Şimdi Ara

Hidrografik yapı sorusu 2010 LYS Coğrafya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce verildimi bilmiyorum arkadaşlar tartışılan hidrografya sorusu nerdeyse aynı şekilde 2010 yılı LYS coğrafya sınavında da sorulmuş ve cevap tahmin edeceğiniz üzere: Su kaynakları... Bilmiyorum forumdaki iklimcileri ikna etmek için daha ne yapmamız gerek...

Hidrografik yapı sorusu 2010 LYS Coğrafya

(Şıklarda iklim arayan varsa şimdiden söyleyeyim cevap a şıkkı...)

• Tartışma bitmiştir.
  • Evet abi ya evet ya bu troll değilse iki sorudaki haritada seçilen yerler bile aynı. Umarım iptal olur yoksa canımızı sıkacak bir durum bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

Tartışma bitmiştir.
    +1 Noktayı koydu arkadaş şuan.
  • Gelişmiş ülkelerde nüfus sorusu ve bu soru önceki yıllarda sorulmuş ve cevapları farklı olan sorular iptal edilmesi gerek kesinlikle resmen rezillik kendileriyle çelişiyorlar
  • Tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok gerçek ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursezer13

Tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok gerçek ortada
    Adamlar önceden kendi hazırladığı soruyla çelişkiye düşüyorlar. Büyük başarı. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: svkucuk1902

Evet abi ya evet ya bu troll değilse iki sorudaki haritada seçilen yerler bile aynı. Umarım iptal olur yoksa canımızı sıkacak bir durum bu.

Hocam troll değil yazın google a 2010 LYS Coğrafya diye 5.soru...
  • cherenkov kullanıcısına yanıt
    Ben bu soruyu da ekleyerek itiraz etmistim kardesim insallah baskalari da etmistir . Herkes bi baskasinin itirazini beklemesin diye kac kere yazdim , konu bile actim . Umarim dikkate alir OSYM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tictocc

Ben bu soruyu da ekleyerek itiraz etmistim kardesim insallah baskalari da etmistir . Herkes bi baskasinin itirazini beklemesin diye kac kere yazdim , konu bile actim . Umarim dikkate alir OSYM.

Hocam bu soruyu bugün farkettim ben dün yolladım dilekçeyi MEB kitabının malum sayfanın bir fotokopisiyle beraber. Dün görseydim keşke bunuda eklerdim...
  • 2000 yillik tarihi bilgiyi 6 yil sonra degistiren osym
  • cherenkov kullanıcısına yanıt
    Olsun hocam siz en azindan itirazinizi yapmissiniz . Sag olun.
  • Soru iptal edilmemeli , cevap anahtarı değişmeli. Resmen hakkımız yeniyor !!!
  • Beyler çok heveslenmeyin derim ben, bizim wp grubunda bi arkadas 9. sinifta cografya ogretmeninin hidrografyayi anlattigini soyledi ve hidrografya demek sadece su yatagi demek degilmis. Evrendeki su dongusu mu ne oyle bir sey demekmis. Zaten su kenari olcak olsa zaten su kenari gibi bir sey yazardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memurdaroğlu -- 16 Mart 2016; 22:26:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurderman1

Soru iptal edilmemeli , cevap anahtarı değişmeli. Resmen hakkımız yeniyor !!!

+1
  • Sağlam kanıt hocam inş ciddiye alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozgavmezun

Beyler çok heveslenmeyin derim ben, bizim wp grubunda bi arkadas 9. sinifta cografya ogretmeninin hidrografyayi anlattigini soyledi ve hidrografya demek sadece su yatagi demek degilmis. Evrendeki su dongusu mu ne oyle bir sey demekmis. Zaten su kenari olcak olsa zaten su kenari gibi bir sey yazardi

Hidrografya (sular coğrafyası ), yeraltı ve yer üstü sularının oluşum ve dağılımlarını araştıran ve insan yaşamı üzerine etkilerini inceleyen bilim dalıdır.

Yunanca hidro (su) ve graphein (tasvir) kelimelerinden oluşan Hidrografya, yeryüzünde bulunan suları (kaynak, akarsu, göl, deniz ve okyanus) ve yeraltı sularını inceler. Tanımı bence net bir şekilde kapsıyor hocam soruyu...

• quote:

Beyler çok heveslenmeyin derim ben, bizim wp grubunda bi arkadas 9. sinifta cografya ogretmeninin hidrografyayi anlattigini soyledi ve hidrografya demek sadece su yatagi demek degilmis. Evrendeki su dongusu mu ne oyle bir sey demekmis.

Size Sibirya'nın iklimi elverişsiz dersem sadece aşırı soğuğunu ve karasallığını iletmiş olurum, oysa iklim kelimesini doğuran sıcaklık, yağış, nem vs. gibi olaylar sonucudur, dolayısıyla Türkçe ve diğer dillerde de olduğu gibi bir kelime ilişkili olduğu nesneyle değerlendirilir. Daha sağlam argümanlarınız varsa buyurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 16 Mart 2016; 22:30:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cherenkov

quote:

Beyler çok heveslenmeyin derim ben, bizim wp grubunda bi arkadas 9. sinifta cografya ogretmeninin hidrografyayi anlattigini soyledi ve hidrografya demek sadece su yatagi demek degilmis. Evrendeki su dongusu mu ne oyle bir sey demekmis. Zaten su kenari olcak olsa zaten su kenari gibi bir sey yazardi

Hidrografya (sular coğrafyası ), yeraltı ve yer üstü sularının oluşum ve dağılımlarını araştıran ve insan yaşamı üzerine etkilerini inceleyen bilim dalıdır.

Yunanca hidro (su) ve graphein (tasvir) kelimelerinden oluşan Hidrografya, yeryüzünde bulunan suları (kaynak, akarsu, göl, deniz ve okyanus) ve yeraltı sularını inceler. Tanımı bence net bir şekilde kapsıyor hocam soruyu...

Olabilir de kesin bilmedigim icin bir sey diyemeyecegim ama bir dusunun eger olay su kaynagi olsaydi insanlar ilk bas iskandinavyaya da yerlesbilirlerdi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cherenkov

quote:

Olabilir de kesin bilmedigim icin bir sey diyemeyecegim ama bir dusunun eger olay su kaynagi olsaydi insanlar ilk bas iskandinavyaya da yerlesbilirlerdi

Hocam soru açıklandığından beri aynı şeyi söyleyip duruyo herkes... Asıl olay iklim olay olsaydı mısıra, mezopotamya ya yerleşmezlerdi... Bu iki bölgeye de can veren akarsularıdır...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.