Şimdi Ara

Honda Sıfır km Araçları Teslim Etmeden Önce Fırça ile Yıkatıyor !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Aracıma 1 kere fırça değmedi hep yıkattıktan sonra kendim sildim. Ancak gelin görün ki bende de kılcak çizik dolu. Pasta cila ile geçer mi bilmiyorum ama umrumda da değil çünkü dibine girip kimse bakmayacak. Sadece benim gözüme batıyor.

Fark ne kadar olur bilmiyorum da bu fırça çizer olayı bana kalırsa sağlam bir lobi işi. Mikrofiber bez üreticileri çıkarmadıysa ne olayı.

Not: Şu an araç kirli kırmızıdan kahverengiye döndü ama kafam rahat resmen kamuflaj giymiş gibi araç parlayıp dikkat çekmiyor kılcal çizikler gözükmüyor

Benim aracım da aldığımda inci beyazıydı, şimdi Mahogany kahve. Bu kış boyunca da öyle kalsın.

• Sizin motor ısınmadan yola çıkmadığınız, vites değişim uyarılarına birebir uyduğunuz, üzerine titrediğiniz arabanıza yetkili servis otoparkında 25 metre (5 araba boyu taş çatlasın) gitmek için tapagaz yapıp, sert frenle durup, dönünce tekrar tapagaz ile yürüdüklerini görseniz demek ki..
  • İnsanın hobisi olması güzel ama takıntı haline getirmemek lazım. Araca bu kadar bakıcağınıza şeker, un yemeyin vücudunuza, sağlığınıza dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. si bu yalnızca Honda'ya özel bir şey değil bir çok yetkili serviste araçlar böyle yıkanıyor.

2. olarak da bu ''amaaan canım ne olcak mala değer vermeyin'' diyen arkadaşları da pek anlamış değilim, insanlar araçlarına onlarca para verip boya koruma, seramik vs yaptırıyorlar o sizin önem vermeyin dediğiniz çizikler oluşmasın diye.

Sanırsın arabayı fırçayla çizmek normal de, binlerce lira verip çiziksiz araba istemek anormal!..
  • Honda Sıfır km Araçları Teslim Etmeden Önce Fırça ile Yıkatıyor !!
  • hondaların zaten boyası ince
    en ufak taş sekmesinde atıyo
    bir de fırçayla yıkıyorlar ha
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Artı vermek isterken nasıl eksi verdim ya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Bu kadar kasmayın, bi yıkamayla bişey olmaz.

Bir kereden birşey olmazmış 😡 Bir kereden çok şey olur, bir kazada araba pert olur, bir taş ile cam kırılır, bir kurşun adam öldürür, bir iftira adamın hayatını kaydırır, bir kere kalbin durur bir daha çalışmaz, bir kerede kızlığın bozulur.... Daha sayayım mı ? Arkadaşım. Bu kafaya sahip insanlar sıfır araba almasın, ikinci elde yeterince içine edilmiş araba var zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mala kıymet veririm, mal insanın zerre değeri yoktur benim için.

• Viper74 kullanıcısına yanıt
    Kurşundan, ölümden, iftiradan bahseden oldu mu? Amma abarttınız olayı. Bi seder fırçayla yıkamadan bişey olmaz diyorum. Ha yıkayan kot giyer metal düğmeli kıyafet giyer abanır çizer o ayrı ama fırçayla 1 kere yıkanan arabaya bişey olmaz bu kadar büyütmeyin.

• Kılcal çizikde olsa sıfır araçta görmek istemem şahsen. Benim elimde çiziliyosa çizilsin.

• macropolo kullanıcısına yanıt
    Git siyah sıfır bir arabaya fırça sür, sonra da Güneş'in altına çek bakalım. Şimdi saymaya başlayabilirsin milyonlarca kılcal çiziği, nefesin yeterse şayet. Yanlış yanlıştır, bir' i beş' i fark etmez, sonuc önemli, zarar zarar' dır. Kaldı ki yeni arabaların boyaları yeterince zayıf, üflesen çiziliyor, çoğu insan bilinçlendi artık, yeni araba alır almaz komple şeffaf koruyucu film kaplatıyor. Tipik Türk adam sendeciliği savunmayın burda, yok bi sefer miş, yok zaten çizilmeyecekmiy miş, Adam, milyonlar saydığı arabasına daha elini sürmeden, bir mal zihniyet de sattığı mala fırça sürüp, çizerek teslim edecek. Bunu mu savunuyorsunuz ? Yeni mal, eşya, araba, bunların hepsi hasarsız, kusursuz olduğu için yanıp tutuşulup, nice hayaller kurularak, belki insanın hayatında bir kere alabileceği şeyler. Neden kırık dökük, çizik olsun, neden artık senin olan bir mala, daha sen dokunmadan zarar versin.

• Aynını bir Honda bayisinde ben de gördüm :)

Fırça uzun ve yumuşak kıllara sahipse, en önemlisi de kullanıldıktan sonra toprağa - taşlı betona vb konmuyorsa (önce basınçlı su ile temizlenmiş) yüzeyde çok da fazla kılcal oluşturmayabilir.

Sevdiğim bir arkadaşımdan yıllar içinde ister istemez "detailing" öğrendikçe benim de gözüme kusurlar batar oldu!

Ne demişler; "cehalet mutluluktur"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 15 Şubat 2018; 0:59:16 >
  • Sakınılan göze çöp batar. Bu kadar pimpirikli olmayın.

• 2013'te mezun olduğum lisenin hemen arkasında Honda Efe Plaza'nın açık otoparkı vardı. Teslimata gidecek sıfır araçları hunharca götürürlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 15 Şubat 2018; 22:39:24 >
  • O da bişey mi, VW parça değiştiriyor

• Fırçanın markası neydi?

Tüy sertlik derecesi neydi?

Fırça kaç günlüktü?

• Herkesin malı kıymetli ancak bir yere kadar da abartmamak lazım.

Ben hiç sıfır araba almadım, en son babama aldık 2011'de ondan sonra hiç alınmadı sıfır olarak...

Ama sıfır araba alırsam heralde bilerek böyle çok göze batmayacak yeri kendi elimle çizerim ki arabanın bekaretini bozmuş olayım, elin dangalağı gelip de arabama çarpana kadar ben halletmiş olayım diye...
  • sen neyle yıkanıyorsun da adamların yıkamasına böyle diyosun çok kızdım sana

• honda bişey mi gözümün önünde camaroyu hem fırça hem bulaşık deterjanıyla yıkadılar. cevap ise basit "hep böyle yıkıyoruz"
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.