Şimdi Ara

Hometech premium tab 7 kullananıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
9
Favori
15.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • everpad dc 702 alıyorum sistemini harika buldum kolaycada rootlarım ben onu size kolay gelsin. o hemotech tableti iade edeli çok oldu iade eden varsa bu tableti alabilirler
    arkadaşımdan gördüğüm kadarıyla , zamanında 300 tl lik bi tabletmiş bu everest ve gta sa ı orta ayarlarda 30 fps oynatıyor ( bu arada fps ölçmek için rootlu bi program var onu kullandık ) isteyen araştırsın bi bu tableti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahamud

everpad dc 702 alıyorum sistemini harika buldum kolaycada rootlarım ben onu size kolay gelsin. o hemotech tableti iade edeli çok oldu iade eden varsa bu tableti alabilirler
    arkadaşımdan gördüğüm kadarıyla , zamanında 300 tl lik bi tabletmiş bu everest ve gta sa ı orta ayarlarda 30 fps oynatıyor ( bu arada fps ölçmek için rootlu bi program var onu kullandık ) isteyen araştırsın bi bu tableti

• quote:

Orijinalden alıntı: Çömlekçi

Hocam tablet fiyatına göre on numara. Benim tek begenmedigim yani ramin ddr2 olması. Keşke ddr3 olsaydı da 1GB olsaydı.
    Birde hafiza sıkıntısı.
    Root olayını çözebilirsen çok şahane olur. Takipteyim.

1gb ddr3 2gb ddr2 den iyi mi diyorsunuz. Bunu açıklayabilir misiniz ? (bu haftaki ultra tab7yi de almayı düşünüyorum.)
  • Arkadaslar birkac sorum olacak. Telefona custom rom yukleyemedikten sonra root yapmanin hangi konularda avantaji olacak. Bir de flash destegini bir turlu yapamadim. Yapabilen oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuLuBuLu

quote:

everpad dc 702 alıyorum sistemini harika buldum kolaycada rootlarım ben onu size kolay gelsin. o hemotech tableti iade edeli çok oldu iade eden varsa bu tableti alabilirler

hacı ne demek istedin anlam veremedim ya

• quote:

Orijinalden alıntı: metep

quote:

Orijinalden alıntı: Çömlekçi

Hocam tablet fiyatına göre on numara. Benim tek begenmedigim yani ramin ddr2 olması. Keşke ddr3 olsaydı da 1GB olsaydı.
    Birde hafiza sıkıntısı.
    Root olayını çözebilirsen çok şahane olur. Takipteyim.

1gb ddr3 2gb ddr2 den iyi mi diyorsunuz. Bunu açıklayabilir misiniz ? (bu haftaki ultra tab7yi de almayı düşünüyorum.)

size şunu söyleyeyim ram başlı başına bir bellektir ve aynı depolama alanı gibi işlemleri on anki durumunu depolar yalnız dd2 - ddr 3 farkı şöyledir dediğim gibi ram (yani bellek) o anki işlemi hızlı olması demek yani ddr 3 ddr 2 den daha hızlı . 2 gb ram li tablet ddr 2 ise bi işe yaramaz çünki şu anlama geliyor

ard arda 3-4 büyük oyun açırsınız hepsi kasar (yani bi işe yaramaz ) ---dd2

ard arda 2-3 büyük oyun açarsınız ama kasmaz (tabiki işlemcinin önemi çok büyük ) ----ddr3

yani siz kassın ama 4 oyunu ard arda açıyım diyosanız ddr 2 kullanın :D

size çok çok çok özet geçtim bu ramlerin özelliklerii haberiniz ola.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

Arkadaslar birkac sorum olacak. Telefona custom rom yukleyemedikten sonra root yapmanin hangi konularda avantaji olacak. Bir de flash destegini bir turlu yapamadim. Yapabilen oldu mu?

mesela arka plan uygulamalarını uyutursun yada market helper diye uygulama var google play sizin telefonunuzu istediğiniz gibi bir tel veya tablet olarak görüyor uyumsuz gibi bir yazı çıkmıyor sonraa sixaxis controller var benim en sevdiğim telefona gamepad bağlıyorsunuz . böyle güzel uygulamaları kullanırsın rootlarsan ama custom rom iyi bişi değil haberin ola ama demekten zarar gelmez bazı telefonları ısınacak ve patlayacak dereceye kadar yavalatıyor örneğin galaxy ace ye s3 romu attınız o zaman baya kasabilir tabiki bunu denemedim bende flash desteğini yapamıyorum bu konuda no bilgi

• Sağol dostum cevaplar için ama ram konusunda sana kesinlikle katılmıyorum. Ddr2 olan 4gb ram her zaman ddr3 olan 1gb ramden bir adım öndedir.

• quote:

Sağol dostum cevaplar için ama ram konusunda sana kesinlikle katılmıyorum. Ddr2 olan 4gb ram her zaman ddr3 olan 1gb ramden bir adım öndedir.

sonuçta bilgisayar için konusuyorsun dediğim gibi ram bir bellek ve masa üstü bilgisayarda bunun dd2 olmasının tek farkı hız dır ama 4 gb ram diyorsan masa üstü bilgisayar için tabiki iyi benim kasa hala ddr2 2.5 gb ram takılı sorunum yok ama ddr3 gb ram olsa ve 2.5 gb ram olsa hızın farkını görebilirdim inan buna bide sen neden ddr 2 ---4 db ile
    ddr 3 ---- 1 gb ramı kıyasladın
    kime sorarsan sor ddr 2 der sonuçta 4 gb

ddr 2 ---1 gb ram ile
    ddr 3 ---1 gb ramı kıyaslasana

eminim sanada saçma gelmiştir birisi 4 gb birisi 1 gb akıl karı değil bu dediğin

( bu arada sence neden ps4 ddr5 --8 gb ram kullanıyo o zaman gitsin ddr 2-- 16 gb ram kullansın :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahamud -- 25 Ocak 2015; 13:19:39 >

• Allah rizasi icin root u bulan var mi gunlerdir denemedigim yol kalmadi tabletin hafizasi zaten az dogru durus bi oyun yuklesem hafizanin yarisi gidio zaten lutfen yardimci olun

• quote:

quote:

Sağol dostum cevaplar için ama ram konusunda sana kesinlikle katılmıyorum. Ddr2 olan 4gb ram her zaman ddr3 olan 1gb ramden bir adım öndedir.

sonuçta bilgisayar için konusuyorsun dediğim gibi ram bir bellek ve masa üstü bilgisayarda bunun dd2 olmasının tek farkı hız dır ama 4 gb ram diyorsan masa üstü bilgisayar için tabiki iyi benim kasa hala ddr2 2.5 gb ram takılı sorunum yok ama ddr3 gb ram olsa ve 2.5 gb ram olsa hızın farkını görebilirdim inan buna bide sen neden ddr 2 ---4 db ile
    ddr 3 ---- 1 gb ramı kıyasladın
    kime sorarsan sor ddr 2 der sonuçta 4 gb

ddr 2 ---1 gb ram ile
    ddr 3 ---1 gb ramı kıyaslasana

eminim sanada saçma gelmiştir birisi 4 gb birisi 1 gb akıl karı değil bu dediğin

( bu arada sence neden ps4 ddr5 --8 gb ram kullanıyo o zaman gitsin ddr 2-- 16 gb ram kullansın :D )

Yanlış yazmışım ya, ddr2 2gb ddr3 1gb'dan iyidir dicektim :)

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    LpDDR3 1 gb 1333 mhz frekans
    LpDDR2 2 gb 800 mhz frekans
    Bu ikisini kıyaslıyorsanız arkadaşlar
    DDR3 daha üstündür lakin mobil sistemler için geçerli bilgisayar mantığına göre bakarsanız aldanırsınız.
    Aynı zamanda DDR3 64 bit işlemciyle kombin edilmişse tadından yenmez.
    DDR2 32 bit işlemcili olaccağından en basit örnekle antutu'da bile DDR2li cihaz 14bin vvs alırken DDR3lü cihaz 30bin üzeri puan alacaktır.
  • Ramyyz kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kesinlikle katılıyorum. Yalnız servise göndereli neredeyse bir hafta oldu ben arayıp uyardığım halde hala dönüş yapmadılar. Sonuçta kullanıcı hatası ve bir ücret çıkacak. Bir an önce bildirseler, ben de yaptırıp yaptırmayacağımı söylerim olay biter. Yarın yine arayacağım.
  • metep M kullanıcısına yanıt
    Oyun oynama amaçlı alıyorsanız ve aynı anda birçok (gerçekten çok) aktif uygulama kullanmayı düşünmüyorsanız 1gb ddr3 ü tercih edebilirsiniz ki bu tercihte cihazın ekran kartı asıl önemli rol oynamakta. Ama yok benim öyle çok kastıracak oyunlarla işim olmaz uygulamalarda şişmesin yetersiz derseniz kesinlikle 2gb olanı almak mantıklıdır.

100'ün üzerinde uygulama ile telefon ve tablet kullanan biri olarak söylüyorum ki kesinlikle ram in miktarı çok önemli oluyor zamanla.

Yüksek sistem gereksinimli oyun oynayacaksanız ekran kartı(çipi) daha iyi, işlemci hızı daha yüksek, daha yüksek kapasiteli bir cihaz alın derim.

Hometech fiyatına göre sundukları çok yüksek bir ürün denebilir (A101'den alanlar için).

Ama siz yine de kılıfsız kullanmayın, yere de düşürmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

LpDDR3 1 gb 1333 mhz frekans
    LpDDR2 2 gb 800 mhz frekans
    Bu ikisini kıyaslıyorsanız arkadaşlar
    DDR3 daha üstündür lakin mobil sistemler için geçerli bilgisayar mantığına göre bakarsanız aldanırsınız.
    Aynı zamanda DDR3 64 bit işlemciyle kombin edilmişse tadından yenmez.
    DDR2 32 bit işlemcili olaccağından en basit örnekle antutu'da bile DDR2li cihaz 14bin vvs alırken DDR3lü cihaz 30bin üzeri puan alacaktır.

bu adama honor verin dediklerimi rakamsal anlatmış helal
  • hacılar şu aldığım everest dc 702 için bişi yazsanıza merak ettim 1.6 ghz işlemci falan var ama ürün eski bulmama rağmen gta max kasma sorunu yok
  • Bahamud B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Root yapmamak resmen bir cihazın yeteneklerine zincir vurmaktır. Google play store a bakarsanız işe yarar tonla programın açıklamasında uyarı olarak CİHAZINIZ ROOTLU OLMALIDIR deniyor.

Cihazınızın işlemcisinin çalışma frekanslarını değiştirmekten tutun, sisteminizin kurulmuş uygulamalar-kayıtlı şifreler-yapılmış ayarları ile komple imajını almak, (uyumlu bir rom bulabilirseniz) custom romlar yükleyerek kitkatın gerçek nimetlerin faydalanmak gibi birçok özgürlük tanır root işlemi.

Çok nadiren bazı uygulamalar rootlu cihazlarda güvenlik nedeniyle çalışmaz. Örneğin digitürk dilediğin yerde uygulamasındaki film ve diziler açılmaz hata 1004 uyarısı verir.
  • gansh kullanıcısına yanıt
    Ram hakkında dediklerine kısmen katılsamda
    Şu kısım aklımda ampül yaktı a101 hometech alanlar kılıfla kullanın yere sakın düşürmeyin.
    Motor ferrari kasa şahin
    Ucuz olmasının etmeni de burda zaten . İçindeki anakart acayip hassas birazda dayanıksız. Ekran camı nispeten ortanın az altında .
    Ama bu ürünün üstünde zanzong yazsaydı fiyat x2 olurdu ona bişey demiyoruz zaten.
    Lakin atalarımız boşuna dememiş ucuz etin yahnisi diye ( ultra tab içinde geçerli )

• metep M kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal tableti almışsındırda
    1.2 ghz olan tablet 2 cekirdekti(+2 sanal) 2 gb 1066mhz ddr2 vardı üstünde grafik yongası 300 mhz ile calışıyodu
    Sonraki hafta gelen 1.33 ghz 4 çekirdek 1.8e çıkıyodu 1 gb 1333 mhz ddr3 grafik yongası 311 mhZ temel frekans burst turboyla 650 mhz cıkabiliyor
    Burdan kıyasla sana bi faydası dokunmaz belki ama okuyana bından sonra fikir verir

• Arkadaslar cogu root programi ve rootsuz uygulamalari sdye atma yontemlerini denedim olmuyor bence tabletin tek eksik yani bu root ile alali fazla heveslenmeyin 4gb ile idare edicez

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.