Şimdi Ara

honda-hrv...nasıl bir araçtır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
26.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    hrv hakkında sizden bilgi almak istiyorum...
    lütfen bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizi aktarırsanız müteşekkir olurum...

selamlar,

• Yapay Zekanın Yanıtı

Honda HR-V: Nasıl Bir Araçtır?

Honda HR-V, Honda tarafından üretilen kompakt bir crossover SUV'dir. 2014 yılında piyasaya sürülen HR-V, pratikliği, yakıt verimliliği ve güvenliği ile bilinir.

Genel Bakış

Honda HR-V, hem şehirde hem de otoyolda sürüş için uygun, çok yönlü bir araçtır. Geniş bir iç mekana ve bolca kargo alanına sahiptir, bu da onu aileler ve aktif yaşam tarzına sahip kişiler için ideal kılar.

Performans ve Yakıt Verimliliği

Honda HR-V, 1,8 litrelik 4 silindirli bir motorla donatılmıştır ve 141 beygir gücü ve 172 Nm tork üretir. CVT otomatik şanzımanla standart olarak sunulur ve önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli konfigürasyonlarda mevcuttur. Yakıt verimliliği, önden çekişli modellerde şehir içinde 8,5 lt/100 km ve otoyolda 6,5 lt/100 km'dir.

Özellikler ve Teknoloji

Honda HR-V, standart olarak Honda Sensing güvenlik süiti ile birlikte gelir. Bu süit, çarpışma uyarı sistemi, şeritten ayrılma uyarı sistemi ve adaptif hız sabitleyici gibi özellikler içerir. Ayrıca, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonuna sahip dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi de standart olarak sunulur.

Güvenlik

Honda HR-V, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından çarpışma testlerinde genel olarak 5 yıldız almıştır. Ayrıca, Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından "Top Safety Pick" olarak derecelendirilmiştir.

Sonuç

Honda HR-V, pratiklik, güvenlik ve yakıt verimliliğinin birleşimi arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Geniş iç mekanı, bolca kargo alanı ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle HR-V, hem günlük işe gidiş gelişler hem de hafta sonu gezileri için ideal bir araçtır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • çok ilginç gerçekten...
    Honda sayfasında bu araç hakkında tek bir bilgi veren arkadaş yok...
    biraz daha bekleyelim,belki çıkar...

selamlar,
  • Burda honda hr-v si olan yok sanırım,ama o arabayla ilgili herhangi bişeyini bilen olursada yardımcı olacaklarına eminim
  • quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

Burda honda hr-v si olan yok sanırım,ama o arabayla ilgili herhangi bişeyini bilen olursada yardımcı olacaklarına eminim

hayır,hrv sahibi olmayabilirler ama en azından honda bayilerine ve servislerine uğrayan,görüşen insanlar olarak duyumları ve bilgileri vardır elbette...
    onları bekliyoruz...

selamlar,
  • hondanın hrv modeli sınıfında en az satılan araçlardan biri oldugu için kullanana rastlaman biraz düşük bir ihtimal.Bende hrv hakkında azçok bilgiye sahibim diğer birçok arkadaşta ama bunların birçogu kulaktan dolma bilgi sayılır en iyi bilgiyi kullanan verir.Kullanmadan gerçekçi bilgi vermek çokzor o manada işallah bir kullanıcı veyahut bu konuda yeterli bilgisi olan biri çıkar
  • hayır hr-v bizim mahallede 1 tane var kadın 3senedir kullanıyor ama herhangi bir konuşma olayına girmediğim için bilemem.Bazen arabalar yan yana bile oluyor,aracın bagaj kapağı göçmüş
  • selam arkadaşım ben honda hr-v ye sahibim. 2 senedir kullanıyorum ve kesinlikle çok memnunun. Bazı yerlerde aracı çok taşlamışlar sakın aldanma derim aracı kullan incele ondan sonra satın al kimsenin laflarına inanma bence.. Benide bazıalrı caydırmaya bazılarıda heveslendirmeye çalıştı kendim gittim sürdüm ve hala bırakamadım. Araç 4x4 oldugu için yakıttan korkmuştum fakat pekde çok yakmıyor. Ayrıca 4çeker moduna otomatik patinaj çektigin zaman kendi geçiyor. Buda yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bakımlı bir hrv alırsan araçtan çok memnun kalırsın, çok güzel kaçıyor, hızlanması çok iyi (benimki sport modeli 3 kapı)... yüksek olması işin cabası kendini daha güvende hissetiriyor. Arazi koşullarıdada kullandım ve 4çeker keyfini yaşadım. Lastikleriminde 6aylık olması işin cabası oldu. Ayrıca bende sport modeli oldugu için 4kapılılardan birazdaha büyük lastikler var. Suv sınıfına giren bence en ekonomik ve performansı iyi arabalar arasında.Araca binen biri olarak tavsiye ediyorm kesinlikle...

• bilgiler için teşekkür ederim...
    şimdi de şu sorularıma cevap verirseniz müteşekkir olurum;..

-ortalama yakıt tüketimi ne kadardır?..

-yol tutuşu,yüksek bir araç olduğu için,özellikle virajlarda ve bozuk yollarda yol tutuş ve performansı nasıldır?..

-ses yalıtım durumu nasıldır?..

-suv yani 4x4 olarak kaç km bakım yapılır ve bakım ücretleri ne kadardır?..

selamlar,..
    quote:

Orjinalden alıntı: hayalci07

selam arkadaşım ben honda hr-v ye sahibim. 2 senedir kullanıyorum ve kesinlikle çok memnunun. Bazı yerlerde aracı çok taşlamışlar sakın aldanma derim aracı kullan incele ondan sonra satın al kimsenin laflarına inanma bence.. Benide bazıalrı caydırmaya bazılarıda heveslendirmeye çalıştı kendim gittim sürdüm ve hala bırakamadım. Araç 4x4 oldugu için yakıttan korkmuştum fakat pekde çok yakmıyor. Ayrıca 4çeker moduna otomatik patinaj çektigin zaman kendi geçiyor. Buda yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bakımlı bir hrv alırsan araçtan çok memnun kalırsın, çok güzel kaçıyor, hızlanması çok iyi (benimki sport modeli 3 kapı)... yüksek olması işin cabası kendini daha güvende hissetiriyor. Arazi koşullarıdada kullandım ve 4çeker keyfini yaşadım. Lastikleriminde 6aylık olması işin cabası oldu. Ayrıca bende sport modeli oldugu için 4kapılılardan birazdaha büyük lastikler var. Suv sınıfına giren bence en ekonomik ve performansı iyi arabalar arasında.Araca binen biri olarak tavsiye ediyorm kesinlikle...

• linkte işe yarar bilgiler mevcut..

• selam,

ramsayın verdiği linkte detayları görebilirsin arkadaşım. Araç 220-250 civari yakiyor. Dediğim gibi benim lastiklerim büyük ve arabam sport model, yol tutuşu gayet iyi fakat yüksek araba olduğu için virajlara her yüksek arabada olduğu gibi saglam girmek gerek yoksa dışarıda kalırsın allah muhafaza...Ayrıca hız olarak 190I gördüm ve hondaların motor sesini seviyorsan hız yapmak çok zevkli. 4X4 özelliğini görmen için altta birkaç youtube vidyosu buldum hrv hakkında , bu videolardan hrv nin performanslarını görebilirsin.

--

HRV TANITIM REKLAMI
    http://www.youtube.com/watch?v=OudWKZFEe-0&feature=related

--
    Çamurlu parkur
    http://www.youtube.com/watch?v=Z2MEAnNMwwU

--
    Buzlu Pist HRV Control
    http://www.youtube.com/watch?v=mcqCcXlq7dI&feature=related

---
    TOP SPEED 210 KM HRV
    http://www.youtube.com/watch?v=iwyANWSFiSQ&feature=related

---
    HIZLI VİRAJ ALMA HRV
    http://www.youtube.com/watch?v=ADIIsBU_BGE&feature=related

---
    HRV İNCELEME (AUTO TV)
    http://www.youtube.com/watch?v=RZmwbdqbya4&feature=related

---

• Güzel bir derleme olmuş, teşekkürler...
    Bende hrv için 3-4 bayi dolaşıp, deneme sürüşü yaptım.
    Uzun yolda kullanmasamda beğendim, fakat yeni modelinin
    satışta olmaması ve motorun vtecII olmaması alma isteğimi engelledi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.