Şimdi Ara

Hepsiburada'dan aldığım S7 edge arızalı çıktı değişimmi iademi istemeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu dün teslim aldım ithalatçı garantili olarak satıcı hepsiburada sadece kutuyu açmak için kapağındaki etiketi çıkardım ve test etmek istedim bu sırada wifi ağlarını bulmadığını farkettim. Çözüm için farklı modemlerde denedim olmadı, komşuların ağlarını bile görmüyordu. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünerek telefonu birkaç kez fabrika ayarlarına sıfırladım çözüm olmayınca üzerindeki yabancı rom yerine stock Türkiye romu kurdum sorun devam etti. Bugün eve gidince telefona yüklü gelen Rom`u geri yükleyip hepsiburada'ya geri göndereceğim. Size sormak istediğim iade talebindemi bulunayım yoksa değişim talebindemi daha önce buradan telefon alıp iade eden varmı aramızda? sim kartı falan taktım veya rom kurdum diye sorun çıkarmazlar umarım. Gerçi stock rom kurulumunda knox sayacı atmıyor ama rom yüklendiği genede anlaşılıyormuş. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Nasıl bir başvuruda bulunayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provezza. -- 15 Haziran 2016; 9:38:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cayma hakkı diye iade et aksi haldeki her işlemde uğraşırsın...
  • Bence rom falan atmak cok rısklı olmus. Anlarlarsa iade almayabilirler. Eğer telefondan soğumadıysanız değişim isteyin yok başka bir şey alacaksanız iade talep edin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: It's My Life

Bence rom falan atmak cok rısklı olmus. Anlarlarsa iade almayabilirler. Eğer telefondan soğumadıysanız değişim isteyin yok başka bir şey alacaksanız iade talep edin bence.

Hocam değişim talep edersem nedenini soracaklar wifi falan deyince kıllanıp rom falan atmışmı diye kontrol ederler belki ama iade talep edersemde kontrol ettiklerinde wifinin çalışmadığını anlarlarsa bu seferde wifi`yi sanki ben bozmuşum konumuna düşebilirim ne yapsam bilemedim iki ucu oklu deynek moralim çok bozuk :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Provezza.

quote:

Orijinalden alıntı: It's My Life

Bence rom falan atmak cok rısklı olmus. Anlarlarsa iade almayabilirler. Eğer telefondan soğumadıysanız değişim isteyin yok başka bir şey alacaksanız iade talep edin bence.

Hocam değişim talep edersem nedenini soracaklar wifi falan deyince kıllanıp rom falan atmışmı diye kontrol ederler belki ama iade talep edersemde kontrol ettiklerinde wifinin çalışmadığını anlarlarsa bu seferde wifi`yi sanki ben bozmuşum konumuna düşebilirim ne yapsam bilemedim iki ucu oklu deynek moralim çok bozuk :(

Hocam iade şartlarını iyi okuyun. Gerekirse wifi demeden sevmedim ben bunu diye iade edin, zaten siz parasını vermişsiniz size bozuk telefon gelmiş. Burada sizin suçunuz yok.

Telefon iadesinde;

Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs olmamalıdır.

Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir."

Siz çıkardınız mı jelatini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi It's My Life -- 15 Haziran 2016; 10:36:26 >

• java kullanıcısına yanıt
    Wifi`nin bozuk olduğunu anlayıp ben bozdum zannederlerse o kötü olacak.

• Cihazin jelatinini çıkarırdınız muhtemelen (bu kadar saçma bir uygulama da sadece bu ülkede yapılır).iade edip ödemenizi almaya ugrasirken bir yandan garantiye yollama yoluna kendinizi hazırlayın, geçmiş olsun en kötü ihtimalle garanti yardımcı olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir jelatini kesinlikle çıkarmadım telefon geldiği gibi duruyor sadece kutuyu açmak için kapağında bulunan BTK`nın bandrolü sökmek zorunda kaldım. Ben wifi bozuk iade istiyorum derim ama telefonu kontrol edip rom attığımı anlarlarmı onu bilemedim knox sayacı stock ro larda atmıyormuş gerçi ama genede anlayabiliyorlarmış o kadar detaylı bakacaklarını sanmıyorum ama risk işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: weatherman

Cihazin jelatinini çıkarırdınız muhtemelen (bu kadar saçma bir uygulama da sadece bu ülkede yapılır).iade edip ödemenizi almaya ugrasirken bir yandan garantiye yollama yoluna kendinizi hazırlayın, geçmiş olsun en kötü ihtimalle garanti yardımcı olacaktır.

Yok hocam kesinlikle hiçbir jelatini çıkarmadım ekranında falan duruyor önce test edip öyle çıkarırım demiştim.

• Kesinlikle para iadesi isteyin, değişim isterseniz SWAP cihaz yollayabilirler.
  • Swap cihaz nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Provezza.

Swap cihaz nedir hocam?

Arızalı telefonların serviste tamir görüp, onarımı ve tüm testleri yapıldıktan sonra 0 ürünmüş gibi kullanıcıya vermek.

Ayrıca değişimde hemen telefonu vermeyebilirler, cihaz stokta yok yurtdışından gelicek diyip bekletebilirler servisin kalitesine kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 15 Haziran 2016; 11:18:11 >
  • Peki para iadesi isterken wifi arızası nedeni ile iade istediğimi belirteyimmi yoksa memnun kalmadımmı diyeyim ? Onu düşünüyorum.

• Direkt cayma hakkımı kullanmak istiyorum diyin. Yoksa uğraştırırlar

• Sen arızalı bir cihaz aldın daha doğrusu arızalı çıktı gönderdikleri kutu.

Bir kere aklına şüphe düşmesin ve rom işini karıştırma. Wifi kutudan çıktığında çalışmıyordu beyanat bu.

Sonraki adımlarla göre plan yaparsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sim card takılan telefona cayma hakkı iadesi asla olmuyor arkadaşlar.

cihaz arızalı diyeceksin rom yüklendiği anlaşılırsa da garanti dışı kalır. elinde patlar o zaman telefon
  • Vatal V kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim root yapıldığı zaman garanti kapsamı dışında kalıyor stock rom kurulduğu zaman garantinin bozulmaması lazım zaten knox garanti sayacı artmıyor.

Zaten bu cihazlar yabancı ülkelerin romları ile geliyor Türkiye'de VOLTE ve Giga 4,5G kullanmak için illaki cihaza Stock Türkiye Romu kurmak zorundayız.

Yalnız ben wifi sorunundan dolayı iade veya değişim isteyeceğim için kurduğum Türkiye ROM'undan geldiğinde yüklü olan XFE kodlu South Africa ROM'una dönerek cihazı göndermek istiyorum

ancak ROM'u yüklememe rağmen CSC bir türlü değişmiyor telefon hala TUR görünüyor CSC'yi yüklediğim ROM'un CSC bilgilerine göre değiştirmem lazım bu konuda bilgisi olan varmı ?
  • Provezza. kullanıcısına yanıt
    Download modda Knox sayacı 0 ise yazılımla oynanmış diyemezler. Zor. Sonuçta yurtdışından gelmiş değil mi cihaz? E sana da kapalı kutu geldi. Yazılımdan anlamam aldım Wi-Fi bağlanamdı değişim/iade istiyorum de üstele. Dediğim gibi Knox da Warranty void 0 sa bir şey iddia edemezler!
  • YereDusenAdam kullanıcısına yanıt
    Knox sayacında sıkıntı yok root falan yapmadım custom rom yüklemedim sadece wifiyi kontrol amaçlı stock Türkiye romu yükledim ancak telefonu göndermeden tekrar eski romu yükleyeyim dedim ondada cvc değişmedi TUR olarak kaldı normalde yüklediğim rom`un cvc`sinin aktif olması lazım bu şekilde stockda olsa rom yüklendiği kabak gibi ortada. Servise kontrole gönderirlerse adamlar kıllanabilir.

• hb cayma hakkı kullanılmasın diye bişeyler onaylatıyordu bi ara
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.