Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hoş bulduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Honda aşkına ve yardıma foruma üye oldum. Babamdan yadigar 90 beyaz accord sahibesiyim. 215binde. Gayet iyi. Dolu sebebiyle göçük ve sabah ters açıyla bulduğum kırık olmayan, laçkalaşmış sol yan ayna ve bir kaç ufak kaporta hariç problemsiz, binlerce km yol yaptım. Gecen gün yola cıktım, park ettim, yeniden cıktım, ufak durakladım stop etti. Marş çevirdim, kontakt çalıştı, ateşlemedi. Neyse ki iş yerinde oldu, bir yere zar zor çektik, çekerken direksiyon zorladı. Tanıdık elektrikçiyi aradım, sağolsun geldi, "beni aşar komşum gelsin" dedi, bir delikanlı geldi, uzun baktı, sigortası ve birşeyleri, elektrik iletimi var mı yok mu diye kontrol etti, neticede "ateşleme bobini olabilir" dedi. Söktü, çatlak var dedi. Parçayı bulmak için sözleştik bayramlaştık, ayrıldık. Akabinde bobini test ettirme şansım oldu, sorun yoktur, 10k ohm çalışır durumda, çatlak yok, görünmeyecek çizgimsi var. Fbook Honda grubuna da üyeyim, oraya da sordum: Direksiyon altındaki ana röle (kahverengi) dedi biri sağolsun. Burada da Mehmet Bey'in yazılarını okudum. Onayı aldım. Delikanlıya haber verdim, kontrol etmemiş. Hondacı değiller. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Takip edip öğrenmeye çalışıyorum. Bu modellerden anlayan deneyimli, güvenilir, seven kime nereye gidebilirim İstanbul anadolu yakası'nda? İkizler honda yazılmış, memnun olanı var olmayanı varmış. Esası meraklı seven usta bulmak. Bir de röle de değil ise, ne olabilir? Benzin filtresine baktırmadım. Yürütelim de... İyi bayramlar

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfasıürür halde değil.Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• zeynep hn Z kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:6:13 >
  • Merhaba Mehmet bey. Cevabınız için teşekkür ederim. Ateşleme bobini imiş, Ngk tercih ettim, uzun soluklu olması için diğerini istemedim, sorun çözüldü. Hava filtresi, buji vb Ddğer detaylara da baktırdım. Pek severek kullanıyorum ve yeniden yola sağlıkla cıktım. Sağolun. Bir kaç şey daha var elden gececek, gerisini takip ederken röleyi de yeniden gündeme getireceğim.
    Alfa 166 v.06, direksiyon pompası da arıyorum 99 model, şase no vb mevcut. Yer, tedarik için önerilere ihtiyacım var. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeynep hn Z kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:6:26 >
  • İyi akşamlar Mehmet abi aracımın motoru yapılmalı 10.000 km oldu ama aracımda şöyle bir sorun olmaya başladı viteste rampa aşağı inerken motor kompresyondayken bir müddet sonra yanık yağ kokusu almaya başlıyorum sebebi nedir teşekkurler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:6:37 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Evet abi üst kapak işlem gördü subap eğmişti ama supap keçeleri değiştiğinde emin değilim büyük ihtimal değişmedi

• Selamun Aleyküm Mehmet Hocam Sorunum Çözüldü ben beki 40 yılda uğraşsam Çözemezmişim Herşeyin Bir Kapasitesi varmış tesisat önceden çok İşlem Görmüş
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası Herşeyin bir ustası var çok savaştım Birçok şeyi beraber çözdük ama kablolar ortalardan ekli olunca renkleri deyişince kafam karıştı çözemedim çözemezdimde çünkü kapasitem O kadar hiç bir boş ğünüm olmuyorki ALLAH Razı Olsun
    Burdan Diğer yardım Bekleyen kardeşlerime Yazıyorum Burası iyi bir Forum iyi Takip eder İseniz Çok Faydalı bir Forum Olduğunu göreceksiniz sadece İyice Okuyup Mehmet Hocamın dediklerini Not Alıp öyle hareket edin
    Acele etmeyin eğer Mehmet Hocamın dediğinde Aksi bir şey Çıkar ise o işte bir terslik vardır Çünkü Hocam ezbere yardım etmiyor birçok Honda servislerinide yardımda bulunuyor maddi veya Manevi bir menfaati Yoktur kendisine Dua edin Yeter Biri Bin olsun Teşekürler Hocam

• Dayibas D kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:6:51 >
  • TAŞKIN ÇITACI kullanıcısına yanıt
    Aleykümselam. Çok teşekkür ederim güzel temennileriniz için. Kazasız günler dilerim sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 2 Haziran 2020; 21:23:54 >
    Abi görüşsemde başından savıcağıma eminim büyük ihtimal supap keçelerinden demi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Dayibas

Abi görüşsemde başından savıcağıma eminim büyük ihtimal supap keçelerinden demi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:7:11 >
    Evet abi haklısın daha öncesinde böyle bir sorun yoktu ne olduysa motor yapıldıktan sonra oldu en kısa zaman üst kapağı rektefiyeye sokucam çok saolun hocam iyiki varsınız, 🙏🙏🙏🙏

• Dayibas D kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:7:21 >
  • Slm lar Mehmet hocam,
    Sizin yardımlarınızla aracın bazı ayarlamalarını yaptık maşallah araç saat gibi, yalnız havaların ısınması ile klimaları açmaya başladık, lpg de klimayı açtığımda aracın rolantisinde bir düşme oluyor ve titreme yapıyor araçta stop edecek gibi, benzinde bir miktar düşme oluyor ama o kadar değil, lpg de hem rolanti düşüyor hem de çekişte ciddi bir düşme oluyor bunu rolanti ayar vidasıyla bir miktar ayarlayayımmı ya da ne önerirsiniz
    Araç rolanti 7.5 larda sabit gayet iyi bir çalışması var, klima devreye girdiğinde 5.5, 6 lara düşüyor rolanti, aracın motor kaputunda bile ciddi bir titreme oluşuyor

• Bu arada forumda bu konu ile ilgili bilgi bulamadım o yüzden direk size hitaben yazdım
    Selametle kalın hocam

• fatihk44 F kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:7:36 >
  • Slm lar Mehmet hocam,
    Boğaz kelebeği üzerindeki rolanti ayar vidasını sıktım tam sıkılmış oldu yalnız deneyemedim lpg bitmiş benzinde kalınca çok anlayamadım artık yatın gaz alınca tam drneyecem inşallah, linkleri imceledim ama en kolayı bu oldığu için ilk bundan başladım olmazsa diğer adımları izleyecem, gerekli bilgilendirmeleri burdan yaparım yine
    Tekrar teşeklürler hocam

kontak konusunda paylaşımım
    91 accord f20a5 orjinal kontak termiğinde
    kontak ACC konumu -1
    yani 0 konumdan bi geride sade
    (acc )teyp ve çakmak ışığı çalışır
    90/92/93/94/95/96/97
    lerde mehmet beyin yazdığı gibi
    91 ler de sade acc -1
    yenisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 16 Haziran 2020; 0:35:36 >
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.