Şimdi Ara

Hititler Türk müydü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hitler türk müydü diye okudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Hitler türk müydü diye okudum
    Türktü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hititlerin Kafkasyadan gelen bir Kafkas halkı olduğu iddiası da var, bu iddia bazı dilbilimsel, arkeolojik ve antropolojik verilerle bazı tarihçiler tarafından ortaya atılmıştı. Özellikler Çerkezlerle kültürel ve dilsel olarak çok benzeyen yönleri var hatta şimdiye kadar Hattice'nin etimolojik ve fonetik olarak en çok benzeştiği dil Çerkesçe. Bi Kafkasyalı tarihçi Hititçe arkeolojik yazıları Çerkezce'ye çevirmişti okuduğum kitabı bulursam atarım.
    https://www.quora.com/How-credible-is-the-hypothesis-that-Circassian-North-West-Caucasian-languages-are-related-to-Hattic

Ayrıca google'de Hittites Circassians diye aratınca pek çok veri de çıkıyor.

• Hee Türklerdi..

İnkalar, Mayalar ve hatta Çinliler bile Türk..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Hee Türklerdi..

Devletleri yıkılınca Anadolu'da kalarak asimile olmuş, kültürü ve dili bizim şimdiki kültürümüzü ve dilimizi etkilemiş Türk olma iddiaları bazı yabancı tarihçiler tarafından da ortaya atılan bir uygarlığın Türklerin ataları olması çok mu imkansız ?

Hititler Türktür veya değildir bilemeyiz ama benim merak ettiğim şey şu hangi kaynaklar ve araştırmaların neticesinde bu kadar küçümseyecek kesin bir sonuca ulaştın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Hee Türklerdi..

Ooooo bayadır yoktun
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Hala yokum. Arada gölgelerim uğruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.