Şimdi Ara

Herkes Aptal, Bi Uyanık Sizsiniz. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
8
Favori
56.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
913 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Abi bizde satıcının malı alıcıının parası inanılmaz kıymetli valla. Otomobil endüstrisi pandemiydi oydu buydu üretimler aksadı birazda kur artınca bütün arabalar en az %50 zamlandı ikinci elde.

• quote:

Orijinalden alıntı: juckle

Su yandan atlayan eleman mapi ezbere biliyor. Daha onceden antreaman yapmis

Alıntıları Göster

de_bim.bsp  

• juckle kullanıcısına yanıt

güzel yorum. Diğerlerini yavalsatmak için bir kutu firlatabilirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _magnetar_ kullanıcısına yanıt

Hocam anlamıyor ki arkadaşlar. İkinci el fiyatı al satçı yüzünden artıyor sanıyolar. Arabanın sıfır fiyatı belli, al-satçı olmasam normal arabasını satacak biri bile olsam sıfır fiyatına bakıp karar vercem zaten. En basitinden bu forumda herkes ekran kartı, işlemci vs. ikinci el-sat yapmıştır neye göre karar veriyolar? Her üründe geçerli satarken sıfırına-sıfır yoksa muadil en yakın ürüne göre karar veriyorum. Çok örnek verilen Almanyada al-satçı yok diye mi fiyatlar düşük? araba siteleri ilan kaynıyor bu nasıl iş? Fiyatların düşük olmasının sebebi zaten sıfır fiyatlarıda düşük. Arabanın sıfırı 20 bin euro diyelim buda minimum maaşla 12 ayda alınıyor demek, 2.eli ne düşük olmalı ki insanlar tercih etsin yoksa zaten her insan 1 yıllık kazancına sıfırını almayı kabul eder. Tabi 10 bin euroyada a sınıfı arabalar var buda bir çok insan için seçenek. Türkiyede arabanın sıfırı 300 bin tl ise adam 5-6 yaşındaki arabasını ne kadara satsın? 100 bine mi? komik.

• Bu arada ben aldım 349 tlye ama hiç memnun kalmadım. Sesi bana çok az geldi satmayı düşünüyorum 20 tl daha ucuza.
  • juckle kullanıcısına yanıt
    Alemsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlardan alıp alıp iptal edeceksin, elinde patlayacak

• İsterse bedava versinler. Bim isimli bu kuruluşa beş kuruş kazandırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takeshi Kovacs

Hocam anlamıyor ki arkadaşlar. İkinci el fiyatı al satçı yüzünden artıyor sanıyolar. Arabanın sıfır fiyatı belli, al-satçı olmasam normal arabasını satacak biri bile olsam sıfır fiyatına bakıp karar vercem zaten. En basitinden bu forumda herkes ekran kartı, işlemci vs. ikinci el-sat yapmıştır neye göre karar veriyolar? Her üründe geçerli satarken sıfırına-sıfır yoksa muadil en yakın ürüne göre karar veriyorum. Çok örnek verilen Almanyada al-satçı yok diye mi fiyatlar düşük? araba siteleri ilan kaynıyor bu nasıl iş? Fiyatların düşük olmasının sebebi zaten sıfır fiyatlarıda düşük. Arabanın sıfırı 20 bin euro diyelim buda minimum maaşla 12 ayda alınıyor demek, 2.eli ne düşük olmalı ki insanlar tercih etsin yoksa zaten her insan 1 yıllık kazancına sıfırını almayı kabul eder. Tabi 10 bin euroyada a sınıfı arabalar var buda bir çok insan için seçenek. Türkiyede arabanın sıfırı 300 bin tl ise adam 5-6 yaşındaki arabasını ne kadara satsın? 100 bine mi? komik.

Bazı kişiler nedense kabul etmek istemiyor bu durumu. Temel ekonomi bilgisi alsalar herkes rahat edecek. Bir bunlar, bir de istatistik biliminden bihaber olanlar (her yer araba, bolluk içindeyiz diyenler).

Sıfır araç fiyatlarında Almanya'daki gibi fiyatlarda artış olmasa ve MTV'nin emisyon bazlı alınması ve kalabalık bölgelere euro 5 altı araç girememesi gibi küçük hamleler yapılsa devlet tarafından, o zaman ne kadar al satçı olursa olsun zaten fiyatlar düşük olacak. Kar azalacağı için insanlar otomobil al-sat yapmaya yönelmeyecek bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Kardeşim iyiki gitmemişsin kavga ederdin

Alıntıları Göster

şu videyu gördüm de yuh dedim ama alan olmuş hiç olmazsa ben atlayamazdım ürünlerin üzerinden hale bak zaten maus peşindeydim

• Üç kuruş maaş alan elemanlar için ek kaynak

• quote:

Orijinalden alıntı: berk70

şu videyu gördüm de yuh dedim ama alan olmuş hiç olmazsa ben atlayamazdım ürünlerin üzerinden hale bak zaten maus peşindeydim

Alıntıları Göster

Ben zamanında bir fare daha aldım kullanırız diye. Sonra kardeşimde gitmiş almış birbirimizden haberimiz yok. Sonra satışa koydum bende diğerini. Üzerine belki 10 tl koydum. Sordu bir alıcı. Açıkça söyledim bimden aldım durum böyle böyle. İndirim yaparmısınız dedi. Yav işin görülecekse aldığım fiyata vereyim dedim. Fiş ve tarih belli. Ama paket açık dedim. Ben bir bimlere bakayım dedi. Sonra tekrar döndü. belli bulamamış. Bende kullanıyorum kardeşim dedim geçtim. Artık bu durumlar insanda güvende bırakmıyor.

• Komido72 kullanıcısına yanıt

Özele bakar mısın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: juckle

Su yandan atlayan eleman mapi ezbere biliyor. Daha onceden antreaman yapmis

Alıntıları Göster

• millet ucuz birşey almaya aç aç. napsınlar  

• Helal olsun güzel tespit
  • Ne kulaklıkmış arkadaş 2 gündür forum gündeminin tepesinde. Elimde fazla Jbl kulaklık var, bu kadar ihtiyacınız varsa gelin hayrıma vereyim yahuu
  • sonuç olarak hepsi satacak elindekileri, boş konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

İhbarda bulunsak herhangi bir yaptırımda bulunurlar mı ? Cimer, Bimer bu işe el atabilir mi ? Birde marketlerin kendi temsilciliklerine yazsak ?

Ayıplı ürün olmadığı sürece birşey yapamazsın ki.

Bu biraz stokçuluk biraz tanıdıklık vasıtası ile olan birşey.Yani ülkede genellikle olağan birşey.Bunu nasıl mahkeme edeceksin.

Taş patlasa dersinki etik olmayan birşey bu yani.

Çoğu kişinin yaptığı ve yapabileceği bir şey.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.