Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.265
Cevap
52
Favori
256.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam teşekkür ederim. Q3 daha yavaş olsa da sanırım film izlerken takılmıyordur di mi? Ben kodiyle birlikte kendi oynatıcısını kullanacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -spawn- kullanıcısına yanıt
    Oynatma konusunda sorun yaşamazsınız hocam. Bahsettiğim yavaşlık nispeten uygulamaların biraz daha geç açılması, Chrome da dolaşırken cihazın daya hızlı tepki vermesi gibi şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahsen85

Arkadaşlar kodi de filmleri listeliyorum, daha sonra kodiye tekrar girince filmleri tekrar güncelleme yapıyor, aynı filmden 2 tane olmuş oluyo bu sefer Bi türlü çözemedim. Her girmemde yapmıyo, mesela 3 gün sonra yapıyo yada 2 gün sonra.
    Bu sorunu yaşayan yada Neden yapar bilen varmı ?

Harddisk tak cıkar yapıosan bundan yapiyor olabilir.

Otomatik tara diye birsey var onu kapayabilirsin..

2 tane olunca da clean library diyerek temizleyebilirsin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvven kullanıcısına yanıt
    Harddiski tak çıkar yapmıyorum hiç ama dediklerini deniycem. Teşekkürler
  • Satmayı düşünen varsa alabilirim.

Tek şartım var karşılığında tutar kadar fiş ya da fatura da almam gerekiyor.
  • Q3 ile 3,5" ve 2,5" olarak hangi Hdd'yi kullanıyorsunuz.

Eski yatık kasa WD Elements 3,5" 2TB kullanıyordum 3 tane dolunca yenisi alayım dedim geçen sayfada bahsetmiştim. Yeni dik kasa WD Elements 3,5" 3TB aldım çok uğultu nedeniyle iade ettim. Cihaz 2,5" harici diskleri destekliyor mu acaba.
  • Beyler q10 kullanoyorum. Kodide daha önce internet üzerinden sorunsuz film izliyordum. Şimdi önbellek dolu hatası alıyorum. Hatayı nasıl yok edebiliriz ya da önbelleği nasıl temizleyebilirim. Filmlerde 2 dk felan bekliyor sonra biraz oynatıp tekrar bekliyor.... bu şekilde devam ediyor. Bu sıkıntılar sadece kodi de online izlemelerde oluyor. Normal harddisk veya usb oynatmlarda sıkıntı yok. Lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 6 Mart 2016; 0:06:52 >
  • Arkadaşlar Q10 içine 2.5" hdd taktım.
    Ancak bu hdd cihaz açık olduğu müddetce çalışır vaziyette uyku moduna geçmiyor, usb den 2.5"hdd taktığımda belli bir süre sonra hdd uyku moduna geçiyor ve dönmüyor, eskiden kullandığım popcornlarda da uyku moduna geçerdi, bir ayarı yokmudur bunun acaba...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

Arkadaşlar Q10 içine 2.5" hdd taktım.
    Ancak bu hdd cihaz açık olduğu müddetce çalışır vaziyette uyku moduna geçmiyor, usb den 2.5"hdd taktığımda belli bir süre sonra hdd uyku moduna geçiyor ve dönmüyor, eskiden kullandığım popcornlarda da uyku moduna geçerdi, bir ayarı yokmudur bunun acaba...

Merhaba Bende 2,5 HDD almayı düşünüyorum Usb'den taktığınız 2,5" Harici Hdd'nin boyutu ve markasını söyleyebilirmisiniz.

Sorunuza gelirsem Q10 kullanmıyorum ama taktığınız hdd üzerine sistem birşeyler yüklemişse yada uygulamalar verilerini burada saklıyorsa sistem bu dosyaları sürekli kullandığından hdd'nin uykuya geçmesine engel olabilir. Küçükte olsa bir ihtimal Kodi kütüphemeyi güncelliyorda olabilir. Cihaz ayarlarında Hdd ile ilgi bir ayar var mı?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 6 Mart 2016; 21:53:11 >

• shadow006 kullanıcısına yanıt
    Samsung 320gb lık bir hdd kullanıyorum...

Ayarlarda varsayılan alan olarak kendi hafızası seçili, kodi yi açmadığım da da aynı şekilde hdd kapanmıyor..
    Bir tek ihtimal orjinal olmayan yazılım yüklü belki ondan olabilir...
  • civil engineer kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağol 320gbda olsa 1tbdayta neticede mekanizma aynı demekki cihazlar 2,5 Hdd'yi usbden besliyor. Yarın 1tb Sony siparişi vereceğim öncesinde Sancağı bir arayacağım bakalım max kaç tb destekliyor.

Orjinal olmayan yazılım derken güncelleme ile yüklediğiniz official ama cihazı aldığınızda üzerinde gelmeyen yazılımdan bahsediyorsunuz değil mi. Muhtemelen dediğiniz yazılım nedeniyle uyku moduna girmiyordur. Bu durum çok sorunsa önceki yazılıma geri dönebilirsiniz. Ayrıca hiç başka 2,5" yada 3,5" takıp denediniz mi, belki sorun disktendir.
  • shadow006 kullanıcısına yanıt
    Kurduğum yazılım root lu unofficial bir yazılım...
  • HDD'nin uyku moduna geçmesi diskle ilgili bir durum olmalı. Ben Q5'e bir tane 3,5" Samsung Story, bir tane de Everest kutu içerinde 2,5" markasını bilmediğim bir disk bağlıyorum (Everest'ten önceki kutusu XS marka idi ama bozuldu, kutu değişti). Story çok kısa bir zaman sonra mutlaka uyku moduna geçer ama diğeri ise sürekli döner. Bence diskin kutusuna veya kendisine bağlı bir özellik bu... Cihazın bir USB'yi açık tutup, diğerini kapatacağını sanmıyorum. Dahili diskte de kapatmıyordur.
  • quote:

Evet ben smb sunucusu ile bilgisayara bağlanıp izleyebiliyorum...mail adresi atarsanız göndereyim, nerden indirdiğimi hatırlamıyorum...

Teşekkürler, göndermişsiniz. Ben ancak dün deneyebildim. Fakat benim Q5 te nedense kurulamadı bu, "app not installed" şeklinde hata verdi.

Belki benim modelin Çin modeli Q5 olması kaynaklıdır. Rica etsem playercorefactory.xml dosyasını da mail ile atabilir misiniz? Sonuçta bu programın yaptığı da orayı değiştirmektir heralde.
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Akşam göndereyim hocam ancak olacağını sanmıyorum,
    Çin model Q3 de çalışmamıştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

quote:

Arkadaşlar Q10 içine 2.5" hdd taktım.

Merhaba Bende 2,5 HDD almayı düşünüyorum Usb'den taktığınız 2,5" Harici Hdd'nin boyutu ve markasını söyleyebilirmisiniz.

Sorunuza gelirsem Q10 kullanmıyorum ama taktığınız hdd üzerine sistem birşeyler yüklemişse yada uygulamalar verilerini burada saklıyorsa sistem bu dosyaları sürekli kullandığından hdd'nin uykuya geçmesine engel olabilir. Küçükte olsa bir ihtimal Kodi kütüphemeyi güncelliyorda olabilir. Cihaz ayarlarında Hdd ile ilgi bir ayar var mı?.

Bende Q10 kullanıyorum. Standby modunda harddisk çalışmaya devam ediyor mu? Eğere öyleyse fişi çekmek en iyisi

• bestercan B kullanıcısına yanıt
    Hayır Standby da çalışmıyor,
    Ama mesela diguturk play de maç izliyorsunuz hdd ile hiç işiniz yok ancak hdd uyku moduna geçmiyor, normalde geçmesi lazım...
    Kendi hdd nizi test edermisiniz, sesinden yada titreşiminden hissedebilirsiniz döndüğünü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civil engineer -- 7 Mart 2016; 17:38:08 >
  • Arkadaşlar,

İlk defa 4k video oynatmayı denedim (Fury ve Chappie filmleri). Görüntü çok bozuk, pixel pixel görünüyor.

Neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Evet ben smb sunucusu ile bilgisayara bağlanıp izleyebiliyorum...mail adresi atarsanız göndereyim, nerden indirdiğimi hatırlamıyorum...

Teşekkürler, göndermişsiniz. Ben ancak dün deneyebildim. Fakat benim Q5 te nedense kurulamadı bu, "app not installed" şeklinde hata verdi.

Belki benim modelin Çin modeli Q5 olması kaynaklıdır. Rica etsem playercorefactory.xml dosyasını da mail ile atabilir misiniz? Sonuçta bu programın yaptığı da orayı değiştirmektir heralde.

Ben o dosyanın mediafire linkini foruma atmıştım ama hangi sayfada hatırlamıyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 8 Mart 2016; 7:48:10 >
  • charnel kullanıcısına yanıt
    xml dosyasını attım hocam...
    Durumdan haberdar ederseniz sevinirim; çin sürüm Q3 de çalışmamıştı...
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.