Şimdi Ara

Hemen İş Bulabileceğiniz İşler ve Maaşları -Ciddi- (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
12
Favori
31.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gene liseli bölümü gene saçma sapan konular,

Kimse üniversiteden yeni mezun, is tecrubesi olmayan adama (mühendis vs) 4000 5000 kağıt vermez. Burda maaş hesabı yapan veledi zinalar iş hayatına girdiginiz zaman görürsünüz maaşı.

Belki Hayatında hic ise girip çalışmamıs adamlar gelmis burda maaş söylüyor. İnsan daha ne kadar boş olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teslas kullanıcısına yanıt
    Banka'da GM'de çalışıyorum.
  • Bir aile hekimi şunu söylemişti. " Köyleri haftada bir kaç gün gezip condom dağıtıyoruz. Devlette bunun için bize para veriyor. "
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykut Baba

8-5 salla başı al maaşı . Klasik Ankara memur anlayışı. Tüküreyim öyle hayata. Arkadaşlar okuduğunuz bölümde veya çalıştığınız işte en iyisi olmaya çalışın. Zaten para arkanızdan gelecektir. Unutmayın insanları okudukları bölümler değil çalışma azimleri ve hayalleri iyi yerlere getirir. Başarılı insanların en büyük prensiplerinden biri para kazanmayı asla hedef haline getirmemiş olmalarıdır. Para, onlar hedeflerini gerçekleştirirken verilen emeğin karşılığından başka birşey değildir.

Edit: Meslek lisesinden mezun olursam uçak teknisyeni unvanıyla mezun oluyorum. 4000 TL maaşla istersem mezun olduktan sonra işe başlayabilirim. İşveren devlet kurumu sadece bizim lise bölümünü alıyor ve tek şart KPSS 60 puan almak. Ben neden peki gecelere kadar ODTÜ İktisat için kasıyorum? Durumu ve ailesi zorda olan insanlar için asla birşey diyemem onların emeği ve sorumluluklarına önümüzü ilikleriz.

yavaş gel. kuzenim önlisans thk dan mezun oldu. thy teknikte yeni işe başladı 2300 lü birşey alıyor.

• Kaptanlık ve Gemi makine mühendisliğinde mezun olduğun ilk gün işe başlama diye bir durum söz konusu değil. Bitirmen gereken açık deniz stajı ve geçmen gereken ehliyet sınavları var.

Artık hemen işe girmekte o kadar kolay değil, piyasada işten fazla yetişmiş mezun var. Şirketler stajda ve personel seçiminde sınavlar uyguluyorlar.

Dipnot: 15 senedir sektörde olan ve halen çalışan Uzakyol Kaptan’ım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 3 Şubat 2018; 16:51:2 >
  • Benim arkadasim ankarada galvaniz fabrikasinda calisiyor.

Vasfi yok. Kisacasi amele isi diyebiliriz ama aldigi maasi yazayim

Net maas 1950

Yol ucreti 450

Asgari gecim indirimi 180 ayrica veriliyor

Birde ayda 70saat fazla mesaisi var( onuda kendi kalmak isterse, fazla kalirsa 90saati buluyor dedi) 910tl

Yani toplamda 3490tl para aliyor

Bazen 12saat calisiyor mesaili, bazende saat 4,5da cikiyomus.

Ne diyim artik vasifsiz adam kazaniyor, vasifli asgariye talim ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albright -- 3 Şubat 2018; 15:16:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netstat

quote:

8-5 salla başı al maaşı . Klasik Ankara memur anlayışı. Tüküreyim öyle hayata. Arkadaşlar okuduğunuz bölümde veya çalıştığınız işte en iyisi olmaya çalışın. Zaten para arkanızdan gelecektir. Unutmayın insanları okudukları bölümler değil çalışma azimleri ve hayalleri iyi yerlere getirir. Başarılı insanların en büyük prensiplerinden biri para kazanmayı asla hedef haline getirmemiş olmalarıdır. Para, onlar hedeflerini gerçekleştirirken verilen emeğin karşılığından başka birşey değildir.

Edit: Meslek lisesinden mezun olursam uçak teknisyeni unvanıyla mezun oluyorum. 4000 TL maaşla istersem mezun olduktan sonra işe başlayabilirim. İşveren devlet kurumu sadece bizim lise bölümünü alıyor ve tek şart KPSS 60 puan almak. Ben neden peki gecelere kadar ODTÜ İktisat için kasıyorum? Durumu ve ailesi zorda olan insanlar için asla birşey diyemem onların emeği ve sorumluluklarına önümüzü ilikleriz.

yavaş gel. kuzenim önlisans thk dan mezun oldu. thy teknikte yeni işe başladı 2300 lü birşey alıyor.

2300 mu ikramiyelerle benim 3600 buluyor benim aylık ki daha. Yeni sayilirim

• Mühendislik ilk 25k'yı geç, alanında en iyi okuldan mezun olup EY'da (Ernst and Young) "asgari" maaşla işe başlayan, Deloitte'ta 3000 lira ile işe başlayan, hatta 2-3 senelik olduğu halde 3500 lira kazanamayan arkadaşlarım var, benimle aynı bölümden mezun olup. Evet bunlar toplam kesimin yaklaşık %10'u anca eder ama "en az 3500tl" yanlış. İstisnasız doğru gibi konuşuyorsunuz fakat değil. Aksini iddia eden belgelerle gelsin demiş, sen niye en başından belge sunmuyorsun o zaman? Hepsi gerçekmiş.

Daha dün konuştum, cumartesi, tıp bitiren bir arkadaşım sağlık bakanlığında güvenlik soruşturmasında kabul edilmedi. Devlette başlayamadı. 8 aydır bekletildiği halde anca Ankara'ya gidip adamların kapılarına dayanınca red yediğini öğrenebildi. Yoksa daha bekleyecekti. Şimdi Almanya'ya başvuracak.

Eczacı hiç arkadaşım yok fakat sektörün onlar adına berbat olduğunu çokça duydum.

Bir dönem pilot olmak istediğim için de biliyorum, yardımcı pilotlar istisnasız 15k ile başlamıyor. Kazandığın para harici de bu mesleğin çok sıkıntısı var. Ya paralı okuyacaksın ya da burslu ise astronomik rakamlara imza atıyorsun, yok "15 sene sizinle çalışacağım" gibisinden. Öyle olunca bi zahmet iyi versinler. Yerin yurdun filan da olmuyor.

Neyse, yazdıklarınız abartı, "aykırı" değerleri ele alıyorsanız bir yarısı zaten yanlış, "tahminime" göre de hepsinin istisnası vardır bu rakamların. Çoğunluğu temsil edebilir anca.

• Aykut Baba kullanıcısına yanıt
    30 yaşındayım, bu Durumu ve ailesi zorda olan insanlar için asla birşey diyemem onların emeği ve sorumluluklarına önümüzü ilikleriz. cümlene ve saygına hayran kaldım. İçimi rahatlattın. Alah işini gücünü rast getirsin
  • Doktor 5 bin mi ? HAHAHA. Annem pratisyen hekim maaşı 7.600 TL.Bunun üzerine döner sermaye + nöbet parası var
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Tabi arkadaş haklı. Her şehirde 80 tane vali 1000 tane kaymakam olduğu için bu makamlara gelip para kazanmak çok kolay özellikle pdr ciler mükemmel maaşla başlıyor 2.5000 TL ve 10 yıl boyunca max 3 bin olcak maaşları. Bırakın artık şu uç örnekleri verip hayal pompalamayi

• Annenin bordrosuna bak ve sallamayı usulca bırak. Doktor maaşı 7k olmaz. Özelde çalışıyorsa başka. Muhtemelen o parada doner ve nöbette var. Belki nöbet olmayabilir

• Annem izin verseydi ss atacaktım ama izin vermedi.Devlette çalışıyor ve 7600 tl sadece maaşı.Herhangi bir kanıtın olmadan nasıl 7k olamaz diyorsun.
  • Bende bordrosuna baktım. Hatta özelde 12 k maaşla 5 yıl is teklif ettiler gitmedi pratisyen 5 yıl az diye. 10 yıl istedi. De benim için farketmez ne kadar yüksekse o kadar işime gelir. Amcam dişçi onunda maaşını biliyorum 4 k maaş nöbet felan 9 10 oluyordu

• Annenin maaşını bilemem ama devlette bu doktor hacettepe de okumuş bu van da okumuş bunun maaşı 7 bin bununki 4 bin olsun diye bişey olmadığı için. Oyle yazdım maaşlar sabittir doktor sa. Üstüne performans nöbet felan eklenip değişir

• sizce bir diş hekimi ortalama ne kadar kazanır ve devlete atanabilme durumları nasıl yani rahatlıkla atanabilirler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: netstat

quote:

Arkadaşım bilgin yok fikrin var. Yazdığın kurum yarı özel kurum. Adamın pestilini çıkarır. 2300 TL işe başladı diyorsun, büyük ihtimal EASA veya JAR lisansı yok. Devletten bahsediyorum. Özel kurum örneği veriyorsun.

• http://doktorlarsitesi.net/2015/07/30/saglik-bakanligi-raporu-2023de-ihtiyac-fazlasi-doktor-ve-hemsireler-olacak/

Sağlık bakanlığı raporuna göre 2023de 5 bin doktor açıkta kalacakmış. Her sene 13bin mezun veriyor. Böyle bir şey olabilir mi bilgisi olan var mı ?

• netstat kullanıcısına yanıt
    2800 en düşük maaş diye biliyorum. Lisans ve modül aldıkça 8bini buluyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.