Şimdi Ara

Hi Level HL49FAL403 49'' Ultra HD Android Smart D-Dual Led TV #2.399,00₺# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
3
Favori
11.663
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba gibi köklü bir firma nasıl Vestel e TV üretimi yaptırır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eridim E kullanıcısına yanıt

samsung ve sunny aynı fabrikadan çıkıyor :)

çıkan fabrikanın önemi yok üretim ve malzeme kalitesi önemli ben vestel ve vestelin ürettiği tv'leri fiyatına göre beğeniyorum 2-3 katına satış yapan firmalarla kıyaslamak zaten saçma

bmw'nin fren diskleri Türkiye'de üretiliyor ama almanyadan yedek parça olarak 5 kat fiyatına biz geri alıyoruz :)

Renault megan mesela %80 üzerinde Türkiye'de üretilen parçalarla birleştiriliyor . Oda mesela vestel gibi fiyatına göre iyi araba bir tık daha iyi olan opelle vosvosla kıyaslamanın bir mantığı yok

Toshibanın vestele ürettiği TV'ler vestelin kendi tv'lerinde malzeme olarak daha iyiydi ama oda artık işi ekonomiye dökmüş artık vestelden daha kötü malzeme kullanıyor

Vestel ve diğer üretici firmalar ne kadar kaliteli üretim istersen o kadar seviyede üretim yapar . Bas parayı en iyi malzemeyi kullanır . Vestel ait zaten fazla birşey yok .

TV'deki devre kartı (içindeki elektronik bileşenler hariç) , tv anakartı (içindeki elektronik bileşenler hariç), 3-5 düğme vida , plastik kasa kısacası pek para etmeyen kısımları üretir panel üretmiyor .

TV anakartı yazılımı iyi olmasa da elektronik bileşenleri vestel kaliteli kullanır .

Bu işlerde yazılım önemli apple örneği var apple telefonlar rakiplerin 4/1 oranında zayıf bir donanımla geliyordu ama onları geçiyordu tek farkı yazılım .

Yazılımla dandik renki iyi gösteremeyen paneli iyi hale getirebilirsin . Elinde düzgün yazılım olmazsa en kral panel bile fazla işe yaramaz .

Bende Regal marka LG IPS Panel 4k tv var aynı panele sahip LG 4k tv arada uçurum olmasa da 1 tık daha iyi görüntü veriyor

Arada görsellik adına pek fark yok ama 2 kat fiyat farkı var bende dayak yememek için regal aldım :) ha zengin felan olsam sony felan alırdım

• 2400 e yakalarsam acımam

bu fiyatlara artık 4k bile yok

• a101 yıllar önce alman tv firması nordmende markası ile bir tv getirdi.tv garantisi atmaca elektronik tarafından veriliyor,çok bilinen bir firmamı ? ben bilmiyorum tartışılır.

a101 tv'yi Nordmende Tv 50'' Uhd Smart Led şeklinde web sitesine koymuş,teknik özelliklere dair bir tane bilgi yok,sadece Türkiye üretimi denmiş,kurumsallıklarını alkışlıyorum bu kafaya devam,patates soğan da satan a101 den ne bekliyoruz ki ?,neyse.

tv 4k ve 3000 tl,alınırmı bilmiyorum devlet sırrı gibi bilgileri sadece kutu üzerinde var,toshiba 43" 4k modeli ideal duruyor ve hiç bir yerde yok,bulursan riske girip alıcam.

toshiba 50" android 4K modeli carrefoursa da 3800 tl ye satılıyor, istanbul anadolu yakası natilyus avm carefoursa da var ancak online satış yapan sitesinde oradaki ürünler yok,nasıl bir satış stratejisi var adamların anlamak mümkün değil.

son olarak arçelik 43" 4k smart tv buldum mağazalarda yok sadece web sitelerinde satılıyor,fiyat 3800tl indirimler 3500tl ye kadar iniyor,Koç grubuda herşeyi satmaya başlamış sitesine bakınca gördüm,ilginç adamlar.

Hi Level HL49FAL403 49'' Ultra HD Android Smart D-Dual Led TV #2.399,00₺#

Hi Level HL49FAL403 49'' Ultra HD Android Smart D-Dual Led TV #2.399,00₺#

• Daha 2 ay önce VESTEL GARANTİLİ YOUTUBE VE NETFLİKS LİSANSLI olanı 2.400 TL'ye aldık. :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Daha 2 ay önce VESTEL GARANTİLİ YOUTUBE VE NETFLİKS LİSANSLI olanı 2.400 TL'ye aldık. :(

Alayım mı almayayım mı derken stok bitmişti bu tv'nin paneli ips mi va mı?

• Ben daha yeni gaza gelip dijitsunun 65 inç androidli tvsini binden 4300 e aldım. Netflix lisansı yok ama drm l1 seviyesinde başka bir APK ile hallettim. Kenarlarında hafif ışık sizmalari var ama sadece siyah koyu sahnelerde dikkat çekiyor. Bazıları çok takılıyor ama hızından vs memnunum. Öyle bişi düşünür müsünüz? 4k görüntüsü falan iyi bayağı. Gelen servise sordum lg ne kadar bozuluyorsa bu da o kadar bozuluyor dediler ama yapılıyor dediler.

• takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

Alayım mı almayayım mı derken stok bitmişti bu tv'nin paneli ips mi va mı?

Alıntıları Göster

Vestel ve sunny değişiyor.

Bizimki VGA panel gözüküyor sorgulamada ama IPS gibi gözüküyor yanlardan bozulmuş. Emin olamadım.

• A101 de güncel fiyat 3099tl oldu. 3 ayda fena fırladı. TV den memnunum sadece 2 problem var. İlki ses kademeli kısılmıyor. 1. Kademede bile yüksek. İkinci mevzu kanal sırası değişiyor. Harici uydu kullananlar için problem yok ama üzerindeki uydu alıcı bu şekilde. Yazılım güncelleme bulamadım.

• Axen TV var 43 inç 1639 TL düz TV full HD onun hakkında fikri olan var mı acaba
  • nefret2055 N kullanıcısına yanıt

Kotu degil ama ekran boyutu acisindan dezavantajli, 50 nin altina dusmemek lazim

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    Hocam oturma odası için almayı düşünüyorum da oda küçük duvara monte eedecem çok büyük olursa kısa mesafede ekranın tamamı görünmüyor. Ekran boyutu dışında kötü bir yönü var mı acaba ilk defa alacağım böyle bir marka bilgim olmadığından sorayım dedim
  • Vestel garantilisini alın hı levelin arada acayip fark var. İki üç ay önce 50 inç 2100 e aldım ne olmuş fiyatlara öyle ya .yazık. Bide enflasyon yüzde 10 diyorlar

• eligible kullanıcısına yanıt
    Ses için ses ayarlarında dinamik bass özelliğini kapatıp deneyin. Ben öyle çözmüştüm. Kanal sırası tgks açıksa kanallar otomatık güncelleniyor. O özelliği kapatın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGP970OB

a101 yıllar önce alman tv firması nordmende markası ile bir tv getirdi.tv garantisi atmaca elektronik tarafından veriliyor,çok bilinen bir firmamı ? ben bilmiyorum tartışılır.

a101 tv'yi Nordmende Tv 50'' Uhd Smart Led şeklinde web sitesine koymuş,teknik özelliklere dair bir tane bilgi yok,sadece Türkiye üretimi denmiş,kurumsallıklarını alkışlıyorum bu kafaya devam,patates soğan da satan a101 den ne bekliyoruz ki ?,neyse.

tv 4k ve 3000 tl,alınırmı bilmiyorum devlet sırrı gibi bilgileri sadece kutu üzerinde var,toshiba 43" 4k modeli ideal duruyor ve hiç bir yerde yok,bulursan riske girip alıcam.

toshiba 50" android 4K modeli carrefoursa da 3800 tl ye satılıyor, istanbul anadolu yakası natilyus avm carefoursa da var ancak online satış yapan sitesinde oradaki ürünler yok,nasıl bir satış stratejisi var adamların anlamak mümkün değil.

son olarak arçelik 43" 4k smart tv buldum mağazalarda yok sadece web sitelerinde satılıyor,fiyat 3800tl indirimler 3500tl ye kadar iniyor,Koç grubuda herşeyi satmaya başlamış sitesine bakınca gördüm,ilginç adamlar.

Hocam tvyi aldınız mı? Hiç bi yerde tv yorumuna denk gelemedim? Alınır mı, kanal geçişleri nasıl bunlar merak konusu

• gulnare G kullanıcısına yanıt

Hocam tkgs yok zaten :))

Az önce servisi aradım. Ücretsiz eve gelip yazılım güncellemesi yapıyorlarmış. Kronik olduğunu söyledi, servis kaydı açtılar. Çarşamba günü gelecekler. Servis sonrası gelişmeleri burada güncellerim.

TV den genel olarak çok memnunum. Sunny Servis olarak Samsun için konuşuyorum muhatap bulabiliyoruz. Herkes yaşadığı şehirdeki servise göre yorum yapmalı... Sanki LG Samsung yada diğer markalar her yerde premium çalışıyor. Hepsinden kullandım. TV yi alırken şüphelerim vardı benimde, mağaza müdürü bir üst müdürü aradı yakındaymış geldi dedi ki, servis konusunda en ufak problem yaşamayacaksınız biz bu ürünlere girmeden önce servislik noktasında ciddi anlaşmalar yapıyoruz. Müşterimiz mağdur olduğu noktada biz buradayız dedi kişisel numarasını da verdi hatta. Servislere ciddi paralar ödendiğini, aksi durumlarda servislikleri iptal ettiklerini, ve bununla ilgili daha önce iptal ettiği bir kaç markanın servisini de anlattı ( ismi lazım değil ) yani işin özeti , bu konular bulunduğunuz şehirdeki yetkililerin işlerini ne kadar düzgün yaptığıyla alakalı. Hangi marka olursa olsun bu böyle. Sağolsun buradaki aldığım a101 mağaza ve genel bölge müdürleri bu konularda çok hassaslar.

Biraz da mantıklı olmak lazım. 49"Android 4K Uydu alıcılı WiFi TV 2399tl ye aldım. Şuan a101 fiyatı 3099 TL olmuş. Ben çok memnunum. Evimde internet yok. Fakat bilgisayarımı telefonumu internetsiz kablosuz olarak TV'me yansıtıyorum, bu olaya bittim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eligible -- 21 Aralık 2020; 12:56:56 >

Evet fiyat uçmuş. Arkadaş dün aldı birazdan kurulumu yapacağız. Servis kurulum için ücret istemiş ve askı aparatı içinden çıkmamış. 50tl aparat almış.

• gulnare G kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı OLsun. Kurulum Kendiniz yapabiliyorsunuz. Ben aldığımda özellikle sordum garantiyi etkilemiyor. Fakat şuan ki durumu bilmiyorum.

https://www.a101.com.tr/elektronik/hi-level-50uhl650-50-ultra-hd-smart-led-tv/

Bu modelmiş kurulumu yaptım. Kanal geçişleri yavaş. İnternetten güncelleme vardı onuda yaptım. Mb230 anakart var. Bu vestel Garantili imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 21 Aralık 2020; 14:53:2 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.