Şimdi Ara

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
28
Favori
68.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım kürdan yöntemi ile fw yükseltme yapıldığı zaman dts ses gidebiliyor.

DTS patch dosyasını kurduğunuz takdirde sorunu çözersiniz.

DTS Patch :http://www.mediafire.com/download/guoo1a359p3p4qo/Q12-Patch-DTS_AC3.rar

Kurulum için klasör içindeki Decoder.bat dosyasını çalıştırın gelen siyah ekranda Himedia Q12 nin aldığı ip adresini yazın enter'e basın.
    Daha sonra gelen ekranda 2' ye basın ve Enter.
    En sonunda 3'e basın ve tekrar Enter.

Bu şekilde DTS sorununu 10 saniyede düzeltmiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 18 Haziran 2014; 11:33:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Sanırım kürdan yöntemi ile fw yükseltme yapıldığı zaman dts ses gidebiliyor.

DTS Patch :http://www.mediafire.com/download/guoo1a359p3p4qo/Q12-Patch-DTS_AC3.rar

Kurulum için klasör içindeki Decoder.bat dosyasını çalıştırın gelen siyah ekranda Himedia Q12 nin aldığı ip adresini yazın enter'e basın.

Sayın Sancak Bilgisayar, himediaya, video zoom(crop) hakkında herhangi bir geribildiriminiz oldumu, yada herhangi bir çözümü varmı.

• DigitürkPlay ve Digitürk Her Yerde uygulamalarında yükleniyor simgesi kaybolmuyor hala. (Canlı yayınlarda) Seç izlede olmuyor.

Dsmart Blu uygulamasında Bu cihaz Google 'a kayıtlı değildir deyip direk girmeni engelliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakc

DigitürkPlay ve Digitürk Her Yerde uygulamalarında yükleniyor simgesi kaybolmuyor hala. (Canlı yayınlarda) Seç izlede olmuyor.

Dsmart Blu uygulamasında Bu cihaz Google 'a kayıtlı değildir deyip direk girmeni engelliyor.

Digiturk player sorunu aynen devam ediyor malesef düzelmemis ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsmart Blu uygulaması zaten birçok cihaz , telefon ve tablet ile aynı hatayı veriyor.

Konuyla alakalı Google Play Store 'de birçok şikayet var.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsmart.blu.android&hl=tr

Digiturk Play de ortada dönen halka ise önceki versiyonda yokken , digiturk'un yeni versiyonunda bütün cihazlarda çıkmaya başladı.
    Egreat U1 , U8 , Himedia Q5-II , Q-12 ... vb.. aynı şekilde halka var.

Şuan eski versiyonlar ile (1.04, 1.0.5 ve 1.0.6) yazılımı ile denedim aynı şekilde ortadaki halka dönmeye devam ediyor.
    Eski versiyon digiturkplay buldum ve yükledim ancak onda da yeni sürümü güncelleyin diye uyarı veriyor ve açmıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 18 Haziran 2014; 13:52:05 >

• eğer şu digiturk olayını çözülürse önümüzdeki sezon alırım ligtv...
  • Yıl olmuş 2014 hala optik çıkış olmayan cihaz üretiyorlar. Herkes HDMI üzerinden verip TV'den çıkış almak zorunda değil ki arkadaş.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Yıl olmuş 2014 hala ses sistemlerine hdmi koymuyorlar mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 18 Haziran 2014; 14:23:43 >
  • Xbmc yi ayarlardan 1080p ye alabilyormuyuz yeni ya da modlu surumle deneyen oldu mu

• Digiturk konusunda bir güncelleme yayınlanırsa çok iyi olur...
  • XeNoMoRpH kullanıcısına yanıt
    hayır alınmıyor ama 1080p olan filmleri 1080p olarak gösteriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

hayır alınmıyor ama 1080p olan filmleri 1080p olarak gösteriyor

Peki kontrol edebildinizmi ben eski surumde 1080p vidolari acabiliyordum ama onlari da 720p olarak aciyordu

• Bende bugün sipariş vererek aranıza katıldım. Cihaz yarın elimde olur umarım uzun süre kullanır ve pişman olmayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcus83 -- 18 Haziran 2014; 16:24:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Sanırım kürdan yöntemi ile fw yükseltme yapıldığı zaman dts ses gidebiliyor.

Şimdi de dts sesleri sadece kendi media player ından alıyor. xbmc de sadece dd sesler var. dts yok.

• telefonlardaki gibi arka plandaki uygulamaları kapatma yada hızlı geçiş olayı varmı ?

Örneğin filmi izlerken home tuşuna basıp ana menüye dönüp başka bir şeye bakmak istedim diyelim. Sonra tekrar filme nasıl geri dönebilirim ? Görev yöneticisi gibi bir şey mevcutmu ?

Teşekkürler,
  • Arkadaşlar xbmc nin orjinal player ini kullanabilen var mı ? Nereden değiştirebilir?

• boylum kullanıcısına yanıt
    DTS Patch ile de çalışmıyor dts sesler? Hangi versiyonu yüklediniz bu arada?

Paylaşımda bulunan arkadaşlar hangi versiyonu yüklediklerini de belirtirlerse en azından ona göre değerlendirme yaparız. Ayrıca Sancak Bilgisayar da firmaya ona göre dönüş yapar bu versiyonda şu sıkıntı var bunda şu sıkıntı var diye...
  • onkal kullanıcısına yanıt
    merhaba
    modlu firmware i yükledim.

dili ingilizce yaptım
    xbmc kurdum.

icefilms eklentisini yükledim ve meta verileri kapadım.
    eklenti mükemmel çalışıyor.

Hatta opensubtitles da hesap açıp eklentisini yükledim.
    orjinal dildeki dizi ve filmler de artık online altyazı indirebiliyorum.

Altyazı aramaya son.
    :)
  • rccol kullanıcısına yanıt
    Opensubtitles olayı düzelmesi iyi olmuş. :)
    Dts sıkıntısı var mı abi modlu olanda?

Icefilm eklentisi pc için olanı indirdiğimizde oluyor mu yoksa android için ayrı bir eklentisi var mı? Türkçe desteği yok galiba abi o yüzden İngilizce kullanıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 19 Haziran 2014; 11:28:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

DTS Patch ile de çalışmıyor dts sesler? Hangi versiyonu yüklediniz bu arada?

Paylaşımda bulunan arkadaşlar hangi versiyonu yüklediklerini de belirtirlerse en azından ona göre değerlendirme yaparız. Ayrıca Sancak Bilgisayar da firmaya ona göre dönüş yapar bu versiyonda şu sıkıntı var bunda şu sıkıntı var diye...

dts patch yükledim fakat yüklemeden önce media player da denememiştim dts sesleri. Fakat xbmc de dts patch den sonrada dts ses yok. dts si stereo olarak algılıyor. fakat dolby digital de sorun yok.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.