Şimdi Ara

HONDANIZA YAZIK ETMEYİN....ÖZBEK OTODAN UZAK DURUN.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkdaşlar, Ankarada oturuyorsanız, öncelikle bir Japon ya da Kore malı aracınız varsa, ya da diğerleri, ister servis, ister kaporta boya için sakın ha Ostim Uzay Çağı Cad. Keresteciler girişi No:11 deki (Doğulu Holdig'in karşısında, adını yanlış hatırlamıyorsam İLSAY lpg bayisinin yanında)otomobil kasabının yanından geçmeyin. Niye mi? Sıkı durun:
    10.07.2007 tarihinde Eskişehir-Ankara yolu üzerinde tatil dönüşü orta refüje düşmek suretiyle bir kaza geçirdim. Axa-oyakla anlaşmalı çekiciyle ( Hisar Oto Kurtarma,(Nurbay KARAOĞLU)ı şebekenin öbür ayağı) aracı;çekicinin binbir türlü yalanına kanarak (zaten kazanın paniği var) Ankara Ostim'de Ahmet ÖZBEK adındaki şahsın; tamir atölyesine götürdük. Yalnız kasko firmasıyla anlaşmalı olmayan bir yerdi. Aracın sağ arka kapı altı marşpiyeri ezildi; alt kısımlarında bazı plastik korumalar, benzin filtresi ve radyatör hasar gördü. Ön ve arka tamponda da çizikler oluştu. Sağ Arka teker çarpmanın etkisiyle çamurluğu içten akordeon şeklinde kasmış (aracı teslim alıp memlekete döndükten sonra fark ettik). Ancak bu durum dıştan pek belli olmuyor. Aracın kaportasında kazadan dolayı hasar ve boyada çizik oluşmadı. Gelelim konuya; Araç 3 hafta burada kaldı. Bu usta olduklarını söyleyen otomobil kasapları arabaya yarardan çok zarar verdiler. Arabanın sağ kapısında mercimek büyüklüğünde boya döküntüsü var diye kapıdaki kuşağın altını (boyamayın dediğim halde), renk tutmayınca tüm kapıyı boyamışlar. Marşpiyeri tamir edip benzin kapağının altına kadarki yeri boyadık dediler, sağ arka çamurluğu tavana kadar boyamışlar. Bu arada çamurluğun içi hasarıyla duruyor. İlk tespitlerde benzin filtresi hasarlı dediler, meğerse benzin hortumu da yırtılmış. Yırtık kısmı 10 cm lik bir hortumla birleştirip baş kısımlarını da kelepçelerle sıkmışlar ( bunu da sonradan benzin damlayınca fark ettim).Sağ arka kapıyı boyarken fitilleri çıkartmışlar, takmayı unutmuşlar (2 ay arabayı; toz alarak kullandım). Sol ön farın arkasındaki tırnağı kırılmış, değiştirdiler. Far kullanılmış, içerisinde lekeler mevcut. Sağ arka jant kapağının özel vidasının yerine plastik bir vida takmışlar, kapağı düşmek üzereyken fark ettim. Emniyet kemerlerinin kasması sonucu airbag beyni ve sağ ön emniyet kemeri hasar görmüş. Bu arızaları bile tespit edemediler. Arıza ışığını söndüremediler. Sağ arka kapıyı çıkartırken cam soketini kırmışlar, cam çalışmıyor. Son olarak sıkı durun; temmuz ayında boyadıkları kapı ve çamurluğun boyaları aracı tazyikli suyla yıkarken çıktı. Kapının ve çamurluğun yanları şu an boyasız, tekrar boyatacağım. Anlayacağınız; ustanın değil, beceriksiz bir kişinin eline düşmüşüz. Bütün bunları telefon açıp söylediğimde her şey çok normalmiş ve yaptıkları doğruymuş gibi bir tavır takındılar. 900 km yol yapıp bu eksiklikleri giderecekmişim ya da bir daha bu kasapları aramayacakmışım. Adamların özürleri kabahatlarından büyük. Siz bana şimdi; neden yetkili servise gitmediğim; gibi bir soru soracaksınız. Gittim, arabanın çıkması için 1.5 ay süre verdiler, işleri çok yoğunmuş.Bu sebeple oraya bırakamadım. Ancak böyle sıkıntılar yaşayacağımı da hiç düşünemezdim. Her gün bir kazıkları ortaya çıkıyor. Arabadan korkar oldum, başıma birşey gelecek diye.Siz siz olun yaşadığınız yerin haricinde Allah göstermesin bir kaza yaparsanız ve araçta da kasko varsa, yol farkını verip aracınızı kendi adresinizde yaptırın. Bu bana acı bir ders oldu. Ama tekrar söylüyorum, AHMET ÖZBEK'ten uzak durun.

• GEÇMİŞ OLSUN.
    O ARAÇTAN KAZA SONUCU CAN KAYBI OLMADIĞI İÇİN ALLAH 'A ŞÜKRETMEK EN GÜZELİ.

BU TECRÜBENİZİ BİZİMLE DE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TŞK EDERİZ.

ANKARA DA DEĞİLİM ANCAK BİR ÇOK ANKARALI OLDUĞU KESİN.

SAYGILARIMLA.....
  • Geçmiş olsun. Dilerim hiç birimizin başına bu tür talihsizllikler gelmez.
  • Kahrolsun kasap ahmet özbek
  • geçmiş olsun, bu tür durumlarda gerçekten ya servis yada bilinen sağlam adamlarla çalışılmalı.
  • Sağolun arkadaşlar, iyi dilekleriniz için.
  • gerçekten çok geçmiş olsun... :(
    ya var işte böyle şerefsiz kişiliksiz insanlar bir de üste çıkmaya çalışırlar.
    çok sinirlendim cidden!!!
  • Bak ben böyle durumlarda sineye çekmiyorum...Yapabilecek ne varsa yapıyorum. En sonrada ALDIGIN PARA ZEHİR ZIKKIM OLSUN...HARAM OLSUN..HARAM OLSUN...HARAM OLSUN...DOKTOR İLAÇ PARAN OLSUN....CEHENNEMDE ALACAGIM OLSUN.....Diye yüzüne karşı söylüyorum...Çok bozuluyolar...Bende ferahlıyorum. Rahatlıyorum.....Çekip gidiyorum....
  • Sn. taşkafa,
    Sizin söylediğiniz gibi ben de yaptım, ancak telefonla.Aramızda gidiş geliş 900 km var. "Size hakkımı helal etmiyorum, hayrını görmeyin" dedim, çook bozuldular. Ama bunlar kaşarlanmışlar.
  • geçmiş olsun kaskonun anlaşmalı olduğu yetkili servislerden başkasına pek güvenmiyorum şahsen
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

Kahrolsun kasap ahmet özbek

zsdauasda.. hunharca boyamıs arabayı.. neyse sana da geçmiş olsun.. dediğin gibi kazanın paniğiyle boyle fazla düşünmeden karar vermek doğal. başka bi yetkili servise sorsaydın diycem ama iş işten geçmiş. Allah belasını versin ahmet özbek namussuzunun. tu sana ahmet
  • Bundan sonra ahmet özbekin semtinden bile geçmem, kasap namussuz, güzelim araba onun eline verilmez
  • Çok geçmiş olsun öncelikle... Özbek Opel servisidir. Hondanızı bir Opel servisine çekmelerine anlam veremedim...
  • ne yani şimdi günahınımı aldık ahmet özbekin, asıl kabahat honda arabayı opel servisine götürendemi bu durumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

ne yani şimdi günahınımı aldık ahmet özbekin, asıl kabahat honda arabayı opel servisine götürendemi bu durumda

Hayır, Ahmet Özbek de suçlu, arabayı kabul ettiği için...
  • ben arabamı yakarım genede opel servisine sokmam
  • bu konuda garantisi olan bir araçsa opel servisin elinde ne işi var.
    yollayan kadar (bilmeyerek de olsa) teslim alanında aynı oranda suçludur.

aracınız bize teslim edildi .gibisinden en yakın honda servisini aramaları gerekirdi.

diye düşünüyorum.

saygılarımla...
  • çekici ile Ahmet Özbek demekki bu işde birlikteler, bence Allah kaza vermesin ama Ahmet Özbek'den önce o çekiciyi kullanmamak lazım:))
  • Teşekkür ederim arkadaşım. Benim bahsettiğim Özbek Oto, Japon-Kore özel servisidir. Plakalığında bile bu araçların armaları vardır.

quote:

Orjinalden alıntı: WarriorSoul

Çok geçmiş olsun öncelikle... Özbek Opel servisidir. Hondanızı bir Opel servisine çekmelerine anlam veremedim...
  • Bak sen şu üç kaatçı ahmet e hem opel servisi hemde japon-kore diye milleti kandırıyor, na anlar o japondan koreden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.