Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.209
Cevap
51
Favori
106.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • servis öyle diyecek tabi, adamlar para kazanacak

• 2008 jazzima aux giris yaptirmak istiyorum gebze anadolu yakasi tarafinda millet abartiyor 200 tl vs gibi uygun fiyata yapabilecek vicdan sahibi arkadas ariyorum

• Merhaba Jazz kullanan arkadaşlar.

Öncelikle forumda epeydir yazı yok, sanırım 2020 ve sonrası jazz Türkiye yok eski model elinde bulunan arkadaşlar da araçlarını keyifli ve sorunsuz kullanıyorlar...

Kullanmakta olduğum Citroen c4 Picasso 1.6 hdi dizel otomatik aracımı(2016 model insetive 2017 makyajlı kasa) satış yaparak, araç olarak küçülmek niyetindeyim. Bu durumda olunca Golf ve jazz arasında kaldık. Aracı eşimde kullanacak eski aracı jazz. 1.3, 1.4, 1.5 gibi dizel yada benzinli otomatik(golfde 2013-2016; jazz 2017-2019-)düşünüyoruz. limit 200 civarında olacak şeklinde diye yola çıkacağız. Aracımızı satınca özellikle jazz konusunda bilgi sahibi olursak buradan yola çıkmak istiyoruz.

HONDA JAZZ 1.3 ELEGANCE

ve

1.5 130 bg 2018 Jazz Dynamic

2017-2018 ler hakkında artıları ve eksileri şeklinde bilgi paylaşırsanız memnun oluruz. Yıllık bakım ücretleri, donanımların sağlamlığı, kullanılabilirliği, kronik durumları, ses yalıtım, yakıt tüketim, uzun yol durumu, şanzıman, triger vs.

70 bin geçmemiş araçlar üzerinde duruyoruz, çeşitli medya test vs. izledim ama en iyi veriyi yıllardır kullanan siz jazz cı arkadaşlardan alabilirim.

Golf comfortline 2013-2014-2015 de fiyat aralığında ikisi arasında kaldık. segment ve satış değerlemeleri hariç, golf mü jazz mı

teşekkürler

• BILGILI B kullanıcısına yanıt

Merhaba. Bende 2012 mod l jazz var cvtli. Sonraki kasaları çok bilmiyorum. Ama aracımdan çok memnunum. Nazar değmesin sadece bakıma götürdüm hiç sorun yaşamadım. Yakıtı iyi içi geniş ferah. Kullanımı çok kolay. Eşim de ben de çocuk oyuncağı gibi çok rahat kullanıyoruz. Aracım 51000 km de. En az 10 yıl daha kullanırım çok rahat

Ama dediğim gibi sonraki kasaları bilmiyorum nasıldır.

• 2012 jazz'ıma aşağıdaki multimedia ekran düşünüyorum.
    Bilen kullanan var mı? Aracımı satmaya kıyamadım, geri görüş kamerası, navigasyon, bluetooth falan olsun istiyorum.

https://www.ergazielektronik.com/honda-jazz-2008-2013-android-9.0---2gb-ram-multimedya-navigasyon-nv-hn07
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navi

2012 jazz'ıma aşağıdaki multimedia ekran düşünüyorum.
    Bilen kullanan var mı? Aracımı satmaya kıyamadım, geri görüş kamerası, navigasyon, bluetooth falan olsun istiyorum.

https://www.ergazielektronik.com/honda-jazz-2008-2013-android-9.0---2gb-ram-multimedya-navigasyon-nv-hn07

Merhabalar, hocam forum sayfaları artık eskisi gibi rağbet görmüyor. Daha çok Facebook sayfaları üzerinden hızlıca irtibat kuruluyor. Honda Jazz'ın da Facebook sayfası var, hızlı geri dönüş almak için oradan paylaşım da yapabilirsiniz.

• konuyu hortlatayım bari. 2018 model 1.3 cvt jazz ım için akü arıyorum. ne almak lazım. kalitelisini arıyorum. varta gibi.
  • alper1684 A kullanıcısına yanıt

bende 2. nesil var

inci yuasa birleşti malum

inci alıyorum 5-6 yıl gidiyor

3. nesil için fikrim yok

facebook grubuna sorsanız daha net cevap alırsınız

• Arkadaşlar jazz 2012 var motor suyu antrfiz i nereden değiştiriyoruz boşaltma kısmını göremedim de

Aküyüde değişcem ama hangi akü tam uyumlu nerden görücez onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 4 Ocak 2023; 12:33:56 >
  • evohan kullanıcısına yanıt

42 lik ince akü

Zaten akıcı gordugunde anlar.

İnci-mutlu bı çok markada var

• maligezgin kullanıcısına yanıt

aynen o oluyormuş ama olduğum yerde bulamadım netten alacam bide varta nın 45 liği olur diyorlar

trendyol.com
    Varta B31 12v 45ah(AMPER) Blue Dynamıc Ince Kutup Dar Akü Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/varta/b31-12v-45ah-amper-blue-dynamic-ince-kutup-dar-aku-p-241711888
  • Arkadaşlar Merhaba.

Bana 2002 2008 hatta 2009 temiz otomatik honda jazz lazım satan olursa. Kendim kullanacağım..

Saygı ve sevgilerim ile

• Forsa hocam sattın ni aracini?

• Şu an Subaru forester var kaporasını aldım.
    Arayışım Honda jazz.
    Merhaba Malibey, vay be baya uzun zaman oldu fakat jazz dostluğu başka
  • Merhaba konu biraz sönük gibi ama cevap alırım umarım.

4 senedir kullandığım 2005 model, otomatik, değişensiz 133.000 km jazzımı 1 hafta önce sattım model yükseltmek için.

Sıfır otomatik clio (957 bin ₺)alma düşüncem vardı ama motorumu ( xmax 250cc 2022) istediğim fiyata satamadığım için şuan fikir değiştirme durumundayım.
    Malum ülke şartları ve enflasyon ortada olduğu için TL de durmak bana göre mantıklı değil.

2012 model otomatik jazz fun modeli içime sindi. Fiyatları 650 bin ₺ başlıyor. Bu aracı kullanan arkadaşlar olumlu veya olumsuz tavsiye verebilir mi ? ( kronik sorunları, artı ve eksileri )
  • tugberk16 kullanıcısına yanıt

Merhaba

2013 de bu yana cvt fun modelini kullanıyorum. Aracın ilk sahibiyim,310bin km geldi ve hala satma düşüncem yok.

Araç çok pratik ve kullanımı bana göre güzel. Kronik denilebilecek tek sıkıntısı özellikle beyaz modellerde boyanın ince olması. Facebook honda jazz Türkiye grubunda bu konuda bazı arkadaşlarımızın problemleri oldu, ben de dahil.

Bunun dışında şanzıman rulmanlarının ses yepması nedeniyle rulman değişmesi gereken araçlar oldu. bende bu değişim 187 bin km de yapıldı.

Bu iki konu dışında ben rutin bakımlar ve sarf malzemeler dışında hiçbir harcama yapmadım henüz.

Biraz içeri ses alan bir araçtır. CVT yağ değişimi pahalıdır ve yetkili servis dışında bulmak çok zordur. Bazı arkadaşlar muadil şanzıman yağı deniyorlar ama ben denemedim.

Tüp ile kullanımda rölanti dalgalanması yaşayan kişiler var, bunun da bobin buji boğaz kelebeği değişim ve bakımlarıyla genel olarak çözümü var. Ama lpg için asıl olay nitelikli montaj ve adaptasyon ve afr ayarı.

Daha fazla sormak istediğiniz konu varsa ve facebook kullanıyorsanız yukarıda yazdığım gruba gelebilirsiniz. Çok daha paylaşımcı arkadaşlar var grupta.

Saygılar

• forsa kullanıcısına yanıt

bulursun umarım.

benim çocuklar büyüyor biraz daha büyük bir şey almak istiyorum fakat şu ejkonomide çok zor

4-5 yıl aha jazzla devam gözüküyor

selamlar

2012 Honda Jazz birçok kullanıcıya göre Jazz'ın en yakışıklı kasası özellikle Fun paket olursa, cam tavan, geniş iç hacim ve geniş bagaj avantajları var. 2017-2019 yılları arasında 2 yıl kadar kırmızı renk kullandım, konfor olarak hem B sınıfı olması hem de Japon aracı olması nedeniyle yalıtım noktasında zayıf, bu zayıflığı motor, mekanik ve elektronik aksamlardaki sorunsuzluk ile kapatıyor. Jazz'dan çok memnun olmam nedeniyle önce 2016 sonra 2019 model Jazz sahibi oldum ve 2019 olanı halen kullanmaktayım.

• BayAFYOK kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam 2012 fun otomatik 1 aydır kullanıyorum

Güzel günlerde kullanın, hayırlı olsun :)

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.