Şimdi Ara

Hileli maas ispati yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba calisitigim is yeri maaslari asgari ucretten gosteriyor maaslari bankaya asgari ucretten yatiriyor mesaileri gostermiyor eksik yatiyor mesailer ve kalan maas elden aliyoruz ben video cekimi yaptim videoya baslarken kamerayi kendime cevirip eldenleri almaya gidecegimi dile getirip ofise gidiyorum masadaki bodroyu imzalayip hesap görmek icin diger masaya patronun yanina geciyorum kayitta hepsi konusmalar net hersey net bankaya ne kadar yatirdigini kac gun calistigimi 4 pazar mesaim oldugunu agi ile elden alacagim parayi soyletiyorum parayi sayip veriyor bende alip cebime koyuyorum bu arada videoda tarih ve saat yaziyor

Bu video ile tazminatimi alabilirmiyim bu konuda bilgisi olan yardimci alabilirimi mahkemede bu video yeterlimi onumuzdeki ayda kayit yapacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakinci -- 14 Kasım 2017; 23:29:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Video çektiğinizden haberleri var mıydı

• Haberi Yoktu olsa izin vermez okadar rahatda konusmaz

• O videolari silin. 2 tanık bulun. Bir avukata gidin. 2 tanık size davayi kazandirir ve tazminatiniz ile fazla mesainizi aldirir.

Videolar o haliyle usulsüz delil niteliginde olup sizin hapis cezasi almaniza neden olabilir. İş hukukunda ispat yükü işverenin üzerindedir. Kanun da büyük ölçüde işçiden yana. Gizli video çekimi vs. işlere girmeyin, zarar edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: iakinci

Haberi Yoktu olsa izin vermez okadar rahatda konusmaz

haberi yoksa o videolar ancak sizin aleyhinize delil olabilir. Yakın zamanda işten ayrılmış iki kişiyi tanık yapabilirseniz dava zaten çok kolayca lehinize hallolur
  • Anladim tesekkur ederim yorumlariniz icin bi arkadasim bhsetmisti video delil sayilir diye benim aleyhime donme ihtimali var sıkıntı o zaman

• İşyerinde çalışan tanıklar yeterli olacaktır.
  • Videoşar usulsüz delil niteliğinde sakın yapmaykn öyle birşey.

Tanıklarınızla birlikte açım davanızı işveren düşünsün gerisini.

• Tamam tesekkur ederim yorumlariniz icin

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

O videolari silin. 2 tanık bulun. Bir avukata gidin. 2 tanık size davayi kazandirir ve tazminatiniz ile fazla mesainizi aldirir.

Videolar o haliyle usulsüz delil niteliginde olup sizin hapis cezasi almaniza neden olabilir. İş hukukunda ispat yükü işverenin üzerindedir. Kanun da büyük ölçüde işçiden yana. Gizli video çekimi vs. işlere girmeyin, zarar edebilirsiniz.

haklısın lakin bu gibi durumlarda şahit bulmak zordur çünkü maaşını patrondan alıyor işyerindekiler büyük ihtimalle şahit olmazlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.