Şimdi Ara

Herşeyin Planlanmış Şekilde İlerlemiş Olması (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
7.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
145 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kolayına nasıl geliyorsa diye birşey yok işte.Biri gider 50 kılar biri gider 5 kılar.

Bu farklılığı önlemek ve ortak bir paydada buluşmak için günde 40 olarak belirlenmiş bu.İşim olmasa ayetleri araştıracamda uzun sürüyor.

Şehadet nasıl oluyor derken ? Kelime i şehadetten mi bahsediyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Kolayına nasıl geliyorsa diye birşey yok işte.Biri gider 50 kılar biri gider 5 kılar.

Bu farklılığı önlemek ve ortak bir paydada buluşmak için günde 40 olarak belirlenmiş bu.İşim olmasa ayetleri araştıracamda uzun sürüyor.

Şehadet nasıl oluyor derken ? Kelime i şehadetten mi bahsediyorsun ?

Tanrı'nın kural koymadığı bir şeye PEYGAMBER bile kural koyamaz. Tanrı özellikle sayı vermemiştir o halde belirli bir sayı yoktur.

Siz öyle diyorsunuz sanırım. Tanıklık/Şehadet. Muhammed'i Şehadette/Tanıklıkta Tanrı'nın yanına koyuyor musun?
  • quote:

Arkadaşım siz neyın kafasını yaşıyorsunuz ya

Ulan bü ülke müslüman bir ülke biz şeriata evet dediğimiz için neden terorist ilan ediliyoruz ?

Şeriat nedir gidip aç bak

Sen şeriatı kafa kesmek sanıyorsun herhalde

Şeriat demek Kuranın hükmü demektir sen ne sanıyorsun şeriatı ? Kuranda kafa kesmek mi var ?

Cahil Cahil konuşma gidip önce şeriatı araştır ( işine geliyorsa tabi )

- %99 müslüman bir ülke değiliz

- Şeriat istemek şu anki düzeni yıkmak istemektir ve anayasal olarak vatan hainliğidir. Evet teröristsin şu an.

- Kuranda sürüyle dehşet içeren ayetler var. Varolmasına karşılık oldukça da çelişkili bir kitap. Bu da demek oluyor ki isteyen işine geldiği gibi yorumlar ve kullanır.

2017 yılında teokrasi ile yönetilmek istemen ise ayrı bir konu. Allah şifa versin kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yanına koyuyorsun derken ?

Ben hz.Muhammed ' i elçisi olarak görüyorum.Yani İmanın şartında peygamberlere iman var sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Notorious

quote:

Ulan bü ülke müslüman bir ülke biz şeriata evet dediğimiz için neden terorist ilan ediliyoruz ?

Şeriat demek Kuranın hükmü demektir sen ne sanıyorsun şeriatı ? Kuranda kafa kesmek mi var ?

- Şeriat istemek şu anki düzeni yıkmak istemektir ve anayasal olarak vatan hainliğidir. Evet teröristsin şu an.

- Kuranda sürüyle dehşet içeren ayetler var. Varolmasına karşılık oldukça da çelişkili bir kitap. Bu da demek oluyor ki isteyen işine geldiği gibi yorumlar ve kullanır.

2017 yılında teokrasi ile yönetilmek istemen ise ayrı bir konu. Allah şifa versin kardeşim.

Kuran laik bir sistem önerir sizin söylediğiniz kötülükler hadislerde mevcuttur.http://quranix.org/1 şuradan Edip Yüksel'in çevirisinden dehşet içeriyor dediğiniz ayetlere bakınız. Bir dahakine okuduğunuz çevirilerin doğruluğunu da sorgulayınız diğer türlü sorguladık diyen adam okuduğu çevirinin doğruluğunu bile sorgulamadan, Kuran'ı sorguladım diyebiliyor.

Herşeyin Planlanmış Şekilde İlerlemiş Olması

• quote:

şeriate evet mi dediniz al işte kafaya bak.Siz varya tam arabistan'a sürülmeliksiniz.Şimdi sana sadece şeriat ile yönetilen ülkelerin adlarını yazacağım gerisini sen anla seninle boş bir tarışma işine girmek istemiyorum.

Endonezya,Suudi Arabistan,İran, Afganistan,Moritanya,Pakistan

Şeriat cahilliktir,yobazlıktır,diktatörlüktür,düşünce özgürlüğünü ,demokrasiyi öldürmektir.Nasıl kafalar var sizde hayal edemiyorum çok çok çok geriden geliyorsunuz be kardeş

• The Notorious kullanıcısına yanıt
    %kaç müslüman ülkeyiz söylede bilek o zaman ?

şeriat gelirse ben karşı çıkmam kendi yaşam tarzımı ona göre duzenleyebılırım sıkıntı olmaz

kuranda çelişki yoktur yüzlerce yıldız tek bir ayeti bile değişmeden gelmiştir
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Osmanlı dünyaya nasıl 600 yıl hükmetti gidip bir araştır o zaman.

Şuanda dünya lideri ülkelerin hrıstiyan vs. dinlere sahip olmaları veya demokrasi ile yönetilmesi birşeyi değiştirmez.

Benim için sıkıntı değil gelse eyw derim.Ama gelmez zaten.Mevcut zamanda o yönetim şeklini uygulayamazlar.O yüzden rahat ol.

Demokrasi ve düşünce özgürlüğü adı altında karıya kıza bakmaya ona buna yavşamaya devam edin

Şeriatçıları yobaz cahil görüyorsanız sizlerde ahlaksız ve sapkınsınız
  • quote:

Yanına koyuyorsun derken ?

Ben hz.Muhammed ' i elçisi olarak görüyorum.Yani İmanın şartında peygamberlere iman var sonuçta.

Hz. kelimesinin anlamını dahi bilmiyorsun benimle burada tartışma yapıyorsun. Muhammed'in Tanrı'nın elçisi olduğuna şüphe yok fakat Şehadet/Tanıklık yapıldığında Tanrı'nın tekliğinden söz edersen başka hiç bir isimi O'nun yanına koyamazsın. Onaylama farklıdır Tekliğe tanıklık etmek farklıdır. Tanrı ve tekliği söz konusu olduğunda diğer her şey önemini yitirir.

Şehadet şudur: Tanıklık ederim ki; Tanrı kendinden başka ilah bulunmayandır. veya Tanıklık ederim ki; Tanrı bir tek ilahtır. veya Tanıklık ederim ki; Hiçbir ilah yoktur Tanrı dışında.

"Muhammed onun elçisidir." i oraya sokarsan Tanrı'nın ismini tekleme yani TEVHİD yapmış olmazsın. 2leme yaparsın bu şirktir. Kuran ayetleri var bu konu ile ilgili bak.

En şefkatli, en merhametli Tanrı'nın ismiyle,
    3:18 ALLAH, kendisinden başka Tanrı olmadığına şehadet eder; melekler ve adaleti gözeten ilim sahipleri de… O'ndan başka tanrı yoktur. Üstündür, Bilgedir.

39:45 ALLAH tek başına anıldığı an ahiret gerçeğini onaylamayanların kalpleri huzursuz olarak ürker. Fakat O'nun dışındakiler anıldığı zaman hemen yüzleri güler.
    72:18 Mescidler sadece ALLAH'a aittir; öyleyse ALLAH ile birlikte hiç kimseyi çağırmayın.

63:1 İkiyüzlüler sana geldiklerinde, "Senin ALLAH elçisi olduğuna şehadet ederiz" derler. ALLAH senin kendi elçisi olduğunu bilir ve ALLAH ikiyüzlülerin yalan söylediğine de şehadet eder.

45:6 Bunlar, sana gerçek olarak okuduğumuz ALLAH'ın ayetleridir. ALLAH'tan ve ayetlerinden sonra hangi hadisi onaylıyorlar?

• quote:

Şuanda dünya lideri ülkelerin hrıstiyan vs. dinlere sahip olmaları veya demokrasi ile yönetilmesi birşeyi değiştirmez.

Benim için sıkıntı değil gelse eyw derim.Ama gelmez zaten.Mevcut zamanda o yönetim şeklini uygulayamazlar.O yüzden rahat ol.

Demokrasi ve düşünce özgürlüğü adı altında karıya kıza bakmaya ona buna yavşamaya devam edin

Osmanlıyı mı savunuyorsun sen bir de?

• arkadaşım benim bağlı olduğum mezhepde dinden çıkanın öldürüldüğünü ilk defa senden duyuyorum

sürekli aynı sitedeki aynı kişinin tefsirini kaynak gösteriyorsun

biraz farklı kaynakları araştır o adamın yazdıkları gerçek değil

en azından o tablo yalan ve yanlış
  • quote:

çok geriden geliyorsun zaten onu kastediyorum bak hala ağzından osmanlı 600 sene öyle yaptı vs vs. diyorsun.Dünya çok değişti kardeş sen nerden yaşıyorsun bilmiyorum ama git bir avrupayı gez gör bide ortadoğu ülkelerini gez gör .Hangi hayatı kendine layık görüyorsun bir bak bakalım?

Şeriatmış hadi lan oradan.

• quote:

arkadaşım benim bağlı olduğum mezhepde dinden çıkanın öldürüldüğünü ilk defa senden duyuyorum

sürekli aynı sitedeki aynı kişinin tefsirini kaynak gösteriyorsun

biraz farklı kaynakları araştır o adamın yazdıkları gerçek değil

en azından o tablo yalan ve yanlış

Mezhepin nedir ve hadiscin kimdir yaz bakalım atayım sana hadisleri.
  • Sen bi özele gelsene karşılıklı konuşuyoruz bari bunu konuya taşımayalım.Tabi istersen ?
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Tmm fikrini beyan ettin.Daha fazla seninle muhattap olmak istemiyorum.Nasıl istiyorsan o şekilde yaşa.
  • Ben AKP şeriat getirecek diyenleri de anlamıyorum merak etmeyin Akp'de yetkililer bir durumda el kesildiğini çok iyi biliyorlar. Başta onlar istemez şeriatı.
  • quote:

Tmm fikrini beyan ettin.Daha fazla seninle muhattap olmak istemiyorum.Nasıl istiyorsan o şekilde yaşa.

tamam kardeş sende bir umut yaşa belki şeriat gelir falan diye

sanıyorsun ki galiba yarın şeriat getirdik deseler bu ülke ha okey tamam iyiymiş diyecek.

Sizin bu rte sizi baya uçuruyor anlaşılan osmanlı ayağına falan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

quote:

Dini yasalar gelmesinin nesi yanlış bana bir anlatır mısın ?

%99 unun müslüman olduğu söylenen bir ülkenin dini kurallara göre yönetilmesini istemiyorsan şeriata karşısın demektir.

Şeriat dediğin şey ise Kuran a göre hüküm vermek olduğuna göre sen dine karşısın demektir.O zaman müslümanlıkdan çıkacaksın ki kurallar ve yaptırımlar sana batmasın

İranda şeriatla yönetiliyor ee orada bir sorun mu var ? Gerçi şöylede birşey var... Bilmem kaç yıldır herkesin kafasına göre takıldığı zamanlardan sonra şeriat ın gelmesi pek mümkün değil.( genelde bu kafasına göre takılma solcuların işine yaradı ama neyse )

Milyonlarca insanın yaşam tarzını bir anda değiştiremezler.Yani korkmana gerek yok şeriat gelmez

Haklisin birader.Senin 15 yasindaki kizini 50 yasindaki biri almak istedigi zaman anlarsin dini yasalarla nasil yönetildiğini.Erkek ve kadinlar ayrilacak.Ayni yerde bulunamayacaksiniz bile.Sevgili olmak mi ? Gec onu.Sonra kadin olsan sacinin teli gozuktugu icin kirbaclanacaksin halkin gozunun onunde.Sonra İslam haricinde diger dinler hakkinda konusamayacaksin.Kadinlar nufus sayiminda rol oynayamaz hayvanlar yerine koyulur kisacasi.Secme ve secilme hakki elinden gider.Seriat modernlesmeyi ve bilimi engeller.
    Edit:Ayrica Osmanli batililasmayi biraktigi zaman yikilma surecine girmiştir bunu da bil

Hocam İslâm'ı çok yanlış tanıyorsunuz bunun nedeni de dünyadaki İslâm ülkeleri yani tanımakta haklısınız lakin işin iç yüzüne girerseniz mevzunun böyle olmadığının farkına varırsınız. Laik devlet anlayışını da İslâm destekler ayrıca bunu da belirtelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

quote:

Orijinalden alıntı: The Notorious

quote:

Kuran laik bir sistem önerir sizin söylediğiniz kötülükler hadislerde mevcuttur.http://quranix.org/1 şuradan Edip Yüksel'in çevirisinden dehşet içeriyor dediğiniz ayetlere bakınız. Bir dahakine okuduğunuz çevirilerin doğruluğunu da sorgulayınız diğer türlü sorguladık diyen adam okuduğu çevirinin doğruluğunu bile sorgulamadan, Kuran'ı sorguladım diyebiliyor.

Herşeyin Planlanmış Şekilde İlerlemiş Olması

Şeriatçı ülkeler hadislere göre yönetiliyor o zaman. İslamın köklü bir reform geçirmesi gerek.

• bu olayı çözmenin tek yolu mühürsüz oy çıkan sandıklarda seçimlerin yenilenmesi

iptal kesinlikle haksızlıklara yol açar
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.