Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
25
Favori
93.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim araca serviste takilmis. Garantiyi bozan bir donanim degil. Ancak disaridan aldiysaniz servise taktirin mutlaka.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eski aracima shell disinda benzin almamistim. Hr-v icin de 3-4 kez shell den benzin aldim. Hem katkili olandan hem de katkisizdan. Harcamasi yuksek gelmisti bana. Gecen gun opetten aldim. Km olarak daha fazla yol yapti. Bir sure daha opetten alip emin olacagim. Bilginize.

• Aracin ikinci bakimi geldi. Verilen fiyat 1900 tl. Sadece sanziman yagi 700 tl😡
    Esasli bir indirim yapmazlarsa garantiye elveda diyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halted__ -- 26 Aralık 2018; 23:35:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Aracin ikinci bakimi geldi. Verilen fiyat 1900 tl. Sadece sanziman yagi 700 tl😡
    Esasli bir indirim yapmazlarsa garantiye elveda diyecegim.
    Bildiğim kadarıyla, Hondalarda kullanılan yağlar özel. Özellikle de şanzıman için kullanılan yağ. Şayet bu konuyu detaylı bir şekilde araştırmazsanız büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Şayet yine de yetkili servis dışında aracınızın bakımını yaptıracaksanız, bizlere lütfen şanzıman için kullanılan yağın markasını paylaşır mısınız.
  • neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Servis disina ciksam da malzemeleri servisten temin ediyorum, parcalar orjinal yani.
    Motor yagini bundan onceki aracimda oldugu gibi yine kendim alip goturecegim.
    Eneos 0w20.

• neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Sanziman yaginin servis fiyati 700 tl

Yag: honda hcf 2

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Benim araca serviste takilmis. Garantiyi bozan bir donanim degil. Ancak disaridan aldiysaniz servise taktirin mutlaka.
    merhaba,
    sizin araca takıldığını yazmışsınız. sanırım siz takdırmadınız. bana yetkili servis, bu tür harici kamera takılırken elektrik aksanına müdahale gerektiriyorsa ve sorun olursa araç garanti dışı kalır demişti. siz takın dediğimde de dışarıdan alınan ekipmanları takamadıklarını müdahaleye girdiğini söylediler. yani bir çıkmaz noktasında kaldım. sizin işlem hangi serviste yapılmış bilginiz var mı?
  • sreyya S kullanıcısına yanıt
    Isi bilmeyen servise denk gelmissiniz. Aracim garantili fakat bu kamerayi iscilik ucreti mukabilinde taktirmak istiyorum diyin, buyuk ihtimalle sorun cikarmazlar.
    Benim araca ciftkurtlarda takilmis kamera.

Eski aracima geri kamerayi taktirmak icin servise goturmustum 6 yil once. 1 saatlik iscilik ucreti odeyip taktirmistim. Aslinda biraz da ikili iliskilerin iyi olmasina bagli.

Not: Elektrik isi cok dikkat isteyen bir is. Yanlis bir montaj kisa devreye bile neden olabilir. O yuzden servise yaptirip faturasini da kestirin.

• Arkadaşlar araca kamera takma konusundaki yorumlarınızı okudum hiç birine katılmıyorum zira bundan önceki aracımda ve şuanki hrv de takılı araç kameram mevcut takma işleminide kendim yaptım bu aracı garanti dışı bırakmaz çünkü kameranın elektrik bağlantısı aracın çakmak girişinden yapılıyor ve araca hiç bir müdahale olmadan takılıyor bu kamera olur telefon şarj cihazı olur bu tür işlemler aracı garanti dışı bırakmaz gönül rahatlığı ile takabilirsiniz aracın çakmak girişi bu tarz işlemler için yapılıyor bagaj tarafında çakmaklığa buzdolabı bağlayan bile var servisin kast ettiği şey biryerleri sökülerek yada aracın sigorta paneline müdahale edilerek yapılan işlemleri kastetmektedir bilginize, aksi taktirde biz ozaman araca hiç dokunmayalım çakmak girişine telefon şarj cihazıda bağlamayalım risk aynı çünkü

hayırlı günler
  • Ben de bu yoruma katilmiyorum. Daha once sorunla karsilasmamis olmaniz, elektrik sistemine mudahale etmenizin dogru oldugunu gostermez. Cakmakliktan aldiginiz iletkenden kaynakli bir sorun basiniza geldi mi hic? Gecen gun bu sekilde aracin yolcu kismi yanan arkadas oldu. Insallah basiniza gelmez ama gelirse de araciniza hic bir sekilde garanti vermezler. Bilginize.

• halted__ kullanıcısına yanıt
    ozaman şöyle söyliyim size bence siz araca hiç birşey bağlamayın çünkü bu risk hep mevcut telefonu şarja takmak içinde servisten randevu almanız gerekecek taktığınız aparatı veya kabloyu telefona takarkende bu tarz bir sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz

bilginize,
  • Tabiiki ekstra donanim takabilirsiniz hocam. fark surada;
    Firma kendi yaptigi cihazi veya islemi zaten garanti altina aliyor. Bireysel yapilan bir isleme kim garanti verecek? Anlatmak istedigim sey buydu.

• Benim araç kamerası olarak bahsettiğim çakmaktan alınan enerji değil direkt aracın aküsü ile her zaman aktif kalan kamera. Bir nevi park yerinde iken güvenlik olarak da kullanılabilen. O nedenle yetkili servis tarafından takılması zorunlu oluyor. Yoksa elbet de montaj gerekmeyen araç kameraları da mevcut ve onu nasıl kulladığım servisi ilgilendirmez. 😊

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni yılınızı kutlar, kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
  • 10bin bakim

HONDA HR-V(ANA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevimlican1903 S kullanıcısına yanıt
    Faturanin Keyfini cikarin, 20 binde ilave sanziman yagi var, sadece 700 TL😒

• 2018 model o araç bayilerde kalmadığı için fiyat listesinden çıkardılar..2019 modeller ne zaman gelecek bakalım?

Bugün Istanbul sokaklarında hiç görmediğim kadar çok Hrv e rastgeldim (gümüş gri-kırmızı-metalic gri -beyaz) şans diyelim.

• Evet araçlar biraz çoğalsın da aksesuar bulmak çile olmaktan çıksın 😊

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 model turbo motor gelirse is yapar bence..lakin civic 120-130 arası..crv 250...ara sınıfa araç kalmadı hondada..Hrv şart..

• kullanan arkadaşlar cevap verebilir mi ? 100 km yolda 120-130 basınca ortalama ne yakıyor
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.