Şimdi Ara

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.072
Cevap
28
Favori
68.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rccol

quote:

Orijinalden alıntı: bengoksel

quote:

Orijinalden alıntı: marcus83

Hocam dts patchi lan üzerinden mi kurmaya çalışıyorsun. Bence hakkını yemişsin biraz cihazın. Ama dediğin gibi fiyat şuan biraz pahalı alacak arkadaşlar 150-170 bandında alsınlar bence. tabi düşer ise

hocam cihaz bildiğin uyduruk, bence mesaımda da dediğim gibi 101 tl etmez

Bence de biraz da sinirle cihazın hakkını yemişsin.
    Dts patch yükleyemediysen Necati bey ben bağlanır yüklerim diyor.

Ama siz yapamadınız diye bu cihaz beş para etmez gibi suçlamalar biraz ağır kaçmış.

"
    Bende Onkyo anfime bağladım. Synology nas cihazımı gösterdim.
    Çatır çatır tüm videolarımı isliyorum. Bluray isolar 3D ler dahil.
    Xbmc kurdum, kütüphaneye syno nun kısayollarını tanıttım.
    Tüm afişleri canavar gibi gördü. Yamj , yadisle uğraşmama gerek kalmadı.
    Hatta Ipad ime xbmc uygulamasını kurdum. Ipad den seçiyor ve oynatma emri veriyorum.
    Icefilms eklentisini ve altyazı plaginn lerini kurdum. Online aramadan yorulmadan direk sonsuz video kaynağım oldu.
    Bence cihaz her şeyi yapıyor. Artısı var eksiği yok geliştirilecek her zaman bişeyler var.
    "
    Buyrun bende böyle söyledim.

Söylemlerin tabiki senindir ve bunları söylemekte özgürsün.
    Ancak biraz objektif olalım.
    Bu cihaza para vererek alan ben ve benim gibi nicelere "Beşpara etmez" dersen ben kendimi satınalan biri olarak kötü hissederim.

Bence cihazınızla barışın.
    Yapamadığınız şeyler olabilir.
    Lütfen burada paylaşın.
    Elimizden geldiğince yardımcı olalım.

Digiturk uygulamasında çuvallıyor mu sende de?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar, gerçi herkes film dosyaları hakkında konuşuyor ama benim şöyle bir sorum var bu cihazda kendi müzik arşivimizdeki şarkılardan play list oluşturup dinleyebiliyor muyuz? yani bir pc'deki media player ya da foobar..vb programlarda olduğu gibi istediğimiz şarkıları sıralayıp dinleyebiliyor muyuz?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam dts patchi lan üzerinden mi kurmaya çalışıyorsun. Bence hakkını yemişsin biraz cihazın. Ama dediğin gibi fiyat şuan biraz pahalı alacak arkadaşlar 150-170 bandında alsınlar bence. tabi düşer ise

Ama siz yapamadınız diye bu cihaz beş para etmez gibi suçlamalar biraz ağır kaçmış.

"
    Hatta Ipad ime xbmc uygulamasını kurdum. Ipad den seçiyor ve oynatma emri veriyorum.
    Icefilms eklentisini ve altyazı plaginn lerini kurdum. Online aramadan yorulmadan direk sonsuz video kaynağım oldu.
    Bence cihaz her şeyi yapıyor. Artısı var eksiği yok geliştirilecek her zaman bişeyler var.
    "

Bu cihaza para vererek alan ben ve benim gibi nicelere "Beşpara etmez" dersen ben kendimi satınalan biri olarak kötü hissederim.

Lütfen burada paylaşın.

Hocam uzun uzun yazmışın uzun uzun cevap veriyim..........
    Cihaza modlu yazılımı attım, söylendiği gibi dts patch atmayı denedim, alet kendinden geçti zaten, şununla kuruyum diye bir seçenek çıkıyor, 15 alternatif var heribirini denedim , tırıt, alet bu sebepten dandirik.....
    Cihazdan tek beklentim digiplay seyretmek ve mkv film izlemekti, ürünü gg'den aldım, satıcıya da almadan önce söyledim, satıcı da tırıt.... digiplay ortada dönen halkaya bakacakmış da bir çaresi varmıymış görecekmiş......
    Ha bu arada mesaja cevabı 2 günde lütfedip veriyor.........
    Cihazın üzerinde gelen yazılım 2 kere dandirik, renkler vs tamamen uyduruk, modladık ses gitti, ne AC3 ne DTS, alet sustu kaldı.....
    Sırf ayıbını kapatmak için kablosuz mouse adı altında 1 dolarlık ürünü veriyor, ki 1,5 metreden sonra o da tırıt.....
    Son derece objektifim, bu kadar uyduruk bir alete yemin ediyorum 101 TL verilmez, alete HDMI kabloyu takıyorum kablonun ağırlığından cihazın yönü dönüyor.....
    Cihazla ilgili düşüncelerimle alan kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine sebep olmuş olabilirim, ancak bu durum gerçeği değiştirmez.....
    Yapamadığınız şeyler olabilir demişsiniz de yazılım atamayacak kadar deneni uygulayamayacak kadar da teknoloji özürlü değilim (Merak eden varsa Türkiye'nin En Büyük Kamu Kurumunda görev yapıyorum)
    Ve şuna da inanıyorum ; önümüzdeki günlerde cihazla ilgili şikayetler iyiden iyiye artacaktır, milletin parasını alıp gözümüzden kaçmış vs ıvır zıvır bahanelerle ( satıcı ile gg'deki mesajlarım duruyor) ucuz esnaflık yapanların yanına kar kalmayacaktır.
    Benim için olay 150 TL zararla kapandı, satıcı için zararı daha çok olacaktır diye düşünüyorum ve bu cihazı almayı düşünenlere şiddetle uzak durmaları yönünde görüş belirtiyorum......
    Benim en basit beklentime cevap veremedi, belirtmek isterim ki cihazla ilgili deneme yapıp fikrini yazan kişinin ( bakınız topiğin baş kısımları) aletin cozur cozur yandığını ne hikmetse söylememiş !!!

• bengoksel B kullanıcısına yanıt
    Başkalarının yapıp ta sizin yapmayı başaramadığınız birşey varsa sorun sizde demektir.

Ben dahil kimse cihaz muhteşem demiyor zaten, fiyatına göre istenileni fazlasıyla yapıyor.

Her istediğiniz olsun diyorsanız oturup 2000-3000tl bandında htpc toplayacaksınız olup bitecek.

Sancak Bilgisayar konusunda ilgisiz demek istemiyorum kesinlikle ama çok ta ilgili değil, benimde yanıtsız sorularımı bıraktı örneğin : video zoom/crop konusunda,
    Hertürlü videoyu, ki benim arşivim çoğunlukla remux ve 3d bluray iso lardan oluşuyor, çatır çatır oynatıyor.
    XBMC yi oldukça akıcı çalıştırıyor.
    Ağdan dosya gösterme konusunda pratik değil ama işini düzgün yapıyor.
    Androidi uyduruk demissiniz, google playa bağlanıp istediğiniz programı kurabilen, mod ile farklı launcheri default yapabildiğiniz güzel bir makine bu.

Ram olarak biraz yetersiz, ama sonuçta bu makine ile yapacaklarınızın sonu yok.

İyi günler.

• Sancak bilgisayarın burada paylaştığı linkteki firmware dosyasını q5ii cihazıma kurdum ve memnuniyetle kullanıyorum. Özellikle xbmc de bir önceki versiyondaki tüm sıkıntılar giderilmiş. DTS ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, Q5ii de digital çıkış olması önemli bir etken olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android altyapısı olmayan almasın zaten makinayı... Direk newbee kullanıcı için uygun değil.

sabah icefilm ve opensubtitle addonlarını indirdim...

online olarak Türkçe altyazılı film dizi izliyorum

DTS ok!
    AC3 ok!

daha ne olsun ?

bence parasını sonuna kadar hakeden bir alet...
  • Uydurmaca, kandırmaca, ipe sapa gelmez, kaliteden nasibini almamış, şişirilmiş .vıttırıvızzık bir cihaz bu :) kesinlikle tavsiye etmiyorum, paranızı kaptırmayın uzak durun, yok görüntü kalitesi şöyleymiş böyleymiş, hikaye !!!, aldık gördük ne mal olduğunu, özellikle android 4.2 tuzağına aldanmayın, diğer mesajlarımda da dediğim gibi : fiyatını haketmeyen bir cihaz !!!
    Ha digiplayde maç seyrederken ekranın ortasında sürekli dönen bir işaret sizi rahatsız etmiyorsa, durmayın alın :) siz de yeni bir topik açarsınız garanti veriyorum.
    Alıp kullananlar cihaza laf etmemek adına itiraf edemiyorlar, bir tanesi çıkıp da sorunsuz ligtv seyrediyorum diyemez, en başta satıcısı diyemez !!
  • Tiésto kullanıcısına yanıt
    Film izlerken 30 dk sonra cihaza bir elinizi tutun, soba mı değil mi?
    En azından almayı düşünenlere fikir vermiş olursunuz.....

USB çoklayıcı kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız 2,5 inç 1TB takın alet görüyor mu görmüyor mu?

Kumandadaki mouse özelliğiyle 5 harfli bir kelime yazın cihazı görün :)

Hele yanında gelen, adı kablosuz olan ne idüğü belli olmayan mouse ile ilgili de yorum yaparsanız sevinirim......
    1- 4 saat boyunca film izledim sorun yok... her tarafı açık aletin...
    2- usb çoklayıcı kullanacaksanız dandik olanlarından değil adaptorlu olanlardan kullanacaksınız. Bu tur aletlerin hepsinde bu geçerli. 2 tb hdd sorunsuz görüyor usbden... Ayrıca NAS kullanıyorum...
    3-Bu bir media player... Bilgisayar değil...bilgisayar gibi kullanacaksanız zaten almayın...Amacı bu değil...
    4- Media playerda bana mouse kullanmak saçma geliyor...

Siz media player değil htpc arıyorsunuz... Bunun için en az 1000 TL vermeniz gerekiyor... HTPC nin yaptığı bu aletten bekleyemezsiniz...Beklememelisiniz... 250 TL 'na aldığınız bir alet bunu haliyle yapamayacaktır...

Ayrıca yapamadığınız şeyler için aleti suçlamayın... Buradaki çoğu insan bişileri yapabilmiş... Siz yapamadıysanız bu alet ile değil sizinle ilgilidir...

Gene söylüyorum bu alet başlangıç seviyesinde ki insanlar için değildir. Eğer böyle bir alet istiyorsunuz WD falan alın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiésto -- 21 Haziran 2014; 17:46:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

1- 4 saat boyunca film izledim sorun yok... her tarafı açık aletin...
    2- usb çoklayıcı kullanacaksanız dandik olanlarından değil adaptorlu olanlardan kullanacaksınız. Bu tur aletlerin hepsinde bu geçerli. 2 tb hdd sorunsuz görüyor usbden... Ayrıca NAS kullanıyorum...
    3-Bu bir media player... Bilgisayar değil...bilgisayar gibi kullanacaksanız zaten almayın...Amacı bu değil...
    4- Media playerda bana mouse kullanmak saçma geliyor...

Siz media player değil htpc arıyorsunuz... Bunun için en az 1000 TL vermeniz gerekiyor... HTPC nin yaptığı bu aletten bekleyemezsiniz...Beklememelisiniz... 250 TL 'na aldığınız bir alet bunu haliyle yapamayacaktır...

Ayrıca yapamadığınız şeyler için aleti suçlamayın... Buradaki çoğu insan bişileri yapabilmiş... Siz yapamadıysanız bu alet ile değil sizinle ilgilidir...

Gene söylüyorum bu alet başlangıç seviyesinde ki insanlar için değildir. Eğer böyle bir alet istiyorsunuz WD falan alın...

Digiplay ile ilgili de bir iki kelam etseydiniz...........
    Digiplay uygulamasıyla yeni başlayan kullanıcı olmanın bir alakası var mı?
    Alet uyduruk, androidi uyduruk, nice cihazlar var android 4, çatır öçatır açıyor uygulamayı, sözüm ona bu uyduruk alet 4.2, niye çalıştıramıyor adam gibi ? çalıştıramaz, çünkü androidi de çakma.......

Kaldı ki ben satıcı ile GG üzerinden mesajlaştım almadan önce, beklentilerimin ne olduğunu izah ettim :
    Digiplay ile maç izlemek
    MKV filmleri seyretmek

Alet ikisini de beceremedi........

Satıcının ortaya çıkmayıp, konuya uzak durmasının sebebi de bu, foruma giriyor, zırt çıkıyor, uyanık ya, biz görmüyoruz ya ne zaman geldi, ne zaman gitti.....

öncelikle Çakma Android ne demektir ?

android sdk sı açık kaynak kodludur. Çakma yani kopya yada sahte android diye bişi yoktur. Android in kaynak kodunu alıp istediğiniz gibi kullanırsınız...

Bence önce Android in ne olduğunu öğrenin sonra buradan ahkam kesin...

Digiturk olayına gelince çoğu android cihazda bu problem var. Bu Hi-media yı yada Sancak Bilgisayar'ı bağlamaz. Bunu düzeltecek Digiturk'tur. Ayrıca Sancak Bilgisayar size

yardım etmek zorunda da değildir. Sadece güncellemeleri sunar servis hizmetini verir. Yapamazsanız ücretini alır ve yapar.

Onun için biraz araştırın biraz okuyun... Sonra tartışalım...
  • Tiésto kullanıcısına yanıt
    Çok bilmiş bey !!!

Sancak Bilgisayar'ı ne bağlar biliyor musunuz ?

Cihazı digiplay uygulaması için aldığımı söylediğimde, ekranın ortasında dönen bir halka olduğunu bildirmek zorunda olması bağlar !!!!
    '' ! malı sat, sonra kaç!!! alaturka zihniyetin ürünüdür !!!!
    Sattığın malı bileceksin, tanıyacaksın,almayı düşünene adam akıllı yanıt vereceksin ! Müşteriyi yanıltmayacaksın !!!
    Ne demek yardım etmek zorunda değil ???!!! Elbette sorunu çözecek, işi bu, parayı veren benim, o da hizmet verecek, mesele bu!!!
    Tartışmaya niyetim yok zaten, yazdıklarım ürünün ne olduğunu açıkça ortaya koyuyor !!
    Sizin musallat olmanıza hele hiç gerek yok, memnunsanız kullanın ne güzel, benim maksadım ürünün durumunu gözler önüne sermek, ha 150 TL gitti benim adıma, başımın gözümün sadakası olsun !!!

Tavrınızı düzeltmezseniz tavrınıza yakışır cevaplar veririm haberiniz olsun !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Çimuanos

Bu media player dan almayı düşünüyorum fakat sonlarda belirtilen dts sorunu kafamı kurcaladı. Geçici bir durummu bu sorun

Hiç düşünmeyin, dertsiz başınızı ağrıtır, paranızla rezil olursunuz, cihazı alırsanız da yorumlarınızı okumak isterim...........
    ben sizin seviyenize inmek istemiyorum

sadece insaları yanlış bilgilendirmeyin !!!

bana tavrımın nasıl olacağını en son öğretecek kişi sizsiniz !
  • Kusura bakmayın da bu alet için "mkv oynatamıyor derseniz" buna kargalar bile güler. Ben Q5 II cihazımı alınca Dune 301i bile sattım. Ne varsa elimde gönderdim, hiçbirini de aramadım. Hatta Emmc bellekli olanı çıkınca cihazımı sattım aynısından Emmc olanını aldım. Cihazın görüntü kalitesine laf etmeden önce televizyon ayarlarınızı kontrol edin derim. Digiturkplay'den maç izlemişliğim var ama bunda zaman zaman sorunlar oluyor, o yüzden ben satsam Digiturkplay izleneceğine garanti veremem. Bunun dışında cihaz her işi mükemmel yapıyor.

Ya birisi lütfen bana ağ üzerinden bilgisayara bağlanıp film izlemeye neden ihtiyaç duyulduğunu bir anlatsın. Böyle bir cihaz varken bu iş için bilgisayarı çalıştırmanın anlamı var mı ? Atın filmi bir diske götürüp cihazda izleyin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

"
    "

Lütfen burada paylaşın.

Cihaza modlu yazılımı attım, söylendiği gibi dts patch atmayı denedim, alet kendinden geçti zaten, şununla kuruyum diye bir seçenek çıkıyor, 15 alternatif var heribirini denedim , tırıt, alet bu sebepten dandirik.....
    Cihazdan tek beklentim digiplay seyretmek ve mkv film izlemekti, ürünü gg'den aldım, satıcıya da almadan önce söyledim, satıcı da tırıt.... digiplay ortada dönen halkaya bakacakmış da bir çaresi varmıymış görecekmiş......
    Cihazın üzerinde gelen yazılım 2 kere dandirik, renkler vs tamamen uyduruk, modladık ses gitti, ne AC3 ne DTS, alet sustu kaldı.....
    Sırf ayıbını kapatmak için kablosuz mouse adı altında 1 dolarlık ürünü veriyor, ki 1,5 metreden sonra o da tırıt.....
    Son derece objektifim, bu kadar uyduruk bir alete yemin ediyorum 101 TL verilmez, alete HDMI kabloyu takıyorum kablonun ağırlığından cihazın yönü dönüyor.....
    Cihazla ilgili düşüncelerimle alan kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine sebep olmuş olabilirim, ancak bu durum gerçeği değiştirmez.....
    Yapamadığınız şeyler olabilir demişsiniz de yazılım atamayacak kadar deneni uygulayamayacak kadar da teknoloji özürlü değilim (Merak eden varsa Türkiye'nin En Büyük Kamu Kurumunda görev yapıyorum)
    Ve şuna da inanıyorum ; önümüzdeki günlerde cihazla ilgili şikayetler iyiden iyiye artacaktır, milletin parasını alıp gözümüzden kaçmış vs ıvır zıvır bahanelerle ( satıcı ile gg'deki mesajlarım duruyor) ucuz esnaflık yapanların yanına kar kalmayacaktır.
    Benim için olay 150 TL zararla kapandı, satıcı için zararı daha çok olacaktır diye düşünüyorum ve bu cihazı almayı düşünenlere şiddetle uzak durmaları yönünde görüş belirtiyorum......
    Benim en basit beklentime cevap veremedi, belirtmek isterim ki cihazla ilgili deneme yapıp fikrini yazan kişinin ( bakınız topiğin baş kısımları) aletin cozur cozur yandığını ne hikmetse söylememiş !!!

Alıntıları Göster
    quote:

Tekrar herkese merhaba

Bengoksel arkadaşım.

Seni sinirlendiren sadece Digiturkplay uygulması ise evet bende denedim ve ekranda o dönen yuvarlak var.
    Sonra Ipad den aynı programı indirip denedim.
    Onda aynı sıkıntı yok.

Asıl alma amacın Digitürk play uygulaması idiyse evet şu an sıkıntı var.
    daire dönüp duruyor.

Android S4 ile denedim. onda bu problem yok.
    Bir çözümü olsa gerek.

Bu konuda Necati bey sana problem yok dediyse ve bu problem çıktı ise kızmakta haklısın.
    Sorunu çözmek Necati beyin sorumluluğundadır.
    Eminimki Üretici ile temasa geçerek sorunu çözecektir.

Ama diğer konularda biraz aşırı tepki veriyorsun.
    Bu üslüp ve sinirle bir yere varamayız.

Ben xbmc kullanmak için Apple Macmini aldım. Fiyatı malum.
    uzaktan yöneteyim diye kablosuz klavye felan aldım. Zaten klavye ve mouse toplamı bu üründen daha pahalı herhalde
    Ben içinden 40-50 liralık süper bir mouse çıkacağını zaten ön görmedim.
    Daha mouseunu elime bile almadım.

Şimdi bu cihazla bu ihtiyacımı fazlasıyla gideren bir cihazım oldu.
    Bende modladım.
    Dts de çalışıyor, Ac3 de çalışıyor.
    Xbmc de çalışıyor, Usb den hdd de çalışıyor.

Ben ne cihazlar aldım.
    Firmware atınca çalışmaz oldu geri döndüm.
    Dune Hd cihaza bu cihazın kaç katı para ödendi.
    Altyazı ile hala uğraşan insanlar var.

Hiç firmware güncellemesi gelmemiş bir ürün gördünmü?
    Tabiki yazılımsal sorunlar çıkacak ve düzeltmek için güncellemeler gelecek.
    Doğal süreç bu.

Tekrar ediyorum: Sinirlenmişsiniz ve aşırı tepki veriyorsunuz. Gerek yok. Sakin olalım ve kimsenin kalbini kırmayalım.

• Merhaba cihazı aldım av out kablo ile görüntü alamadım sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

Xbmc nin son surumunde xbmc nin kendi playerini aktif etme hakkında bilgisi olan var mı ? Ne yaptıysam bulamadım çünkü ....

Film adının üstündeyken işaretlediğim düğmeye bastığında ......Kullanarak izle seçeneğine bas orda DVD PLAYER seçersen xbmc nin kendi playerini kullanarak izlersin
    benim cihazım Q10II sizin cihazla kumandalar aynımı bilmiyorum bende böyle oluyor
     HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME)https://store.donanimhaber.com/99/54/ce/9954cef221f674dd3eeec906362c076a.JPG
     HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalu -- 21 Haziran 2014; 21:37:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalu

quote:

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

Xbmc nin son surumunde xbmc nin kendi playerini aktif etme hakkında bilgisi olan var mı ? Ne yaptıysam bulamadım çünkü ....

Film adının üstündeyken işaretlediğim düğmeye bastığında ......Kullanarak izle seçeneğine bas orda DVD PLAYER seçersen xbmc nin kendi playerini kullanarak izlersin
    benim cihazım Q10II sizin cihazla kumandalar aynımı bilmiyorum bende böyle oluyor
     HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME)https://store.donanimhaber.com/99/54/ce/9954cef221f674dd3eeec906362c076a.JPG
     HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME)

Merhaba dediginiz gibi denedim ama malesef olmadı . Sanırım modu yazılımda dolayi olmuyor himedia nin playerini kullanıyor.
    Utorrent kurdum şimdi yalnız onda da download başlamadı , ekstra bir ayar yapmak gerekiyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• av out kablo ile tüplü tv den görüntü alabilen oldu mu ?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.