Şimdi Ara

Hiç Anime izlememiş birisine tavsiye..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
1.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaşım 28. Hiç anime izlemedim bugüne kadar. Böyle kılıçlı dövüş ağırlıklı aksiyonlu anime onerirmisiniz ? Sürekli müzik kliplerinde görüyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. Konulara göz attım aradığım gibi konu bulamadım şu an. Teşekkürler

• Kılıçlı falan deildir ama animeye baslamak isteyenlere death note önerilir. Akıl oyunları ile ilgilidir. Yasinizda buyuk oldugu icin hosunuzada gider bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deathnote amerikan dizisi tadında bir animedir. Netflix tarafından filme uyarlanmış bir seri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • youssouf1995 Y kullanıcısına yanıt
    Netflix tarafından katledilmiş bir anime.*

• Uzun soluklu dersen naruto ve bleach işini görür.

Naruto ilk seri devamı naruto shippuuden diye geçer..

Ellerinde kılıç benzeri aletler olan bir anime de attack on titan dır. Efsanedir. 2 sezon var. İlk sezon 24 bölüm..

Şöyle bir liste de var. İlgini çekeni izlersin..

https://figurex.net/kilic-savaslari-iceren-anime-onerileri/

• Claymore
    Fate Zero + Unlimited Blade Works
    Berserk (1997 yapımı olanı izlesen yeterli ya da 3 filmi var) Ek olarak mangası efsanedir yani okumayı seviyorsan oku mutlaka izlemek yerine
  • Kılıçlı ve yakın dövüş içeren animelerden beğendiklerim bunlar

Claymore
    Fate Zero
    The Twelve Kingdoms
    Berserk 1997
    Kingdom
    Rurouni Kenshin
    Guardian of the Spirit
    Sword of the Stranger
    Mononoke Hime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 1 Aralık 2017; 21:43:20 >
  • JOJO JOJO JOJO

• çok sağolun beyler hemen bakıyorum tavsiyelere
  • Hxh ve death-note death note u beğenirsen code geassı da izle yok death note değilde hxh ı beğenirsen one piece ile devam et.

• Death Note
  • Fmab

• Yeni başlayan adama One piece,Naruto gibi uzun serileri önermeniz o kişinin değerli zamanını boşa harcamak demek olacak.Ayrıca onlar Shounen yani ergenlere hitap ediyor.Bu kültürü sevip sevmeyeceğinden emin değilse böyle uzun seriler önermek misal One Piece'in asıl hikayeye girmesi için belki 20 bölümden fazla islemesi gerekiyor.

Hoşgeldin dostum.Eğer kısa serilerden başlayıp bir tanesini bitirirsen ''ha demek anime böyle bir şeymiş'' dersin ve ona göre ilerde devam edip etmeyeceğine karar verirsin.
    Kılıç dövüşleri demişsin.Basilisk'in bu konuda iyi bir başlangıç animesi olduğunu düşünüyorum.Hem türkçe dublaj olarak mtv de verilmişti.Yine de ben Japonca dublajı tercih ederdim.Eğer Samuray,tarihi,savaş sanatları seversen Film olarak Stranger: Mukou Hadan var.Bunların dışında içinde kılıç dövüşleri olmayan birkaç anime önerebilirim eğer sevdiysen:
    1-Death Note
    2-Cowboy Bebop veya Code Geass (Code Geass'da mecha unsuru vardır.Mecha demek insanların kullandığı savaşabilen robotlar.Kanımca Japonlar bunu çok iyi yapıyor.Ama eğer sevmezsen Cowboy Bebop'a geçebilirsin)
    3-Fullmetal Alchemist: Brotherhood
    4-Berserk (Aslında bu animenin sonu yarım bittiği için önermem doğru değil ancak içimde seveceğine dair bir his var.İzlersen burada her türlü sorun hakkında yardımcı olurum)

Bazı yararlı anime siteleri:

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=main (Her türlü animeyi en ince detayına kadar inceleyebildiğin bir site)

https://myanimelist.net/ (anime ve manga listeni yaptığın,yeni gelen animeleri takip edebildiğin ve yaptığın listeyi diğer arkadaşlarınla paylaşabildiğin bir yer.Forum da cabası ancak İngilizce tabi.

http://www.turkanime.tv/ (Eğer ben anime indirmekle uğraşamam dersen.Online izlemek için oluşturulmuş yerel anime sitemiz.Sanırım Türkçe'ye çevirilmiş bütün seriler mevcuttur.Ancak görüntü kalitesi bazı videolarda değişken.Yeni seriler 1080p veya 720p bulabilirsin ancak eski seriler için aynısını söyleyemem.O yüzden ben torrentten indirmeyi tercih ediyorum.Altyazılar da divx den buluyorum.

• istediğin en iyi uyacak ve kısa olanlar;

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuioku-hen (filmdir, seversen uzun dizi serisi var)

Juubee Ninpuuchou (namı diğer ninja scroll)

bunları izleyip hoşuna giderse ve ingilizcen az da olsa varsa myanimelist sitesine girip orada bu animelerin tanıtım sayfalarına girersen, tavsiye bölümünden benzer türden animeleri inceleyerek kendine izleme listesi oluşturabilirsin.
  • bunlara bakın hocam pişman olmayacaksınız
    Snk-Fma-SAO-Akame Ga Kill-Hxh-Btooom-Danganronpa-Death Note-Code Geass-Tokyo Ghoul-Another-Kiseijuu-Re:zero bunları sırasıyla takip edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teddy Death 1 -- 1 Aralık 2017; 20:26:44 >
  • One punch man

Shingeki no kyojin

Kiseijuu

Hunter x hunter 2011

Gungrave

Drifters

Psycho pass

Mob psycho 100

• Darker than black

• 1 sene öncesine kadar bende senin gibi düşünüyordum
    tıpkı anime= kılıç gibi..
    oysa çok ters gelmişim
    şimdi ise anime deyince aklıma bilim-kurgu çağrışımı geliyor..
    bu arada senin gibi aklımda kılıçlı anime izlemek varken bir anda bambaşka dünyalara yelken açmışım...bence kılıçla kendini sınırlama

sevgiler saygılar..mutlu yıllar herkese

• death note u bitirdim hocam güzeldi. biraz ara verdim diğer tavsiyeleri daha sonra izleyeceğim anime : kılıç dövüş diye kalmış aklımda hep..
  • One piece

Berserk

Hunter x hunter 2011

Hataraku Maou-sama

ve Elfen lied.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.