Şimdi Ara

Herşeyin Planlanmış Şekilde İlerlemiş Olması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
7.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
145 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-)İlk once darbe yapıldı.(Tiyatro veya tiyatro degil bu farketmez)
    2-)OHAL getirildi ve secim zamanina kadar uzatildi.
    3-)Herkes OHAL in iyi birsey oldugunu zannediyordu.Ancak isler boyle degildi.
    4-)YSK son anda hukuksuz bir karar verdi.Ayrica 2 ila 2.5m gecersiz oy gecerli sayilmak istendi.
    5-)OHAL yuzunden YSK yargilanmayacak ve secimler denetlenemeyecekti.
    6-)Hukuksuzluga goz yumuldu.
    7-)Evet ciksa bile bu supheli bir secim olmasini degistirmemektedir.

Atatürk 79 yıl önce öldü ancak bugün gömüldü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük şehirlerde yani oyların herkes tarafından takip edilebildiği yerlerde hayır çıkması,
    Oyların takip edilemeyen yerlerde evet çıkması düşündürücü.

Hile olmasa bile akparti muhtarlara, küçük yerlere ve seçim kampanyalarında çok başarılı.

MHP,CHP özellikle parti başkanları ise o kadar başarısız ki... Onların bu kadar hatayı ve akpartinin işine gelen davranışları sergilemeleri gerçekten kukla olduklarının göstergesi...

kılışdar ile bağçeli ikiside akpartinin kuklalarıdır.

Vatandaşa birşey demiyorum, cahillerin dikdatörlüğü işte. Adamlar kendi götlerine dinamit koyanları alkışlıyorlar...
    Haklisin birader.Senin 15 yasindaki kizini 50 yasindaki biri almak istedigi zaman anlarsin dini yasalarla nasil yönetildiğini.Erkek ve kadinlar ayrilacak.Ayni yerde bulunamayacaksiniz bile.Sevgili olmak mi ? Gec onu.Sonra kadin olsan sacinin teli gozuktugu icin kirbaclanacaksin halkin gozunun onunde.Sonra İslam haricinde diger dinler hakkinda konusamayacaksin.Kadinlar nufus sayiminda rol oynayamaz hayvanlar yerine koyulur kisacasi.Secme ve secilme hakki elinden gider.Seriat modernlesmeyi ve bilimi engeller.
    Edit:Ayrica Osmanli batililasmayi biraktigi zaman yikilma surecine girmiştir bunu da bil
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Halk gereken tepkiyi göstermeli artık

Zorla susturulmaya calisan halk mi ? Hukukun islemedigi bir yerde sen neyin halkindan bahsediyorsun ?

• Bunlar hiçbirşey değil. Millet eyaleti kendi eliyle getirdi.

Yakında suriyede istenmeyen olacağız. İşgal edilmesi gereken olacağız.

Onca yolsuzluk asla yargılanamayacak bu ülkede. Ama şuna eminim. İşini ehli,Gerçek hakikâti bilen biri elbet bunların yaptıklarını bu dünyada soracaktır. Şeytan kazansa bile hesabı öbür tarafadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Bunlar hiçbirşey değil. Millet eyaleti kendi eliyle getirdi.

Yakında suriyede istenmeyen olacağız. İşgal edilmesi gereken olacağız.

Onca yolsuzluk asla yargılanamayacak bu ülkede. Ama şuna eminim. İşini ehli,Gerçek hakikâti bilen biri elbet bunların yaptıklarını bu dünyada soracaktır. Şeytan kazansa bile hesabı öbür tarafadır.

Ne zaman baskanlik sistemi yararimiza olur biliyor musunuz hocam ? Ancak Atatürk gibi biri gelir ulkeyi duzene sokar sonra zaten parlamenter sisteme geri dondurur.

• Up

• oy kullanmaya gitmeyen kesim gitse belki yeterli olurdu halktan beklenen şey öyle devrim filan yapmaları değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismety öz

oy kullanmaya gitmeyen kesim gitse belki yeterli olurdu halktan beklenen şey öyle devrim filan yapmaları değil

oy kullanmaya gitmeyen hemen hemen herkes hayırıc.
    tanıdığım böyle birkaç tip var
  • quote:

Tepki sandıkta gösterilir. Gitmeyen %10 gidecekti. Hadi yarısı evetçi olsun kalan %5 yarısı ne olursa olsun gidecekti o sandığa.

Arkadaşlar bu saatten sonra kimseyi tepki gösterin,gösterelim falan diye gaza getirmeyelim. Bunlar artık doğru sonuçlar doğurmaz. Gerilim oluşturur. Yeni sistemi gidişatı beğenmeyen kişilerin (benimde) yapması gereken çalışıp düzeni,sistemi düzeni bizim düşüncelerimize uyan ülkelere taşınmak hem bizim için hem ülkemizdeki sistemi beğenen insanlar için en doğru sonucu oluşturacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 16 Nisan 2017; 23:22:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Tepki sandıkta gösterilir. Gitmeyen %10 gidecekti. Hadi yarısı evetçi olsun kalan %5 yarısı ne olursa olsun gidecekti o sandığa.

hükümet halkın oyunu çalıp manipüle ediyorsa, sandık yetmez maalesef.
  • Büyük şehirlerde yani oyların herkes tarafından takip edilebildiği yerlerde hayır çıkması,

Hile olmasa bile akparti muhtarlara, küçük yerlere ve seçim kampanyalarında çok başarılı.

MHP,CHP özellikle parti başkanları ise o kadar başarısız ki... Onların bu kadar hatayı ve akpartinin işine gelen davranışları sergilemeleri gerçekten kukla olduklarının göstergesi...

Vatandaşa birşey demiyorum, cahillerin dikdatörlüğü işte. Adamlar kendi götlerine dinamit koyanları alkışlıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Büyük şehirlerde yani oyların herkes tarafından takip edilebildiği yerlerde hayır çıkması,

Malesef haklisiniz.Simdi kendi seslerini duyuramayacak halk ve en cok bu fakir kismi etkileyecek cunku dinleyen olmayacak.

• şuanda ne yapılsa yanlış olur elle tutulur bir kanıt yok. zamana bırakmak en doğrusu olacaktır. Bana göre evet çıkması ak parti için büyük sınav olacaktır. eğer erdoğanın bir dönem dediği gibi demokrası bizim için amaç değil araç ise bunun sonucu ortaya çıkacaktır. yani artık ak parti gerçekten bir ideolojik planmıdır yoksa değil midir önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Ak parti hep yetki sıkıntısı çektiğini dile getiriyordu çünkü otariter bir yönetim şekli var. Yani istediklerimi yapamıyorum diyordu. Artık istediklerinin olmaması imkansız fakat bunun sonucunu da hepimiz göreceğiz.

Eğer ak parti laikliği kaldırmaya çalışırsa, atatürkü silmeye çalışırsa, dini yasalar getirmeye başlarsa işte o zaman kırmızı alarma geçilme vaktidir. O zaman bugünler az önce senin dediğin şeyler sıralanarak nasıl bir oyuna gelindiği anlatılır. Fakat şuanda böyle bir kanıt yok.
  • Atatürk gibi biri derken neyi kast ediyorsun bir açıklar mısın ?
  • patya P kullanıcısına yanıt
    Dini yasalar gelmesinin nesi yanlış bana bir anlatır mısın ?

%99 unun müslüman olduğu söylenen bir ülkenin dini kurallara göre yönetilmesini istemiyorsan şeriata karşısın demektir.

Şeriat dediğin şey ise Kuran a göre hüküm vermek olduğuna göre sen dine karşısın demektir.O zaman müslümanlıkdan çıkacaksın ki kurallar ve yaptırımlar sana batmasın

İranda şeriatla yönetiliyor ee orada bir sorun mu var ? Gerçi şöylede birşey var... Bilmem kaç yıldır herkesin kafasına göre takıldığı zamanlardan sonra şeriat ın gelmesi pek mümkün değil.( genelde bu kafasına göre takılma solcuların işine yaradı ama neyse )

Milyonlarca insanın yaşam tarzını bir anda değiştiremezler.Yani korkmana gerek yok şeriat gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

%99 unun müslüman olduğu söylenen bir ülkenin dini kurallara göre yönetilmesini istemiyorsan şeriata karşısın demektir.

Şeriat dediğin şey ise Kuran a göre hüküm vermek olduğuna göre sen dine karşısın demektir.O zaman müslümanlıkdan çıkacaksın ki kurallar ve yaptırımlar sana batmasın

İranda şeriatla yönetiliyor ee orada bir sorun mu var ? Gerçi şöylede birşey var... Bilmem kaç yıldır herkesin kafasına göre takıldığı zamanlardan sonra şeriat ın gelmesi pek mümkün değil.( genelde bu kafasına göre takılma solcuların işine yaradı ama neyse )

Milyonlarca insanın yaşam tarzını bir anda değiştiremezler.Yani korkmana gerek yok şeriat gelmez

Bu çağda ülke din ile yönetilemez çünkü din insanları ötekileştirir ve özgürlüklerine sınırlama koyar. Nedeni din değil aslında onun uygulanış biçimini insanlara zorla uygulattıran kimselerdir.

Din sadece bireysel olarak insanların hayatlarında var olmalıdır. Çünkü din birey için harika bir tercihtir ve birey bunu özgürce yaşamalıdır. Fakat sen bunu kanun yasalarına koyar isen her insanın hayatına müdahale etmiş olursun. Halk içinde ayrımcılık olur ve insanlar birbirlerinin hayatlarına karışır olurlar. Örneğin yasaya uymayan "gavur" ilan edilir özgürlükleri sosyal psikolojik olarak da elinden alınmış olur.

Bizim ülkemizin %99 müslüman değildir. Ayrıca her müslümanım diyende Kuranı Kerim'e göre dini yaşamaktansa çağdaş hayata ayak uydurarak elinden geleni yapan insanlar ülkemizde çokça bulunuyor.

Ben modern bir ülke olma adına insanların dini yaşayış biçimlerine kısıtlamalar getirmeyi doğru bulmuyorum. Fakat müslümanlığın gereği olarakta bu çağda ülke yönetimlerinde din ile yasaların bulunmasını da yukarıda bahsettiğim gibi doğru bulmuyorum.

Özgürlük en temel şey olmalıdır dolayısıyla bizim ülkemizde islamiyete inanlarda rahat yaşamalı inanmayanlarda bu da ancak ortak bir kanun sistemiyle olur. Yani taraflı olmamalıdır. Dini yasaların olması halinde bu taraflı olacaktır.

Bana gelirsek evet şeriata karşıyım bu senin gözünde beni müslüman yapmaya bilir benim size cevabım ise ben müslümanım ve kimsenin müslümanlığına karışmayacak kadar da Yaradanımın kuluyum. Sana göre cehennemlik veya gavur olabilirim bu benim umrumda bile değil. Bu benim ile Allah arasındaki bir şeydir bunu kimse bilemez.

İran şeriatla yönetiliyor evet sorun var irandan gelen müşterilerimden biliyorum emin olabilirsin:)

Radikal olmaktan kaçınınız herkesin bilmesi gereken şu var müslümanlar kulluk yapmalıdır yaradan ile yaratılan arasına girmemelidir.
  • quote:

Atatürk gibi biri derken neyi kast ediyorsun bir açıklar mısın ?

Atatürk gibi bir lider iste neyi anlamadin ?

• quote:

Haklisin birader.Senin 15 yasindaki kizini 50 yasindaki biri almak istedigi zaman anlarsin dini yasalarla nasil yönetildiğini.Erkek ve kadinlar ayrilacak.Ayni yerde bulunamayacaksiniz bile.Sevgili olmak mi ? Gec onu.Sonra kadin olsan sacinin teli gozuktugu icin kirbaclanacaksin halkin gozunun onunde.Sonra İslam haricinde diger dinler hakkinda konusamayacaksin.Kadinlar nufus sayiminda rol oynayamaz hayvanlar yerine koyulur kisacasi.Secme ve secilme hakki elinden gider.Seriat modernlesmeyi ve bilimi engeller.
    Edit:Ayrica Osmanli batililasmayi biraktigi zaman yikilma surecine girmiştir bunu da bil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 17 Nisan 2017; 10:41:46 >
  • Arkadaşım senın bu anlattıkların şeriatı başka bir yerinden anlayan ülkerin yaşadığı sorunlar.

Kısacası yobaz olan insanların yaşadığı şeyler.

Kendi ülkendeki insanı X ülkeler gibi yobaz ve cahil görüyorsan sorun sende demektir.

Ona bakarsan hindistanda ineğe zarar verenide öldürüyorlar ne yani şimdi bizi bu bağnazlarla bir mi tutuyorsun ?

Sevgiliden carttan curttan örnek vermiş sin de bende sana şunu soruyorum sen müslümanmısın ?

Eğer müslümansan zaten yapmaman gerektiğini biliyorsun kitabında yazıyor aç oku bana örnekleme yapma

Ben böyle yaşamak istemiyorum dersen ilk yorumumda dediğim gibi sen şeriata yani Kuran hükümlerine karşı çıkıyorsun demektir.

Kusura bakmada sen sokakda sevgilince yiyişeceksin diye şeriatımı reddecekler ?

Totonuz yemeyince idam isteriz idam idam idam dersiniz tecavüzcüleri idam edin tacizcilerin elini kolunu kesin dersiniz

Bunları yapacak olan şeriatı getirelim dediklerinde ise yukarıdaki saçmalıklardan bahsedersin ?

Neyin kafası bu ?
  • patya P kullanıcısına yanıt
    Bir insan Kuranın hükümlerine karşıyım deyip aynı zamanda bende bir kulum bu benim inancımı gölgeleyemez demesi biraz düşündürücü

Bu aynı şeye benziyor.Ben içki içerim kumar oynarım zina yaparım dini hükümler umrumda olmaz ama ben müslümanım ben ile Allah arasına karışmayın ?

Zaten yukarıda söyledim.Şu saatten sonra şeriatı getirip yürütecek bir hükümet yok geleceğinide sanmam baya bir olay çıkar çünkü bütün herkesin hayatı değişir.

Sen çoğu insan kuranı kerime göre yaşamaktansa çağdaş hayata ayak durmayı ister demişsinde müslüman olan bir insan Kuranı ve hükümlerini nasıl reddedebilir ? Reddediyorsa nasıl kendine müslümanım diyebilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 17 Nisan 2017; 10:58:11 >
  • Arkadaşım ezbere konuşma işte.Atatürk gibi diyip kestirip atma.Anlat diyorum Atatürk ' de olupda şu zamandaki liderde olmayan vasıfları söyle bana.

Neden yani ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.