Şimdi Ara

Hollanda'daki kuzenim çocuk yardımı parasıyla ev aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
13.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
255 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hollanda'daki kuzenimin 4 çocuğu var ve 2017'de sadece devletin verdiği çocuk yardımlarını biriktirdiği bir hesap açtı.

Bu hesapta biriken parayla geçen hafta Antalya Manavgat'tan yaklaşık 300.000 tl'lik 3+1 daire aldı..

İnanamadım arkadaş.

Nasıl bir sömürünün içindeyiz biz..

Bu arada eşi çalışmıyor, kendisi bulaşıkçılık yapıyor ve 3 yaşında BMW'ye bindiğini söylemeden geçmeyeyim...

• Sen o paranın kuruşuna dokunmadan 10 sene bankaya at bakalım ne oluyor? İşiniz gücünüz yalan. Türklerin AB'ye girmesine en karşı olan topluluk gurbetçiler. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Kıskanıyor musunuz? Gelmesinler, bir kişiyi vazgeçirsem kardır diye mi düşünüyorsunuz? Türkiye'de iş yok iş. İmkanı olan biri oraya gelse de hayatını kurtarsa, herkes rızkını yer diyemiyor musunuz? Nasıl insanlarsınız siz?

Ben bu yaşa geldim, daha Kıbrıs'a gitmedim ama belgeselde izliyorum, 18-20 yaşındaki kızlar çocuk doğruyor, sırf devletten yardım almak için. Hatta yetkiliyle de konuştular, hani ahlak çocuğun babası yok. Adam nüfus azalıyor, yapacak bir şey yok demeye getirdi.

• € son 4 yılda nereden nereye geldi gayet normal birşey.

1 aylık asgari tutar aile durumunuza da bağlı olarak 20 bin Tlyi geçiyor.

• Valla yaşamıyoruz.

Hardcore modda survivor bizim hayat.

• 3-4k euro altı geliri olan çocuklu ailelere Avrupa’da ciddi yardımlar yapılıyor. Özellikle çok az gelir gruplarına. Çünkü çocukların iyi imkanlara sahip olup eğitim sürecinde fırsat eşitsizliğine maruz kalması istenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hollanda hükumeti o mülkü öğrendiğinde yardımı keser verdiğini de geri ister hacı

• ilk seçimde euro/tl kurunu bu duruma getiren, uzmanlık alanı ekonomi olan kişiye oyu basar artık teşekkür olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Hollanda hükumeti o mülkü öğrendiğinde yardımı keser verdiğini de geri ister hacı

İngiltere, 20 çocuğundan gelen para ile lüks hayat süren pakistanlıyı sınır dışı ettiydi ben oradayken, sonra da sistemi elden geçirdiler, asalaklara karşı

• Bu yardım yapılan hesap için hesap hareketlerine bakılmıyor mu peki?

Yani o parayı nakit olarak çekip (Şu an 72600 Hollanda Antilleri Florini ediyor sanırım) Türkiye'ye gelip TL'ye çevirip evi o nakit parayla almadıkları sürece hesap hareketlerinde yardım parasının ülke dışına çıkarıldığı görülebilir.

• Tereciye tere satmaya kalkan üye. Buna ancak tereci olmayanlar inanır.

Her yıl onlarca AOW formu doldurup gönderen insanım. Çalışanları saymıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Şubat 2021; 17:3:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

ilk seçimde euro/tl kurunu bu duruma getiren, uzmanlık alanı ekonomi olan kişiye oyu basar artık teşekkür olarak.

Zaten yazın gurbetçiler bagaja sucuk çikolata ve içecek dolduruyor benzini tütünleri yunanistandan alıp burada siyaseti övüyor

• Hollanda'nın işi zor Türkleri gönderiyoz dese Hollanda da Türklerin önemli bir kısmi da nitelikli
  • Buradan oraya gidiyorlar yine çocukları hamurla doyurup ev alıyolar demek.

Kapalı ve şişmanlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Zaten yazın gurbetçiler bagaja sucuk çikolata ve içecek dolduruyor benzini tütünleri yunanistandan alıp burada siyaseti övüyor

Alıntıları Göster

Adamların ultimate skili bu zaten :D

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt

Hesap hareketleri de kişisel verilere girer. Şüpheli hareket olmadığı sürece (şüpheli ibanlar vs) çoğu ülkede dava/soruşturma/istihbarata takılma olmadığı sürece takip edilmez. Ev alması konusunda şikayet gelirse incelenir. Şimdi yaşadığımız ülke yüzünden "aaa nasıl yapmış hesaplarını incelememişler mi?" diyebiliyorsun. Ama durumlar böyle. Ani zenginleşme ve şüpheli ibanlarla ilişkin olmazsa incelenmez.

• Benim de akrabam var pek görüşmüyorum ama 3 tane yazlık aldı Adana dan Almanya'daki işi de vasıfsız bişe değil hemşire idi öğretim görevlisi olmuş duyduğuma göre maaşı ne kadar yüksektir onun şimdi
  • Zaten şüpheli sürekli yurt dışı hareketi olan hesapları Almanya'da incelemeye aldıklarını duyurmuşlardı geçen aylarda. Benzerini diğer Avrupa ülkeleri yapmıyor ya da yapmayacak şimdilik gibi görünüyor.

• Hollanda'da yaşayan yaşlı bir Türk kadın tanıyorum, yaşlılıktan dolayı yürüyemiyor ve tekerlekli sandalyesi var . Kadının evi dubleks devlet bu eve içerden asansör yaptırdı kadın için. Günde evine iki ayrı görevli geliyor biri sabah biri akşam. Sabah gelen ilaçları masajı vs için, öğleden sonra gelen araç ile geliyor ve kadını tekerlekli sandalye ile araca bindirip her gün parkta gezdiriyor sonra evine götürüyor.

• Adamlar parayı eğitim için versin sen çocuklara eğitim için harcama yapacağına gidip ev al.

Türk işi

• Bizimkilerde devlet yol yaptı hastane yaptı nankörler vatan haini terörist misiniz diyorlar

Tek sıkıntı yolu yapan devlet bile değil yid ile devletin kasasından para çıkmadan yapılıyor ama nedense o zaman bizim vergiler nereye gidiyor diye kimse sormuyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.