Şimdi Ara

HONDA CR-V 1996-2001 MODEL ILK KASA KULLANICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
15
Favori
58.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurcaann

merhaba.
    1. ön sis far düğmesi fabrika çıkışlı olanlarda far yükseklik ayar düğmesinin üstünde. arka sis düğmesi sol ön cama hava veren menfezin solunda.
    2.ALINTI---Overdrive benim 2000 model CR-v de de var. Normal kullanımda overdrive default olarak sürekli on konumundadır. Ve ekonomi anlamındadır. Ana felsefesi minimum devir ile maxımum hız felsefesine dayanır.Özellikle uzun yola bunu anlarsınız 100 km hız ile giderken deviri 1800 e kadar düşürebiliyor. Bu da ekonomi demektir. Honda mühendisliği işte..

Ancak Butona basınca o/d kapanır ve "od off" sarı lambası yanar. Ve o/d yani ekonomi biter ..Sürekli devam eden Yokuşlarda ve sollamalarda kullanılır. Yokuşta od yi kapatmassanız devir iyice düşer daha çok yakarsınız.
    Normalde sürekli od/ on modundadır..El kitabı da aynı şeyi yazıyor. Ancak od yi kapat butonuna basınca anında devreye girmez 2-3 saniye sonra devir yükselir ve geç vites yükseltir.

3.10 yıldır 9 farklı honda aracım oldu ve bu tecrübeme dayanarak yazıyorum.Normalde HONDA lar kolay hararet yapan araçlar değildir. hangi koşulda olursa olsun, eğer bir arıza yoksa hararet göstergesi çakılıp kalır.
    Merhabalar

1-2 hafta içerisinde ben de bir crv alacağım...kırsal bir yerde yaşıyorum çarşıya gitmek için falan hep yokuş iniyorum

eve gelirken çıkıyorum

inerken od açık olacak
    asfaltta açık olacak

eve dönüş yolunda od kapalı olacak öyle mi yanlış anlamadım sanırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonaleee -- 6 Ekim 2018; 10:53:30 >
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    Evet rampa çok dik ise o/d off yapılabilir. Yapmazsanız da çıkar ancak sürekli 1 ile ikinci vites arası gider gelir. Off yaptığımız zaman vites geçiş devir aralığı artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcaann -- 15 Ekim 2018; 21:21:35 >
  • Selamualeykum. 98 model honda crv ile aranıza katılmaktan onur duyarım. Epeydir formu takip etmekteyim ancak üye olmak bugüne nasipmiş. Crv mi alalı tam 1 yıl oldu ve gayet memnunum. Geçen hafta tüm bakımlarını yaptırdım gaz filitresi dahil. Yalnız bu aralar bir sıkıntıyla uğraşıyorum. Sabahları soğukken arabayı çalıştırıp gaza geçmesini bekliyorum. Gaza geçtiğinde devir saati birden aşağı düşüp istop etmeye kadar varan bir rolanti düşüşü ve gaza bastığımda bir apışma gaz yememe durumu var. Motor ısındığında sıkıntı gidiyor. Birde yakıt km de 52 ila 58 kuruş arası değişiyor. Lt: 3.62 tl. Atiker gaz ustası ölçümlerin normal olduğunu söylüyor. Birde soğukken bakalım diyor. Bu arada bulunduğum yer zonguldak. Bana bir fikir verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  • Birde şunu eklemek istiyorum. Arabam manuel vites. Üstünden çıkan bujiler iridyum buji. Yeni taktıklarımız 98 modelin orjinal bujisi. Ustam parçacıyla konuştuğunda iridyum buji 99 ve sonrasının bujileriymiş. Acaba iridyum bujiler yakıt tasarrufumu sağlıyor bu konudada yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  • Beni facebooktaki sayfaya davet eden arkadaş. ONURCAN. Beni hem davet edip, hemde engellemene bir anlam veremedim. Buna bir izahat getirirsen sevinirim.
  • Akifbey73 A kullanıcısına yanıt
    Akif bey merhaba,

öncelikle özür dilerim.bunu nasıl yaptığımı ve nasıl düzeteceğimi bilmiyorum. aracı hayırlı uğurlu olsun. soğukken yaşadığın problem sibop ayarından olabilir.
    eğer sibop ayarı kurtarmazsa siboplar değiştirilmeli.yazdıklarım ihtimal tabi.kelebek boğazından vs dende yapabilir. yakıt konusuna gelince ist. 3,50 lt/tl benim aracım otomatik vites şuan 0,52 krş yakıyor.
  • herkeze selam bende 4 senelik 1999 model honda sahibi olarak bu forumda olmaktan mutlu oldum hondanın eski kasaları cidden hastalık yaratıyor öyleki aracımın başına bişey gelmesin diye 4000 tl harcayıp kapalı garaj bile yaptırdım şimdi silmeden temizliğini yapmadan sokmuyorum aracın tüm bakımlarını tek elden yanlızca 1 ustaya düzenli olarak götürüyorum bostancı ikiler oto honda servisine hüseyin usta bu işin piri komple motor şanzuman ve diğer parçaları orjinal olarak takıyor söyliyceklerim şimdilik bukadar elimden gelen ne olursa bilgi olarak paylaşmak isterim tabi benimde bilmediğim şeyleri yazılarınızı okuyor ve şaşırıyorum budamı varmış diyee  HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARIherkeze saygılar HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARI HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARI
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan 999

herkeze selam bende 4 senelik 1999 model honda sahibi olarak bu forumda olmaktan mutlu oldum hondanın eski kasaları cidden hastalık yaratıyor öyleki aracımın başına bişey gelmesin diye 4000 tl harcayıp kapalı garaj bile yaptırdım şimdi silmeden temizliğini yapmadan sokmuyorum aracın tüm bakımlarını tek elden yanlızca 1 ustaya düzenli olarak götürüyorum bostancı ikiler oto honda servisine hüseyin usta bu işin piri komple motor şanzuman ve diğer parçaları orjinal olarak takıyor söyliyceklerim şimdilik bukadar elimden gelen ne olursa bilgi olarak paylaşmak isterim tabi benimde bilmediğim şeyleri yazılarınızı okuyor ve şaşırıyorum budamı varmış diyee  HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARIherkeze saygılar HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARI HONDA CR-V 1996-2001 MODEL  ILK KASA KULLANICILARI
    çok güzel duruyor araç güle güle kullanın daha nice yıllar
  • selamunaleyküm . birkaç ay sonra 1999 yada 2000 model CR-V almayı düşunuyorum.tam karar vermemiştim sizin yazınızı okuduktan sonra bu araç uzerıne yoğunlaştım . tek sıkıntı otomatık araç hiç kullanmadım . ilanlarda bu araçların km leri yüksek . otomatik şanzımanda sorun yaşarmıyım korkusu var . aracın artıları çok eksi yönu cam açma dügmelerinin yerleri . yakıtı bıraz fazla gibi geldi. temizini bulursak bakacaz. kazasız belasız hekese.
  • merhaba 99 model aracım icin sanzıman kovanı arıyorum uygun fiyata nerede bulabilirim tesekkurler .
  • SAHRAM 78 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ikitelli oto sanayi 16. sokakta OTO TÜRK var, ben şanzıman selenoidini bütün istanbulda ararken orada buldum, çıkma parçaların çoğu kendilerinde var, halen temin etmediyseniz bakabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar honda Civic ve eski kasa Accord kullandım artık alcak araç istemiyorum 99 2000 model crv bütçeme uyuyor kullan arkadaşlar önerir mi kronik bir yeri var mı suan km ne kadar yakar ?
  • 99 2000 2001 ilk kasanın 147 bg lik modelleri 97 98 ve bazı 99 lar 127 beygir..arada dünyalar fark yok temiz olduktan sonra hepsi alınabilir...

konforu 20 yıllık bir araca göre gayet güzel.parçaları ucuz ve kolay bulunuyor.bakımı ucuz.

yakıt biraz üzebilir eski teknoloji nede olsa...güç olarak aşırı beklentiniz olmasın turbo yok sonuçta..

nerede ne şartlarda kullanacakınız bilmiyorum ama ortalama 50 krş u gözden çıkarın.(lpg)

alırken çok dikkatli olmazsanız masraflarla uğraşırken araçtan soğursunuz o yüzden alırken acele etmeyin..

kronik sorun değil ama 1 2 senede bir kesin değiştirilmesi gereken alt rotili vardır...
    ve yan sayani alt rotil kesinlikle dayanmaz.ya 333 ya orjinal marka alacaksınız..

motor kompresyon testi
    conta yanık testi
    4 çeker testi
    diferansiyel uğultu testi
    şanzıman vuruntu testi

kesinlikle bunlara dikkat edin...iyi bir motor ustasına gidip baktırın bunlara

son olarak facebookta 2 güzel grup var ayrıntılı araştırıyorsanız oraya gelebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

99 2000 2001 ilk kasanın 147 bg lik modelleri 97 98 ve bazı 99 lar 127 beygir..arada dünyalar fark yok temiz olduktan sonra hepsi alınabilir...

konforu 20 yıllık bir araca göre gayet güzel.parçaları ucuz ve kolay bulunuyor.bakımı ucuz.

yakıt biraz üzebilir eski teknoloji nede olsa...güç olarak aşırı beklentiniz olmasın turbo yok sonuçta..

nerede ne şartlarda kullanacakınız bilmiyorum ama ortalama 50 krş u gözden çıkarın.(lpg)

alırken çok dikkatli olmazsanız masraflarla uğraşırken araçtan soğursunuz o yüzden alırken acele etmeyin..

kronik sorun değil ama 1 2 senede bir kesin değiştirilmesi gereken alt rotili vardır...
    ve yan sayani alt rotil kesinlikle dayanmaz.ya 333 ya orjinal marka alacaksınız..

motor kompresyon testi
    conta yanık testi
    4 çeker testi
    diferansiyel uğultu testi
    şanzıman vuruntu testi

kesinlikle bunlara dikkat edin...iyi bir motor ustasına gidip baktırın bunlara

son olarak facebookta 2 güzel grup var ayrıntılı araştırıyorsanız oraya gelebilirsiniz
    İlginiz için teşekkür ederim 1.2 albea otomatik var şuan o bile şehiriçi 40 krş yakıyor 50 crv çok normal :) facebook linki var mı girip incelesem crv alacağım honda usta var arkdaşım ustalık ve parça ucuza temin edebiliyorum bu yüzden honda dan vazgeçmem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus__48

İlginiz için teşekkür ederim 1.2 albea otomatik var şuan o bile şehiriçi 40 krş yakıyor 50 crv çok normal :) facebook linki var mı girip incelesem crv alacağım honda usta var arkdaşım ustalık ve parça ucuza temin edebiliyorum bu yüzden honda dan vazgeçmem :)

Alıntıları Göster
    HONDA CR-V RD1 TÜRKİYE

......

her ikiside sadece rd1 üzerine gruplardır...her türlü soruna ayrıntılı cevap bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonaleee -- 16 Aralık 2020; 22:52:23 >
  • Teşekkür ederim
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    HONDA CR-V KARDEŞLİĞİ TÜRKİYE bu gruba bende üye oldum diğerine de olayım, gerçekten samimi bir grup tavsiye ederim. Demiştim oldum sorunlara direk nokta atışı çözümler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ostrah -- 23 Aralık 2019; 15:20:42 >
  • Herkese iyi forumlar diliyorum
    2001 model metalik gri Honda crv ile aranızdayım. Aracı alalı 2 ay kadar oldu araçtan çok memnunum dağ bayır geziyorum banamısın demiyor maaşallah.. soruma gelecek olursam kafam bir konuda çok karıştı. Araç 5000 km de 1 litre yağ eksiltiyor. Yağı yakıyor egzozdan. Aldığım arkadaş bana sadece üst kapak tamiri Subap lastikleri değişimi yapılacak demişti. Bende birkaç ustaya sordum kimisi 2500 TL’ye hallolur dedi kimisi 7000 TL den aşağı çıkmaz dedi. Kimisi motor komple yapılması lazım dedi. Şaştım kaldım. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtcopur

Herkese iyi forumlar diliyorum
    2001 model metalik gri Honda crv ile aranızdayım. Aracı alalı 2 ay kadar oldu araçtan çok memnunum dağ bayır geziyorum banamısın demiyor maaşallah.. soruma gelecek olursam kafam bir konuda çok karıştı. Araç 5000 km de 1 litre yağ eksiltiyor. Yağı yakıyor egzozdan. Aldığım arkadaş bana sadece üst kapak tamiri Subap lastikleri değişimi yapılacak demişti. Bende birkaç ustaya sordum kimisi 2500 TL’ye hallolur dedi kimisi 7000 TL den aşağı çıkmaz dedi. Kimisi motor komple yapılması lazım dedi. Şaştım kaldım. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var
    aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın...

hangi ildesiniz acaba? usta önermek açısından? Her usta anlamıyor bu araçlardan en basiti motor indirme yoluna gidiyorlar
  • Adana ilindeyim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.