Şimdi Ara

HONDA CIVIC ALINIRMI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
4
Favori
28.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ustaaacan

Yahu yalan borcum mu var. Ben 1600 km'dir 2017 Civic Executive Eco modelini kullanıyorum. Daha biraz önce test ettim, 100 km'de eğimsiz yolda 1600-1700 arası, 130 km hızda 2000-2100 arası, 60 km hızda 1100 devirle gidiyor araba. Git bi daha kullan yeni kasa civic'i, İzmir'deysen bana özel mesaj at, gezdireyim bir gün seni gör.

yeni-eski ne farkeder? aynı dinozor motoru kullanıyorlar.
  • Dinozor dan daha güçlüsü var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu "atmosferik yokuşta boğuluyor" lafını hiçbir zaman samimi bulmadım. Çünkü 100 le yokuş mu çıkıyorsun boğuluyor yavaş yavaş 80 e düşene kadar yokuşu çıkmış oluyorsun devam ediyorsun. Yok 5000 çevirdim çıktı falan ne yetiştiriyorsunuz max 10 saniye kazanırsınız. Sollama vs olduğunda vites düşürür sollamanı yaparsın.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Eğer performans arıyorsan 182 pslik modeli alırsın, eğer sakin ve tutumlu sürüş arıyorsan lpgye uyumlu 125 ps atmosferiği alırsın. Bu arabayı alan herkes tapa gaz kullanmıyor, yokuşta gazı köklemiyor. Neden anlamak istemiyorsunuz? Ben sakin sakin sürüyorum arabamı. Motor 350 beygir olsa nolur, 125 beygir olsa nolur? Ki 125 beygir de hiç küçümsenecek bir güç değil.
  • ustaaacan U kullanıcısına yanıt
    Ya ne desen boş adamlar şartlanmış yok tüp yok atmosferik. Dizel 2016 insignia da sürdüm Civic güzel kaçıyor tüple bile hatta çıldırsınlar bu sözü söyledim diye 'fırlıyor'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 4 Mart 2017; 0:0:37 >
  • quote:

Eğer performans arıyorsan 182 pslik modeli alırsın, eğer sakin ve tutumlu sürüş arıyorsan lpgye uyumlu 125 ps atmosferiği alırsın. Bu arabayı alan herkes tapa gaz kullanmıyor, yokuşta gazı köklemiyor. Neden anlamak istemiyorsunuz? Ben sakin sakin sürüyorum arabamı. Motor 350 beygir olsa nolur, 125 beygir olsa nolur? Ki 125 beygir de hiç küçümsenecek bir güç değil.

nerde 182'lik model? hangi bayide satıyorlar?

mesele gazı köklemek falan değil. benim arabam 6. vites 1500-2000 devirde gidiyor. bu sebeple çok az yakıyor. gerektiğinde de bir aile arabası için çok iyi gidiyor. tüplü motoru savunmanın bir manası yok.
  • Eski bir Fd6 kullanıcısı olarak kesinlikle 1,5 RS alırdım. Normal şartlarda 109k fazla ama gerçek miydi bilmiyorum, geçenlerde konusu vardı; Egea 98k ediyorsa bu araba bu fiyatı fazlasıyla hak ediyordur...

Eğer büyük araba ihtiyacım olmasaydı bu arabayı alırdım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu hayatta bir Honda Civic alanları bir Toyotta Corolla alanları anlayamamışımdır çok net... Yazık günah o arabaları o parayı verenlere. Hele Corolla için test edenlerin hepsi arabadan anlayan bir insan bu arabayı almaz diyor :)
  • Nedense başka araba kullanırken bir kere honda kullanan insan vay be diyor,ikinci el honda arayışı içine giriyor bende anlamıyorum :)

• 2013 te yeni corolla çıktığında almıştım ve deli satıldı. Bugün ise yeni civic alıyorum. Muhtemelen aynı etkiyi gösterecek. Bu araç da çok satılacak kanımca.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Bütün honda bayilerinde satışa çıktı. Herhangi bir honda yetkili servisine gidip rs modelini satın almak istediğini söylersen yardımcı olurlar.

E ne güzel işte, senin araban da civic gibi 1500-2000 arası gidiyormuş 6. viteste. Senin araba o devirde gidince güzel, Civic gidince yoh yaa civic gidemez olmaz öyle şey. Niye olmasın abicim, gayet yapmış adamlar işte, oluyor. Dünya düz diyen dayı gibisin:)
  • quote:

Bütün honda bayilerinde satışa çıktı. Herhangi bir honda yetkili servisine gidip rs modelini satın almak istediğini söylersen yardımcı olurlar.

E ne güzel işte, senin araban da civic gibi 1500-2000 arası gidiyormuş 6. viteste. Senin araba o devirde gidince güzel, Civic gidince yoh yaa civic gidemez olmaz öyle şey. Niye olmasın abicim, gayet yapmış adamlar işte, oluyor. Dünya düz diyen dayı gibisin:)

girip baktım şimdi. 109bin fiyat koymuşlar.

sanki tek turbo motor onlarda var. gerçekten uçmuş honda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Eski bir Fd6 kullanıcısı olarak kesinlikle 1,5 RS alırdım. Normal şartlarda 109k fazla ama gerçek miydi bilmiyorum, geçenlerde konusu vardı; Egea 98k ediyorsa bu araba bu fiyatı fazlasıyla hak ediyordur...

Eğer büyük araba ihtiyacım olmasaydı bu arabayı alırdım...

kimse kimseyi kandırmasın. 98'lik ege kimbilir hangi donanım seviyesindedir. turbo motorlu golf'ün listesi 74binden başlarken civic çok uçuk kalmış. 150 bg dsg golf bile 101bin lira.
    bu arada son hızı 125'lik golf'ten bile düşük. 150'likten fark yemiş. yakıt olarak ta tüm golf'lerden fazla yakıyor.
  • https://www.facebook.com/groups/1031000130378717/?fref=ts Yeni civic Rs grubuna herkesi bekleriz.
  • Yeni kasayı bilmem ama fb7 varken konfor ve malzeme olarak çok kötüydü diyebilirim motoruna laf yok ama arkadaşın dediği gibi gidip 100 bin tl ona vereceğime dizel passat bakardım ya da gidip 2.el kmsi düşüm sıfır ayarında benzinli bir bmw.

• Fd6 ile parke taşlı yoldan giderken araba dökülecek sanardim

• _ANIL kullanıcısına yanıt
    dizel lazim

• Beyler ben tatmin oldum sizde yolunun

Önümdeki araçla aramda yeterli mesafe olmasına rağmen frene bastığımda araç durmadı. Eşimle birlikte az kaldı yararlanacaktık. Hava yastıkları açılmadı. Emniyet kemerleri kurtardı. Aracı kaskodan servise yolladık. Dün aldım hasar fiyatı 23000 lira.

iki emniyet kemeri 3600

Tampon 1500

Oksijen sensörü 1700

Honda H sinin takılı olduğu ızgara 1000

Honda H 110

iki far 3000

ve bir sürü ıvır zıvır tam 23 bin tuttu. Sigortacı bana piyasada dolaşan Honda ların yüzde 80 i kazalı dedi ve geneli önden. Resmen Mustafa Sandal ın onun arabası var şarkısı biz Honda cilara yazılmış. "malesef durmuyor onun için hiç bir şansı yok" çünkü freni berbat. Bu araç tamirdeyken bana ikame olarak 2013 sedan astra verdiler ve araba benim 2015 Civic den daha konforluydu. bagaj daha geniş süspansiyon daha iyi içe ses alma neredeyse yok. Biz Honda ile çukura girmemek için on takla atıyoruz. Sonra tamir edilmiş Civic imi aldım eve dönerken yol sesi dinleyerek geldim. Bende diyorum Civic ile neden yüksek ses dinliyorum meğerse her yerinden ses geldiği için. Astra nın müzik ses kalitesi bizimkine on basar. Ben tam bir Civic fanatiğiydim ama su an yanıldığımı anlıyorum. Civic yolda adamı her türlü yoruyor kimse yormuyor demesin 2 yıldır biniyorum. Uzun yılda Allah Civic e binenlere sabır versin. Astra hiç yormadı ya. Bende neden millet Alman alıyor işte sebebi belli. Konfor ve performans. Ya Civic in içinin her yerinden ses geliyor. Ha fren meselesi ya bu astranın freni bile bizimkine on çeker. Kimse bana Civic i övmesin gayet iyi biliyorum şu an bile kullanıyorum. Aldık ve kaza yaptık bir kere kullanacağız artık. Ama ilk fırsatta satıp Alman alacağım. Hem Honda servise gidiyorsun her şey aracı alana kadar. Sonrası ilgisizlik şikayetler... Hele Honda Efe ye işiniz hiç düşmesin. Kovar gibi ilgileniyorlar. Daha çok bilgi isteyen varsa cevap verebilirim. Ama biz bu arabaları iyi diye almaya devam edersek enayi yerine koymaya devam ederler.

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    tam aliyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWaen

tam aliyordum

Alman dan şaşma hocam

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.