Şimdi Ara

Heyecan Verici Özellikleriyle PSP 2 Dosya Konusu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
35.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kasatka

Unutulan su ama.
    Oncelikle NINtendodan nefret etttigimi belirtiyim,.
    Tam bir SONY ciyim (tum konsollari elimde nintendodan bir cihaz bile almadim su ana kadar . )
    DS vs PSP ile 3DS vs NGP nin her seyi ayni.
    DS de PSP den once cikmisti.
    PSP de DS den bi kac kat guclu idi.
    Ancak sonuc, satis rakamlari ortada. DS sadece dokunmatik ekranla guc eksikligini kapadigi gibi birde satislari nerdeyse 2 katina katladi,
    DS : 140 Milyon
    PSP : 60 Milyon.

Yine 3DS erken cıkıyor PSP2 den.
    PSP yıne 3DS den cok ama cok guclu.
    Ancak 3DS de yıne farklılık olusturacak bır durum var. Herkesın merak ıcınde baktıgı GOZLUKSUZ 3D deneyımı.

Gucun ıse yaramadıgını ılk generasyonda PSP ve DS savasında gorduk.
    Artı 3DS su an DS lık oyunlardan cıkıp hardcorelesmeye dogruda gıdıyor (Ornek 2 tana Resıdent EVıl vs)
    Yani eskı kucuk, eglenceli oyunların yanına uzun surelı oynanıs gerektıren hardcore oyunları da eklemeye calısıyor.
    Buda eskıde PSP ye gore eksık olan yonunu kapama hamlesı olarak gorulebılır.
    Ancak PSP de GUC harıc ılgı cekıcı bır durum henuz ben goremedım.
    Portable cıhazları severım (2 psp em var) ancak zorunlu kalmadıgım surece grafık gerektıren oyunları PSP emde pek oymaka ıstemem (GOW ghost of sparta yı mecbur PSP de oynadım ama PS3 de de de cıksaydı PSP de mı PS3 de mı oynardım ? Kesınlıkle PS3 de olurdu cunkı 42 ınch de oynamak cok daha zevklı)
    O yuzden ben yıne PSP2 alıcam (sırf ona cıkacak ozel oyunları oynamak ıcın) (ALlah nasıp ederse) ama 3ds yı de dusunmuyor degılım.
    Gozluksuz 3D deneyımı benı kendıne cekıyor.

Şunu göz ardı ediyorsun dostum:

NDS'de o ''eğlenceli'' diye hitap edilen oyunların çoğu dokunmatik desteği akıllıca kullanan, ufak çaplı oyunlar. Bunların çok daha iyi görseller ve daha iyi bir teknoloji ile sunulması(arkadaki touchpad) çok ayrı bir olay. Bunu NGP'de göreceğiz. Özellikte arkada yer alan touchpad'in, yapımcıların tamamen hayal gücüne bağlı olduğu bir teknoloji. Beyin fırtınası ile çok eğlenceli oyunlar geliştirilebilir.

Ha gözlüksüz 3D olayı da cazip; ama NGP'in vadettiği şeyler çok ayrı. 3DS tek özelliği var. O da gözlüksüz 3D olması. Tabi bu başlı başına yetecek bir olay. NGP ise tam bir multimedia canavarı. Klasik Sony ve Nintendo savaşı işte. :)

• daxteroy haklı.. arkadaki touchpad yapımcıların hayal gücü ile öne çıkacak.. atıyorum gta da arkayı gıdıklayaraktan karakterimizin göbeğini kaşımasını sağlayabileceğiz (veya fıçını kaşıyabilir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Arkadaştan PSP Go alacaktım PSP 3004'ün yanına, gerçi PSP Go'yu yine alıcamda PSP2 sene sonuna doğru çıksa bari. Ona göre para biriktiricem çünkü.

sene sonunda çıkacak zati.. kırılması felan derken de 1,5-2 yılı bulur.. sen en iyisi kırılan bi slim psp al, psp2 çıkana kadar tüm oyunları yalayıp yut üstüne ps1 klasiklerini mideye indir üstüne emülatörlerle gba, snes, sega genesis klasikleri derken psp2 çoktan çıkmış ve kırılmış olur.. o zaman da satıp psp2 alırsın:)
  • çıksın hemen alıcam harika bişeye benziyor
  • Oldum olası PSP'iden nefret etmişimdir.Ufacık ekranda ne keyif alınıyor yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

Oldum olası PSP'iden nefret etmişimdir.Ufacık ekranda ne keyif alınıyor yahu

ufacık olur mu 4.2" hayvan gibi ekran.. yolda, tuvalette, yatakta vazgeçilmezdir sevenleri için.. ben 3-4 aydır tüm filmleri, dizileri gece yatakta elimde psp ile izliyorum 19" monitör dururken.. cihaza yakın durduğun için ekran küçüklüğü sorun olmuyor ki rakiplerinin hepsinden büyüktür psp'nin ekranı.. ayrıca psp2 ekranı daha da büyük olacak..
  • Pff kırılmazda hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: paypay88

Pff kırılmazda hemen

geohot akarr
  • Walla arkadaşlar şunu gördük tüm dünya olarak ne psp ne ps3 ne xbox nintendonun çıkardığı ds aletini geride bırakamadı halbuki çok daha kaliteli makinalar olmasına rağmen benim anlayamadığım bu ds nasıl 145 milyon adet satarak tüm zamanların en çok satan konsolu ünvanına kavuşuo????????? ve tabiiki kaçınılmaz olarak bencede 3ds hepsine fark atcak satışlarda psp2 de dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Arkadaştan PSP Go alacaktım PSP 3004'ün yanına, gerçi PSP Go'yu yine alıcamda PSP2 sene sonuna doğru çıksa bari. Ona göre para biriktiricem çünkü.

sene sonunda çıkacak zati.. kırılması felan derken de 1,5-2 yılı bulur.. sen en iyisi kırılan bi slim psp al, psp2 çıkana kadar tüm oyunları yalayıp yut üstüne ps1 klasiklerini mideye indir üstüne emülatörlerle gba, snes, sega genesis klasikleri derken psp2 çoktan çıkmış ve kırılmış olur.. o zaman da satıp psp2 alırsın:)

Elimde slim PSP 3004 zaten var ama konsol arşivim için PSP Go alıcam, arkadaşım satıyorda o yüzden yazdım. Yoksa PSP2 benim de tahminim 1 seneyi bulur çıkışı. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

Oldum olası PSP'iden nefret etmişimdir.Ufacık ekranda ne keyif alınıyor yahu

ufacık olur mu 4.2" hayvan gibi ekran.. yolda, tuvalette, yatakta vazgeçilmezdir sevenleri için.. ben 3-4 aydır tüm filmleri, dizileri gece yatakta elimde psp ile izliyorum 19" monitör dururken.. cihaza yakın durduğun için ekran küçüklüğü sorun olmuyor ki rakiplerinin hepsinden büyüktür psp'nin ekranı.. ayrıca psp2 ekranı daha da büyük olacak..

PSP2'nin ekran boyutu tam 5.0'' inç.

• 3DS PSP den fazla satmayı hakediyo bence çünkü yeni bi teknoloji kullanıyo ama DS psp kadar bile satmayı haketmiyodu bence ne özelliği varda bu kadar sattı anlamıyorum.Wii ve DS e çıkan oyunlarda aynı şekilde 2010 da ne güzel oyunlar çıktı ama Wii ye 2006 da çıkan oyun onların 2 katı satıyor.
  • biz türkler psp2 alana kadar psp2 1 milyon satsın 3ds 10 milyon satmış olsun yine gider psp2 alırım sony hiç bi zaman yarı yolda bırakmadı kimseyi öldü denilen format md çalarlara bile yıllar sonra çok şık ve torunlarınıza kalacak şekilde md çalarlar üretti belki inat belki müşteriye sadakat.. adamlarda bu var her zaman.. psp az sattı demedi adamlar türlü eleştrilere mağruz kaldılar yine piyasayı salladılar psp2 ile.. yok arkadaş isterse 5 tane satsın sony ve sony computer entertainment inc. büyük firmalar psp2 nin 3ds ten aşağı kalır yanı olmayacaktır bana göre..

bana göre zaten şu haliyle bile psp ds i 10 a katlar 5 e böler cebinden çıkarır vs. ds bana hitap etmeyen ve edeceğini düşünmediğim bir konsol.. sony den babam çıksa yerim hesabı psp2 den devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 29 Ocak 2011; 0:24:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak
    biz türkler psp2 alana kadar psp2 1 milyon satsın 3ds 10 milyon satmış olsun yine gider psp2 alırım sony hiç bi zaman yarı yolda bırakmadı kimseyi öldü denilen format md çalarlara bile yıllar sonra çok şık ve torunlarınıza kalacak şekilde md çalarlar üretti belki inat belki müşteriye sadakat.. adamlarda bu var her zaman.. psp az sattı demedi adamlar türlü eleştrilere mağruz kaldılar yine piyasayı salladılar psp2 ile.. yok arkadaş isterse 5 tane satsın sony ve sony computer entertainment inc. büyük firmalar psp2 nin 3ds ten aşağı kalır yanı olmayacaktır bana göre..

bana göre zaten şu haliyle bile psp ds i 10 a katlar 5 e böler cebinden çıkarır vs. ds bana hitap etmeyen ve edeceğini düşünmediğim bir konsol.. sony den babam çıksa yerim hesabı psp2 den devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergentooo -- 29 Ocak 2011; 0:45:09 >

• bu yaş muhabbeti nedir anlamış değilim açıkçası olgun adam zaten amiga döneminden gelen adam zaten ben hiç grafik arayan biri değilim çevremdeki yaşıtlarımdada gördüğüm kadarıyla kimse grafik aramıyor herkes sürükleyicilik aksiyon peşinde şuan half-life 1verseler sıkılmadan oynarım sorun yok çünkü oyun akıcı kaptırdınmı zaten bakmıyorsun oyuna ama yeni nesil gördüğüm kadarıyla oyunları grafik olarak görüyorlar grafik iyi diye medi evil yerine harry potter oynayan var yani e şimdi bu sony fanlarının kurduğu grafik yaş muhabbetinin tam tersi. ya bu lafı çıkaranlar zaten 13-14 yaşında kişiler yada evden çıkmayan oyun ve internet üzerine kurulu maydanoz hayatlı kişiler. kimseye sosyal olun mesajı vermeye çalışmıyorum sadece ciddi bi yanlış bilgi akışı var yaş-grafik sorunu var

• Sony hiçbir zaman konsolda donanımın önemli olmadığını anlayamayacak. Bu politikayla 20-25 yıla konsol piyasasından silinir gider. Ben evimde açarım PS3'ümü, oynarım rahat rahat Dual Shock'um ile, kocaman ekranımda. Niye rahat rahat oynamak varken PSP'yi tercih ediyim ? Nintendo benim evde, sokakta, hiçbir yerde kullanamadığım bir teknolojiyi vaat ediyor. PSP ise bana yapabileceklerimi sokakta yapmamı sağlıyor. Üstelik iki günlük oyun geçmişiyle gelip "gerçek oyuncu grafiklere bakar, ehe öhö DS'de grafik yok bebe işi" diyen küçük kardeşlerimi bir Soul Calibur, Planescape: Torment, bir Commandos oynamaya davet ediyorum. Hala açar açar oynarım, maziye giderim. Şu anki hiçbir oyun bana bu üçlünün verdiği zevki veremez. Aklınızca gerçek oyuncu grafiğe önem verir sanıyorsunuz değil mi, ne kadar rezil olduğunuzun haddi hesabı yok o kadar diyeyim size.

• 1) amiga dönemlerinden bu zamana hiç grafik aranmadığı için gelindi değil mi ? adamlar kendiliğinden çıkardı grafik/poligon diye kavramları kullanıcılar talep etmedi değil mi ? geçiniz efendim kendinizi kandırmayınız boştan yere.. grafik çok çok önemlidir ama olmazsa olmaz da değildir duruma göre değişir o iş..

2) yaptığınız genellemeler sizi ne kadar "rezil" duruma getiriyor farkında mısınız bilmiyorum.. grafik diyince ne anlıyorsunuz o da belli değil.. angry birds deki de grafiktir gow dakiler de tarzı farklıdır zaten bunların.. oyun türleri vardır.. grafik olmadan bişeye benzemeyen.. oyun türleri vardır grafik olmasa da olur..

3) ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamak mümkün değil.. her geçen gün gerçeğe daha yakın oyun oynama deneyimi dururken saçma sapan yaş-grafik oyuncu-grafik aforizmalarınızın boş ve şuursuz olduğunu anlayabileceğiniz halde aklınızda kurduğunuz dünyanın optimum olanı olduğu fikrine sizi saplayan ne anlamak mümkün değil gerçekten..

4) işi bilen adam dahi bittabi grafik arayabilir.. en doğal hakkıdır.. sana mı soracak ? senden izin mi alması gerekiyor ? amiga bilen adam grafik aramazmış :D bu nasıl bir lafı güzaftır yahu ? ben de atari 2600 sahibiydim grafik aramamam gerektiğini bilmiyordum sağolun ya çok aydınlandım bir anda :D

bırakın saçma sapan karşılaştırmaları / genellemeleri / sınıflandırmaları da insanların seçimlerine saygı duymayı öğrenin biraz.. bu benim tercihim yahu sanane ? buradaki her hangi bir kimsenin de benim de ne yaşı ne tercihi ne tecrübesi ne de sosyal statüsü seni ilgilendirmez :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 29 Ocak 2011; 1:31:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak

1) amiga dönemlerinden bu zamana hiç grafik aranmadığı için gelindi değil mi ? adamlar kendiliğinden çıkardı grafik/poligon diye kavramları kullanıcılar talep etmedi değil mi ? geçiniz efendim kendinizi kandırmayınız boştan yere.. grafik çok çok önemlidir ama olmazsa olmaz da değildir duruma göre değişir o iş..

2) yaptığınız genellemeler sizi ne kadar "rezil" duruma getiriyor farkında mısınız bilmiyorum.. grafik diyince ne anlıyorsunuz o da belli değil.. angry birds deki de grafiktir gow dakiler de tarzı farklıdır zaten bunların.. oyun türleri vardır.. grafik olmadan bişeye benzemeyen.. oyun türleri vardır grafik olmasa da olur..

3) ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamak mümkün değil.. her geçen gün gerçeğe daha yakın oyun oynama deneyimi dururken saçma sapan yaş-grafik oyuncu-grafik aforizmalarınızın boş ve şuursuz olduğunu anlayabileceğiniz halde aklınızda kurduğunuz dünyanın optimum olanı olduğu fikrine sizi saplayan ne anlamak mümkün değil gerçekten..

4) işi bilen adam dahi bittabi grafik arayabilir.. en doğal hakkıdır.. sana mı soracak ? senden izin mi alması gerekiyor ? amiga bilen adam grafik aramazmış :D bu nasıl bir lafı güzaftır yahu ? ben de atari 2600 sahibiydim grafik aramamam gerektiğini bilmiyordum sağolun ya çok aydınlandım bir anda :D

bırakın saçma sapan karşılaştırmaları / genellemeleri / sınıflandırmaları da insanların seçimlerine saygı duymayı öğrenin biraz.. bu benim tercihim yahu sanane ? buradaki her hangi bir kimsenin de benim de ne yaşı ne tercihi ne tecrübesi ne de sosyal statüsü seni ilgilendirmez :D

1- amiga döneminden bu zamana grafik farklılığı olacak tabiki aradan okadar zaman geçti ve teknoloji farkı var ilk cep telefonu çıktığındada kullanılıyordu şimdide kullanılıyor sadece özellik farkı var temeli aynı. ozamandan bu zamana değişen telefon konuşmasının yanında mesajlaşma hizmetide var oyun dünyasındada böyle düşün grafikleri yenilemek daha kaliteli ses sunmak gibi bişe oluyor.ama yenilik hizmetini sunmaları yeni şeyler gerektirir.bunun en iyi örneği tabiki kartuştan cd'ye geçen ps1 ve klasik joypadden remote sistemine geçen wii

2- açıkçası ben burda komik durumda olarak grafik grafik diye ölenleri düşünüyorum aç tv seyret kardeşim mesela sırf grafikleri iyi diye kaliteli oyun yerine akıcı olmayan uyduruk bi oyun oynarsan saçma olur.eşşeğe altın semer vursanda eşşek gene eşşek. biz genelleme yapmıyoruz bundan bahsediyoruz oyun iyiyse grafiği onu yukarı taşır ama kötüyse onu kurtarmaya yetmez.

3- oyun oynamanın temelinin eğlenmek olduğu unutuluyor çoğu zaman eğlenirsin güzel vakit geçirirsin ama ne yaparsan yap o oyun bitecek ve sen gerçeğe döneceksin orada kalmaacaksın o yüzden oyunun gerçek dünyayla bağlantısı olmasının bi önemi yok eskiden saklanbaç oynanırdı sonra herkes evine giderdi şimdi gerçi oyunu oynuyorlar sonra adam kendini kratos sanıyor heleki herkesin polat alemdar olduğu bir ülkede bukadar oyunla iç içe olmayı hiç doğru bulmuyorum.oyunu oynarsın sonra yaşamaya devam edersin

4.ben burda kimseye şahşi bir laf etmedim genellediğim insanların arasına neden inatla girmek istediğini anlamış değilim kaç yaşında olduğunu gerçekten merak ediorum zamanında atari 2600 vardı demişsin en kötü ihtimalle 21-22 yaşındasındır(tahmini olarak) açıkçası bu yaşa gelmiş ve hala oyunun sadece bir eğlence amacı olduğunu anlayamadınmı? açıkçası benim çevremde oyun dergilerine yazı yazanlar uzun zamanır oyun oynayanlar oyun hastaları var ancak senin yaşında olupta senin görüşünde olan biri olarak ilk sana rastladım.

saçma sapan karşılaştırma yapılabilmesi için önce birinin çıkıp bişe söylemesi gerekir dimi bunu atlama ben sadece çocukların grafik aramadığını grafikleri sadece ama sadece büyüklerin aradığı görüşünü saçma buldum çünkü büyük insan oldun insandır artık bazı şeylere doymuş insandır ancak küçük birey daha açtır meraklıdır yenisini görmeyi çabuk ister. orda bi laf etmişsin ya hani başka insanların görüşlerine saygı duyun diye işte asıl yakarışım ona bende bunu anlatmaya çalışıyorum insanların görüşlerine en başta saygı duyulacak insanların beğendiği şeye en başta saygı duyulacakki böyle tartışmalar çıkmayacak. demişsin ya kimsenin yaşı görüşü seni ilgilendirmez diye hayır ilgilendirir karşedim benim sevdiğim beğendiğim bişeye laf ediyorsa saygısızlık ediyorsa küçük görüyorsa ilgilendirir.o bana laf ederse bende ona laf ederim tıpkı alıntı yaptığın senin yazındaki gibi...

• grafik elbette önemlidir ama en basiti pokemon fire red.iğrenç grafikleri vardır ama psp de hiçbir oyunu oynamadığım kadar bu oyunu oynadım.resmen bağımlılık yaptı.bırakın grafik herşey değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

grafik elbette önemlidir ama en basiti pokemon fire red.iğrenç grafikleri vardır ama psp de hiçbir oyunu oynamadığım kadar bu oyunu oynadım.resmen bağımlılık yaptı.bırakın grafik herşey değildir.

benimde anlatmak istediğim olay bu ancak bunu söyleyince insanlar seni dışlıyor . ben grafiği arabanın dış görünüşüne benzetiyorum dışta süper görünüyor ama bi yarış başladımı sonuncu bitiriyor ben napim öyle arabayı yarışa katışacak olan arabanın dış görünüşü rengi güzel olsa noolur olmasa noolur motoru iyi oldumu birinci olursun ozaman bakarım güzelliğine ama sonuncu oldumu durum bu olur okadar grafik çöpe gitti. burda o pokemon oyununu adı pokemon diye oynamıyorlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.