Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.265
Cevap
52
Favori
256.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    d maddesinde yazan, kodiye sportsdevil addon'u kurmak için kullanabileceğiniz repository. Youtube'da kurulumun nasıl yapıldığı ile ilgili çokça kaynak bulabilirsiniz.
    Kodi'nin kendi oynatıcısı 3d.iso dosyaları oynatırken takılmalar oluyor. Himedia'nın kendi oynatıcısı ise sorunsuz oynatıyor. Wrapper, himedianın oynatıcısının kodi altında default oynatıcı olarak çalışmasını sağlıyor.
  • Arkadaşlar h96 pro mu iyi yoksa himedia q10 pro mu. Arada çok fiyat farkı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sancak Bilgisayardan alınma Himdeia Q3 Quadcore cihazım satılıktır. Cihaz çok temiz, kusursuz, az kullanıldı. Kutusu ve tüm kutu içeriği mevcut. İlgilenenler özelden yazsın lütfen..
  • Arkadaşlar himedia q3 cihazım var.apple telefondan görüntüyü kablosuz nasıl aktarabilirim?

• Herkese hayırlı seneler diliyorum.
    Himedia Q10 pro cihazım da Netflix uygulaması var fakat çalışmıyor. Google playstore da arattığımda Netflix'ide bulmuyor.
    Himedia versiyonum Android 7.0 2.0.6 versiyonu.

Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.
  • Arkadaşlar herkese iyi seneler diliyorum . Benim yardıma ihtiyacım var . Q3 Cihazıma format attım. Kodiden bluray film izlerken himedianin oynatıcısından film izlemek istiyorum dts hdma sesler icin. Bana acil himedia wrapper linki lazım. Teşekkür ederim.

• ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    Eyvallah arkadaşlar. Himedia wrapperi kurdum..

• Merhabalar, sorunsuz ve herşeyiyle eksiksiz + Logitech mk240 klavye mouse seti ile birlikte Sancak Bilgisayar'dan alınma Himedia Q10 media playerimi satmayı düşünüyorum. İlgilenen arkadaşlar PM den ulaşabilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows10 yeni güncellemeden sonra bilgisayardan samba ile cihaza bağlanamıyor...
    Aşağıdaki linke yönlendiriyor...

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4034314/smbv1-is-not-installed-windows-10-and-windows-server-version-1709

"Sunucu İleti Bloğu sürüm 1 (SMBv1) Windows 10 Sonbahar oluşturucuları Update ve Windows Server, sürüm 1709 (RS3), ağ protokolü artık varsayılan olarak yüklü değildir. SMBv2 ve 2007'de başlayan sonraki iletişim kuralları tarafından başlanmıştır. Microsoft, 2014'de SMBv1 protokol genel olarak kullanım dışı."

Bunu nasıl çözeceğiz...

• Merhabalar,

Himedia Q10 Pro kullanıyorum ve elimde bazı 4k Ultra Hd filmlerde orijinal ses olarak Atmos TrueHd formatlı.
    Himedia aslında Atmos’u çözüyor ancak ben Himedia’nın ses çıkışını coaxial kablo ile Onkyo Tx-NR626’e aktarıyorum. Ancak Onkyo’nun Atmos desteği olmadığı için ses alamıyorum.
    Normalde Himedia’nnı Atmos sesi 5.1’e indirgiyerek receiver’a aktarması gerekir – ki Himedia’nın ses ayarlarında bunu da yapıyorum.
    Bu sorun Himedia’dan mı kaynaklanıyor – yani Atmos sesi indirgiyemediğinden mi ; Yoksa Himedia ile Onkyo uyumsuzluğu mu ?
    Böyle bir sorun yaşıyan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imtr

Merhabalar,

Himedia Q10 Pro kullanıyorum ve elimde bazı 4k Ultra Hd filmlerde orijinal ses olarak Atmos TrueHd formatlı.
    Himedia aslında Atmos’u çözüyor ancak ben Himedia’nın ses çıkışını coaxial kablo ile Onkyo Tx-NR626’e aktarıyorum. Ancak Onkyo’nun Atmos desteği olmadığı için ses alamıyorum.
    Normalde Himedia’nnı Atmos sesi 5.1’e indirgiyerek receiver’a aktarması gerekir – ki Himedia’nın ses ayarlarında bunu da yapıyorum.
    Bu sorun Himedia’dan mı kaynaklanıyor – yani Atmos sesi indirgiyemediğinden mi ; Yoksa Himedia ile Onkyo uyumsuzluğu mu ?

HiMedia versiyon kaç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Merhabalar,

HiMedia versiyon kaç?

2.0.6 olması lazım.

Android 7.0

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

HiMedia versiyon kaç?

2.0.6 olması lazım.

Android 7.0

Neden HDMI kablo kullanmıyorsunuz peki? Ya da denediniz mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

HiMedia versiyon kaç?

2.0.6 olması lazım.

Android 7.0

Neden HDMI kablo kullanmıyorsunuz peki? Ya da denediniz mi?

Denedim tabii ki,

- Sadece HDMI kablo ile direk Himedia'yı TV'ye bağladım. Aynı problem. Yani Atmos ses Tv'den çıkmadı. TV'nin Atmos ses çözme özelliği yok.
    - HDMI kablo ile Himedia'yı TV'ye bağladım. Aynı zamanda Himedia'dan Onkyo'ya ses çıkışını Digital kablo ile bağladım. Yani sesi receiver üstünden almak için. Sonuç aynı
    - Yine sadece HDMI kablo ile Himedia'yı receiver üstünden Tv'ye bağladım. Yine sonuç aynı

Başka HDMI kablolar ile deneme yapacağım. Acaba Atmos TrueHD ses formatı HDMI kablo sürümünden etkileniyor mu ?

• ben mediaplayerların sesleri (Atmos v.s formatını) decode etmediğini biliyorum.sadece passthrough yapıyor
  • Bende Onkyo 656 var.

1. HiMedia HDMI kablo ile Onkyo'ya
    Onkyo'da gene HDMI kablo ile TV'ye bağlı.

2. HiMedia'da Settings altında Playback kısmında ayarlarım aşağıdaki gibi seçili.

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)

3. Warcraft-The.Beginning.2016.Bluray.1080p.TrueHD-7.1.Atmos.x264-Grym adında bir film var elimde, bunu yukarıdaki ayarlarla sorunsuz True HD olarak sesi alıyorum, resimler aşağıda

• quote:

Bende Onkyo 656 var.

1. HiMedia HDMI kablo ile Onkyo'ya
    Onkyo'da gene HDMI kablo ile TV'ye bağlı.

2. HiMedia'da Settings altında Playback kısmında ayarlarım aşağıdaki gibi seçili.

3. Warcraft-The.Beginning.2016.Bluray.1080p.TrueHD-7.1.Atmos.x264-Grym adında bir film var elimde, bunu yukarıdaki ayarlarla sorunsuz True HD olarak sesi alıyorum, resimler aşağıda

Maalesefki benim Onkyo 626'nın Atmos decode özelliği yok.

Sizin 656 modeli Atmos TrueHd sesleri çözdüğü için sesleri alabişiyorsunuz.

Model farkımız var yani ...

• 2.0.5 olması lazım bendeki sürüm q10 pro.

acaba başına gelen var mı , cihazın kendi video oynatıcısı 20-30.dakikada filmi duruduryor ve filmi baştan aç kapa yapmak zorunda kalıyorum , bazen de filmin ortasında google arama motoru pop up oluyor film duraklıyor ve gene baştan açmam gerekiyor flmi.

çok sinir bozucu bir durum.
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    2.0.5 i indiriken bir problem olmus olabilir. Bende 2.0.5 yok, olsa MD5 checksum larini karsilastirirdik.

2.0.6 yi kurdan yontemi ile yuklemenizi oneririm

Hormetler
  • quote:

Orijinalden alıntı: basitadam

2.0.5 i indiriken bir problem olmus olabilir. Bende 2.0.5 yok, olsa MD5 checksum larini karsilastirirdik.

2.0.6 yi kurdan yontemi ile yuklemenizi oneririm

Hormetler

eyvallah deneyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.