Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vanaların içi farklı.https://www.youtube.com/watch?v=kllLGPO9_iU
    Bildiğim kadarıyla bizdekilere uymaz.
  • ism72 İ kullanıcısına yanıt
    hocam vanası komple set oluyor. tesmotatik vanalarda bu şekilde kafası çıkıp takılıyor ama vana bizim tesisata uygun oluyo
  • Haklısınız. Bütün termostatik vanaların gövdesi böyleymiş. Bu sayede termostat vanaları da araştırmış oldum. Danfoss ra2000 alıp kombiye yakın odalara 1-2 tane takmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus-

Dış sensor pek standart bir parça değil.Kombinin marka ve modeline göre ntc sensor degerleri değişiklik gösteriyor.

Kombinizin marka ve modeli nedir?

Viessmann Vitodens 050-t
  • Vitodens 100 5k ntc kullanıyor. Hatta benim ecanin orjinal sensörü ile ayni parça. 50 ler için ise bilgim yok. Aynı olma ihtimali yüksek ama yine de araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 20 Ekim 2016; 17:53:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honeywell tarafından cihazım değiştirildi... Yeni cihaz da haberleşmiyor...Servis yine işin içinden çıkamadı...Geç saat olduğu için dükkana götürüp bir inceleyecekler ürünü ona göre yarın tekrar montaj denenecek...
  • Katmir kullanıcısına yanıt
    kombi röle ya da termostat arasında bir baglantı problemi var gibi
  • yerden ısıtma için evohome var ama turkiye de ya da aydında yapabilecek olan var mı acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

Vitodents 50 w uygun dış hava sıcaklık sensorunu yurt dışından buldum. Ğerci Aydın standartları için çok da gerekli değil diye dusunuyorum modasyonlu termostat işini görür inşallah bu sene girecez :)

Merhaba
    Bende özelliklerine bakarken satıcı firma sitesinde özelliklerinde 3. şıkta bundan bahsetmiş

IF platformuna üye uygulamalarla entegre olabilmesinden dolayı aşağıdaki gibi pek çok uygulamanın parametrelerine göre programlama yapmak mümkündür.
    1)Cep telefonlarında bulunan konum özelliği baz alınarak, önceden girdiğiniz komutlara göre evinizin sıcaklığını otomatik olarak değiştirebilirsiniz.
    Örneğin; evinize 5 km kala kombinizi açtırabilir, ya da evinizden 200 metre uzaklaştığınızda kombinizi kapatmaya programlayabilirsiniz.
    2)Sosyal ağlarda yaptığınız check-in konumlarına göre dahi kombinizin kontrolü mümkündür. Örneğin şu mekân da check-in yaparsam evin sıcaklığını X sıcaklığa ayarla ya da ev dışında check-in yaptığınızda cihazınızı otomatik olarak daha düşük ev sıcaklığına ayarlayabilirsiniz.
    3)Hava durumu sitelerinden alınan bilgiye dayanarak, dış hava sensörü olmadan dış hava sıcaklığına bağlı olarak program yapılabilir. @Sururiii @Cirrus-

• Diğer seçenekleri denedim ama 3. Seçeneğin nasıl çalıştığını bilmiyorum acikcasi

• Herkese merhaba.Viessmann 50T modeli kombi aldım.Bu oda termostadı tam benim istediğim gibi uzaktan erişim programlama vs.Fakat kullananlara danışmak istedim. Viessmann 50T ile uyumlu mu değil mi acaba?Bu kombi ile kullanan var mı memnun musunuz?Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Eğer uyumluysa alacağım özellikle uzaktan erişim benim için süper.İşim gereği seyahate çıkıyorum.Dönerken telefondan bağlanıp ben gelene kadar evin ısınması ya da diyelimki işim uzadı geç döneceğim bağlanıp kombiyi durdurmak ya da ötelemek benim için süper olur😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Demiurgos

Herkese merhaba.Viessmann 50T modeli kombi aldım.Bu oda termostadı tam benim istediğim gibi uzaktan erişim programlama vs.Fakat kullananlara danışmak istedim. Viessmann 50T ile uyumlu mu değil mi acaba?Bu kombi ile kullanan var mı memnun musunuz?Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Eğer uyumluysa alacağım özellikle uzaktan erişim benim için süper.İşim gereği seyahate çıkıyorum.Dönerken telefondan bağlanıp ben gelene kadar evin ısınması ya da diyelimki işim uzadı geç döneceğim bağlanıp kombiyi durdurmak ya da ötelemek benim için süper olur😊

Hocam bendeki de Vitodens 050T lakin hala başaramadık montajı...İlkinde bağlantı kurulamadı röle kutusu ile termostat arasında ve cihaz bozuk diye gönderdik ve yenisi geldi...Yenisi de aynı sorunu yaptı...Servis cihazı inceleyecek, hala haber bekliyorum...Normalde Vitodens 050T modülasyonlu...Bu cihazı destekliyor yani ama bendeki sorun çözülemedi...

Siz yazınca aklıma geldi araştırdım,bizim bu 50T lerin opentherm desteği olduğuna dair yazılı bir bilgi bulamadım.Acaba bu yüzden sorun yaşıyor olabilir misiniz?Eğer öyleyse 2032 modelini almak lazım sanırım.Bu konuyu araştırabildiniz mi?

• quote:

Siz yazınca aklıma geldi araştırdım,bizim bu 50T lerin opentherm desteği olduğuna dair yazılı bir bilgi bulamadım.Acaba bu yüzden sorun yaşıyor olabilir misiniz?Eğer öyleyse 2032 modelini almak lazım sanırım.Bu konuyu araştırabildiniz mi?

Ben Viessmann müşteri hizmetlerini aradım ve modülasyonlu olduğunu söylediler...Sadece sıkıntı Viessmann dışında oda termostatı takınca kombi garanti dışı kalıyormuş...
    Anlamak ve emin olmak için soruyorum;modülasyonlu olması opentherm protokolünü desteklediği anlamına gelirmi?Yani bu ikisi aynı şey mi.Bana modülasyon ile opentherm farklı gibi geldi.Yani bir cihaz modülasyonlu olup opentherm protokolünü desteklemiyor olabilir gibi:) Bu konuda teknik bilgi sahibi olanlar da bize yardımcı olabilirse belki bir sonuca varabiliriz.

• Bildigim kadariyla modulasyon kombinin ozelligi. Alevi kisabiliyor modulasyonla. Opentherm ise kombi ile haberlesme protokolu. Bu protokol modulasyoni da destekliyor. Yani kombi modulasyonlu olur ama opentherm olmayabilir. Zorunluluk yok.

• ism72 İ kullanıcısına yanıt
    İşte benimde anlamak istediğim buydu!Sn Katmir'in sorunu bu olabilir.Çünkü bu termostadın 2 modeli var biri opentherm destekli olan 2008 modeli diğeri ise 2032 modeli.Bu durumda Vitodens 50 T nin opentherm desteği yoksa (ki bu konuda hala bir bilgi bulamadım!!) şuan yaşadığı sorunu bu yüzden yaşıyor olabilir.Bu durumda cihazını 2032 modeli termostatla kullanabilir.Ama eğer Vitodens 50 T opentherm destekliyor ve şuanki sorunu yaşıyorsa o zaman gerçekten aldığı termostatta sorun var demektir :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İşte benimde anlamak istediğim buydu!Sn Katmir'in sorunu bu olabilir.Çünkü bu termostadın 2 modeli var biri opentherm destekli olan 2008 modeli diğeri ise 2032 modeli.Bu durumda Vitodens 50 T nin opentherm desteği yoksa (ki bu konuda hala bir bilgi bulamadım!!) şuan yaşadığı sorunu bu yüzden yaşıyor olabilir.Bu durumda cihazını 2032 modeli termostatla kullanabilir.Ama eğer Vitodens 50 T opentherm destekliyor ve şuanki sorunu yaşıyorsa o zaman gerçekten aldığı termostatta sorun var demektir :(

Diğer model modülasyonsuz...O zaman modülasyonlu kombinin faydası kalmıyor...Peki bilenler cevaplasın? Opentherm bağlantısı olmayan modülasyonlu oda termostatı gördünüz mü hiç? Bir hata var burada sanırım...
  • Öpen therm bir iletişim protokolü dur. Modasyonlu ise kombinin alew boyutunu sıcaklığa gire ayatlamasidir, bir kombi modulasyonlu olup öpen therm desteklemeyebilir. Galiba mbus diye bir iletişim protokolü de var. Ben viessmann vitodents 50-w kullanıyorum. Ve öpen therm destekliyor. Viessmann öpen therm protokolünü kullanıyor. Ayrıca kullanım kilavuzundaki OT diye kısaltma hem İng hem Türkçe kilavuzlarda bu şekilde geçer ve bunun kısaltılması öpen therm kısaltılması. Katmir kardeşimizin neden bu sorunu cozemedigini bende merak ediyorum. Bunun da tek çözümü oda termostatini baska birmkombide denemeektir.cunku röle kombi ve oda termostati arasında bir haberleşme meydana gelmoyor

• Siz önceki sayfalarda her Viessmann ın farklı anakart kullandığını yazmışsınız.Ayrıca sizin vitodens 050-w modeli ürününüz tam yoğuşmalı ve internette tonlarca döküman var.Bizm vitodens 050-t ise yarım yoğuşmalı ve ne yazıkki internette teknik döküman olarak hiçbir bilgi yok(open therm,gaz modülasyonu veya fan modülasyonu vs ile ilgili).Yani bu iki cihaz modülasyon ve open therm desteği açısından çok farklı olabilir.Tabi bu durum Sn katmirin servisten gelen cihazıyla yaşayacağı gelişmelerden sonra netlik kazanacak..
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.