Şimdi Ara

Hiç sinemaya gitmedim..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
25.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hiç sinemaya gitmedim nasıl bi yerdir nasıl davranılır nerden ne alınır rezil olmamak için napmam gerek bazı sebeplerden dolayı gidememiştim ama artık geçti o durumlar gidicem biraz anlatırmısınız napmam gerek bilet nerden alınır koltugumu nasıl bulucam falan.

• Bileti girerken alacaksın. Biletin üstünde numaralar olacak A5, D4 gibi. D4 diyelim, D sırasını bulacaksın ve 4. koltuğa oturacaksın. Rezil olmamak için ise arkadaşlarınla gitmeden önce kendin gitmeni öneririm.
  • Peki bileti sonra napıcaz?
  • Bileti soracaklar gösterirsin sonra sende kalacak atarsın işin bitince
  • Yaşınızı öğrenebilir miyim ?
  • İlk başda gidiyorsun sinemaya, gişeler var, gişelerin üstünde veya yanında da filmler ve seansları gösteriyorlar.
    Onları takip ediyorsun. istediğin filmi gördüğün anda seansına bakıyorsun yani saat kaçda gireceğine, onu seçiyorsun.

Sıra sana geldiğinde gişedeki arkadaşa filmini ve seansını söylüyorsun.
    Orada sana dönük ekranlar olur oradan koltugunu seçiyorsun, koltuklarda boş, dolu diye yazar zaten ( tavsiyem ortalardan seçmen )
    Eğer ekran yoksa gişedeki görevliye ortalardan diye belirtirsin kendin.

Sonra biletini alıyorsun, biletinde salon numaran ve koltuk numaran yazar.
    Ona göre salona girersin. Koltuklar A'dan başlar alfabetik sıraya göre gider.
    Mesele F14 oturuyorsun diyelim. Yanlardan F harfine kadar gidersin. 14. sıraya kadar sayarsın tak oturursun.

Molada da patlamış mısırını içeceğini alırsın, keyfine bakarsın.

İyi Eğlenceler, inşallah yardımcı olabilmişimdir...

• Yaş 17

@A.SAYGILI

Teşekkür ederim :)
  • Koltukları saymana gerek yok, bi de gidip ters yönden saymayasın, üstünde yazar

Biraz çocuğa anlatır gibi oldu kusrumuza bakma
  • mesela biletin d-14 tür ama sen koltuklara bakınca d-13 ile d-15 yanyanadır. ve genelde d-14 bambaska biyerde olur umarım bu olayla karsilasmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taken21

mesela biletin d-14 tür ama sen koltuklara bakınca d-13 ile d-15 yanyanadır. ve genelde d-14 bambaska biyerde olur umarım bu olayla karsilasmazsın.

abce de olabilir d sırası olmaz falan, umarım böyle birşey olmaz
  • Kurallardan biri de sessiz olmak, fısıldayarak konuşmaktır
  • İl neresi Kardeşim Mesela bizim burdaki sinemada A4 falan yazmıyor direk nereyi kaparsan AmA avm olsun forumlarda olsun öyle yerlere gidersen Koltuk numarasını sana gösteren Fenerli Elemanlar var Sorun var mı başka
  • eğer ilk kez gideceksen baya bir hoşuna gidecektir. ne fazla önde neden fazla arkadalarda koltuk almamaya gayret et ama herzaman için arka sıralar önden daha iyidir.

ses efektleri kocaman ve kaliteli görüntü başını döndürebilir ama kaliteli markalı bir sinemaya gidersen tabiki
  • Gittinmi lea sinemaya.
  • Hocam sinemaya girerken telefonu sessize almayı unutma. Ne olursa olsun film oynarken yanındaki arkadaşınla ya da telefonla birşeyle konuşup gürültü yaratma. Çok sinir olduğum bir davranıştır. Aklıma gelmişken söyleyim dedim.
  • Sinemaya gitmekte ne var be hocam sanki konsolosluğa gidiyosun gidecen alacan biletini girecen rezil olmak vs de neymiş.
  • Komedi filmlerinde çok sesli gülmemeni tavsiye ederim. Arkamda oturan adama uyuz olmuştum filmin içine etmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elect

Hiç sinemaya gitmedim nasıl bi yerdir nasıl davranılır nerden ne alınır rezil olmamak için napmam gerek bazı sebeplerden dolayı gidememiştim ama artık geçti o durumlar gidicem biraz anlatırmısınız napmam gerek bilet nerden alınır koltugumu nasıl bulucam falan.

Bileti salona girerken görevli oluyor o yırtıyor ama bak kalanı sana veriyor onu almadan pat diye girme + sana içeride yerini gösterirler yerini :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.