştırabileceğinin öğreniyor ve 21'den sonra artık 22'ye gelene kadar kombi ya kapanıyor, yada 1 saatte 6 kez devreye giriyor evi hedef sıcaklığa ulaştırıyor. Zaten tesisattaki su sıcak oldugu için aklınıza ohoo dur-kalk yapıyor bu diye gelmesin alakası yok Yani 20'den 21'e gelene kadar harıl harıl yanan kombi, artık termostat sayesinde evin kaç dakikada ısındığını öğreniyor ve 21'den 22 ye gelene kadar harıl harıl kombiyi yakmıyor.

Standart termostatlar (öğrenme modu olmayan) 20'den 22'ye kadar harıl harıl çalışır, ulaşınca kapanır, düşünce çalışır..

Honeywell'de hedef sıcaklığa ulaştığında ise ev ne kadar sürede soğuyor bunuda hafıza alıyor Ne kadar güzel değil mi?
    Hedef sıcaklık 22'ye ulaştı ev. Termostat kombiye dur dedi, aaa baktı ki ev 1 saat boyunca soğumuyor, devreye girmiyor kombi. Ama baktı ki 15 dakika sonra sıcaklık siz termostat ekranında görmesenizde dahi 0.1C düştü diyelim kombiye anlık yanma komutu gönderiyor dediğim gibi zaten sıcak olan tesisat suyu anında ısınıyor ve bu sayede termostat evi devamlı hedef sıcaklıkta tutuyor kısacası belirtilen sıcaklıkta çakılıyor alet mıh gibi, ne düşerim ne çıkarım diyor. Bu sayede dalgalanma neredeyse sıfır diyebilirim. Konfor ve ekonomi müthiş diyebilirim.

Şimdi siz derseniz ki 1 hafta boyunca hava iyiydi öğrenme modu çalıştı erken ısındı geç soğudu hava. Ama Ocak geldi dışarsı -10. Anında soğudu hava veya geç ısında naısl tekrar öğrenecek derseniz eğer. Bu 1 haftalık öğrenme periyotları belirli zamanlarda tekrar aktif oluyor mesela 3 haftada bir. Tekrar hafızaya alınır ve artık termostat rayına oturuyor. Sizede oturup izlemek, vay be demek kalıyor

Bu arada kombiniz hermetik ise tesisat su sıcaklığını 60-65 derecelerde tutun.
    Ben ilk zamanlar abooo 60-65 ne yav çok yakacak dedim kıstım 40-45-50 lere ana bı baktım ev ısınmıyor sayac devamlı dönüyor, ama ısınmıyor. E Evde 147 m2 olunca 45 derecede hermetik kombi ne yapsın termostatın kralı olsa ne yapsın?

Sayın hasanemmi sayesinde neyin ne olduğunu öğrendik sağolsun. Daha sonra kombiyi 65'de bıraktım, kombinin yerini unuttum

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Ogrenme modu gercekten cok guzel sistemmis. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    CMT927 nasıldır CMT727 den ne farkı var...hangisini önerirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggne

Merhaba
    CMT927 nasıldır CMT727 den ne farkı var...hangisini önerirsiniz...

CMT927 yurtdışı versiyonu ve ikiside aynı özelliklerde ve aynı ürün olarak biliyorum.
  • ggne G kullanıcısına yanıt
    Ekledigim tablo inş. yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 20 Ekim 2017; 17:33:55 >
  • Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptınız. Kombi bağlantısıni yaptırdınız mi? Son durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: :::xXx:::

Hocam ne yaptınız. Kombi bağlantısıni yaptırdınız mi? Son durum nedir?

Kombi Pazartesi takılacak dostum önümüzdeki hafta bir gün denerim artık

• Merhaba

Bir sorum olacak Danfoss TP 5001 mi Honeywell CMT 707 mi hangisini tavsiye edersiniz?
  • deadness D kullanıcısına yanıt
    CMT707 kablolu versiyon sanırım. CMT727 tavsiye ederim.
  • ArkadaşlarMerhaba.

Geçen kıştan bu yana forumun takipcisiyim. Bilginize danışmak istiyorum.

Viessmann Vitodens 100 w modülasyonlu sanırım kombim mevcut

Honeywell y87rf2008 modülasyonlu termostat alma arefesindeyim. Rgf100 ile beraber.

Önerileriniz nedir?

Honeywell in hassasiyeti nedir? Ayar derecesi nedir?

Birde modülasyonsuz olan da TPİ algoritma var deniliyor.

Modülasyonlu da yok sanırım TPİ algoritma veya öğrenme modu var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    Merhaba Vitodens 100 kullanıyorsanız honeywell modülasyonlu termostat almayınız. Geçtiğimiz yıl ben bizzat test ettim. Vitodens kombide honeywell modüle edemiyor kombiyi ateşleyince kombiyi siz 50 dereceye de ayarlasanız 70 80 derecelere çıkıyor. Ya orjinal viessmann termostatı ya da on off çalışan termostat almanız lazım.

• 1967mustang kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkürler.

Ancak çalıştığım kurumda da viesmann kombi var ve viesmannin modülasyonlu Termostatı mevcut. Ve yine dediğiniz şekilde yapıyor. Yani kombi 70 derecede çalışıyor. Müdahale edilemiyor.

Yani bu durumda o zaman modülasyonlu her türlü bizim set ettigimiz sıcaklığı dinlemiyor diyebiliriz o zaman.

• quote:

ArkadaşlarMerhaba.

Honeywell y87rf2008 modülasyonlu termostat alma arefesindeyim. Rgf100 ile beraber.

Önerileriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler.

@hasanemmii Hasan Emmi bu konuda bilgi verebilir misin. Sipariş vereceğim ve görüşünü gerçekten merak ediyorum.

• quote:

quote:

ArkadaşlarMerhaba.

Önerileriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler.

@hasanemmii Hasan Emmi bu konuda bilgi verebilir misin. Sipariş vereceğim ve görüşünü gerçekten merak ediyorum.

Modülasyonlularda bildiğim kadarıyla öğrenme modu yok ve zaten gerek de yok.
    Çünkü hedef sıcaklığa yaklaşıldıkça alev boyu azalıyor. Sıcaklık aşağı düştükçe alev boyu artıyor.

Ne zaman ki sıcaklık hedefi geçti, kombi beklemeye alınıyor.

Ben modülasyonlu ot lerin yoğuşmalı kombilerde kullanılmasından yanayım.
    Yoğuşmalılar düşük alev boylarında yoğuşma veriminden çok fazla yararlanıyor.

Yoğuşmasız kombilerde ise alev boyunun azalması bana göre verimi azaltıyor.
    Zaten üreticiler en verimli kombi sıcaklıklarının yüksek değerler olduğunu yazarlar.

Ypğuşmasızlara önerim öğrenme modlu on/off olurken, yoğuşmalılara öğrenme modlu on/off veya modülasyonlu ot kullanın diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Teşekkürler.

Açma veya kapama özelliği yok öğrenme modunun.
    Zaten hep açık :

Ben size biraz bahsedeyim.

Honeywell'de TPI algoritma var. İlerleyen zamanlarda çok müthiş birşey olduğunu kendiniz anlayacaksınız zaten.

Şimdi TPI modu 1 hafta içerisinde düzenli kullanımda oturuyor. Yani artık tamamen kontrol Honeywell'de. Kombinin yerinin unutun.

Şimdi mesela 22C ayarlı termostat. Evin içi 20 derece diyelim.
    Termostat 21C ye kadar harıl harıl yanar, 21'den sonra 22'ye kaç dakikada kaç saatte çıkıyor dalgalanma oluyor mu olmuyor mu 1 hafta boyunca bunu hafızaya işliyor. Mesela bi gün 21 den 22 ye 1 saatte ulaşıyor, diğer gün 30 dakikada, diğer gün 45 dakikada gibi.

Bunların ortalamasını alıyor öğreniyor herşeyi, sonra TPI algoritma devreye giriyor. Bu saatten sonra gel keyfim gel.

Şimdi termostat 22 ye ayarlı evin için 20.
    Honeywell artık çözdü ya işi, 21 derece olduğu zaman kombiye dur emri veriyor. Kazan ve boruların içerisindeki suyun ve peteklerin evi hedef sıcaklığa ulaştırabileceğinin öğreniyor ve 21'den sonra artık 22'ye gelene kadar kombi ya kapanıyor, yada 1 saatte 6 kez devreye giriyor evi hedef sıcaklığa ulaştırıyor. Zaten tesisattaki su sıcak oldugu için aklınıza ohoo dur-kalk yapıyor bu diye gelmesin alakası yok Yani 20'den 21'e gelene kadar harıl harıl yanan kombi, artık termostat sayesinde evin kaç dakikada ısındığını öğreniyor ve 21'den 22 ye gelene kadar harıl harıl kombiyi yakmıyor.

Standart termostatlar (öğrenme modu olmayan) 20'den 22'ye kadar harıl harıl çalışır, ulaşınca kapanır, düşünce çalışır..

Honeywell'de hedef sıcaklığa ulaştığında ise ev ne kadar sürede soğuyor bunuda hafıza alıyor Ne kadar güzel değil mi?
    Hedef sıcaklık 22'ye ulaştı ev. Termostat kombiye dur dedi, aaa baktı ki ev 1 saat boyunca soğumuyor, devreye girmiyor kombi. Ama baktı ki 15 dakika sonra sıcaklık siz termostat ekranında görmesenizde dahi 0.1C düştü diyelim kombiye anlık yanma komutu gönderiyor dediğim gibi zaten sıcak olan tesisat suyu anında ısınıyor ve bu sayede termostat evi devamlı hedef sıcaklıkta tutuyor kısacası belirtilen sıcaklıkta çakılıyor alet mıh gibi, ne düşerim ne çıkarım diyor. Bu sayede dalgalanma neredeyse sıfır diyebilirim. Konfor ve ekonomi müthiş diyebilirim.

Şimdi siz derseniz ki 1 hafta boyunca hava iyiydi öğrenme modu çalıştı erken ısındı geç soğudu hava. Ama Ocak geldi dışarsı -10. Anında soğudu hava veya geç ısında naısl tekrar öğrenecek derseniz eğer. Bu 1 haftalık öğrenme periyotları belirli zamanlarda tekrar aktif oluyor mesela 3 haftada bir. Tekrar hafızaya alınır ve artık termostat rayına oturuyor. Sizede oturup izlemek, vay be demek kalıyor

Bu arada kombiniz hermetik ise tesisat su sıcaklığını 60-65 derecelerde tutun.
    Ben ilk zamanlar abooo 60-65 ne yav çok yakacak dedim kıstım 40-45-50 lere ana bı baktım ev ısınmıyor sayac devamlı dönüyor, ama ısınmıyor. E Evde 147 m2 olunca 45 derecede hermetik kombi ne yapsın termostatın kralı olsa ne yapsın?

Sayın hasanemmi sayesinde neyin ne olduğunu öğrendik sağolsun. Daha sonra kombiyi 65'de bıraktım, kombinin yerini unuttum

merhaba hermetik kombi ile cmt727 modelini taktırdım . Siz suyun sıcaklığını ayarladığınızdan bahsetmişsiniz. Suyun sıcaklığını ben manuel olarak ayarlamam gerekiyor mu ? Termostatı kurdurdum.Hiç de suyun sıcaklığını ayarlamadım. Üşümedim de :D . Sabah ilk kalktığımda ürperiyorum ama bir kaç dakikaya sıcaklığı hissediyorum . Suyun sıcaklığını oda termostatı yokken kombinin sıcaklığını ayarladığımız çevrilen düğmeden mi ayarlıyoruz ?

Bu arada oda termostatı bağlattığımdan beri basınç kendi kendine düşüyor ya da yükseliyor . Sizde de böyle oluyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 24 Ekim 2017; 18:15:51 >

• 1967mustang kullanıcısına yanıt
    iki gün önce aldım. uyumla ilgili bir problem yok. güzel çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.