Şimdi Ara

Hometech WI101 | Ana Konu (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
45
Favori
166.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende windows 8.1 yükledim sadece uart controller driver eksik o da nedir bilmiyorum dokunmatik falan çalışıyor ama güncelleme yapmıyor
  • 8.1 maalesef tam uyumlu değil. tavsiyem win 10 rs2 kullanın. win 10 kurduktan sonra wifi bağlantısı yapmayın windows açıldıktan sonra önce normal driverlarını kurun sonra yeniden başlat yapıp tp driverını yönetici olarak çalıştır yaparak kurun. güvenli modda falan kurmuyorum ben herhangi bir sorunda olmuyor zaten. daha sonra wifi bağlantısı yapıp sistem güncellemelerini alın. ekran dönme sorunu yaşarsanızda görüntü ayarlarından düzeltin.
  • Merhabalar,

Bende de aynı sorun oldu...Şimdi dokunmatik çalışmıyor.

Sürücüleri yükleye bilirmisiniz..

Saygılarımla..
  • Teşekkürler djcool..İlgi ve alakana...

Bunları yapmadan önce cihazı bir sıfırlayayım dedim..
    Sıfırladıktan sonra tüm sürücüleri gördü..
    Benim tahminim güncelleme alan yada yeniden yükleme yapılan cihazları ,
    sıfırla dendiğinde eksik sürücüleri yeniden yüklüyor, sorun giderilmiş oluyor..

Saygılarımla...
  • Merhabalar,

djcool şu an sesi test ettim sorun yok..
    Ben de Sadece windows10 son sürüm redstone single language 32 bit'i kurmuştum.
    Sonra cihazdan sıfırla dedim o kadar. Her şey sorunsuz çalışıyor...

Saygılarımla...
  • Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık bir aydır bu cihazı kullanıyorum. 2 defa formatladım. Şu an sorunsuz olarak kullanıyorum. Nasıl yaptığımı sırasıyla anlatayım belki sorun yaşayanlara biraz olsun yardımcı olurum.
    İlk önce flash belleğe microsoft tan windows 10 32 bit single language indirdim. İso olarak indirip rufus ile uefi olarak flash belleğe yüklemenize gerek yok. Microsofttan direk flash belleği gösterip ona yüklerseniz zaten flash belleği kendisi formatlayıp uefi olarak flash belleği hazırlıyor. Daha sonra açılışta ESC tuşuna basıp boot menüden flash belleği gösteriyorsunuz ve kendisi kuruluma geçiyor. Kurulum esnasında hard diskteki bütün ayrılmış kısımları sildim. Kurtarma bölümü dahil sildim. Hdd tek bölünmemiş halde iken kuruluma devam et dedim. Hdd de kurtarma bölümünü silmeme rağmen lisans anahtarını istemedi ve kendi lisans anahtarını tanıdı. Kurulum bitince Hometech sitesinden driverlerini indirdim. 2 tane driver dosyası var. Wi101 DRIVER dosyasının içindeki SETUP dosyasını yönetici olarak çalıştırdım ve yükleme bitince PC Restart yaptım. Aygıt yöneticisinde açtığımda tanımlanamayan tek bir aygıt vardı. Buda ekran dokunmatik driveri. Aygıt yöneticisindeki bu yüklenmeyen aygıtı manuel olarak bilgisayarımdan yükle deyerek Hometech sitesinden diğer Wİ101TPDRIVER klasörünü gösterdim ve oradan yüklemeyi tamamladı. PC tekrar restart yaptım. Dokunmatik çalışmaya başladı fakat bu seferde saçma sapan çalışmaya başladı. Tekrar restart yaptım ve Wi101 TP DRIVER klasörünün içindeki DEVCON olan dosyayı yönetici olarak çalıştırdım ve dokunmatikte doğru düzgün çalışmaya başladı. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Sorusu olan veya yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

• Merhaba djcool link görünmüyor. Tekrar paylaşabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadot

Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık bir aydır bu cihazı kullanıyorum. 2 defa formatladım. Şu an sorunsuz olarak kullanıyorum. Nasıl yaptığımı sırasıyla anlatayım belki sorun yaşayanlara biraz olsun yardımcı olurum.
    İlk önce flash belleğe microsoft tan windows 10 32 bit single language indirdim. İso olarak indirip rufus ile uefi olarak flash belleğe yüklemenize gerek yok. Microsofttan direk flash belleği gösterip ona yüklerseniz zaten flash belleği kendisi formatlayıp uefi olarak flash belleği hazırlıyor. Daha sonra açılışta ESC tuşuna basıp boot menüden flash belleği gösteriyorsunuz ve kendisi kuruluma geçiyor. Kurulum esnasında hard diskteki bütün ayrılmış kısımları sildim. Kurtarma bölümü dahil sildim. Hdd tek bölünmemiş halde iken kuruluma devam et dedim. Hdd de kurtarma bölümünü silmeme rağmen lisans anahtarını istemedi ve kendi lisans anahtarını tanıdı. Kurulum bitince Hometech sitesinden driverlerini indirdim. 2 tane driver dosyası var. Wi101 DRIVER dosyasının içindeki SETUP dosyasını yönetici olarak çalıştırdım ve yükleme bitince PC Restart yaptım. Aygıt yöneticisinde açtığımda tanımlanamayan tek bir aygıt vardı. Buda ekran dokunmatik driveri. Aygıt yöneticisindeki bu yüklenmeyen aygıtı manuel olarak bilgisayarımdan yükle deyerek Hometech sitesinden diğer Wİ101TPDRIVER klasörünü gösterdim ve oradan yüklemeyi tamamladı. PC tekrar restart yaptım. Dokunmatik çalışmaya başladı fakat bu seferde saçma sapan çalışmaya başladı. Tekrar restart yaptım ve Wi101 TP DRIVER klasörünün içindeki DEVCON olan dosyayı yönetici olarak çalıştırdım ve dokunmatikte doğru düzgün çalışmaya başladı. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Sorusu olan veya yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar selam.
    Bir şey daha buldum hemen yazayım. Yukarıda anlattığım gibi bütün kurulumu yaptım ve sorunsuz kullanıyordum. Görev yöneticisinden işlemciyi takip ettiğimde hiçbir işlem yapmadığım halde işlemci % 20/30 gibi meşgul olduğunu gördüm. İşlemlerden kontrol ettiğimde bunu SİSTEM KESİNTİLERİ diye birşey işlemciyi sürekli meşgul ettiğini farkettim. Bunun nedenlerini araştırdım ve sorunun intel ekran kartı driverinde olduğunu gördüm.İntel sitesinden INTEL DRIVER UPDATE UTILITY indirdim. Ekran kartının desteklediği son sürüm olan 44.25 sürücüsünü buldu ve hemen yükledim. PC Yeniden başlattığımda hiç bir sorun kalmadı. Şuan işlemci boşta %1 veya %2 de duruyor ve boşta 0.60GHZ de çalışıyor. Şuan PC bildiğin zeytinyağ gibi akıyor:) Fiyat performans olarak daha iyisi şu an piyasada yok.
    Birşey daha söyliyeyim benim yaptığım ve sizede anlattığım herşey bana ait olan şeyler. Ben kendim uğraşarak zaman harcayarak yaptım. Fakat herkezdede tam olarak işe yarayacak diye bir şey yok. Cihazlarınıza herhangi bir şey olursa sorumluluk size ait. Ben sorumluluk kabul etmem.
    Edit: Bu ekran kartı driverini güncelleme ile işlemciyi %20 %30 yükten kurtarmış oluyoruz. Hem daha rahat ve akıcı kullanım olarak geri dönüyoe hemde pilimizin belkide 1 saat kadar daha fazla gitmesini sağlamış oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadot -- 11 Kasım 2016; 14:24:55 >

• Klavye kilidi nasıl açılıyor?
  • arkadaslar selam, cok rica ediyorum bilgisi olan biri yardimci olabilir mi? ekranda surukleme yapamiyorum, 2-3cm ilerledikten sonra sanki parmagimi cekip tekrar dokunmusum gibi kesik kesik surukluyor, bu esnada cogu zaman dokundugum yerde link varsa ekrani kaydirmak yerine oraya giris yapiyor. diger sorun da dokundugum yerin biaz asagisini algiliyor kalibrasyon srunu da var sanirim. neyi guncellemem ne kurmam gerekiyor hic bilmiyorum. duvara vuracak hale getirdi beni :(
  • metabax kullanıcısına yanıt
    Merhaba,İyi Akşamlar
    Acaba, Tableti-Ayarlardan Sıfırlamayı denedinizmi?
    Herşeyi,yani baştan ayrıntılı bir biçimde,Tabletin çıkardığı sorunları belirtirseniz,sizlere buradaki arkadaşlarda daha kolay yardımcı olurlar.
  • w835 W kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hayir tableti sifirlamayi denemedim çünkü bu tercih ettigim bir yol degil su an, belki dokunmatikteki bu sorunu cozebilecek baska yöntem vardir diye once sizlere danismak istedim.. sorunum tam olarak anlattigim gibi aslinda baska bir problem yok su an, saglikli surukleme yapamiyorum. Ornegin masa ustunde parmagimi surukledigimde tek bir kare kutucuk oluşmuyor, sanki parmagimi kaldirip tekrar dokunuyormusum gibi algılıyor, haliyle webde gezerken sayfayi 2-3cm kaydirabiliyorum ben suruklerken o tiklamisim gibi algilayip sayfayi aciyor.. ilginize tsk ederim..
  • Rica ederim,elimizden geldiğince
    Şimdi sorulara gelelim;
    Bu sorun ne zaman oluştu?Hangi güncelleme yada hangi bir program,yazılım yükledikten sonra oldu,yoksa hiçbir şey yapmadan anidenmi?yada her şey normalken tableti kapattınız ve açıldıktan sonramı bu problem meydana geldi?
    Herhangi bir sürücü yüklemesinden sonramı oldu?vs.vs.vs gibi bir sürü olasılık var gördüğünüz gibi
    Tablet , böyle bir problemlemi geldi aldığınızda?(buda ayrı bir olasılık,mesela...)
    Demek istediğimiz sebebi varmı yokmu bu yaşadığınız durumun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w835 -- 12 Kasım 2016; 21:16:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metabax

arkadaslar selam, cok rica ediyorum bilgisi olan biri yardimci olabilir mi? ekranda surukleme yapamiyorum, 2-3cm ilerledikten sonra sanki parmagimi cekip tekrar dokunmusum gibi kesik kesik surukluyor, bu esnada cogu zaman dokundugum yerde link varsa ekrani kaydirmak yerine oraya giris yapiyor. diger sorun da dokundugum yerin biaz asagisini algiliyor kalibrasyon srunu da var sanirim. neyi guncellemem ne kurmam gerekiyor hic bilmiyorum. duvara vuracak hale getirdi beni :(

Hometech sitesinde driverleri indir. Wi101 tp driver klasorunun icinde devcon isminde dosyayi yonetici olarak calistir duzelir. Yani bendede ayni sorun vardi bu sekilde duzeldi.
  • cadot C kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı sorun olmuştu:1511 den 1607 Redstone güncellemesini sıfır kurulumla(iso-usb--Yükseltme değil) yaptıktan sonra,dokunmatik sapıttı.Hometech sitesinden tüm sürücüleri yükledim,maalesef işe yaramadı.
    Baktımki,ne yapsam olmadı,bende Tableti ayarlardan sıfırladım,belki eskiye dönerim diye.
    Sıfırlandıktan sonra,yeniden başlattı ve mucize gibi hem redstone yüklenmiş,hemde dokunmatik düzelmişti.
    Arkadaşa o yüzden sorular sordumki,hiç öncesini belirtmeden yazmış.
  • tabletin batarya performansını nasıl test ederiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadot

quote:

Orijinalden alıntı: metabax

arkadaslar selam, cok rica ediyorum bilgisi olan biri yardimci olabilir mi? ekranda surukleme yapamiyorum, 2-3cm ilerledikten sonra sanki parmagimi cekip tekrar dokunmusum gibi kesik kesik surukluyor, bu esnada cogu zaman dokundugum yerde link varsa ekrani kaydirmak yerine oraya giris yapiyor. diger sorun da dokundugum yerin biaz asagisini algiliyor kalibrasyon srunu da var sanirim. neyi guncellemem ne kurmam gerekiyor hic bilmiyorum. duvara vuracak hale getirdi beni :(

Hometech sitesinde driverleri indir. Wi101 tp driver klasorunun icinde devcon isminde dosyayi yonetici olarak calistir duzelir. Yani bendede ayni sorun vardi bu sekilde duzeldi.

Yahu nerde bu bahsedilen driverlar falan diyorum meğer kullanma klavuzu linkinin altına koymuş adamlar driverları daha yeni farkettim. Akşam vakit bulursam bi deneyeceğim, çok tşk ederim. Düzelmezse w835 arkadaşın söylediği yöntemi uygulayacağım artık.

• arkadaslar, wi 101 modelini kullanıyorum, bır salaklık ettim. Xp yuklyim derken, bios ayarlarından tum usb gırıdlerını ıptal etmısım, simdi sadece dokunmatıgini kullanıyorum ama biosu da duzeltemiyorum.Girişlerinde dokunmaatık kabul etmiyor.
    nasıl duzeltebilirim acaba biosdan usbleri sizce ? acil yardım lütfen....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz68 -- 15 Kasım 2016; 23:49:18 >
  • yildiz68 Y kullanıcısına yanıt
    XP'nin benim bildiğim kadarıyla dokunmatik ekran desteği yok. Orjinal bios ayarlarına dönmek istiyorsan aşağıda başka bir kullanıcıya yazdığım mesaj sana yardımcı olur.

quote:

Bios ta exit kısmında default ayarlarına dön diye bir seçenek var. Load optimal defaults. Yani en uygun ayarlara geri dön.

Edit: Klavyeyi kullandığını varsayarak bu yorumu yaptım. Çalışmıyorsa zaten bios'a giremezsin. Çalışıyorsa alıntıda anlattığım şekilde çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tachyon -- 16 Kasım 2016; 9:29:54 >
  • Bu cihazda xp'nin tek avantajı bellek kapasitesi olur. Onun dışında stabil çalışır mı, driverlar verimli olur mu belli değil.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.