Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha dun aldım benzın .. suanda 48 Km yol yapmıssım ve yakıt tuketımı 10.1 bendemı bırsey var anlamadım gıttı.
  • Hmm biraz sportif kullanmışsın.
    Subaru Impreza gibi yakmış mübarek.
  • 1.8 Executive i 1 haftadır kullanıyorum.
    Hiç ekonomi yapmadan GTI tadında kullanmama rağmen ortalama tüketim 7,8 lt de kaldı.
    Genelde vites değişim devirimi 5000 RPM ve otobanda 210 km ye varan hızları göz önüne alacak olursak inanılmaz düşük geldi bana yaıt tüketimi.
    1.8 motorun 1.6 dan daha ekonomik olduğunu okuduğumda inanmamıştım ancak test edince doğru olduğunu gördüm.
    Bu haftada ekonomik kullanıp ne kadar düşüyor göreceğim.
    Sonucu paylaşırım.
  • İstanbul şehiriçi depoyu fulledim kırmızı yandı ve tüm kareler söndü. Depoyu tekrar fulledim 41lt aldı gittiğim yol 370km :(
  • Arkadaşlar
    Uzun sureden sonra arabayı sehır dısında denemek nasıp oldu.
    Istanbul-Izmır
    Suanda 6.6 yaktı ve 523 KM. olmus vede 5 cızgı depo dolu...
    Ama solede bırsey var Ben bursa gırısınden otobana baglanıp ızmır e yapılan yolda 200,215 gıttım bunun ıcın sehır dısı yakımı bıraz fazla oldu...
    Zaten civic baslıgına videosunu atıcam.
  • SELAMLAR ARKADAŞLAR,

2005 1,6 DÜZ CIVIC

SORU İŞARETİ OLMAMASI ICIN DETAYLANDIRACAGIM

GECEN AGUSTOS SICAGI( YAZ VE KIŞ DEGERLERİ FARKLI) KM.13000 DE İKEN ANTALYA YOLUNDA DENENDIM ILK UZUN YOLU BIZIMKININ GECE YOLA CIKIS VE SAAT 09 DAN 13 E KADAR KLIMA ACIK BAGAJ DOLU 4 KISI. SAAT BASI DUR KALK ( SIGARA MOLASI) ORTALAMA SURAT 120 KM. BIZIM ARACLARDA 50 LT. TANK STANDART FAKAT FUL CEKTIGINIZDE 55 E KADAR DAYANIR 820.KM YAKIT ALDIM ALDIGIM YAKIT TASANA KADAR DOLMAK KAYDIYLA TAMI TAMAMIYLA 47 LT. VE DONUS YOLUNDA KLIMA DAHA FAZLA KULLANARAK OLCTUM AYNI DEGERLERI ALDIM OGUNKU BENZIN LITRE FIYATINA BOLDUGUMDE 0,165 YKR (165000 TL) YAKTI INANAMADIM AMA GERCEKTEN BU DEGERLERI GORDUM .
    NOT/ ISIM GEREGI UZUN BIR DONEM 8 YIL SEHIRLER ARASI HAFIF ARAC KULLANDIM VE HERKESE NACİZANE BIR TAVSIYEM UZUN YOLDA FAZLA SURAT SOFORU DAHA COK YORAR VE EN ONEMLISI ''SURAT FELAKETTIR '' KAZASIZ BELASIZ SURUSLER HERKEZE

BU DEGERLERE INANMAK GUC OLABILIR AMA GERCEK...

SAYGILARIMLA..

• quote:

Orjinalden alıntı: ersincem

İstanbul şehiriçi depoyu fulledim kırmızı yandı ve tüm kareler söndü. Depoyu tekrar fulledim 41lt aldı gittiğim yol 370km :(

walla imza kısmına dizelleri kıskandıran yakıt ekonomisi demişsiniz de 1 depoyla yaptığınız yol 370km olunca bu pek de ekonomik gelmedi bana...
    ben bu yeni civicleri anlamış değilim kimisi çok az yakıyor kimisi aşırı fazla yakıyor.. civic almayı planlarken bu değerleri görünce resmen soğuyorum civicten ve vazgeçtim sayılır... eski kasa civiclerdi o yakıt ekonomisi yapan araç, yeni civicler hayal kırıklığı yaratıyor sanki..
    civic hb sahipleri de biraz yazsalar bari yaptıkları km`leri... sedandan daha mı iyi?

• 34HAKAN47

BİRAZDA KULLANICIDAN KULLANIYA DEGISIR BU BENCE KARARINA SAYGI DUYULUR BASKA BIRSEY DEGIL HONDA YI SECMEK VE SONRA VAZGECMEK ICIN AMA BIRSEY EKLEMEK ISTIYORUM KENDI SEKMENTINDE ONA TEK RAKIP TOYOTADIR CUNKU BELKI INCELEMISSINDIR ORTAK YONLERI COK FAZLADIR VE BU IKISI DISINDA BU SEKMENTTE YAKITI KOKLAYAN DIYEGECEGIM YOKTUR SANIRIM AMA DEDIMYA KARAR SENIN SAYGI DUYMAK GEREK !!! FAKAT BIR DIP NOT EKLICEM YETKI SERVISTEN BIR USTA ILE KONUSMANI TAVSIYE EDERIM BILDIGIM BIRSEY VAR BU VTEC BIR DEVIRE GELINCE EVRIM GECIRIYOR 2500 DEVIR ILE 3500 DEVIR ARASINDA MOTOR KENDINI BIRDEN DEGISTIRIP GUCUNU ARTTIYOR AMA BU NORMAL YUKSEK DEVIR ETKISI OLARAK YANSITMIYORUM BIR USTA SANA DAHA IYI IZAH EDECEKTIR ILGILENIRSEN.

SAYGILARIMLA
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightbird8520

34HAKAN47

BİRAZDA KULLANICIDAN KULLANIYA DEGISIR BU BENCE KARARINA SAYGI DUYULUR BASKA BIRSEY DEGIL HONDA YI SECMEK VE SONRA VAZGECMEK ICIN AMA BIRSEY EKLEMEK ISTIYORUM KENDI SEKMENTINDE ONA TEK RAKIP TOYOTADIR CUNKU BELKI INCELEMISSINDIR ORTAK YONLERI COK FAZLADIR VE BU IKISI DISINDA BU SEKMENTTE YAKITI KOKLAYAN DIYEGECEGIM YOKTUR SANIRIM AMA DEDIMYA KARAR SENIN SAYGI DUYMAK GEREK !!! FAKAT BIR DIP NOT EKLICEM YETKI SERVISTEN BIR USTA ILE KONUSMANI TAVSIYE EDERIM BILDIGIM BIRSEY VAR BU VTEC BIR DEVIRE GELINCE EVRIM GECIRIYOR 2500 DEVIR ILE 3500 DEVIR ARASINDA MOTOR KENDINI BIRDEN DEGISTIRIP GUCUNU ARTTIYOR AMA BU NORMAL YUKSEK DEVIR ETKISI OLARAK YANSITMIYORUM BIR USTA SANA DAHA IYI IZAH EDECEKTIR ILGILENIRSEN.

SAYGILARIMLA

tabiki siz de haklısınız kullanıcıdan kullanıcıya değişir ama bu yeni civicler çok tutumlu değil gibi geldi bana. tabi vtec motora diyecek bir şeyim yok bi önce kasasında çok kez araç içinde bulundum ve 3500-4000 devirden sora motor resmen atağa kalkıyor. bilmiyorum yeni civic in tasarımı, donanımı, performansı beni çok etkiliyor ama bu yakıt tüketimi aşırı derecede düşündürdü beni.. ayrıca civic i kesinlikle corollaya tercih ederim
    teşekkür ederim yazdıklarınız için...

• merhaba arkadaşlar..
    aracı devirli kullanınca daha az yakıyor diye iletiler okudum topic te. devirli kullanmak dedikleri düşpük devirdemi yani 2500 ile 3000 arasımı yoksa yüksek devirdenmi bahsediyorsunuz...
    yüksek devirlerde benimki f-16 gibi yakıyor... düşük devirlerdede yelkenli gibi maşallah hiç sorun çıkarmıyor...
  • falconeyed,
    sizin araç ne kadar tüketiyor? bir depoyla yaptığınız km`ler neler? biraz değer yazsanız iyi olur civic hb için yazan pek olmadı da o yüzden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 34hakan47

falconeyed,
    sizin araç ne kadar tüketiyor? bir depoyla yaptığınız km`ler neler? biraz değer yazsanız iyi olur civic hb için yazan pek olmadı da o yüzden...

daha önce 'yeni honda civic' in 84. sayfasına yazmıştım aynısını buraya taşıyorum...

merhaba arkadaşalar herkes yakıt tüketimini yamış bende yazim dedim...
    honda civic hb ı-shift
    adanadan - ıspartaya 630 km
    ıspartadan - antalyaya 120 km ama antalyaya giderken sırf rampa aşağı dönerkende malum torosları devirdik rampa yukar ki çok dikti yollar
    birde şehir içi var 450 km

yakıt tüketimim 7.2 ile 7,3 arasında değişkenlik gösteriyor nasıl sizce?
  • quote:

Orjinalden alıntı: falconeyed

quote:

falconeyed,

daha önce 'yeni honda civic' in 84. sayfasına yazmıştım aynısını buraya taşıyorum...

merhaba arkadaşalar herkes yakıt tüketimini yamış bende yazim dedim...
    honda civic hb ı-shift
    adanadan - ıspartaya 630 km
    ıspartadan - antalyaya 120 km ama antalyaya giderken sırf rampa aşağı dönerkende malum torosları devirdik rampa yukar ki çok dikti yollar
    birde şehir içi var 450 km

yakıt tüketimim 7.2 ile 7,3 arasında değişkenlik gösteriyor nasıl sizce?

kusura bakmayın görmemiştim onu tekrardan paylaştığınız için teşekkürler...

• merhaba.
    bende honda ile toyota arasında kaldım. otomatik vites büyük rahatlık bayanlara mahsustu simdi erkekler de hastası olmaya basladı.
    sizce honda toyotadan daha mı az yakıyor.
    birde otomatik şanzımanın problem çıkartma olasılıgı daha mı cok.
    herkese selamlar...
  • FALCONEYED

KENDI BILGIM DAHILINDE SOYLE SOYLEYEBILIRIM

IKI KONU VAR YAZDIGIN DEVİRLİ KULLANMA VE DÜŞÜK DEVİR KULLANMA (2500/3000) ARASI DOGRUDUR

DEVIRLI KULLANMA VITES DEGISTIRIRKEN STANDART VEYA USTUNDE (DEVIR SAATININ) VITES DEGISTIRMEKTIR AMA SOYLE BIR SEY VARDIR DİZELLER YUKSEK DEVIR KULLANMAK GEREKIR AMA BENZINLIDE BOYLE BIR ZORUNLULUK YOK AZ YAKMASINI ISTIYOR ISEN YANI SENIN F-16 TEK MOTORLU ''CESNA'' TIPI YAPMAK ICIN DEVIR SATINI FAZLA YUKARI CIKARMIYACAK ANI KALKISLARDAN KALKACAK VE GAZ PEDALINA ANI YUKLENMELER DEGILDE FASILALI YANI YAVAS YAVAS YUKLENMENI TAVSIYE EDERIM DEDIM YA BUNLAR BENIM KENDI BILDIGIM KENDIMCE DOGRU OLAN UNSURLAR AMA SEN ISTERSEN GENE BIRILERINE DANIS .
    İYİ UÇUŞLAR...

SAYGILARIMLA
  • UNUTMADAN FALCONEYED AYNI SORUN BENIM ICINDE GECERLI YUKLENIRSEM ARACA COK AFAKI BIR TUKETIM GOSTERIYOR SANKI BANANE BASMASAYDIN DERCESINE INAD EDERCESINE IBRE ASAGIYA DOGRU CEKILIYOR :)
  • SELİMMİLES

ARTIK OTOMATIK VITES BAYANLARIN TEKELINDEN CIKIP BIZLEREDE NASIP OLDU :) TOYOTAMI HONDAMI YENIO CIKAN TOYOTALAR COROLLA COK GUZEL AMA BEN BIR HONDA KULLANCISIYIM FAKAT TOYOTADA BIR KABALIK ESTETIK HONDAYA GORE BIRAZ ESTETIK AZ '' BENIM ICIN''!!!!

İSTANBUL TRAFIGINDE DUZ DE OLSA OTOMATIKTE OLSA ZATEN YAKIT IYI GIDIYOR BENCE OTOMATIK SECIMI YAP DUR KALK DUR KALK ISKENCE OLUYOR ARTIK (KESKE BENDE OTOMATIK ALSAYDIM)

BENCE IKISIDE AYNI DEGERLERI VERIYORDUR

OTOMATIK ARACIN BAKIMI DUZ E GORE BIRAZCIK YUKSEKTIR AMA ARIZASINI BILEMEM

SAYGILARIMLA...
  • Hakan,
    imzamdaki ünlemlere dikkat edersen bende alaycı bir tavır takındım, sana tamamen katılıyorum o yüzden artık imzamda bu ibare olacak malesef civic beklendiği kadar ekonomik değil :(
    Selamlar,

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ersincem

İstanbul şehiriçi depoyu fulledim kırmızı yandı ve tüm kareler söndü. Depoyu tekrar fulledim 41lt aldı gittiğim yol 370km :(

walla imza kısmına dizelleri kıskandıran yakıt ekonomisi demişsiniz de 1 depoyla yaptığınız yol 370km olunca bu pek de ekonomik gelmedi bana...
    ben bu yeni civicleri anlamış değilim kimisi çok az yakıyor kimisi aşırı fazla yakıyor.. civic almayı planlarken bu değerleri görünce resmen soğuyorum civicten ve vazgeçtim sayılır... eski kasa civiclerdi o yakıt ekonomisi yapan araç, yeni civicler hayal kırıklığı yaratıyor sanki..
    civic hb sahipleri de biraz yazsalar bari yaptıkları km`leri... sedandan daha mı iyi?

• ersincem,
    arabayı nasıl kullanıyorsunuz? yüksek devirli kullandınız heralde ki bir depoyla 370 km gidebildiniz..? yada çok kısa mesafedeki yerlere mi gidip geldiniz..?
  • bugün aracı (2002 civic ES otm.) ikinci kez fullettim ve sonuç;

465 km'lik şekir içi yolu 109 ytl'lik 37,2 lt shell 97 oktan benzin ile gitmişim

yani 100 km'de 8 lt yakmış

yni km'de 23.4 ykr yakmış

bu arada bu ölçüm antalyada yapıldı, istanbulda olsaydı 9 lt olurdu sanırım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.