Şimdi Ara

Hepsine zam geliyor: İnternet, telefon, su, sigara, kira, araç vergisi, kredi faizi... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
2
Favori
14.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son sürat hızla ilk çağa doğru gidiyoruz . Yakında karnımız doyunca şükür edecek seviyeye geleceğiz .
    Aklıma şu geliyor hep bunları görünce ;
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

zaten sene başlarında rutin olarak her şeye zam gelirdi asgari ücrete zam gelince.

Şimdi bu yapılan fahiş zamları haklı mı çıkarıyor?

YANİ ŞİMDİDEN YAPTILAR Kİ ALIŞIN DİYE, ZATEN SENEYE GEÇERLİYMİŞ, AMA BU SEFERDE SENEYE KADAR MİLLET UNUTUR VE TEKRAR YENİ YILDA ZAMLAR GELİR, NASIL TAKTİK AMA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Borç yüzünden hastanede orada burada rehın kalan hastalar akepe zamanından sonra kaldırıldı ;)

( savunmuyorum sadece yaptığın boş yoruma cevap veriyorum )

şu anda git para yatırmadan bakmıyorlar bile aynı şey olmuyor mu önceden bakıyor parasını alıyordu şimdi parayı almadan bakmıyorlar .başka yeni şeyler bulun mesela yol yaptı .Hırsız ama calışıyor.Yolsuzcu hırsız ama cumaya gidiyor gibi.
  • internet hizmetlerindeki alınan vergilerde 2018den itibaren yüzde 50 zam uygulanacak

vatana millete hayırlı olsun

ülke batık bu vergilerle ayakta kalmaya çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin kötüsü 2019 'a daha 1 sene var.2018 de iyice moku yedik.Ama kendi kuyularını kazdılar haberleri yok.İşte kontrolsüz güç para açgözlülük ile sonlara geldiler artık..Ama malesef bizim millet de bu arap kafası bu cahil Osmanlı kafası varken bir mok olmaz.

Eğitim ekonomi her şeyin düzelmesi yıllar alır ki böyle bir yönetim de yok ortada.Böyle gelecek hükümetin hemen yaraları saracağı pansumana başlayacağı bir ortam yok .Zaten ortada pansumanlık bir şey de kalmadı direk kangren olmuş kesilmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leaderjack1 kullanıcısına yanıt
    paran varsa bakıyorlar mıydı ? :D

ya ben saat 6 da hastanenın yolunu tutuyordum cebımızde para vardıda ne oluyordu

akşama kadar sıra beklıyorduk
  • Geçen hafta yandaş bir kanalda adını bilmediğim biri haftaya poşet (torba demedi) yasa ile vatandaşlarımıza müjdelerim olacak demişti. :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

zaten sene başlarında rutin olarak her şeye zam gelirdi asgari ücrete zam gelince.

Asgari ücrete %40 zam geliyor mu? Veya emeklilere veya çalışanlara.

Cidden kaliteyi çok aşağı çekiyorsunuz. Gençlik kollarınıza söyleyin daha kaliteli troll göndersinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

paran varsa bakıyorlar mıydı ? :D

ya ben saat 6 da hastanenın yolunu tutuyordum cebımızde para vardıda ne oluyordu

akşama kadar sıra beklıyorduk

şimdi 15 gün önceden gün gelsin ki hastaneye gideyim diye bekliyorsun o arada ölürsen çekmedi gariban oluyon.
  • Hayran oldukları Osmanlı yağmalayacak ülke kalmadığında batmıştı çünkü tek gelir kaynakları başka ülkelerin hazineleriydi. Bunlar da yağmaladıkları halkalarının cebinde para kalmadığında batacaklar.

Bu zamlara da gram üzülmüyorum. Destekçileri açlıktan kıvranana kadar durmak yok zamma devam.

• açtık bekliyoruz sağolsun bazı kesimler yüzünden bizde açıp girmesini bekliyoruz
  • Kira vergisinin konusunu açtım kimse anlamadı. Ev sahibiniz kapıya dayanınca anlarsınız. GMSİ nin istinasını %25 den 15 e düşürmüşler. 1 kira vergiye gidiyordu, şimdi 2 kira vergiye gidecek. BU da kiracıdan çıkacak.

Ver mehteri veeerrrr.
  • Gerekli şikayeti yaptım.

Neyse umarım sende adam olursun bir gün.
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    Kaç yaşında yapıyordun bunu 7 mi 8 mi? Hayır yani akp geldiğinde yaşın 9 olduğuna göre bunları yaparken ya 7 ya 8 yaşında olman lazım.

Artık yapmamanın sebebi internet diye bir şeyin ülkeye gelmesi ve randevu alıp 15 gün evinde sıranı beklemen olabilir mi?

• 30'larda dünya standartlarının 3 basamak üstündeysek,90'larda 2 basamak gerideysek şimdi de 5-6 basamak gerideyiz ekonomik olarak.2000'lerden sonra teknolojinin mükemmel ivmesiyle ülkeler arası farklar açıldı.Biz yanlış politikalarla dibe doğru ilerledik maalesef.Hala nasıl yarımız bu batışı görmüyor,sadece ekonomik olsa iyi.Birlik bozuldu.
  • Durun daha yeni basliyoruz.

Yukaridaki grafikte yazdigi giib kirmizi cizgi yurt ici uretici fiyat endeksi, mavi cizgi tuketici fiyat endeksi. Yurtici uretimimiz icin gerekli olan malzemeleri yurtdisindan aliyoruz, dolar/euro'daki artisla beraber uretici maliyetleri de dogal olarak yukselmeye basladi. Bir sekilde kardan zarar ederek, cepten yiyerek, stok eriterek bunu son kullanici fiyatlarina yansitmiyorlardi.

Simdiye kadar yapilan zamlar devlet tarafindan yapilanlar. Enerji ve vergi zamlari da dogal olarak uretici fiyatlarina yansiyacak. Ozel sektor yeni gelen zamlarla beraber zaten yukselen uretim maliyetlerini de fiyatlara yansitmaya baslar yakinda.
    Kisaca ekmege, sute, giyim kusama her seye ozel sektor zamlari da yakinda yolda.

• Adamlık anlayışın bile yok ki.Boşuna adam ol demiyorum işte.

Neyse umarım sende bir gün adam gibi adam olursun ;)
  • Eskiden emekli olmak için, istediğimiz okula gidebilmek için Fetö'ye himmet parası toplanırdı. Tabii kandırıldı hükümet, olan vatandaşa oldu. Şunu demek lâzım: "Şimdi kime veriyoruz?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur89tr -- 29 Eylül 2017; 15:43:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Kaç yaşında yapıyordun bunu 7 mi 8 mi? Hayır yani akp geldiğinde yaşın 9 olduğuna göre bunları yaparken ya 7 ya 8 yaşında olman lazım.

Artık yapmamanın sebebi internet diye bir şeyin ülkeye gelmesi ve randevu alıp 15 gün evinde sıranı beklemen olabilir mi?

Alamadık bir cevap işinize mi gelmedi? Sizi o yaşlarda hastane yollarına düşüren hastalık neydi acaba?

• Kragen kullanıcısına yanıt
    aynı konu uzerınde birden fazla kişi yazdığı için görmemişim cevap veremeyecek bir durum yok

7-8 değil 11-12 yaşlarındaydım ve astım bronşit teşhisi almıştım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.