Şimdi Ara

Her Şey Ölecek ve Bitecekse Bu Kadar Çabanın Anlamı Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aralar kafama çok ciddi olarak takıldı bir durum. Karıncalara bakıyorum öleceklerini bile bile çalışıyorlar, insanlar aç kalmamak için, üstelik zengin holding ceosu bile çalışıyor. Fakat her şey geçici ve boşmuş gibi geliyor. Evrenin bile bir gün yok olacağı söyleniyor. Sanırım ruhen biraz mutluluğumu bu nedenle kaybetmiş olabilirim.

• + Bak, kendimi bir realist olarak görüyorum. Ama felsefi terimlere göre buna pesimist deniyor.

- Tamam. O ne demek peki?

+ Partiler bana göre değil demek.

+ Bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi. Çok fazla bilinçlendik. Doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı.

+ Bizler doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız.

+ Hepimiz bir yanılsama içindeyken duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat aslında bir hiç olan bireyleriz.

- Yerinde olsam bu saçmalığı etrafta söylemezdim.Buradaki insanlar böyle düşünmüyor. Ben öyle düşünmüyorum.

+ Bence türümüzün yapması gereken onurlu davranış programlamamızı reddedip, üremeyi durdurmak ve hep birlikte soyumuzu tüketerek kardeşçe bu haksızlığa bir gecede son vermektir.

- O halde ne diye sabah yataktan kalkıyoruz ki?

+ Ben de kendime bunu soruyorum ama aslında bu sorunun cevabı intihar etme cesaretimin olmamasıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bebeklikten itibaren bizi programlıyorlar. Çevremizden gördüklerimizi normal olarak algılayıp sisteme ayak uyduruyoruz.

Hırslı olanlar ömür boyu yetecek parayı bulsalar bile yine çalışmaya devam ediyorlar çünkü başarmaktan zevk alıyorlar.

• Cunku sonuc odaklisin. Karincalardan farkin burda. Surece degil sonuca bakiyorsun bu yuzdende hayattan zevk alamiyorsun. Ayni mantikla hic yemekte yemeyebilirsin, nasilsa sonu pis olacak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • what is matrix ulan bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her şeyin sona ereceğini bilmek, neden şuan yaşadığım hayatımı değersizleştirsin ki?

birazdan su içeceğim, suyu hiçbir zaman yok olmamak için değil, susuzluğumu gidermek için içeceğim. işe gidip para kazanacağım, işe hiçbir zaman yok olmamak için değil, hayatımı devam edebilme metaryeline sahip olmak gidiyorum. böyle bir konu açtın, bu konuyu hiçbir zaman yok olmamak için değil, düşünceni paylaşabilmen için açtın.
    hayatın içi anlamlarla taşarken, hayatın kendisini hiçbir şeyin yok olmaması gibi bir beklentiye oturtup hayatı değersizleştirmek ne kadar doğru?

• Sonuç, sürecin varlığını silemez. Sonunda her şeyin biteceği düşüncesi, sürecin devam ettiği gerçeğini etkilemez.

• Her şey ölüp bitecek ama sen yaşıyorsun şimdi. Bu seni baya şanslı yapar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.