Şimdi Ara

Honda Civic rs TRİM SESİ PROBLEMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
14.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

308 de bu kadar cok oldugunu bilmiyordum. Leon kadar kotu mu?

Bir arkadaşımda 2014 1.2T 308 EAT6(40.000km), diğerinde 2015 1.6 EAT6 var(dı)80.000km de. İkisi de 2. el alındı 1.2 olanda çıt ses yok, 1.6 olanda zorlasanız duyulacak 1-2 çıtırtı.

1.2 olanı her zaman kullanırım, ses yok. Bu araca özel mi bilemedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Bir arkadaşımda 2014 1.2T 308 EAT6(40.000km), diğerinde 2015 1.6 EAT6 var(dı)80.000km de. İkisi de 2. el alındı 1.2 olanda çıt ses yok, 1.6 olanda zorlasanız duyulacak 1-2 çıtırtı.

Benim sürücü tarafındaki kapinin cam fitillerinden geliyor.Yalniz bir müddet sonra ses kesiliyor ısınınca.Uzun zamandır dikkat ediyorum ilk başlarda hep ses geliyor.Sonra ses kesiliyor.Bir servis yolu gözüktü galiba bana.Bir de parke taşlı yollarda ince seslerde geliyor ama normal galiba.O yollarda ses cikarmayacak araç yoktur bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Benim sürücü tarafındaki kapinin cam fitillerinden geliyor.Yalniz bir müddet sonra ses kesiliyor ısınınca.Uzun zamandır dikkat ediyorum ilk başlarda hep ses geliyor.Sonra ses kesiliyor.Bir servis yolu gözüktü galiba bana.Bir de parke taşlı yollarda ince seslerde geliyor ama normal galiba.O yollarda ses cikarmayacak araç yoktur bence.

Kontrol ettirin, sürücü için rahatsız edici olur.

• hız gösterge panelinin üstündeki plastikden gelmiyor az önce baktım 1500 ila 2000 devir arasında geliyor ses özellikle yokuş yukarı denediğimde sanki vidalar yerinden oynuyormuş gibi ses geldi az önce sağ tarafdan geldi ses lakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik1995 -- 15 Şubat 2018; 10:27:26 >
  • bu arada ses arabayı biraz sürdükden sonra geldi tahminim klimayı çalıştırıp içerisi ısınınca motoru yeni çalıştırıp dışarı çıktığımda bir ses yoktu
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    hocam arabadan yol sesi vesayre yalıtım eksikliği olmasına birşey demiyorum rahaysız etmiyor ama trim sesi beklemiyordum.performansı donanımıda iyi gerçekten dokunmatik ekran carplay vesayre ama trim sesi gelmesi çok can sıkıcı 50 60 bin km olsa anlarım birşey demem ama 1000 km bile olmadı araba
  • 1000 bile olmadan trim sesi olması çok kötü bir durum gerçekten. genel olarak servisler bu tür durumlarda pek yardımcı olmuyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman efendi

Hb modelini 8 aydır kullanıyorum. Bu sekiz ayın altı ayı trim sesleri ile boğuşmak ile geçti ve geçmeye de devam ediyor .Olay, hava soğuk ses ondan geliyor olayı değil ne yazık ki.

Özellikle ön konsoldan ve dizinizin üzerine denk gelen yerden felaket çat çut sesleri geliyor.

Öncelikle şunları deneyin derim:

Sağ ayağınızın üstüne denk yerde havalandırma sensörü hortumu ve havlandırma deliği var. O bölge çok fazla titreşim yapıyor

Direksiyonun alt kısmındaki kaplama ile dizlerimizin üzerine denk gelen kaplamalar arasında 2 parmak boşluk var.kalın bir keçe sıkıştırıp öyle deneyin. Ön konsoldaki sesin büyük bölümü kesiliyor.

Bunların dışında a sütunları,multimedya ekranının arka kısmı,vites topuzu,sinyal kolunun direksiyonu çevirirken çıkarttığı çıt sesi,emniyet kemeri ayar yeri, gösterge siperliğinin içindeki gps anteni ,torpido gözü ,gösterge paneli gibi bir çok minik yerden ciddi sesler de duyabilirsiniz. Bir kere duymaya başlarsanız daha da fazla duyuyorsunuz . Umarım duymazsınız

Ayrıca servisten fazla bir ümidiniz olmasın. Çünkü sizin duyduğunuz sesleri onlar duymaz. Aracı test ettikleri yerler de genelde kaymak asfalt yollar.

Ohoo! Ses gelmeyen yeri de yokmuş, Maşallah.

• Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    yani sizin şu yaptığınız şeyi serviste veya araba üretilirken bunlar niye yapmıyor anlamıyorum bakın vidalar sıkıştırılmamış diyorsunuz anlamıyorum gerçekten bu arabalar ucuzda değil günümüzde
  • Fanboy arkadaşlar nasıl da çırpınmış durmuş hemen saldırıya geçmiş Geçmiş olsun umarım çözüm bulursunuz.

Bunlar normal şeyler değil mi yüzbinlerce lira verip aldığın araç için? Kronik kullanıcı hatası sorunudur zaten hiç yorulmasın arkadaş?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Fanboy arkadaşlar nasıl da çırpınmış durmuş hemen saldırıya geçmiş Geçmiş olsun umarım çözüm bulursunuz.

Bunlar normal şeyler değil mi yüzbinlerce lira verip aldığın araç için? Kronik kullanıcı hatası sorunudur zaten hiç yorulmasın arkadaş?

Yalnız ben hondayı da gömdüm önceki konularda bi bak

• Servise götürdüm çok iyi davrandılar ses gelen yerin bir kısmını hallettilker diğer kısmına bakıyorlar şu anda oda halledilcek gibi geliyor arkadaşlar bir problem kalmadı gibi inş
  • tarik1995 T kullanıcısına yanıt
    Olsun siz olmasa da bir problem söyleyin de kronik Honda düşmanı üyeler üzülmesin. :)
    Şaka bir yana, Allah kaza bela vermesin.
  • Arka koltuklarin kitleme kancasi olabilir mi ?

• Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama 2 yıl geçti ve son yorumlarımı yapayım istedim hodanın direksiyon derisi berbat o kadar çizildi derisi kalktıki inanamazsınız.yani nornal değil.Sorunuda buldum koltuktan kalkarken kemer olur pantolonun ceplerinin birleşim yerimdeki yuvarlak metaller olur çiziyo ama baya çiziyo yani başka model yıllanmış araçlarda sürdüm halada devam ediyorum sürmeye böyle hasar vermedi ki onlarında direksiyonuna yeri geldi darbe verdiğim zamanlar oldu bilinçsizce koltuktan kalkarken vesayre.Arbanın performansı hala şahane çok iyi araç 50 binde bu arada.Dış boyası kalitesiz hemen taş gelince kalkıyor.Direksiyondaki logo çatladı ortadan ve kapı kolunun kaplaması düştü yere kapıyı sert kapatınca.Trim sesi hala var ama servisten sonra azaldı.En iyisi takın tüketimi 11 litreydi 9.5 e düştü.Kısacası iç malzeme kalitesi ve boya 10 üzeri 3 samimi söylüyorum 3 çünkü bu araba dolar dan dolayı 180 binlere kadar çıkardı fiyatı.Motor performans mükemmel 0 aldığım zamana göre.Ses sistemi ortalama rahatsız etmicek ama çok zevk aldırmıcak seviyede.Emniyet kwmeri deri koltuğa sürttüğünden dolayı deri koltukta tahribatlar olsu bu arada bu dediklerimi kanıtlıyabilirim foto çekip.Gene olarak aldığıma memnunum artık takmıyorum bu sorunları ama bu sorunların olcağını bilseydim honda almazdım en azından o dönemki 2 yıl önceki civici.

• Şu anki fiyatı nedir bilmiyorum ama 180 bini gördüm ve o fiyata satılan arabanın en azından kapı kolunun kaplaması düşmemesi lazım veya direksiyon böyle olmamalı

• quote:

Orijinalden alıntı: tarik1995

Şu anki fiyatı nedir bilmiyorum ama 180 bini gördüm ve o fiyata satılan arabanın en azından kapı kolunun kaplaması düşmemesi lazım veya direksiyon böyle olmamalı
    kardeş şu kadrandaki kalem gibi çubuktan senin arabanda da var mı?

o çubuk ne işe yarıyor acaba?
  • Passatta 1 karış multmedya ekranı ve hayalet gösterge olduğu halde konsolun ortasındaki analog saat ne işe yarıyorsa o işe yarıyor.

Adamlar o çubuğun yaptığı işi dijital olarak yaptırıp o çubuğun maliyetinden kar edebilecekken hala o çubuğu orada tutuyorlar yani bunun sebebi kalitesizlik ucuzluk değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: cqr52

Passatta 1 karış multmedya ekranı ve hayalet gösterge olduğu halde konsolun ortasındaki analog saat ne işe yarıyorsa o işe yarıyor.

Adamlar o çubuğun yaptığı işi dijital olarak yaptırıp o çubuğun maliyetinden kar edebilecekken hala o çubuğu orada tutuyorlar yani bunun sebebi kalitesizlik ucuzluk değil.
    konsoldaki analog saat gayet güzeldi. ama sen zevksiz olduğun için, sence analog saat çirkin, o kulak çubuğu ise güzel görünüyor.
  • Analog saate çirkin veya çubuğa güzel demedim. Ayrıca dediğiniz gibi olsa dahi herkesin zevki kendine.

Bahsettiğim şey işlevlerinin gerekli olup olmadığı ve gereksiz olmalarına rağmen var olmaları.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.