Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (883. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.332.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni kasa yani 2013 model 2.0 serilerde turbo varmı arkadaşlar
    yoksa bu motorlar atmosferik motormu?
  • Atmosferik.
    Honda'nın turbo benzinli motorları henüz gelmedi Türkiye'ye.
  • Tüm Donanım Haber Forum ailesinin ve Honda camiasının 'Ramazan-ı Şerif'i' mübarek olsun.
  • Selamun aleyküm bende ankaradan 2.4 2004 model füme renkli accordumla aranızdayım 883 sayfa olmuş hepsini okuyamam malesef arabadan azıcık anlarım sizlerinde tecrübelerinden faydalanmak isterim. En kısa zamanda benim oyuncağımında fotoğraflarını sizlere sunarım. Beğeneceğinizi umduğum birkaç projemi uyguladım aracımda

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk sorumu sorayım hemen

Aracına daha önce katlanır ayna yaptıran oldu mu yolunu yöntemini bilen var mı bu güzel projeyi hayata geçirmek çok zor olmasa gerek sizlerinde yardımları ile bu işi çözebiliriz.....

Bir diğer konu ise şu ki ben bunun için girişimlere başladım ama sizlerinde yardımı olursa hem daha kolay hem daha çabuk olur diye düşünüyorum. Biliyorsunuz bazı araçlarda aracı geri vitese atınca sağ ayna kendiliğinden bir miktar aşağıya inerek yeri gösterir kaldırım mantar bilmem ne varsa dikkat edelim diye. Geri vitesten çıkıncada normale döner bununla alakalı bilgisi olan yapan veya yapanı gören var mı ben yapıcam ama hızlı olması için bilgi paylaşımı önemli...

• TAMPONU SÜRTTÜM...MACUN ÇEKTİM ASTAR ATIP BOYAYACAĞIM..
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celap

TAMPONU SÜRTTÜM...MACUN ÇEKTİM ASTAR ATIP BOYAYACAĞIM..

Hocam benim de arka tampon da surtme var. Nerede yaptırdınız, maliyeti ne oldu ?

• .:: HONDA Accord Kulübü ::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_ari -- 30 Haziran 2014; 1:50:59 >
  • Hocam sizde makyajlı 2.4 mü vardı?
  • Herkese Selam, hayırlı ramazanlar.

Dün yaşadığım bir problem ile ilgili görüşlerinizi almak isterim.
    Uzun yolda seyir halinde iken motorda bir irkilmeye müteakip
    göstergelerin sağ üst köşesinde VSA ikaz yazısı, sol üst köşede
    motor ışığı ve alt bilgi ekranında motor arıza bilgisi yandı. Aracı
    sağa çektim motoru stop edip tekrar çalıştırdım VSA uyarısı gitti
    ancak her iki motor arıza uyarısı da kaldı. Bir müddet bu şekilde
    yol aldıktan sonra müsait bir yerde durup honda yol yarıdımı arayıp
    durumu anlattım. Kirli yakıttandır dedi aracı benzinde kullanın dedi
    aracın LPG li olmadığını söyledim yorumunda bir değişiklik olmadı.
    O şekilde Ankaraya kadar geldim VSA dışında her iki uyarı da yanmaya
    devam etti.
    Olaydan 5-6 saat sonra ise aracı tekrar çalıştırdığımda hiç bir uyarı kalmadı
    hepsi sönmüştü.
    Konu ile ilgili görüşlerinizi merakla bekliyorum, sizce ne yapmalı yetkili servise mi
    yoksa özel servise de gitsem olurmu?

Teşekküler.
  • Kendim boyayacagim... Evde mini kompresör ve airbrush boya kalemiyle yapacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celap -- 30 Haziran 2014; 14:15:36 >
  • Eğer malzemeler varsa maliyet sifir lira...

• arkadaşlar bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Acura TLX modeli şuanda Amerika da satışta. sanırım yeni kasa Accord bu olacak ama acaba ülkemize getirecekler mi? Avrupa piyasasında göremedim daha. Bende arabanın yaşını gençleştirmeyi düşünüyorum. eğer yeni kasa gelecekse beklemekte fayda var gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonewolf004

quote:

Orijinalden alıntı: korfirak

quote:

Orijinalden alıntı: mileri

hocam zincir değişmiyormuş, gerektiğinde gergi ayarı yapılıyormuş. usta öyle demişti ben sorduğumda.

direksiyon power için de ben 3 ay önce tamir ettirdim. ankara şaşmazda menderes torno diye bir dükkanda. sonuçtan memnunum.

merhaba mileri. Direksiyon Power tamiri kaça mal oldu ve garanti verdi mi?

arkadaşlar ben honda türkiye ile çok kavga ettim bunları avrupada ki araçlar gibi değişmesi için. içimizden ingilizce bilen bir arkadaş bize toplu mail için bir yazı yazsa hepimiz japonya ya mail atsak kesin bir olumlu dönüş olur düşüncesindeyim. Ne dersiniz yok mu böyle bir gönüllü arkadaş.

Çalışmakta olduğum kurumun üst düzey makam şoförlerinin Audi A4ler ile ilgili bir şikayeti oldu Doğuşa.
    kısacık anlatacağım, doğrusunu yalanını bilmem. Tek bildiğim, anlatılanlar doğruysa ki doğru olduğuna inanıyorum sonuca ulaşılmış olması
    mesele, A4lerin yaklaşık 10-15 km aralığında 4 litre yağ tüketmesi.
    Bunun nedeni de içlerinde Türkiye'nin de olduğu özellikle Ortadoğu ülkelerine satışı yapılan araçların motor contalarının tam oturacak çelik conta yerine, sızdırma yapacak şekilde mikron ölçülerde keçe conta kullanıldığı gibi birşeyler...
    neticesinde kurumun tüm araçlarında gerekli "düzeltmeler" yapılıyor, araçlar 15 bin km ortalama 600 gr yağ tüketiyor...
    ve kurum şoförlerine güzel bir "sus payı" partisi verilerek kimseye bahsetmeyin deniliyor...

Dediğim gibi, tamamen anlatanın yalancısıyım ama süreç içerisinde adı geçen bazı Doğuş üst düzey yetkililerini de duyduğum/bildiğim kişiler

Sonuç olarak, Türkiye araçlar konusunda 3.sınıf ülkeler kategorisinde ve bu ülkeler için üretilen tipte araçlar gönderiliyor.
    Honda böyle birşey yapar mı/yapmaz mı... işin ucunda para varsa hiç bir yorum yapmak istemiyorum...
  • quote:

Eğer malzemeler varsa maliyet sifir lira...

Malzemeler yok maalesef :)

Ankaradaysan ücretliye sana yaptırayım :)

• quote:

TAMPONU SÜRTTÜM...MACUN ÇEKTİM ASTAR ATIP BOYAYACAĞIM..

kolay gelsin hocam.hocam öyle küçük bir yerde benimde var arka tamponda. bende sürtmüştüm bi avuç içi kadar boya düştü zaten daha öncede macunluymus, küçük bi parça ve kendim yapmak istiyorum. siz nasıl yaptınız hangi malzemeleri kullandınız. banada yardımcı olursanız şöyle basitten bi kapatsamda bana yeter.
  • ZAMANIM YOK BAŞKASINA YAPMAK İÇİN...GENELDE ÇOK İYİ OLUYOR AMA RENK TAM TUTMUYOR ÖZELLİKLE FÜME DE...BOYA MALZEMELERİNİ YILLAR İÇİNDE ALIP BİRİKTİRMİŞTİM...DAHA SONRA DİĞER FOTOĞRAFLARI DA KOYARIM.
  • @knggizmo

Hocam bir akü performans testi yaptırır mısınız?

• Daha önce sorulmuş belkide çözülmüştür.ama bulamadım böyle bir konu aracımda gaz ile giderken yol bilgisayarında vede benzin göstergesinde benzinin azaldığını gösteriyor hatta uyarı bile veriyor,benzinle 1 km bile gitmedim gaza gectiği an hareket ettim.bunun bir çözümü varmıdır.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamtar ankara

Daha önce sorulmuş belkide çözülmüştür.ama bulamadım böyle bir konu aracımda gaz ile giderken yol bilgisayarında vede benzin göstergesinde benzinin azaldığını gösteriyor hatta uyarı bile veriyor,benzinle 1 km bile gitmedim gaza gectiği an hareket ettim.bunun bir çözümü varmıdır.?

Yanılıyorsam arkadaslar düzeltir zaten beni, daha once de konuşulmuştu bu. Yol bilgisayarı otomatik olarak benzin tüketilmiş gibi algılıyor, benzin göstergesi o yüzden düşüyor.

• 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.