Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.167
Cevap
6
Favori
467.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 97 model EuroCivic var, 1.4 motor.
    22 litre benzinle 360 km gitti.
    Ama otobandan seyrettim ve 2500 deviri ( 90-95 km/saat) geçmedim.

Bence 10 yaşındaki bir araca göre gayet başarılı bir değer.

Işık ve sevgiyle...
  • otomatik elegance maximun gidecegin 500 km
  • Arkadaşlar bende 99 model Honda Civic 1,4 lt LS var şehir içinde normal kullanımda Lpg (eski sistem) ile tam 200 binlira yakıyor. Bana çok geliyor bu yakıt sizce normal mi? Birde arıza lambası arada bir yanıyor sanırım buda Lpg den.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecopirin38

Arkadaşlar bende 99 model Honda Civic 1,4 lt LS var şehir içinde normal kullanımda Lpg (eski sistem) ile tam 200 binlira yakıyor. Bana çok geliyor bu yakıt sizce normal mi? Birde arıza lambası arada bir yanıyor sanırım buda Lpg den.

Km.de 200 bin lirayı (20 kuruş diyelim) millet değil LPG, benzinle yakıyor. Ben de 1,4 City ile şehiriçinde 21-22 kuruş yakıyorum. Bu nedenle LPG ile 20 kuruş fazla, 15 kuruşu geçmemesi lazım bence.
  • Kardeşim 430 km gitmiş. Ankara- istanbul. İyi bir değer değil
    quote:

Orjinalden alıntı: artlik

otomatik elegance maximun gidecegin 500 km
  • Civic Premium 0 km de fulledim. sürekli şehir içi sakin kullanımda 530 km ye gelince benzin ışığı yandı. araç şu an 900 km de. Ortalama tüketim genelde 7.8 - 8.5 arası gösteriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

euro ortalama 650 km de ışık yanar.

Hocam otomatik mi araç?? Birde şehir içinde ne kadar gidiyor acaba bir depoyla??
  • selamlarımı sunuyorum... honda ya karşı bende ilgi duyuyorum... onun için honda topiclerini takip ediyorum ama yakıt tüketimleriniz bana biraz fazla gibi geldi...
    ben 2005 ford focus1 hb kullanıyorum.. daha geçen hafta ordu'dan Konyaya gittim. depoyu fulledim. 3 kişi ve bagaj var... gece 01. de yola çıktım yollar tenha ve boştu. 790 km sonra benzin ışığım yandı ve hemen tekrar fulledim. 46 lt benzin aldı...

sizin değerlerinizi görünce honda ya karşı kafamda soru işaretleri uyanmaya başladı..
  • 100-115 km hızla gittim total 97
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricconi

selamlarımı sunuyorum... honda ya karşı bende ilgi duyuyorum... onun için honda topiclerini takip ediyorum ama yakıt tüketimleriniz bana biraz fazla gibi geldi...
    ben 2005 ford focus1 hb kullanıyorum.. daha geçen hafta ordu'dan Konyaya gittim. depoyu fulledim. 3 kişi ve bagaj var... gece 01. de yola çıktım yollar tenha ve boştu. 790 km sonra benzin ışığım yandı ve hemen tekrar fulledim. 46 lt benzin aldı...

sizin değerlerinizi görünce honda ya karşı kafamda soru işaretleri uyanmaya başladı..
    Arkadaşlar yapmayın, şehiriçi ile şehirdışı tüketim karşılaştırılmaz..Şehir dışı var şehir dışı var...150 ortalama hızla gitmek de şehirdışı, 90-110 ile de..Aralarında dağlar kadar fark olur..Ben örneğin jazz'ımla 90-110 ortalama hızla gitsem, 46 lt ile 1000 km rahat yaparım..150 ortalama ile gitsem ancak 600 km gidebilirim.. Şehiriçi var, şehir içi var...Her sabah köprü trafiğinde 2 saat dur-kalkla gitmek de şehiriçi, Kartal'dan basıp TEM'den kozyatağı'na gitmek de şehiriçi..O yüzden böyle biraz elma ile armut karşılaştırması gibi oluyor..hangi koşulada hangi hızla gittiğimizi yazmazsak havada kalır..Benim duyumlarım çok yoğun şehiriçinde Civic düz 9-9.5, otomatik ise otomatik ise 10-10.5 arası yakıyor..Biraz daha sakin trafikte bir litre kadar düşüyor..Eski Vtec'ler 110 hb idi daha az yakıyordu, şimdikiler daha performanslı (125 hb), rakipleri ile hemen hemen aynı belki biraz daha az yakıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 13 Aralık 2006; 0:37:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ricconi

selamlarımı sunuyorum... honda ya karşı bende ilgi duyuyorum... onun için honda topiclerini takip ediyorum ama yakıt tüketimleriniz bana biraz fazla gibi geldi...

Yanlız arkadaşım yazılanlara iyi bakarsan genelde sehir içi kullanımlarını yazdıklarını görürsün
  • therapist70 dogru söyler. Elma+armut olmaz. Benim ev is arası trafik yok ama cok kısa mesafe 2 km devamlı o yolu yapınca tüketim 13 e kadar cıkıyor ama biraz yol yapınca 10-9 düşüyor. Uzun otoban yollarınd ise ne kadar basarsan bas 9,5-10 gecmiyor sakin gidersen 7-8 e kadar dusuyor. Kısacası istanbul sehir ici maximum 13 sehirler arası bos yol minimum 7 lt yakıyor otomatik yeni sedan.
  • Benimde aracım 2005 civic otomatik; tüketim kullanışa çok bağlı ben 100 milyonluk benzinle 300 km yol yaptığımıda bilirim bu araçta (devamlı üst devirlerde kullanım + şehir trafiği) ayrıca bi depoylada klima açık 700 km uzun yol performansıda gördüm. Normal şehir içi kullanımında 9,5 litre / 100 km yakıyor.
  • arkadaslar bendede civic sedan premium düz vites var ve benzine şu küçük hap şeklindeki katkılardan atmaya basladım yakıt olarak şehir içinde biraz fark hissettim ama şehir dışında farkını iyice hissettim diyebilirim(internette satılanlardan degil fransadan getirttirdim) yakıt olarak şehir içi normal trafikte(aşırı dur kalk degil) 9 civarı yakıyo ama sabah ilk çalıştırmadan sonra 11lt den motor ısınınca 9/8.5/ 8 lt lere kadar rahatlıkla düşüyor.şehir dışında eger 100km yi geçmezsem 5/5.5/6.5 arasında oluyor.ama 100km yi geçen performanslı kullanımdada ben 7.5 u gordum enfazla.şehir dışında hız sabitlryiciyle 90km de adanaya gittim ve 800km yaptım benzin ışıgı yanalı fazla olmamıstı ama tekrar benzin aldım.şehir içi full depoyla km ölçme şansım olmadı ama ölçdügüm zaman sizinle paylaşacagım...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 24 Şubat 2007; 22:00:48 >
  • merhaba arkadaslar 2006 model 6000 binde yeni honda civic aldım.aracı zonguldaktan aldım.memlekete götürürken kullanmak nasip oldu.yakıtı görünce cok şaşırdım.130 milyonluk benzin (95 oktan) aldım ve 830 km yol yaptım.250-300 km otoban.bana gayet azgeldi.ortalama km de 160 bin yaktığını gösteriyo bu veriler.
  • Merhaba arkadaşlar;

Benim 2005 model bir Civic'im var. Arabamın ne kadar yaktığını test edebilmek maksadıyla Ankara'dan Eskişehir'e yaptığım bir yolculuk öncesinde depoyu doldurup kilometreyi sıfırladım. Yolculuk boyunca 100 km/s'i hiç geçmedim. Gidiş ve geliş toplam 475 km yol yaptım ve tekrar benzin aldım. Depo 25 lt benzin ile doldu. Bence çok ama çok iyi bir tüketim değeri bu, deponun 50 lt olduğunu düşündüğümüzde bir depo benzin ile 950 km yol yapılabileceğini ifade ediyor. İşyerinde çoğu arkadaşımın farklı markalarda 2005 ve 2006 model 1.6 lt motor hacminde arabaları var. Benim arabam hepsininden daha az yakıyor:)

İyi günler dilerim.
  • merhabalar,
    bende 2006 model siyah civic LS 1.6 modeli var (18 000'de),
    haftasonu acil ankara-istanbul yapmam gerekti, 140-180 km/s arası gittim, depoyu ankarada fulledim (97 oktan),
    şehir içi hiç yapmadan, tekrar dönüşte izmitte 650.km'de tekrar fulledim (41.5lt), yine 97 oktan aldım..
    buraya kadar yakıt tüketimi km'de 177 bine geliyor...

tam 350 km yol yapıp ( yine 140-180 km/s arası) ankarada tekrar fulledim, 33lt benzin aldı..
    bu da km'de 260 bine geldi.
    177 000<>260 000
    gidişte 2, dönüşte 4 kişiydik ve hava daha soğuk idi + rampa... yine de bu kadar fark eder mi? tabi her benzin istasyonu birbirini tutmayabiliyor, benzinle o kadar oynanıyor ki, tam kestirme rakam çıkarmak zor
  • Arkadaşlar selam,

Bende Yeni Honda Civic ile sürekli Shell den 95 oktan 50 YTL lik benzin alıyorum. yaklaşık 200 Km (Şehir içi) yol yaptıktan sonra benzin ışığı yanıyor. Şehir içi yakıt tüketimi 0,25 YTL/Km
  • En son tecrübem.
    50 YTL lik 97 oktan (18 litre) benzinle 240 km yaptım.
    Bunun 150 km.lik bölümü otoban seyiri, geri kalanı ise aracın en fazla 10 dakika çalıştığı kısa gel-git ler.
    Tecrübelerim şunu gösteriyor ki, 97 oktan benzinin faydasını görmekle beraber, firmadan firmaya da farklılık söz konusu.
    Opet'i bırakıp Shell'e geçtiğimden beri aracımın yakıt tüketiminde farklılık olduğunu rahatlıkla söyleyebilrim.
    Aracım 1997 model 1,4 Euro Civic.

Işık ve sevgiyle
  • arkadasım ben 2007 honda civic elegance otomatic kullanıyorum arabam 2500 km su an sehir ici 8.2 lt sehir dısı 5lt gordum saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.