Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:4:27 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Mehmet abi bizim araçlara şöyle güçlendirme gibi bişey yapılabilir mi?

Benim araçta hararet gösterge sorunu vardı göstergenin arkasından lehimli bi yerden direkt akünün eksi kutbundan kablo çekip sorunu çözdüler. Bunlara ek acaba şaseyi vs komple güçlendirme gibi bir proje yapılabilir mi?

https://forum.donanimhaber.com/marea-devir-problemi--34929037

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Benim araçta hararet gösterge sorunu vardı göstergenin arkasından lehimli bi yerden direkt akünün eksi kutbundan kablo çekip sorunu çözdüler. Bunlara ek acaba şaseyi vs komple güçlendirme gibi bir proje yapılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:4:39 >
  • Selamun aleyküm arkadaşlar bende yeni araniza katılmış 93 model otomatik accord kullanıcısı olarak aranıza katıldım.Aracla alakali araştırma yaparken forumun bu sayfasına denk geldim bu kadar geniş bilgi alinabilen bi yer görmek beni çok mutlu etti tabi hic sıkılmadan herkeze yardimci olmaya calisan arkadaşımıza ayrica tesekkur ederim. Araci tanıdığım ve bildiğim bir abimizden aldım.Alirken aracın sorunlarını tek tek soyledi.Ben yeni bi accord kullanıcısı olarak bazı sorularım var cevaplarsanız sevirinirim;
    1.Aracın klimasi gayet güzel soguturken araç ne kadar sınırsa ısınsın sıcak uflemiyor??
    2.Araba soğuk olduğunda sıfır sikinti çalışıyor herzaman olmasada arada ısındıktan sonra biryerde durup stop ettignizde calismayabiliyor 10-15 dakika bekleyip marş bastığınızda aliyor.
    3.vites D den R ye yada tam tersi geçişlerinde ve sabit dururken devir düşüyor özellikle benzinde daha belirgin bi şekilde oluyor.Bazen stop ettiğide oluyor. N konumunda daha rahat devri sabit 1 de duruyor.
    4.Vites R konumuna geçerken vuruntu yapıyor.
    5.93 modeller ABS li olmasina ragmen araç sert ve ani frende kayiyor yuksek ihtimal iptal edilmis durumda bunu nasıl tespit edebilirim.Ne durumda olduğunu ?
    Şimdilik önemli olanlar bunlar daha ilk yazmamda sıkmıyım sizi. Şimdiden teşekkür ederim ıyi günler herkese kolay gelsin.

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haqan41 -- 10 Mayıs 2020; 15:3:56 >

• S.a arkadaşlar bende 90 model bir accord İle aranıza yeni katıldım. Aracımın ufak tefek problemleri var bunlar bakımları tamamlandıktan sonra giderilmiş olmaz ise buradan sizlerden de yardım ve öneri isteyeceğim. Şuan öncelikli sorunum ile ilgili sizlerin önerilerine ihtiyacım var.
    Aracımın Alb ışığı yanıyordu ve bundan dolayı muayeneden geçmediği söylendi. Ben de buna istinaden mehmetcevahir ustamın bu konuda gösterdiği şekilde önce çerçeveyi sonrada göstergeyi söktüm. Sökmüşken aydınlatma lambalarını led ampullerle değiştirdim. Alb lambasını da yerinden çıkardım. Sonra herşeyiyle eksiksiz göstergeyi toparlayıp yerine taktım. Şimdi başıma gelen sorun. Yakıt ibresi ve hararet ibresi en dibe dayalı. Kontak kapatınca hararet ibresi düşüyor sona benzin ibresi hep full de gösteriyor. Kontak açınca yeniden en sona dayanıyor. Bu konuda görebildiğim kadarıyla hararet müşürünü söküp baktım olmadı, akünün eksi ve artı kutuplarını ayrı zamanlarda söküp bekleyerek denedim yine olmadı. Alb ışığını eski yerine taktım orjinal ampülleri tekrar yerine taktım ama yine ibreler düzelmedi. Göstergeye zarar verecek bir müdahelede bulunmadığımı düşünüyorum ama bir yanlışlık yaptım mı emin de değilim. Mehmetcevahir ustam senin bilgin ve önerilerine ihtiyacım var bu konuda ve tabiki forumdaki diğer arkadaşların. Cevaplarınız önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Security37 -- 10 Mayıs 2020; 17:22:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Security37

S.a arkadaşlar bende 90 model bir accord İle aranıza yeni katıldım. Aracımın ufak tefek problemleri var bunlar bakımları tamamlandıktan sonra giderilmiş olmaz ise buradan sizlerden de yardım ve öneri isteyeceğim. Şuan öncelikli sorunum ile ilgili sizlerin önerilerine ihtiyacım var.
    Aracımın Alb ışığı yanıyordu ve bundan dolayı muayeneden geçmediği söylendi. Ben de buna istinaden mehmetcevahir ustamın bu konuda gösterdiği şekilde önce çerçeveyi sonrada göstergeyi söktüm. Sökmüşken aydınlatma lambalarını led ampullerle değiştirdim. Alb lambasını da yerinden çıkardım. Sonra herşeyiyle eksiksiz göstergeyi toparlayıp yerine taktım. Şimdi başıma gelen sorun. Yakıt ibresi ve hararet ibresi en dibe dayalı. Kontak kapatınca hararet ibresi düşüyor sona benzin ibresi hep full de gösteriyor. Kontak açınca yeniden en sona dayanıyor. Bu konuda görebildiğim kadarıyla hararet müşürünü söküp baktım olmadı, akünün eksi ve artı kutuplarını ayrı zamanlarda söküp bekleyerek denedim yine olmadı. Alb ışığını eski yerine taktım orjinal ampülleri tekrar yerine taktım ama yine ibreler düzelmedi. Göstergeye zarar verecek bir müdahelede bulunmadığımı düşünüyorum ama bir yanlışlık yaptım mı emin de değilim. Mehmetcevahir ustam senin bilgin ve önerilerine ihtiyacım var bu konuda ve tabiki forumdaki diğer arkadaşların. Cevaplarınız önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:4:57 >

Mehmet abi kablolarda sonradan ek yapılma yok kontrol ettim, boardada daha önce herhangi bir tamir yapılmamış lehimler vs herşey orjinal durumunda gözüküyor. Kablo ve soketleri de kontrol ettim. Tek sonuç ben ilk söküp topladığımda o bahsettiğiniz uzun vidaları hararet ve benzin ibresinin göstergesine takmıştım daha sonra yanlış olduğunu farkedip düzelttim. Zarar vermiş olabileceğim aklıma geldi ve söküp pcb boardı kontrol ettim herhangi bir zarar vermiş gibi görmedim. Ama o vidalar ibrelerin motorunun içine giriyordu acaba motorlara bir zarar mı verdi akşam iftardan sonra bir elektronikçiye kontrol ettireceğim. Eğer sorun motorda ise bunların tamiri olur mu ne önerirsiniz yenisini bulabilir miyiz. Komple göstergeyi mi değiştirmemiz gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haqan41 H kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:5:9 >
  • Security37 S kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:5:19 >
    Çok teşekkür ederim duruma göre halleder sonucu buraya da yazarım inşallah

Tesekkur ederim evet galiba hepsi yazıyor formda yalniz abs ile ilgili birşey göremedim? Bilgi sahibi olma konusunda hard seviyede olduğunuz aşikar rica etsem ve vaktinizde varsa bu arabalarda abs kullanımının nasi oldugnu nekadar etkili ?calismasada olurmu biraz aciklarsaniz memnun olurum tekrar tesekurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:5:32 >
  • Teşekkür ederim biraz geç oldu Kusura bakmayın ev taşıma telaşımız var çok aydınlatıcı oldu bilgilerinizi konu hakkında ciddi bir birikiminsin olduğu belli oluyor.
    Size bu Abs ile ilgili tek bir sorum daha var cok zahmet verdim Kusura bakmayın Peki ben arızayı nasıl tespit edebilirim varsa ABS devrede mi değil mi dyıe ?Degilse nasıl devreye alabilirim?
    Yoksa ne yapmam gerektiğini anlatabilirseniz çok sevinirim.
    Bununla alakalı yazılarınızda ben bulamadım maalesef diğer 90 ve 92 arasındaki fren sistemlerini gördüm ABS ile alakalı arıza tespit ya da var olanla alakalı bilgi pek göremedim Kusura bakmayın tekrar çok teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

• Abi merhaba sana yeni bir sorunla geldim :) Aracım benzin & lpg li. Sebebinin ne olduğunu bilmiyorum ama aracın benzin filtresi iptal edilmiş. Ve benzinde araç 3000-4000 devirden sonra tekleme yapıyordu. Bazende stop ediyordu. Bir de bi süre benzinde kullandığım zaman çok fazla benzin kokusu geliyordu. Sabahları soğuk motor ilk çalıştırmada sorun olmamakla birlikte gaz vermeye çalışınca stop edecek gibi olup tekrar topluyordu. Lpg de bu sorunların hiç biri olmuyor. Bugün aracın orjinal benzin filtresini alıp iptal edilen yere eklettirdim, buji ve buji kablolarını değiştirttim. Depodan çıkan benzin hortumlarının kelepçelerini tekrar kontrol ettirdim. Bu arada filtreyi takarken benzin pompası nasıl benzin basıyor önden kontrol etti usta gelen benzinde herhangi bir problem görmediğini söyledi. Şuan benzin kokusu büyük ölçüde gitti fakat benzinde kullanırken bazen gayet güzel gaz yiyor sıkıntısız şekilde çalışıyor yüksek devirlerde dahil, ama bazen de tıkanıyor resmen aracın ağzına bişey tıkamış gibi şişiyor, gaz yemiyor ve hava filtresinin ordan patlama yapıyor. Dilim döndüğünce sorunu anlatmaya çalıştım. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bulunduğum yerde bu araçlardan tam olarak anlayan bir usta yok. Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haqan41

Teşekkür ederim biraz geç oldu Kusura bakmayın ev taşıma telaşımız var çok aydınlatıcı oldu bilgilerinizi konu hakkında ciddi bir birikiminsin olduğu belli oluyor.
    Size bu Abs ile ilgili tek bir sorum daha var cok zahmet verdim Kusura bakmayın Peki ben arızayı nasıl tespit edebilirim varsa ABS devrede mi değil mi dyıe ?Degilse nasıl devreye alabilirim?
    Yoksa ne yapmam gerektiğini anlatabilirseniz çok sevinirim.
    Bununla alakalı yazılarınızda ben bulamadım maalesef diğer 90 ve 92 arasındaki fren sistemlerini gördüm ABS ile alakalı arıza tespit ya da var olanla alakalı bilgi pek göremedim Kusura bakmayın tekrar çok teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:5:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Security37

Abi merhaba sana yeni bir sorunla geldim :) Aracım benzin & lpg li. Sebebinin ne olduğunu bilmiyorum ama aracın benzin filtresi iptal edilmiş. Ve benzinde araç 3000-4000 devirden sonra tekleme yapıyordu. Bazende stop ediyordu. Bir de bi süre benzinde kullandığım zaman çok fazla benzin kokusu geliyordu. Sabahları soğuk motor ilk çalıştırmada sorun olmamakla birlikte gaz vermeye çalışınca stop edecek gibi olup tekrar topluyordu. Lpg de bu sorunların hiç biri olmuyor. Bugün aracın orjinal benzin filtresini alıp iptal edilen yere eklettirdim, buji ve buji kablolarını değiştirttim. Depodan çıkan benzin hortumlarının kelepçelerini tekrar kontrol ettirdim. Bu arada filtreyi takarken benzin pompası nasıl benzin basıyor önden kontrol etti usta gelen benzinde herhangi bir problem görmediğini söyledi. Şuan benzin kokusu büyük ölçüde gitti fakat benzinde kullanırken bazen gayet güzel gaz yiyor sıkıntısız şekilde çalışıyor yüksek devirlerde dahil, ama bazen de tıkanıyor resmen aracın ağzına bişey tıkamış gibi şişiyor, gaz yemiyor ve hava filtresinin ordan patlama yapıyor. Dilim döndüğünce sorunu anlatmaya çalıştım. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bulunduğum yerde bu araçlardan tam olarak anlayan bir usta yok. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:5:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Kardeşim izmirliydin hatırladığım kadar bir elden geçirsek beraber iyi olurdu bazen durup kalıyorum buraya kadar geldik 1 veya 2 problem dışında herşey yolunda

• Hocam beyine kadar twfi kablosunu takip ettim beyinde Jakı çektim kabloyu kontrol ettim kısa dewre konumunda ölçtüm her iki kablodada kopukluk yok jak ecu beyinden çekiliyken 12 volt ile emin olmak için kontrol ettim 12.58 volt Hocam sanırım beyinde daha önce işlem yapılmış kopuk kablolar onarılmış izolesi yapılmış Beni Aştı biraz Hocam bir Elektironikci arkadaş var onun ile konuştum biraz yoğun işleri bi ara bakalım dedi

Aleylüm selam kardeşim Hoş geldiniz

• Security37 S kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam hoş geldiniz kardeşim

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.