Şimdi Ara

honda civic v-tec doch varmış bu araba hakkına bilginiz varmı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen gün yolda normal honda civic gördüm 92 model ama güzel bir modifiye yapmış arabayla baya yarıştık vede beni felaket bir şekilde geçti daha sonra civic dikkatimi çekti arabanın yanında doch yazıyodu vede baya araştırdım 8 bin ytl gibi bi fiyata bu arabayı alabiliyormussunuz . vede bu arabada abs olmamasına rağmen 4 disk fren sistemi varmış + v-tec motor 5.5 devirden sonra açılıyor ya ona kafa tutuyormuş vede geçiyormuş yani anlicanız bu araba çok güçlü bi arabaymış kalkışlarda felan dorumu?

• Arka kapının eteğinde DOCH yazıyorsa Civic Sİ modelidir o. 1.6 litre 136 beygirdir. Performansı araçlar bunlar...
  • güzel araba
  • 92 model Hondalarda Vtec var ama normal civiclerde yok. Hani tek kapılı iki kolyuklu Suzukilere benziyen bir model varya o aracta doch vtec var ve 160 bg.
    Sizin yarıştığınız araç sanırım Civic Sİ. O arac vtec degil sadece doch ve 136bg. Cok deli bir arabadır. Su an temizini bulsam hiç kacırmam alırım.
  • çift egzantirikli olduğunu biliyorum ama bu araba abs olmadına rağmen çok 4 disk fren var bu arabalara güvenile bilirmi sırf hız için alcam da ve bn 7250 ytl ye buldum
  • 16 yaşındaki bir japona güven olmaz. alman olsa bmw mercedes olsa güvenilirde o yaşa gelmiş bi arabanın artık içi çürümüştür. motorda o güç kalmamıştır. çok ciddi masraf yapman gerekir arabayı toparlayıp güvenli hale getirmek için. yılların yorgunluğu var üstünde nede olsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakNSX

92 model Hondalarda Vtec var ama normal civiclerde yok. Hani tek kapılı iki kolyuklu Suzukilere benziyen bir model varya o aracta doch vtec var ve 160 bg.
    Sizin yarıştığınız araç sanırım Civic Sİ. O arac vtec degil sadece doch ve 136bg. Cok deli bir arabadır. Su an temizini bulsam hiç kacırmam alırım.

ben bu arabayı 2 araba olarak almayı düşünüyorum sadece hafta sonları çıkarmak için birde arkadaşım bu arabada çok temiz ben alabilirmiyim bilmiyorum şu anda 6400 ytlm war daha ayarliya bilirsem kısmet ama bu araba temiz

http://www.sahibinden.com/honda_siiWQQaXQQ6928113WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

16 yaşındaki bir japona güven olmaz. alman olsa bmw mercedes olsa güvenilirde o yaşa gelmiş bi arabanın artık içi çürümüştür. motorda o güç kalmamıştır. çok ciddi masraf yapman gerekir arabayı toparlayıp güvenli hale getirmek için. yılların yorgunluğu var üstünde nede olsa

bundan o kadar emin olma !
  • quote:

16 yaşındaki bir japona güven olmaz. alman olsa bmw mercedes olsa güvenilirde o yaşa gelmiş bi arabanın artık içi çürümüştür. motorda o güç kalmamıştır. çok ciddi masraf yapman gerekir arabayı toparlayıp güvenli hale getirmek için. yılların yorgunluğu var üstünde nede olsa

Buda değişik bir yaklaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.4citamm

ben bu arabayı 2 araba olarak almayı düşünüyorum sadece hafta sonları çıkarmak için birde arkadaşım bu arabada çok temiz ben alabilirmiyim bilmiyorum şu anda 6400 ytlm war daha ayarliya bilirsem kısmet ama bu araba temiz

http://www.sahibinden.com/honda_siiWQQaXQQ6928113WQQpXQQdisplayitem

Bu aracın Km sine göre fiyatı cok fazla. Tamam güzel araba ama 2001 Civic vtecleri bile 16 - 17 ye bulabiliyorsun. Bence biraz araştır soyle modifiyesiz temiz bir Civic Sİ bul. İyi durumdaki Sİ lar asağı yukarı 10- 11 civarıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_orjinal_servis_bakimli_civic_siWQQaXQQ5104262WQQpXQQdisplayitem

bu ilandaki civic gerçekten temiz görünüyor, kaçırmamak gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

hatta bak bu da benim eski arabanın resmi...

honda civic v-tec doch varmış bu araba hakkına bilginiz varmı

Aynı efsane kasa Corolla ile şimdiki Corolla gibi;en sevdiğim iki Civic ten biri bu diğeride şu anki.Bu iki kasa arasındaki Civic ler ve sıradanlaşan Prelude ler içimdeki Honda tutkusunu törpülemiştir.

Kapı dibinde silik beyaz DOHC yazıyorsa Civic Si modelidir ve hatırladığım kadarıyla 1.6 dan 130hp alabilen yüksek devirli ve aynı zamanda yüksek devirden ötürü arıza istatistiği olmayan kaliteli bir üretimdir kendileri,kapışmayınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: suzitusi

quote:

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_orjinal_servis_bakimli_civic_siWQQaXQQ5104262WQQpXQQdisplayitem

bu ilandaki civic gerçekten temiz görünüyor, kaçırmamak gerekir

Sen birde Okyay ın kendi arabasını gör,sanırım uzaktan kumanda vasıtasıyla dokunmadan içine oturmadan kullanmış!

• abdestsiz almıyom şimdide :)
  • quote:

abdestsiz almıyom şimdide :)

• doch motorlu olandan bizim akrabada var. 170000 km de almış arabayı ve şu anda 240000 km olmuş yağını değiştirip biniyormuş daha hiç motoru elletmemiş
  • quote:

bu mantık çok yanlış çürüme olayı belki bi nevi ama ben gözümle gördüm dynoda 97-96 civicler 1.6lar 120 hp çıkarken 96-97-95 bmwler hep dynoları düşük çıkıyordu normaline göre civicler de ise bu durum şaşmıyordu japonda beygir kaybı kolay kolay olmaz ki motoru istediğin kadar hırpala banamısın demez bir japon.

gelelim mevzuya kapıştığın araç yanındaki yazıdan anlaşıldığı üzere civic si dır bu araba 1.6 motor olur 130 hpdir.(kimisi 136hp desede orjinali 130dur). araç yüksek devir çevirir, sanırım 7,800 falan olması lazım, klimalısı vardır, 4 teker disktir ama abs yoktur.
    birde aynı dönemin 2. motoru vardır buda 1,5 Ex'dir. Karbüratörlüdür ve 90hp'dir. Lakin yinede performansı tatmin edicidir.(si bambaşka tabi)

birde senin bahsettiğin bu arabayı sanmış olduğun araç vardır buda bir sonraki ek kasadır ve o modelinin adı VTİ'dır. honda vti 1600 cc hacimli 160 hp'dir bu motor halen efsanevi bir yapıya sahiptir lakin araç 5500 e kadar normal bir 1.6 olup performansı ona göredir. 5500'den sonra 3. kam milinin devreye girmesiyle aracın karekteri başka bir yapıya bürünür ve max beygirlerini bu devirden itibaren verir.(nasıl dizel torkunu 1750 de vermeye başlıyo aynı mantık diyebiliriz). Vti modeli bu kasanın en full modelidir 4 teker disk abs klima çift hava yastığı sunroof'una kadar herşey mevcuttur arabada kendine has jantlarıyla efsaneleşmiş bir model bugun bile vti jantları 800-900 ytl eder ki bu 17" sıfır jant parasına yakındır.

şimdilik bu kadar aklıam geldikçe yazarım bişeyler.

• quote:

quote:

bundan o kadar emin olma !

katılıyorumwww.youtube.com dada baya bi video vardı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.