Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaptığım haftalık programda akşam 23:00 da set ettiğim değer göstermiyor.
    Bu sanırım ülkemizdeki saat ile ilgili ,yani gmt 3 olayı.
    Bu nasıl düzelecek?

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSerkanK

Yaptığım haftalık programda akşam 23:00 da set ettiğim değer göstermiyor.
    Bu sanırım ülkemizdeki saat ile ilgili ,yani gmt 3 olayı.
    Bu nasıl düzelecek?

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

aynı durumdan bende sıkıntılıyım bir kaç farklı saat dilimi denemdim ama doğru zamanda maalesef çalışmıyor. total confort hesabına girdiğim zaman da saat dilimini bulumıyorum artık. çözüm olursa tekrar yazarsan sevinirim.

• arkadaşlar merhaba,
    internet ağ geciti gün içinde öğlen ve öğleden sonraki saatlerde 10 saniye içinde tepkime veriyor. fakat akşam saatlerinde biraz sapma olabiliyor (2 ile 4 dakika arasında tepkime veriyor.)

gecen yıl vitotrol 100 kullanıyordum. anlık sıcaklık göstergesinde sapma olup olmadığını dijital başka bir thermostat ile ölçüp vitotrol 100 içinden sıcaklık sapmasını dengeleyebiliyordum. fakat bu thermostatta anladığım kadarı ile öyle bir ayar yok. 0,5 derecelik bir sapma meydana geliyor 22,3 ise 2,5 e tamamlıyor. 22.2 ise 22 ye tamamlıyor. şimdi havalar güzel pek önemli değil ama soğuk havalarda sanki biraz sıkıntı cıkartacak gibi.

saatlerin geri alınmamasından dolayı programlamada sıkıtı yaşıyorum hangi saat dilimini seciyorsunuz ?? ve nereden değiştiriyorsunuz. belirlenen saatte maalesef devreye girmiyor ya bir saat sonrasından ya da bir saat sonrasında devreye giriyor.

onun haricinde yaşadığım şehir izmirde bugüne kadar sadece 2 gün soğuk oldu. kullanma fırsatı buldum. ısı dalgalanması neredeyse hiç olmadı. kullanışlı ve önerebileceğim bir ürün. netatmo ile arasındaki tek fark anladığım kadarı ile raporlama yapmıyor oluşu.

şimdi aradığım ürün honeywell hava istasyonu buluabilirsem onuda satın alıp ürünleri bir biri ile kombine edeceğim.

• Merhabalar. üç gündür honeywell 2032 OT modelini Buderus 062 kombim ile kullanıyorum. Kurulumunu kablolamasını hepsini kendim yaptım ve ilk andan itibaren tıkır tıkır çalıştı hiç sorun çıkarmadan. Fakat haftalık programı çalıştıramadım bir türlü. bu forumda okuduğuma göre önce sürekli sıcaklık modunu kapatmak lazımmış fakat nasıl kapatılacağını bir türlü beceremedim. Yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axyskus -- 7 Kasım 2016; 2:35:17 >
  • tenten77 T kullanıcısına yanıt
    Selam. Nasıl çözdünüz acaba? Sürekli modunu nasıl kapatabildiniz?

• Hima H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sürekli sıcaklık programı aktifken zaman programı devreye girmiyor dediniz. Onu (sürekli sıccaklık programını) nasıl iptal edebilirim acaba? çok uğraştım bitürlü beceremedim.

• invisible_blue İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Ayarlar > Konum bilgileri > Saat dilimi

• axyskus A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eğer hedef sıcaklığı sürekli olarak devreye aldıysanız bu dönen ok sembolüüyle gösteriliyor. Devreden çıkarmak için yukarı aşağı dokunarak sıcaklık değiştirebildiğiniz ekrana gelip sol alttaki dönen ok sembolüne dokunun ve çıkan ekranda iptale basın. Sürekli mod devreden çıkacaktır.

Uygulama kullanımıyla ilgili websitesine de bakabilirsiniz.http://home.honeywell.com.tr/blog-detail.php?id=16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hima -- 7 Kasım 2016; 8:46:35 >
  • Konum ayarlarından saat dilimini Suriye Moskova +3 saat dilimi seçildiğinde düzeliyor gibi. Akşama tekrar kontrol edip bilgi vereceğim.

• Hima H kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi bu işlemi zaten yapmışım farkında olmadan, ama yinede bu haftalık proglamayı devre sokamadım bitürlü. sanırım onu da öğrenecez. Tekrardan teşekkürler. [simage][/simage]
     Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

Merhaba.
    Bilgilendirmenizi sabırsılıkla beklerim. Teşekkürler.

• axyskus A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Şu anda sürekli bir sıcaklık ayarınız yok gibi görünüyor. en üst resimde sağ üst köşedeki takvim ikonuna basarak program girmeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki linkte adım adım detaylı şekilde açıklıyor. Saat dilimi sorunu sebebiyle istediğiniz değişiklik hemen devreye girmiyordur belki. Saat diliminizi +3 olacak bir yere değiştirin, devreye girer.

http://home.honeywell.com.tr/blog-detail.php?id=16
  • Sağolun, bir de öyle yapmaya deniyim.

• Bende amman olarak düzenli devreye giriyor şimdilik bir sıkıntı yok gibi.

• Arkadaşlar role kutusunu bağlamadım sadece ağ bağlantısı ile termostadı eşleştirdim. ancak modemi kapatıyorum alıcısını fişten çekiyorum yinede termostatta bağlı simgesi görünüyor. Bağlantı kesildi diyede mail gelmiyor. Role bağlı olmadığı için olabilir öi fikri olan var mı? Termostad üzerinden resetledim tekrar eşleştirdim yine aynı. ayrıca şöyle bir sorun oldu resetlemeden önce yoktu hem dereceyi mobile doğru yansıtmıyor hemde örneğin sıcaklık 30 derece olsun diye ayarlıyorum telefonda o anda sıcaklık 22 diyelim ben sıcaklığı arttırınca telefonda görünen sıcaklık hemen artıyor. Cevaplarınız için peşinen teşekkürler.

Amma'a değiştirdim. Fakat İstanbul zaman dilimi ile aynı (+2). Deniyelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axyskus -- 9 Kasım 2016; 0:14:37 >
  • GedKalessin kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ek olarak şöyle bir durum var. Mobilden sıcaklığı 10 derece ayarlıyorum örneğin. (Önceki sıcaklık 25 sayalım) termostattadan manuel müdahale ettiğimde yani sağa sola çevirdiğimde değişikliği hemen algılıyor yani 25 ayarı hemen 10 a düşüyor. Ama mobilden uzun sürüyor algılaması. Deneyen var mı bunu?

• Program ayarı yapmakta zorlananlar 1 saat geriden kurun test ettim çalışıyor. Örneğin 22:00 da kombi devreye girsin istiyorsanız 21:00 a ayarlayın

Bu durum herkeste aynı sanırım. Mobilden tepki termostattaki tepkiye göre daha uzun sürüyor.

Bu da bir çözüm yöntemidir. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.