Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisi aradım...Merkezden program bekliyorlarmış...İki cihaz arasında bağlantı sağlayacaklarmış...Bekliyorum hala...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katmir

Servisi aradım...Merkezden program bekliyorlarmış...İki cihaz arasında bağlantı sağlayacaklarmış...Bekliyorum hala...

Sabrınıza hayran kaldım.Ben bu kadar beklemez tartışırdım sanırım.Ama sizin davranışınız daha sağduyulu.Umarım sonucu iyi olur.Bu arada ek bir bilgi olarak belirteyim.Viessmann müşteri hizmetlerine mail olarak sormuştum bugün cevap geldi.Vitodens 050-T lerin OpenTherm bağlantısı varmış.Yani yetkili ağızdan kombinin openthermi desteklediğini öğrenmiş olduk.Bu bilgi sizinde işinize yarar umarımGelişmeleri yazın lütfen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katmir kullanıcısına yanıt
    Sorun o zaman termostat ve rolede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demiurgos

quote:

Orijinalden alıntı: Katmir

Servisi aradım...Merkezden program bekliyorlarmış...İki cihaz arasında bağlantı sağlayacaklarmış...Bekliyorum hala...

Sabrınıza hayran kaldım.Ben bu kadar beklemez tartışırdım sanırım.Ama sizin davranışınız daha sağduyulu.Umarım sonucu iyi olur.Bu arada ek bir bilgi olarak belirteyim.Viessmann müşteri hizmetlerine mail olarak sormuştum bugün cevap geldi.Vitodens 050-T lerin OpenTherm bağlantısı varmış.Yani yetkili ağızdan kombinin openthermi desteklediğini öğrenmiş olduk.Bu bilgi sizinde işinize yarar umarımGelişmeleri yazın lütfen.

Teşekkürler bilgilendirme için...

Sabırla bekliyorum ne yapayım...Uğraşıyor insanlar...Bir şey diyemiyorum o zaman...Sonunda mağdur olmayalım da inşaallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

Sorun o zaman termostat ve rolede

Klemenslerde veya kombide sorun olma ihtimali var mı? Sonuçta röle kutusu ve termostat birbiri ile haberleşse ve buna rağmen kombi emirleri yerine getirmese kombide sıkıntı var diyeceğim...Klemenslerde, kombinin kendisinde vs sorun olma ihtimali var mı ki? Kombi yeni...Bazen diyorum ki honeywell yanlışlıkla aynı cihazı mı yolladı acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

arkadaşlar honeywell y87rf2008 akıllı oda termostatında uygulamada
    artış yaptığınızda ıoda sıcaklığı da birden yükseliyor veya azalıyor mu?

örneğin : oda sıcaklığı 21,5 derece
    set edilen sıcaklık :21 derece olsun

set sıcaklığını 22 derece yapınca birden oda sıcaklığı da 22 derece oluyor. bu nmormal bir şey mi ?

tamm tersi de olabiliryor
    örbneğin oda sıcaklığı 23 derece
    set sicaıklığı da 23 derece

set edilen sıcaklığı 22 veya 22,5 dereceye aldığımızda oda sıcaklığı da hemen 22,5 düşüyoor.

Aynı sorun bende de var şu an.
    19.5 derece gösteriyor termostat bende 20 ya da 20.5 yapıyorum termostat da alev işareti geliyor ama daha kombi yanmadan set ettiğim dereceye gelmiş görünüyor.

Bu normal mi?

• Kusuratli değerleri görmediğinden oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: turranor

arkadaşlar internete bağlanıp program yaptıktan sonra internet kesilirse program devam ediyor diye biliyorum. peki termostattan elle ayarlama yaparsak program tamamen devre dışı mı kalıyor yoksa programdaki ilk değişiklik zamanı geldiğinde kontrol tekrar programa mı geçiyor. ikinci sorum, uzun süre internet olmasa da program aynen devam eder mi?

Yorumu olan var mıdır

• Set ettigim oda sicakligi 20, oda sicakligi 19,5 a dahi dusmeden kombi yanmaya devam ediyor bu normalmi?

• Viessman vitodens 100-wb1c kombim var
    Honeywell 2008 modeli aldım.
    Kendim monte edebilir miyim ?
    Ek kablo gerekir mi ?
    Hangi malzemeleri satın almalıyım ?

• cinman C kullanıcısına yanıt
    Sanırım ekstra bir kabloya ihtiyacınız var. Kombinizin bağlantı şemasını yollarsiniz daha net bir cevap verebikiriz

• LaNcEt kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba,

Farklı kullanıcılardan TPI çalışma şekliyle ilgili sorular görüorum.

Honeywell modülasyonlu olmayan modellerinin hepsinde TPI algoritma kullanılıyor. Bu algoritma odanın hedef sıcaklıkta düzenli olarak kalmasını hedefliyor. Hedef sıcaklığa yaklaştıkça kombiyi sürekli çalıştırmak yerine ara vererek çalıştırıyor. Her ara verdiğinde de odadaki sıcaklık değişimini gözlemleyerek bir daha çalıştırdığındaki çalışma süresini belirliyor. Örneğin hedefe 1 derece varken 10 dakika çalışıp bir dakika duruyorsa, yaklaştıkça 5 dakika çalışıp 5 dakika durabiliyor. Hedef sıcaklığa ulaştıktan sonra da benzer şekilde odadaki sıcaklık kaybını gözlemleyerek, kaybı karşılamak üzere belirli sürelerde kombiyi çalıştırarak odayı istenen sıcaklıkta tutmaya çalışıyor.

Sizin durumunuzda kombiyi tekrar çalıştırmak için 19.5'e düşmeyi beklememesi bu yüzden. Ancak düzenli çalıştığını sanmıyorum, aralıklarla çalıştırıyor olması gerekiyor. 19,5 dereceye düşmeyi beklerse, petekler tekrar ortamı ısıtmaya başlayana kadar sıcaklık 19,5'in de altına düşecektir. Siz 20 derece isterken geniş bir aralıkta sıcaklık dalgalanması oluşacaktır.

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

Daha detaylı bilgi arayannlar aşağıdaki ingilizce dokümanı inceleyebilir.http://www.honeywelluk.com/documents/All/pdf/TPI%20Functionality%20explained.pdf

@sarabacı

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hima -- 5 Kasım 2016; 13:5:20 >

• Hima H kullanıcısına yanıt
    Öğrenme modu yada tpi ya da pi ( bazı yerlerde öyle geçiyor ) modulasyonlu modellerde de var mi

• Merhaba,
    Benimde merak ettiğim bir konu var ;

Haftalık program kurdum, sabah 8 den itibaren 21 derece, akşam 23,30 da 19 derece olsun.
    Gündüz herhangi bir saatte manuel cihazdan 20 dereceye düşürdüğümde program nasıl oluyor ?

Saat 23,30 a kadar 20 derece de mi set etmiş oluyorum ?
  • Bence programlama devam ediyor olabilir. Bunun için bir deneme yapabilirsiniz herkese yardımcı olursunuz. Ornegin yaptığınız programın başlamasına 10 dk kala böyle bir değişiklik yapıp değişim i gozlemleyebilirsiniz

• Modülasyonlu modelde TPI'a gerek yok zaten. Kombi oda sıcaklığındaki değişime göre alev modülasyonu yaparak zaten sıcaklık dalgalanmasının önüne geçiyor. On/off'larda kazan suyu sıcaklığını değiştiremediğini düşünürseniz termostatın tek yapabileceği şey kombiyi açıp kapatmak. TPI algoritma burada devreye girerek çalışma süresini ayarlayarak dalgalanmanın önüne geçiyor.
    Teşekkürler öğrenme modunun modulasyonlu da olduğunu söylemişlerdi . Havalar güzel gittiği için tam anlamıyla kullanmadim daha yakında başladım yerden ısıtma ile nasıl olacak bakalım . Uygulamadan sıcaklık değişimi yapınca devreye girmesi kaç dk suruhor bende 4-5 dk arası

• uygulamada değişiklik yaptıktan sonra çok geçmeden herhalde 1 dakikayı bulmadan termostat üzerinde hedef değer olarak gördüğümü hatırlıyorum. ondan sonra kombinin devreye girmesi biraz daha farklı bir durum olabilir. termostatta alev sembolü çıktıktan sonra ısıtma ihtiyacına göre kombi biraz geç devreye giriyor olabilir.
    Bende uygulamadan değişiklik yaptigim halde termostatta alev sembolu 4-5 dk sonra cikiyor

• Yorumunuz icin tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.