Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.167
Cevap
6
Favori
467.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ışık yandımı daha en az 10 lt depoda var demek
    ışıktan fulle 40 lt alıyor bu uyuz arabalar :)
  • honda city düz vites 480 km ortalama hız 130-140 km otoban yakıt tüketimi 5,8 lt
  • 2005 Honda Civic Es Düz vites aracımızla 40 lt benzinle karma kullanım 570 km yaptık
  • arkadaşlar merhaba
    Mayıs ayında 2007 Civic Eleg. Otomatik aldım. ilk zamanlar 8 lt lerde gezerken, bir ara uslu kullanımla şehir içi Ankara da 7.8 lere kadar düşmüştüm. Şu an araba 14000 km de ancak aynı yolları gitmeme rağmen ve özellikle dikkat ederek kullanmama rağmen, 40 lt benzinle ancak 400 km gidebiliyorum. bu konuda bir fikri olan varmı acaba ?
    ne yapsam 9.5 lt altına düşemiyorum hiç..
    teşekkürler
  • sayın "gatecrs "

bu anlattığınız şartları servis e sordunuz mu?
    onların yorumları ne olacak?
    ayrıca birden fazla servise sormanızı rica ederim.

gelişmeleri bizimle paylaşırsanız sevinirim.

olay umarım düzeltilebilir basit bir durumdur.

saygılarımla..

quote:

Orjinalden alıntı: gatecrs

arkadaşlar merhaba
    Mayıs ayında 2007 Civic Eleg. Otomatik aldım. ilk zamanlar 8 lt lerde gezerken, bir ara uslu kullanımla şehir içi Ankara da 7.8 lere kadar düşmüştüm. Şu an araba 14000 km de ancak aynı yolları gitmeme rağmen ve özellikle dikkat ederek kullanmama rağmen, 40 lt benzinle ancak 400 km gidebiliyorum. bu konuda bir fikri olan varmı acaba ?
    teşekkürler

• servise gidceksiniz
    şöyle diyecekler
    "e tamaam ş.içi 9.6 fabrika verisi "
    "bizde farklı bişey dememişiz "
  • ARKADAŞLAR BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM.
    YENİ KASA HONDA CİVİC LERDE KONSOLDAKİ MÜZİK SİSTEMİ için AYRINTILARINI BİLEN VARMI.?
    MARKA ,model ,TEKNİK ÖZELLİKLERİ ....V.S

SONUÇTA BU MÜZİK SİSTEMİNİ HONDA FİRMASI BİR YERLERDEN ALIYORDUR?

SAYGILARIMLA....
  • quote:

Orjinalden alıntı: gatecrs

arkadaşlar merhaba
    teşekkürler

Kış geldi, kış! Havalar soğuyunca yakıt tüketiminin artması normal.
    Benim de aynı koşullar altında; 7.8'den 8.8'e yükseldi.
    Motorun ısınması, yoğuşma vs.
  • Elegance otomatikler malesef daha fazla yakıyor. Benim şuan İstanbul şehiriçi tüketimim 10-11l arası değişiyor. Arabayı ilk aldığımda da yüksekti, servise sordum, zamanla düşer dediler, bir başka servis 10.000km olsun düşmeye başlar dedi ama malesef değişen birşey yok.
  • bizimkide 7,5 civarı yakıyordu.bu depoda 9,6 civarı yakıyor.hem basmıorumda.otoyolda yaklaşık 20km yol gittim,yine aynı.hem otoyol sürekli yokuş aşağıya doğru.130km c.c.de...büyük ihtimal soğuklardan oluyordur
  • Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler, ancak gerçekten tasarruflu dedikleri Honda benim çok cebimi yakıyor ve sırf bu yüzden arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Eşimin 2005 Toyota Corolla' sı , benim gittiğim aynı yollardan giderek depo ile 650-690 km arası gidiyor ve ben kafayı yiyorum..

Bora' ya gidiyorum servis olarak, soruma verilen cevap, "servise 7.6 lt yakan arabalar da geliyor"...bu nasıl cevap anlamadım ben...servis servis değil ki, bu Honda servislerinde diagnostic cihazı falan yokmu bu kadar elektronik bir arabanın bilglierini veya sorunlarını 5 dakikada görebiliyor olmaları gerek diye düşünüyorum. Sanırım bir de Efe ye götüreceğim, bakalım ne diyecekler.

Soğuklardan bahsetmişsiniz, aynı zamanda bir arkadaşımla beraber aldık aynı araba, o şu an max 8 lt yakıyor...kafam karıştı.

40 lt, ile 400 km giden arabaya kim ne derse desin ben ekonomik araba diyemem...şahsi fikrim tabiki...şu an etrafımda yeni focus, 140 TSI Jetta, yeni Corolla kullanan arkadaşlarım var, ve en fazla yakan araba benimki, istediğim kadar ekonomik kullanmaya çalışayım farketmiyor.

herkese iyi günler..

• Honda güzel,lakin benzin bu kadar pahalı olmasa...
  • bugün 50 ytl likbiten depoma yakıt aldım shell den .
    kontağı açtım şehiriçi devam ederken aynı gittiğim yol da ortalama yakıt tüketimi 20-24 ve 16.5 - 18 değerleri arasında değerler göstermeye başladı !!!!!

bu nedir yaa.
    anlamadım gittii.

fikri olan varmıdır?yoksa göstergeler sapıttı mı yeni 1 aylık arabada???

olay nedir?
  • aracıma landi sgi taktırdım, şu ana kadar şehir dışı ölçemedim şehir içi 3 depodur 10 lt lpg yakıyor soğuk günlerde 1,5 km de (sabah ilk çalıştırmada) lpg ye geçiyor gün içinde bu olay 200 metreye kadar düşüyor,
    km de yakıt tuketimi burada lpg 1,66 + ....... benzin = 170-180 civarı lpg taktırdıgım için şu anda pişman değilim işallah olmam :) yani şu ana kadar sorun yok... uzun yol tahminim 110-120 yakar .. yılbasından sonra izmit-karamürsel yapcam gelince yazarım tuketim değerlerini..

quote:

Orjinalden alıntı: cancin965

27 kasım 2007 de ankaradan (izmir deyim) 2006 model cıvıc (eski kasa vtec) 1.6 ls otomatik aldım araç 11000 km de. (bu arada 24000 e aldım araç temiz değerlendirin bakalım arkadaslar pahalımı almışım 30000 ytllik faturasını da verdi satan kişi)

Ankaradan yola cıktıgımda AŞTİ yi geçip eskişehir yoluna girince shell den depoyu taşırıncaya kadar doldurttum, yolda genel olarak 100-120 arası seyrettim,polatlı civarı bir ara hız denemesi için kısa süreli 170-180 lere cıktım. İzmir Kemalpaşa shelle geldiğimde trip 570 km gösteriyordu ve tekrar tasıncaya kadar fulledim 101 ytl lik benzin aldı. (araç boş tek kişi)

101 ytl / 570 km = 17,8 kuruş/km çıkıyor bence otomatik vites 110 beygir bir araba için çok iyi değer. ben tüple bu değeri yakalayamıyanları biliyorum.
    tüp takılınca ne olcak merak içindeyim %50 deniliyor uzun yolda 9 kuruş mu yakcak :)))

• Bilenler bilir benim eşimde 2007 jetta otomatik var

onun arabasına benzin aldığımızda ışık yandıktan sonra 50 veya 51 litre alıyor buda yaklaşık olarak 150 ytl civarı demek
    göstergede 500 530 ları buluyor..
    Bizim hondalarda ısık yandığı zaman benzinciye girdiğiniz zaman 36 40 litre arası alırsınız buda 100 ile 120 ytl arası
    ve km 'de 350 ile 400 arasıdır kat ettiğiniz trafık şartlarına göre
    burdan şu sonuc cıkıyor aslında jettayla honda hemen hemen aynı yakıyor.. fakat biri 10 senelik motor 102 beygir diğeri 125 beygir ve daha seri
    biriyle araba sollarken içinde tepiniyorsunuz diğeri sizi koltuğa yapıştırıyor arada bariz sürüş dinamikleri ve konfor varkı varken
    honda cok yakıyor diyemem

ayrıca toyota ister benzinli ister dizel olsun sınıfında herzaman en fazla yakan araclar olmuştur.toyotanın otomatiğiyle 450 km yaparsınız fakat deponun dibini cekersiniz..
    honda cok yakmıyor bence sadece daha önce yazdığım gibi arabanın benzin göstergesini üç dilim daha yukarı atabilirsenız psikolajik olarak rahatlarsınız
    sonucta birinin ışığı yandığında 500 km görüyorsunuz bizimkilerde 350 ve civarı
    ben en azından 5 depo arka arkaya denedim
    ışık yanar yanmaz gittim benzinciye 40 litre görmedim 38 litrede kaldım hatta benzinci yakında ve trafikte kalmadıysam 35 litre bile aldı

fakat şu bir gercek hondaları devirli kullanırsanız yanı vtecler hep acık gidersenız diğer arablardan cok daha fazla yakacaktır bu değişmez ve kacınılmazdır..

• bunu ilk sizden duyuyorum,enteresan??? ve başka hiçkimse de böyle birşey söyleyememiştir. çünkü böyle birşey yok!. lütfen kendinizi kandırmayı bırakın...
    quote:

Orjinalden alıntı: Naxos

Bilenler bilir benim eşimde 2007 jetta otomatik var

onun arabasına benzin aldığımızda ışık yandıktan sonra 50 veya 51 litre alıyor buda yaklaşık olarak 150 ytl civarı demek
    göstergede 500 530 ları buluyor..
    Bizim hondalarda ısık yandığı zaman benzinciye girdiğiniz zaman 36 40 litre arası alırsınız buda 100 ile 120 ytl arası
    ve km 'de 350 ile 400 arasıdır kat ettiğiniz trafık şartlarına göre
    burdan şu sonuc cıkıyor aslında jettayla honda hemen hemen aynı yakıyor.. fakat biri 10 senelik motor 102 beygir diğeri 125 beygir ve daha seri
    biriyle araba sollarken içinde tepiniyorsunuz diğeri sizi koltuğa yapıştırıyor arada bariz sürüş dinamikleri ve konfor varkı varken
    honda cok yakıyor diyemem

ayrıca toyota ister benzinli ister dizel olsun sınıfında herzaman en fazla yakan araclar olmuştur.toyotanın otomatiğiyle 450 km yaparsınız fakat deponun dibini cekersiniz..
    honda cok yakmıyor bence sadece daha önce yazdığım gibi arabanın benzin göstergesini üç dilim daha yukarı atabilirsenız psikolajik olarak rahatlarsınız
    sonucta birinin ışığı yandığında 500 km görüyorsunuz bizimkilerde 350 ve civarı
    ben en azından 5 depo arka arkaya denedim
    ışık yanar yanmaz gittim benzinciye 40 litre görmedim 38 litrede kaldım hatta benzinci yakında ve trafikte kalmadıysam 35 litre bile aldı

fakat şu bir gercek hondaları devirli kullanırsanız yanı vtecler hep acık gidersenız diğer arablardan cok daha fazla yakacaktır bu değişmez ve kacınılmazdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 26 Aralık 2007; 2:53:08 >

• sayın "deniz81"
    araç kaç km iken bu değeri yakalayabildiniz.

ilk depo ile ben sadece şehir içi 450 km gidebildim de.
    bu 570 km değer hakknda biraz ayrıntı verir misin?

aracın kaç km de idi ?ortalama hız? mesafe? mekan?...v.b
    ayrıntıları rica ederim.

saygılarımla..
    quote:

Orjinalden alıntı: denizci81

2005 Honda Civic Es Düz vites aracımızla 40 lt benzinle karma kullanım 570 km yaptık
  • bugün opetten benzin aldık.
    44 lt aldı.gerçi 42 civarı pompa attı.425 km yol yaptı.134ytl.yani km de 31,5ykr.
    hem fazlada basmadan gidiyoruz.sadece bir kere 1 dakika civarı dip gaz gittim.
    ilk depoda ne güzel 7,5lt yakıyordu.şimdi 9,5 yaktı.piyango kampanyası da bitmiş.hemde sabah
  • iyi günler civic 1.6 dream aracım var henuz 520 km de.bayiden teslim aldık bos depo 142 ytl ye doldu.sonra ikinci depoyu almak icin bp ye girdik arac deposu 134 ytl ye doldu km saatine baktım.416 km yol yapmısız.bu hesaba gore 134 ytl lık yakıtla sehirici km de 32 kurus eski parayla 32 bin lira yakmısız.

sizce nasıl degerler yakıtta cimridir telkinleri ile honda aldık ama umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

Bu arada arac henuz 1000 km bakımına bile gitmedi 1000 km bakımından sonra bu degerlerin dusecegı soylenıyor.bilgisi olan arkadaslar bılgı verirse sevinirim.
  • 16.000 km oldu benimki düşme falan yok maalesef :(

çok kasarsam 40 lt ile 460 km şehir içi, kafama takmaz isem, 40 lt ile 400 km, yani 60 km fazla gitmek için sabrımı zorluyorum....şehir dışı sabit hız derseniz orası ayrı, 6.6 ortalama ile ankara-istanbul geldim 590 km oldu aynı depo 2 adet çizgi var şu an...

artık bıraktım kendimi Honda mın kollarına kaç isterse o kadar yakıyor velet, doyurması nasılsa benden :)

çok yakıyor çooook...

saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.