Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
25
Favori
93.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peugeot ile alakali bilgim yok acikcasi. Hr-v nin dizeline bakmistim fakat otomatigi olmadigi icin vazgecmistim. Fakat hr-v sakin kullanimda 6.5 karisik ortalamayi gecmez, onu soyleyeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hrv hepsinden iyi
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Sayin caucass selamlar,
    fd6 duruyor mu😊

• arkadaşlar merhaba bugün pcx marka pedalcommander taktırdım sanki araba aslan 🦁 oldu atılgan oldu ilk kalkışdaki hantallık gitti bilgi vermek istedim

• hopeful H kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun hocam, fiyati ne kadar cihazin?

ben de 4-5 ay once pedalbox (alman) taktiracaktim ancak vazgectim. Vazgecme nedenim de suydu, kalkisda cvt nin kayisini koparan bir aracin haberini okumustum. Bunun uzerine, otomobil sanzimanlari konusunda cok bilgili bir buyugume de danistim. Cvt lerde ozellikle kalkisa dikkat etmek gerektigini, ondan sonra ne kadar zorlarsanirsa zorlansin problem olusturmayacagini soylemisti. 7-8 aylik kullanim sonucunda gorebildigim kadariyla cvt kalkista hantal ancak devirlendikten sonra ataklik istenirse F1 ile bir ya da 2 vites dusurerek bu sorun ortadan kalkiyor.
    Umarim arizasiz kullanirsiniz. Takildiktan sonraki yakit harcamasi ve kullanimla ilgili yazilariniz bekliyoruz.
    Tesekkurler.

• halted__ kullanıcısına yanıt
    Yok sattım , şimdi fc 5 araştırıyorum
  • halted__ kullanıcısına yanıt
    merhabalar bana bir arkadaşım verdi aracını satmıştı ben sadece 450₺ fark verip taktırdım şuanda yakıta hiçbir etkisi olmadı ve çok atik açıkçası. benim sorunum ilk kalkışta ve yokuşlarda sıkıntı vardı o yüzden taktırdım zaten üzerinde ayarı var en üst seviyede kullanmıyorum rahatsız etti beni çünkü daha düşük ayarda kullanıyorum

• etkisi psikolojiktir be
  • Arkadaşlar merhaba,

2016/2017 model benzinli otomatik HRV bakıyorum da, anladığım kadarı ile ortalama yakıt tüketimi 100km/h aralığında 6.5, üzerine çıkıldığında 7.5 civarları ve şehir içinde 9 civarlarına çıkıyor.

Doğru mudur?

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: badbora

Arkadaşlar merhaba,

2016/2017 model benzinli otomatik HRV bakıyorum da, anladığım kadarı ile ortalama yakıt tüketimi 100km/h aralığında 6.5, üzerine çıkıldığında 7.5 civarları ve şehir içinde 9 civarlarına çıkıyor.

Doğru mudur?

Ben aracı aldığımdan beri yakıt ortalamasını hiç sıfırlamadım.

İstanbul’un en yoğun trafik olan bölgelerinden birinde yaşıyorum ama 2 kere Türkiye turu yaptım. Yani kullanım karma diyebiliriz.

32000 km yapmışım toplam, ortalama 6.5 gösteriyor.

Ortalama hıza bakmadım ama 40-50 km/h bir şeylerdir herhalde, gelecek sefere ona da bakar yazarım buraya.

Edit: Kontrol ettim, 41 km/h ortalama gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 5 Ağustos 2019; 13:41:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badbora

Arkadaşlar merhaba,

Doğru mudur?

Ben İzmir'de hafif rampalı bir konumda ikamet ediyorum. Şehir içinde yaz aylarında yakıt tüketimi 7,5-8 civarında. Kış aylarında bu rakam 8,5-9 civarındadır. Şehirler arası yollarda yakıt tüketimi 120 km/h ya kadar 6,5-7 aralığındadır.
  • caucass kullanıcısına yanıt
    yok değil

• badbora kullanıcısına yanıt
    Araci aldigimda 12 bindeydi ve trip A 7.3 gosteriyordu. Su anda 25 binde ve trip A 6.5 da.
    Bugun de yaklasik 300 km yaptim. 3 kisi, bir buyuk bavul. Gidiste 90-100 km arasi, donuste ise 100-120 arasi geldim. Ortalama 5.5 lt.
    not: araclar 10 binden sonra daha az harciyor.

• bilgiler için çok teşekkürler, moralim düzeldi :)

otomatik fiesta kullanıp, uzun yolda 7lt, şehir içinde 11lt'den sonra iyi gelecek bu değerler :)
  • Ekomodu kullanıyor musunuz? Farkediyor mu ben pek farkını görmüyorum açıkcası

• sevimlican1903 S kullanıcısına yanıt
    Eski aracim civicte de eco on u kullanmadim, hrv de de. Ani hizlanma yaptiginizda o tasarrufu aliyor zaten.

• Aklı başında bir sürücünün o "econ" olayına hiç ihtiyacı yok bence
    econ dediğn senin ayağının ucunda ve düşünme gücünde
  • Ortalam 100-120 hızla 600 km yol yaptım, aşagıda resimde de göreceğiniz gibi 5,6 ortalamayı yakaladım, aracı kullandıkca performansından memnunum ve çok iyi olduguna anladım, bence bu fiyat aralıgında donanım ve özellik olarak alınacak en iyi SUV,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dayibey44 -- 4 Ağustos 2019; 17:8:28 >
  • Econ açıkmıydı

• kapalıydı, uzun yolda eko yu kullanmayı tavsiye etmiyorlar bende kapatıyorum
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.