Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    otomatiklerin volantındaki işaret i (ıı ı) iken
    manuel viteslerde bu işaretin 180° arkasında (l)
    kısaca volantların 180° iki tarafında işaret var
    tiriger ayarında
    bu motorlar hafif ön cama doğru yatık olduğundan
    grank ın up kerterizi . kam mili kasnağının up işareti
    yani ekzantrik kasnağındaki up.kapağın üst yüzeyine göre 90°yukarı bakarken.üsten baktığınızda grank up işaretini hizalaması gerekiyor
    TRİGER DEİŞEN USTALARIMIZ
    30 YAŞINDAKİ BU ARABADA AYARLARKEN HATIRLAYAMIYOR genelde 1 diş kaçık ayayrlıyor
    bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selamlar
    1998 euro Accord da polen filtresi var mıdır?

• **engineer09** kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:7:50 >
  • Selamın aleyküm öncelikle.
    İsmim Samet.
    Geçtiğimiz çarşamba günü 90 model manuel karbüratörlü bi Accord aldım.
    İstanbul Avrupa yakasındayım bu araçların dilinden anlayan güvenilir bi usta mevcutmudur iletişim paylaşma imkanınız varmı?
    Bide Mehmet abi sana bi sorum var. Aracımın el fren lambası el freni çektiğimde yanıyordu. Ama bugün yanmamaya başladı. Konuyla alakalı yardımcı olabilir misin. ( El freni çektiğimde (P) ve (!) Işıkları birlikte yanıyordu artık yanmıyor.)
    Bide şöyle bi sorunum var araçta motora yüklendiğimde belli bi devirin üzerinde ve motoru kompresöre bindirdiğimde gaz kestiğimde yüksek devirde aracım müthiş kafa sallıyor. Aks kafası dediler değiştirdim. Şimdi de aks laleleri dediler komple aks leri söktürdüm yenilerini bulamadığım için aksleri tamir ettireceğim.
    Malum yaş ve model ile alakalı parça sorunumuz var çıkma parça bulacağım veya bu gibi konularda yardımcı olabilecek yerleri öğrenmem lazım. Aracımı seviyorum ve binmek istediğim bi araç.
    Sol ön ayna aradım çıkmacılarda veya orjinalde bulamadım aynalarım elektrikli.
    Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musambull -- 14 Temmuz 2020; 21:36:48 >

• Musambull kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:8:3 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Müşürü sayenizde hallettim ufak bi temassızlık söz konusuymuş teşekkür ediyorum.

Acemilikten kaynaklı sorunları biraz pahalı da olsa çözdürüyorum.
    Sallantının sebebi iç aks kafasıymış attığınız linki görünce biraz üzüldüm. Ben sağ ve sol aks kafalarına toplam 650 tl verdim. Parçayı parçacılara sordum ellerinde olmadığını ve çıkmacılarda bulmam gerektiğini söylediler. Haliyle aks tamiri yapan bi yer bulup ordan aks aldım ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama kısa vadede sorunum çözüldü en azından şimdilik.
    Araştırarak verdiğiniz emek için ayrıca hakkınızı helal edin. Allah razı olsun. Dünden beri konuyu epeyce okudum. Hem araç hakkında genel bilgi sahibi oldum hemde tanıdıkça daha sevdim aracı. (karbüratörlü araçlarla alakalı pek bilginiz olmadığınızı yazmışsınız bi yerde orayı okuyunca üzülmedim değil. :)
    Konuyu tekrar baştan okuyup ufak bi el kitapçığı hazırlamayı düşünüyorum :) malum ustalarımız biraz kara düzen giderek fuzuli masraf yaptırıyorlar. Acelem de olduğundan ve araca bu şekilde binmek istemediğimden biraz gözümü yumup bazı şeyle sustum ama yakında araca daha fazla vakıf olacağımı düşünüyorum.
    Herşey için tekrar çok teşekkür ederim.
    Ufak bi sorum daha olacak beni konuyla alakalı bilgilendirme imkanınız olursa sevinirim.
    Aracım karbüratörlü ve benzinde boğulma yapıyor aldığım arkadaş gösterdiğini ve sorunun karbüratör şamandırasının sağlıklı çalışmamasından kaynaklı olduğunu söyledi. bu konuda benim yapabileceğim birşey varmı tavsiye edebileceğiniz bi çözüm. Veya test
    aracım lpgli lpgde sorunsuz sürüyorum.

Bi sorum daha olacak.
    Kapı alt aydınlatmalarının sigortaları farklı mı?
    Şoför tarafı aydınlatmaları yanıyor ön ve arka ikiside ama yolcu tarafı ön ve arka kapı altı aydınlatmalarım yanmıyor. Gösterge ekranında kapı açıldığı uyarılarım çalışıyor önde arkada ama alt aydınlatmaları yanmıyor. Ölçüm yaptım herhangi bi enerji gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musambull

Müşürü sayenizde hallettim ufak bi temassızlık söz konusuymuş teşekkür ediyorum.

Acemilikten kaynaklı sorunları biraz pahalı da olsa çözdürüyorum.
    Sallantının sebebi iç aks kafasıymış attığınız linki görünce biraz üzüldüm. Ben sağ ve sol aks kafalarına toplam 650 tl verdim. Parçayı parçacılara sordum ellerinde olmadığını ve çıkmacılarda bulmam gerektiğini söylediler. Haliyle aks tamiri yapan bi yer bulup ordan aks aldım ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama kısa vadede sorunum çözüldü en azından şimdilik.
    Araştırarak verdiğiniz emek için ayrıca hakkınızı helal edin. Allah razı olsun. Dünden beri konuyu epeyce okudum. Hem araç hakkında genel bilgi sahibi oldum hemde tanıdıkça daha sevdim aracı. (karbüratörlü araçlarla alakalı pek bilginiz olmadığınızı yazmışsınız bi yerde orayı okuyunca üzülmedim değil. :)
    Konuyu tekrar baştan okuyup ufak bi el kitapçığı hazırlamayı düşünüyorum :) malum ustalarımız biraz kara düzen giderek fuzuli masraf yaptırıyorlar. Acelem de olduğundan ve araca bu şekilde binmek istemediğimden biraz gözümü yumup bazı şeyle sustum ama yakında araca daha fazla vakıf olacağımı düşünüyorum.
    Herşey için tekrar çok teşekkür ederim.
    Ufak bi sorum daha olacak beni konuyla alakalı bilgilendirme imkanınız olursa sevinirim.
    Aracım karbüratörlü ve benzinde boğulma yapıyor aldığım arkadaş gösterdiğini ve sorunun karbüratör şamandırasının sağlıklı çalışmamasından kaynaklı olduğunu söyledi. bu konuda benim yapabileceğim birşey varmı tavsiye edebileceğiniz bi çözüm. Veya test
    aracım lpgli lpgde sorunsuz sürüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:8:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcevahir

Alıntıları Göster
    Teşekkürler cevabınız için. Yukarıda (Aracın manuel ya da otomatik vites olmasına göre vakum bağlantıları değişiklik gösterebilir) yazmışsınız bana attığınız linkteki vakum bağlantı şeması otomatik araca mı yoksa manuele mi uyarlı acaba. Benim aracım manuel. Karbüratörü sökmeye çalışmam şuanki aşamada vaktiyle şahinim vardı karbüratörünü söker oynardım ama mantık olarak aynı olsa dahi bunun karbüratörü daha teferruatlı. Biraz beni aşar gibi.

Kapı switchlerinin gösterge ekranında kapının açıldığını göstermesi ve tavan aydınlatmasının her iki kapı açıldığında da çalışması acaba dedim sağ kısmın sigortası mı ayrı diye bi yazayım kurcalamadan sağı solu. Sigorta kutusunda bulamadım harici bi aydınlatma ile alakalı sigorta da bilmediğim bi yerinde bi kutu daha mı gizlidir diye düşünmedim de değil. Malum arac 90 model ama bi çok özelliği günümüz araçlarında yok. O yüzden sorayım dedim.
    Teşekkürlerimi sunuyorum.
    İlk konuyu açtığınız tarihte yazılarınızı okuduğumda dedim adam ne güzel izah ediyor aradan geçmiş 6 sene keşke şimdi de buralarda olsa diye içimden geçirmiştim. Hala buralarda bıkmadan usanmadan yardımcı oluyorsunuz.

Hava girişinde bi daraltma söz konusu değil. Ama sıcak hava girişi için egzoz manifoldu üzerinden karbüratöre uzanan yanmaz hortum benim aracımda bulunmuyor. Ne kadar etkisi olur bilemiyorum ordan yapar mı yapmaz mı. Karbüratördeki sıcak hava giriş yeri dahi açık aracımda gazda maşallahı var ama gel gelelim hani uzun yolda vs kısa bi süre de olsa benzinde gitmek gerektiğinde idare edecek kıvama gelse yeterli olacak benim için. Onu da dediğiniz gibi karbüratör tamiri yapan usta bulup bi göstermem lazım anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:8:28 >
    Mehmet hocam 4lü cam düğmesinin soket kablo renk şeması mevcutmudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Mehmet hocam 4lü cam düğmesinin soket kablo renk şeması mevcutmudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:8:40 >
    Sağ camı kontrol eden kablolar bunlar dimi abi doğru tayin etmişim?

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Sağ camı kontrol eden kablolar bunlar dimi abi doğru tayin etmişim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:8:55 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Selamın aleyküm
    Bana sağ kapı altı aydınlatmalar için elektrik şeması atıcaktınız ama :) araya kaynadı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musambull

Selamın aleyküm
    Bana sağ kapı altı aydınlatmalar için elektrik şeması atıcaktınız ama :) araya kaynadı sanırım.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:9:12 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Şemaya göre benim sorunum ya kablolarda yada entegre kontrol kartı içerisinde. Çünkü kapılara ait ayrı bi sigorta vs görünmüyor şemada tepe lambasının yanıyor olması switch ile alakalı olma sebebini ortadan kaldırıyor. Sağ iki kapının aynı anda gitmesi biraz garip geldi ama fırsat bulduğumda bakıcam teşekkür ediyorum Mehmet hocam 🖐️

Benim aracın elelktrik aksamı orjinal. Kaput altındaki sigorta kutusundan 15A interior light sigortası sökünce kapılar bagaj tavan çakmaklık vs herşey sönüyor bilginiz olsun.

• Teşekkürler gariptir benim sadece sağ tarar ön ve arka kapı yanmıyor. Bayramı bekliyorum bi detaylı söküp bakacağım sanırım o yöne giden kablolarda sıkıntı var.

Bu araçlara en uygun olan yağ hangisi acaba?
    Aracım karbüratörlü manuel 2.0 bilginiz varmı

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.