Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.208
Cevap
51
Favori
106.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2010 honda jazz ishift fun model nasıldır acaba?kilometre 150bin.

• esdres E kullanıcısına yanıt

ishift pek tavsiye etmem

zaten kısa bir süre ishift kullandı honda

sonra cvt ye geçti

uzun süre kullanacaksanız cvt alın kafanız rahat olsun

pek sevilmiyor. 2015-2022 arasi kullandim. az yakar, LPG ile cok daha az yakar. (muhtemelen tum jazzlar boyle) ishift denilen tip robotik sanziman yani gercekten bir vites ve debriyaj var ama debriyaja basmayi robot yapiyor gibi bir mevzu var. cvt ya da full otomatik degil. bu yuzden otomatik konforunu bulamayabiliyorsun. ben 1 ile 2 arasinda gecislerde de cok kafa karisikligi yasadigini dusunuyorum. ozellikle buyuk sehirlerde sikisik trafikte dur-kalklarda gereginden fazla 1-2 gecisi oluyor ve gereksiz sarsinti olabiliyor.

kisaca; uygun fiyatli ve az yakan otomatik arac beklentisi varsa guzel bir tercih, daha fazlasi lazimsa hos gelmeyebilir

• Selâmun aleyküm arkadaşlar, Bursa İnegöl de yeni ikamet etmeye başladım. Honda jazz için önereceğiniz bir servis var mı?

Nedense burada Honda ya özel bir mekanik servis bulamıyorum, ayrıca İnegöl oto sanayisini de hiç tavsiye etmiyorlar.

Tamir bakım için İstanbul a mı gitmem gerek ne yapacağımı bilemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fun yerine elite es paket yada Cvt ve Elegance paketler tercih edilmeli bence. Fiyat performans dan önce kalite ve sağlam donanım daha önce gelmeli.

Alırken hep cebimize uygun olsun diyip aldıktan sonra ya keşke bir üst paketini alsaydık diyoruz.

Hep aceleden, sabredip en doğrusunu seçmek gerek. Demek kolay tabii (der gibisiniz) yapması zor :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 yıl kullandım sonra forda geçtim sonra maliyetten dolayı yine aynı ishift 150binde jazz aldım neredeyse 1 yıl olacak.

Vitesi ile ilgili eleştri var ama ben seviyorum manuel vitesten bile az yakan bir vitestir kendisi.

Aracı eşiniz falan da kullanacaksa veya bir kadın, alınabilecek en güzel araba.

cvt şanzıman evet daha iyi ama aradaki fiyat farkına değer mi diye sorarsanız? Hayır kesinlikle değmez.

Honda jazz sürat yapma aracı değildir, benzini ve yağını koyup sanayiye uğramamaktır. O yüzden vitesine falan takılmayın varsa imkan alın pişman olmazsınız.

honda ishiftten cvt şanzımına dönmesi doğrudur ben de cvt şanzıman isterdim fakat aradaki fiyat farkına değmez.

• Merhabalar. 1 aylık Honda Jazz kullanıcısıyım. Daha önce yaklaşık 10 sene Civic kullandım. Şimdi 2018 1.3 JAZZ aldım. Konfor olarak 2009 model Civic aracımı aratmıyor. Civic kadar seri değil ama kesinlikle üzmüyor. Özellikle yokuşta LPG li Civic aracımdan çok daha iyi. Bir çok artıları var. Çok daha geniş. Elektronik donanımı ise mükemmel; şerit takip, koltuk ısıtma, start-stop, karanlık yolda otomatik uzun far, çarpışma uyarısı, otomatik far ve yağmur sensörü vs. vs... Kısaca çok memnunum.

Şimdilik tüp taktırmayı düşünmüyorum. Benzinin 35 TL olduğu bugünlerde Ankara trafiğinde şehir içinde km de 2.4 TL civarı yakıyor. Tüp olsa sanırım 2 TL civarı olur. İki soru sormak istiyorum;

1. 2018 model olan CVT motorlu bu araca LPG uygun mu, sorun yaşanıyormu, performans düşüyormu;
    2. Orijinal aküsü "50 amper EFB start-stop Yuasa". Ancak bu akü sadece servisinde var. Muadil olarak "45 amper start-stop EFB Mutlu akü" öneriliyor. Bu konuda farklı bilgisi ve önerisi olan varmı.

Herkese selamlar...

• SVNCBLL S kullanıcısına yanıt

bu sorularınızın cevabı facebook-hondajazztürkiye sayfasında.

forum artık takip edilmiyor

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.