Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.165
Cevap
25
Favori
93.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gecen hsonu feribota yetismek icin 120-140 arasi basmak zorunda kaldim. Bkesir-mudanya yolu(yanilmiyorsam 130 km). 7.7-7.8 arasi yakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halted__ -- 3 Şubat 2019; 20:13:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne 2018, ne de 2019 model....bizim arabanın satışı artık ülkemizde yok. İkinci el fiyatları ise ayaklar altında geziyor....benzer donanıma sahip diğer markaların SUV modelleri ile kıyasladığımızda. (örneğin; sahibinden.com sitesinde)
    Not: Resmi Honda web sitesine girdiğinizde ve Honda HR-V'yi incelemek istediğinizde,şu an itibariyle:"500 - Internal server error.There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed." ibaresi ile karşılaşıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco1959 -- 27 Şubat 2019; 13:11:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco1959

Ne 2018, ne de 2019 model....bizim arabanın satışı artık ülkemizde yok. İkinci el fiyatları ise ayaklar altında geziyor....benzer donanıma sahip diğer markaların SUV modelleri ile kıyasladığımızda. (örneğin; sahibinden.com sitesinde)
    Not: Resmi Honda web sitesine girdiğinizde ve Honda HR-V'yi incelemek istediğinizde,şu an itibariyle:"500 - Internal server error.There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed." ibaresi ile karşılaşıyorsunuz.
    2018 Temmuz ayında Meksika fabrikada yaşanan sel felaketi sebebi ile 5 ay boyunca Avrupa pazarına Hrv üretilemedi..Sınırlı sayıda gelen 2018 modellerin hepsi satıldı o sebeple internet sitesinden kaldırdılar...2019 model fiyat listesine bu aya kadar sadece civic vardı, 1 martta jazz eklendi..Henüz 2019 model crv bile gelmedi..Nisan ayında Avrupa'da 2019 model Hrv Sport modeli turbo 1.5 motor ile satışa sunuluyor..182 bg gücünde cvt vites ve 220nm torklu ve 0-100 km hızlanmasi 8 sn civarında olacak..Ingiltere fiyatı 33.000 euro civarı açıklandı ..Bu arac muhtemelen Nisan ayında Türkiyeye de gelecek..Gerçekten bu motorlu Hrv Türkiyede tutar fakat fiyat dezavantajı olacak gibi duruyor.İngiltere fiyatına gelse 200 bin tl...sizce satar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevimlican1903 -- 3 Mart 2019; 22:7:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada Hrv atmosferik motorla gitmiyor diyenlerin olduğu bir piyasada turbo motor 220nm torklu spor versiyonu ile en hızlı mini suvlardan birisi olacak..

• Honda servis ücretlerinde bir ayarlamaya gidip indirmezse bu araçları biraz zor satar. Örneğin, Nissan'daki araç bakım ücreti Honda'nın bakım ücretinin neredeyse yarısı kadar. Kısacası, o da Japon...bu da Japon. O halde Honda neden bizleri kazıklıyor? Yada bizim aklımızla dalga geçtiğini zannediyor?
  • Honda hr-v de adaptif led far var mı? Direksiyon sağa dönünce farında sağa yön değiştirmesi gibi.. Sanırım opel de var afl far deniyor onun gibi...

• 2019 modeller ne zaman geliyor bayilere hiç soran oldu mu? Nisan diye duymuştum...Avrupa'da 1.5 turbo motorlu sport versiyonu satılmaya başlandı ;fiyat 29.900 euro.
    Crv fiyatının 275bin civarı olduğu düşünülürse Hondaseverler için turbo motorlu Hr-v 'nin bu sefer iyi bir opsiyon olacağını ve iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum..Tabii Honda Türkiye ne düşünür bilinmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican1903

2019 modeller ne zaman geliyor bayilere hiç soran oldu mu? Nisan diye duymuştum...Avrupa'da 1.5 turbo motorlu sport versiyonu satılmaya başlandı ;fiyat 29.900 euro.
    Crv fiyatının 275bin civarı olduğu düşünülürse Hondaseverler için turbo motorlu Hr-v 'nin bu sefer iyi bir opsiyon olacağını ve iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum..Tabii Honda Türkiye ne düşünür bilinmez..
    Türkiye fiyatı muhtemelen 200'ü geçer o zaman. Bence bu fiyatlarla çoğu kişi alternatiflere yönelir
  • Avrupadaki vergi oranları nasìl bilmiyorum ama Türkiye fiyatları Avrupa fiyatına yakın .....sport modelinin 190-195 bin bandında olacağını düşünüyorum.Makyajli mevcut motorlu versiyonda 165-170 bandìnda...

• Aracın Navigasyonuna Google in haritasını yükleyen var mı? Varsa, bunu nasıl yaptığını anlaşılır ve net bir şekilde tarif edebilir mi? Zira araç navigasyonuna yüklenmiş olanı pek de kullanışlı değil. Bir yere gitmek için veri girdiğinizde noktası virgülüne kadar bilgi istiyor. Tam bilgi girmediğinizde de ya veriye ulaşamıyorsunuz yada hatalı oluyor. Bana internete bağlanmadan ve GPS üzerinden çalışan ve "Posta Kodu,Mahalle,Cadde v.b" bilgileri detaylı olarak girilmeden bir veri verebilecek bir şey lazım. Tabi sesli yol tarifi yapan tercihimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco1959

Aracın Navigasyonuna Google in haritasını yükleyen var mı? Varsa, bunu nasıl yaptığını anlaşılır ve net bir şekilde tarif edebilir mi? Zira araç navigasyonuna yüklenmiş olanı pek de kullanışlı değil. Bir yere gitmek için veri girdiğinizde noktası virgülüne kadar bilgi istiyor. Tam bilgi girmediğinizde de ya veriye ulaşamıyorsunuz yada hatalı oluyor. Bana internete bağlanmadan ve GPS üzerinden çalışan ve "Posta Kodu,Mahalle,Cadde v.b" bilgileri detaylı olarak girilmeden bir veri verebilecek bir şey lazım. Tabi sesli yol tarifi yapan tercihimdir.
    Ben CMDroid'de anlatıldığı şekliyle yükledim. Nasıl yapıldığıyla ilgili videoyu önceki sayfalarda paylaşmıştım, yine google'da Honda app yükleme falan yazınca da çıkıyor. Sorun şu ki 2 sene sorunsuz kullandığım Google Maps son zamanlarda uygulamayı açıp bir adres girince göçüyor. Aracın tablete factory reset atıp tekrar yükledim yine de çözemedim sorunu

• Ben maalesef hicbisey yükleyemiyorum....tableti fabrika ayarlarına geri döndürdüm...programı indirirken yüklenemedi seklinde uyari veriyor..telefonun ekranini aktarmaya calısıyorum onu da beceremedim...en kolayı telefona mıknatıslı kap aldım telefondan haritalara devam

• İnternette kıro bir arkadaşın videoları var. Tane tane anlatmış, önceden paylaşmıştım tekrar paylaşıyorum. Yine karışık gelirse sorun yardımcı olmaya çalışayım.

Uygulama yükleme o kadar karışık değil ama az önce CMDroid websitesine baktım, firmware sürümünü düşürme için bilgiler paylaşılmış. Ama onu tavsiye etmiyorum, firmware upgrade/downgrade riskli işlemlerdir, aracın tabletini elinize alabilirsiniz.

• Yine aynı arkadaşın videosu sanırım, buna da bakabilirsiniz. Sadece dediklerini tam yaptığınıza emin olun. Yani tableti güncellediyseniz öyle denemeyin, önce fabrika ayarlarına döndürün. Birden fazla uygulamayı topluca indirip kurmaya kalkmayın. Birini indirin, kurun, sonra indirdiğiniz dosyayı silin. Karışık değil gerçekten.

• 2019 modeller 13 Nisan itibari ile 173bin tlden satışa sunuluyor...

• https://honda.com.tr/yeni-honda-hr-v

• Aracına prins vsi2 di LPG taktıran var mı? Varsa bizleri bilgilendirebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican1903

2019 modeller 13 Nisan itibari ile 173bin tlden satışa sunuluyor...
    Beklediğimin altında gayet makul bir fiyattan satışa sunulmuş. Uzakdoğu ülkelerine gittim tatilde, yollar HRV dolu. Bizde buzdolabı sevdası biterse sağlam satış rakamları yakalar bu fiyattan.

Edit: Turbo motorlu versiyon zannettim. Aynı motor gördüğüm kadarıyla. Kör nokta sistemi, adaptive cruise control vs. eklenen özellik de yok gibi. Ön tarafa çirkin bir ızgara eklenecek diye 2019 model almaya değmez. Neredeyse arabayı satışa koyuyordum yenisini almak için, son anda girip bakmak aklıma geldi web sitesine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 7 Mayıs 2019; 9:9:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Beklediğimin altında gayet makul bir fiyattan satışa sunulmuş. Uzakdoğu ülkelerine gittim tatilde, yollar HRV dolu. Bizde buzdolabı sevdası biterse sağlam satış rakamları yakalar bu fiyattan.

Edit: Turbo motorlu versiyon zannettim. Aynı motor gördüğüm kadarıyla. Kör nokta sistemi, adaptive cruise control vs. eklenen özellik de yok gibi. Ön tarafa çirkin bir ızgara eklenecek diye 2019 model almaya değmez. Neredeyse arabayı satışa koyuyordum yenisini almak için, son anda girip bakmak aklıma geldi web sitesine

Alıntıları Göster
    Doğrudur aynı motor.. Turbo motor Avrupa'da satışa çıktı ama Türkiyede fiyattan dolayı sanırım getirmediler henüz.. Kurdaki artışa istinaden gelse de fiyatı 200den aşağı olmayacaktır.

• arkadaslar,2016-2018 hr-v executive lerde guvenlik adina bayagi donanim var.
    merak ettigim sey su; yeni model hr-v, cr-v ve jazz da mevcut olan sensing ozelligi bizim araclara uygulanabilir mi?
    mesela, kameralarla mesafeyi, hizi vs algilayabiliyorsa adaptif cruise un da calismasi lazim. benzer sekilde, seritten ayrildigini anlayabilen sistem, direksiyona da mudahale edebilir mantiken.
    bu konudaki goruslerinizi yazabilir misiniz? tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.