Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (882. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Exar__Kun

quote:

Orijinalden alıntı: yamtar ankara

quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

Maşallah... kız gibi derler ya hani :)

Allah kazadan, beladan ve nazardan saklasın...

tesekkürederim imkanım olursa birde navigasyon dvd ekranı aldımmı benim için bu araç çok bile gelir..
    yalnız lpg deposu küçük 34 lt alıyor..80 tl lik gazla 330 km gidebiliyorum

Hocam bu degerleri uzun yolda mı yakalıyorsun ?

evet ankara eskişehir kütahya sonra eskişehir...ankara eskişehir arası hızlı gidiyorum,eskişehir kütahya arasında ise istesenizde 120 yi gecemiyorsunuz virajlardan dolayı

• quote:

MAAŞALLAH hocam aracınız çok güzel duruyor.

teşekkür ederim hocam sağolun sizinkinin yanında hiç birşey ama inş ilerde sizinkinden de nasip olur bu arada hayırlı olsun size de allah kaza bela dert vermesin... güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahit.yilmaz55

quote:

MAAŞALLAH hocam aracınız çok güzel duruyor.

teşekkür ederim hocam sağolun sizinkinin yanında hiç birşey ama inş ilerde sizinkinden de nasip olur bu arada hayırlı olsun size de allah kaza bela dert vermesin... güle güle kullanın

çok sağolun İNŞALLAH sıfırıda sizin olur.accord accorddur her dönemde kendini gösterir.

• yamtar ankara kullanıcısına yanıt
    inşallah çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetözer

dizel arabalar çabuk motora gelir diye bi söylenti var bu konuda ne düşünüyorsunuz?

MOTORA GELMEK denen tabiri açıklarsanız yorum yapabiliriz belki.

@sicakyuz

motorun yapılması yada motorun rektefiyeye gelmesi gibi, pistonların segmanların yapılması gibi işte
  • Arkadaslar, bu araçların triger zincirinin değişmesi gerekiyor mu ?
    Gerekiyorsa kac km de değiştirilmeli ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Martta aldığım 2005 Accord'a OBD2 cihazı taktım. Ama gelen verilerin hangisi neyi simgeliyor çözemedim. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim...

.:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi accordxx -- 22 Haziran 2014; 2:59:28 >

• Selamlar.aracım 2004 accord 2.0 sport

Size hafta sonu yaşadığım bir olayı aktaracagım.

Geçen gün arazi yolunda ilerlerken direksiyon aşırı zor halde dönmeye başladı. Sanayiye gittim özel servise.Direksiyon Powerının içini açtık. Aşağıdaki resimlerden de göreceğiniz üzere 1-1.5 cm uzunluklarındaki 10 tane bıçak var. Bu bıçakların uzun kenarlarında oval elmas kaplı (ustanın dediğine göre elmasmış.) Resme baktığınızda göreceksiniz ki bir tarafın elması yok olmuş sürtünmeden dolayı da aşınmıştır. bu aşınma oturduğu yuvada da tahribata neden olmuştur. bundan dolayı yağı pompalayamıyor ve de görevini de yapamıyor. Böyle bir durumda bıçakların elmaslı tarafını dış kısma gelecek şekilde çevirip koyduk. tabi beklediğimiz olmadı yani çalışmadı :) Bıçaklar sürtünmeden dolayı kısalmış olsa gerek ki hiç bir şekilde çalışmıyor. bunun yerine yeni bir direksiyon power i almaya karar verdik. hafta başı sonuçları size aktarırım.
    belki başına böyle bir şey gelen olursa faydalanabilir, cevap yazabilirler teşekkür ederim..

.:: HONDA Accord Kulübü ::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korfirak -- 22 Haziran 2014; 13:10:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: meturhan

Selamlar,
    LPG kiti 3 defadır aynı yol üzerinde giderken ötmeye başlıyor ve ünlem işaretini yakıyor. Bugün Bostancı'ya götürdüm. Usta LPG'nin 3 defa elektrik arızası kaydettiğini söyledi. Sonra kite gelen elektriği ve akünün voltajını kontrol etti. Sorun bulamadı.

Aküyü değiştireli 6 ay oldu ve zayıf olduğuna dair bir belirti yok. Acaba manyetik alandan falan mı etkileniyor çözemedim. Fikri olan var mıdır ?

Merak eden var ise :
    Basınç sensörü arızalıymış. Bir seride hep aynı sorunu yaşamışlar. Değiştirdiler, düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meturhan -- 25 Haziran 2014; 9:19:35 >
  • meturhan kullanıcısına yanıt
    Hocam , benim araçta da aynı sorun yokuş yukarı gazı kökleyince oluşmuştu. LPG ciye gittim . LPG sistemine ait sıcak su devirdaim hortumlarının yerlerini falan değiştirdi. Düzeldi ve bir daha da olmadı. Basit bir işçilik parası verdiğimi hatırlıyorum .
  • Arkadaslar, bu araçların triger zincirinin değişmesi gerekiyor mu ?
    Gerekiyorsa kac km de değiştirilmeli ?

• Çok emin değilim ama 200bin km falandır herhalde, gerçi zincirin otomatik gergisi var, iyice uzayınca ses yapmaya başlar zaten, şakırtıdan belli eder kendini bence.
  • Exar__Kun E kullanıcısına yanıt
    hocam zincir değişmiyormuş, gerektiğinde gergi ayarı yapılıyormuş. usta öyle demişti ben sorduğumda.

direksiyon power için de ben 3 ay önce tamir ettirdim. ankara şaşmazda menderes torno diye bir dükkanda. sonuçtan memnunum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volvole

quote:

aracımı aldım sonunda çok şükür 2009 un 10. ayında trafiğe cıkmış..kazası değişeni boyası arızası yok.(şimdilik)..accord hayranı ve kullanıcısı olarak söyleyim accord gibisi yok.

Hocam Hayırlı uğurlu olsun, kaç kilometrede ve ne kadara aldınız? Ne renk? paylaşabilir misiniz?

tesekkürederim rengi füme 140 binde 52.500 e aldım.sorunu kazası yok diye km ye fazla takılmadım

güle güle kullanın.

kazasız belasız.

• @sicakyuz'e ne oldu ?
  • Benimde 2005 accord 2.0 var. Direksiyonu çevirince aracın devri yükseliyor bu normal mi?

• 2n2 2 kullanıcısına yanıt
    Elektrik destekli hidrolik direksiyonlarda oluşan normal bir durum olduğunu bir forumdan okumuştum. Aynı durum daha önce kullandığım Mitsubishi Lancerda da vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mileri

hocam zincir değişmiyormuş, gerektiğinde gergi ayarı yapılıyormuş. usta öyle demişti ben sorduğumda.

direksiyon power için de ben 3 ay önce tamir ettirdim. ankara şaşmazda menderes torno diye bir dükkanda. sonuçtan memnunum.

merhaba mileri. Direksiyon Power tamiri kaça mal oldu ve garanti verdi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: korfirak

quote:

Orijinalden alıntı: mileri

merhaba mileri. Direksiyon Power tamiri kaça mal oldu ve garanti verdi mi?

arkadaşlar ben honda türkiye ile çok kavga ettim bunları avrupada ki araçlar gibi değişmesi için. içimizden ingilizce bilen bir arkadaş bize toplu mail için bir yazı yazsa hepimiz japonya ya mail atsak kesin bir olumlu dönüş olur düşüncesindeyim. Ne dersiniz yok mu böyle bir gönüllü arkadaş.

• 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.